Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

В момента, Mary каза:

Няма промяна последните месеци - ваксина или тест.

Прибирането в момента също няма промяна - ваксина или тест(там или тук).

Плавно покачват бройките последните дни, но още не са към влизане в червена зона.

Благодаря.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, searus каза:

Ами не вярвам да е само защото са евтини, и да се има предвид, че не са в официалния списъка на gov.uk (не дават конкретна причина, ето какво казват от Which?). Всеки да си преценява дали да се подложи на допълнителен стрес с някой провайдър, който явно не е ок за твърде много хора... Да, може човек по принцип да си купи тест и от "неодобрена" фирма, но хубаво трябва да внимава (особено ако иска и да го ползва теста, а не е само за попълване на формуляра). Не бих твърдяла с такава сигурност, че няма проблем, само защото е минало при един човек.

Не е минало само при 1 човек, редовно пращам хора да работят в UK никакъв проблем, дори отговарят на имейл и съдействат. Поне при 100 човека на 100% минават тестовете от Експерт Медикълс.

Връзка към коментар

Как се контролират тестовете в UK? Колкото повече чета, толкова повече се чудя - ако поръчаният тест се забави по някаква причина? Ако е направен на ден 2, а е изпратен на ден 3 или 4 заради забавяне на RM, резултатът може да дойде след като човекът е излязъл от страната. Цялата идея на тестването се губи

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Надя каза:

Как се контролират тестовете в UK? Колкото повече чета, толкова повече се чудя - ако поръчаният тест се забави по някаква причина? Ако е направен на ден 2, а е изпратен на ден 3 или 4 заради забавяне на RM, резултатът може да дойде след като човекът е излязъл от страната. Цялата идея на тестването се губи

 

Е, то това си е загубена идея още от налагането ѝ, тези и подобни въпроси не подлежат на логически разсъждения, важното е да си платиш. Не се чуди 😉

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ами то ако това е важно, моята "драма" се решава - поръчвам PCR, правя си теста много късно вечерта, но в рамките на ден 2, той тръгва на ден 3 и ще имам резултат за тест 72 часа преди кацането ми обратно.

Връзка към коментар

Коя е последната заповед за зоните и изискванията за влизане? Бях останала с впечатление, че Сърбия ще става оранжева, ама ако последната заповед е от 08.10.2021, то тя все още си е червена и ни трябва тест на прибиране. 

 

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/10/08/zapoved__rd-01-820-08102021_g.pdf

 

Зелена зона: Република Полша, Република Словакия, Унгария, Република Финландия, Държавата град Ватикан, Чехия, Люксембург, Кралство Дания, Италия, Кралство Испания, Република Малта, Кралство Швеция, Франция, Княжество Монако, Република Португалия, Република Кипър и Исландия.

 

Оранжева зона: Всички държави извън зелена и червена зона.

 

Червена зона: Република Индия, Народна република Бангладеш, Федерална демократична република Непал, Мианмар, Кралство Бутан, Демократична социалистическа република Шри Ланка, Република Малдиви, Република Южна Африка, Република Ботсуана, Обединена република Танзания, Република Сейшели, Република Намибия, Република Замбия, Султанат Оман, Туркменистан, Република Таджикистан, Монголия, Република Колумбия, Република Чили, Източна република Уругвай, Република Аржентина, Федеративна република Бразилия, Република Парагвай, Многонационална държава Боливия, Република Перу, Република Суринам, Република Панама, Република Коста Рика, Република Гватемала, Белиз, Република Ел Салвадор, Република Куба, Доминиканска Република, Фиджи, Света Лусия, Федерация Сейнт Китс и Нейвис, Гренада, Палестина, Барбадос, Антигуа и Барбуда, Сингапур, Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, Грузия, Черна гора, Република Сърбия, Република Литва, Република Латвия, Република Естония, Румъния и Словения.”;

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

От края на октомври:

 

Списък на държавите по цветови зони, държавите, за които е налице информация за установена значителна негативна промяна в епидемичната ситуация и на държави с преминаване на реципрочна основа

 

Зелена зона: Република Финландия, Държавата град Ватикан, Люксембург, Кралство Дания, Италия, Кралство Испания, Република Малта, Кралство Швеция, Франция, Княжество Монако, Република Португалия

 

Оранжева зона: Всички държави извън зелена и червена зона.

 

Червена зона: Народна република Бангладеш, Мианмар, Кралство Бутан, Демократична социалистическа република Шри Ланка, Република Малдиви, Република Южна Африка, Република Ботсуана, Обединена република Танзания, Република Сейшели, Република Намибия, Република Замбия, Султанат Оман, Туркменистан, Република Таджикистан, Киргизка република, Монголия, Република Чили, Източна република Уругвай, Федеративна република Бразилия, Република Парагвай, Многонационална държава Боливия, Република Суринам, Република Панама, Република Коста Рика, Република Гватемала, Белиз, Република Ел Салвадор, Република Куба, Доминиканска Република, Фиджи, Света Лусия, Федерация Сейнт Китс и Нейвис, Гренада, Барбадос, Сингапур, Бруней, Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, Грузия, Армения, Черна гора, Република Сърбия, Република Литва, Република Латвия, Република Естония, Румъния, Словения, Хърватия, Словашка република, Украйна и Молдова.”

 

2. Заповедта влиза в сила от 30.10.2021 г.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А аз от толкова актуализации и модификации се обърках и забравих :blush:  - какви бяха изискванията на влизане в България при пристигане съответно от страна от оранжевия и от червения списък?  (питането ми е за ваксинирани българи) 

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Фил каза:

А аз от толкова актуализации и модификации се обърках и забравих :blush:  - какви бяха изискванията на влизане в България при пристигане съответно от страна от оранжевия и от червения списък?  (питането ми е за ваксинирани българи) 

 

От оранжева - само сертификат, от червена - сертификат + PCR или тук - карантина или PCR до 24ч.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , lesy каза:

От оранжева - само сертификат, от червена - сертификат + PCR или тук - карантина или PCR до 24ч.

От червена - сертификат и тук те поставят под карантина,  която може да се отмени с пср до 24 часа? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

т.4.7 на заповедта - ако е само 1 от документите по т.4.4 / ваксина или PCR /, тогава отиваме на карантина. Т.е. ако влезеш с PCR и сертификат за ваксинация, не се налага карантина, респ. освобождаване. При по-дълги пътувания или преминаване през няколко страни, има голяма вероятност да се влезе в страната и с PCR.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, lesy каза:

т.4.7 на заповедта - ако е само 1 от документите по т.4.4 / ваксина или PCR /, тогава отиваме на карантина. Т.е. ако влезеш с PCR и сертификат за ваксинация, не се налага карантина, респ. освобождаване. При по-дълги пътувания или преминаване през няколко страни, има голяма вероятност да се влезе в страната и с PCR.

Пропуснала съм момента,  че ваксинираните не трябва да правят тест в чужбина,  прибирайки се от червена зона, а могат да се приберат със сертификат и да направят теста в България. Преди не беше така, а теста в чужбина си е риск.

Връзка към коментар

Нашенските хитринки може в последствие да ни излязат скъпичко:

 

Ще анулира ли Гърция българските зелени сертификати - Общество - Светът - Здравей, България - NOVA

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не вярвам да се стигне до анулиране на всички сертификати от страната ни, по-скоро ще въведат "временно" задължително предоставяне на тест освен сертификата или тестване на всички идващи от България на границата им, без значение на ваксинационния им статус.  Всички тези политики много зависят от това в какъв етап на заразяване е  Гърция и как нараства ре/ваксинацията там, защото като навсякъде и там има някаква съпротива. В момента, въпреки ваксинациите, задължителни за определени професии, сертификатите въведени преди месеци и т.н., от няколко дни страната е с 500 новозаразени на 100хил/14дни, цифра, до която не се стигна и в най-"напрегнатите" дни през лятото. 😞

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 4.11.2021 г. в 9:59, Надя каза:

Как се контролират тестовете в UK? Колкото повече чета, толкова повече се чудя - ако поръчаният тест се забави по някаква причина? Ако е направен на ден 2, а е изпратен на ден 3 или 4 заради забавяне на RM, резултатът може да дойде след като човекът е излязъл от страната. Цялата идея на тестването се губи

 

Никой нищо не контролира в UK. Важното е ти да си го купил и да имаш код от там нататък никой не те търси дали си го върнал, направил и т.н. Все пак са милиони жители.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivko каза:

Всичко е една голяма пародия с тези сертификати. Това е. Както и целия ЕС. Фалшиви болни, заразени, ваксинирани,сертификати. Край няма.

Ако в началото е имало такива игри с фалшиви болни заради стойността на пътеката, в момента са им предостатъчно. Все едно няма фалшиви бележки на деца за ваксинация, фалшиви ТЕЛК-ове, фалшиви болнични и фалшиви епикризи, та един сертификат няма да фалшицираме. Ако вкарат 2ма-3ма лекари в затвора по 20г за фалшив сертификат, ще се позамислят дали да го правят. 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Можем ли да отидем в Македония само с ваксинационен сертификат? Гледам в Шерпа, че не подлежим на изисквания, но ме препраща към сайта на правителството за детайли. Там пък има pdf на македонски с дата 03.2020 и не оставам с усещането, че съм намерила официална информация и съм приключила с проучването. 

 

 https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions/MKD?originCountry=BGR&nationality=BGR&departureDate=2021-11-05&returnDate=2021-11-06&tripType=roundTrip&transitType=noTransit&fullyVaccinated=true&language=en-US

 

https://koronavirus.gov.mk/en/seek-help-or-report-irregularities/application-for-people-returning-from-travels

Връзка към коментар
преди 28 минути , Lindt каза:

Можем ли да отидем в Македония само с ваксинационен сертификат? Гледам в Шерпа, че не подлежим на изисквания, но ме препраща към сайта на правителството за детайли. Там пък има pdf на македонски с дата 03.2020 и не оставам с усещането, че съм намерила официална информация и съм приключила с проучването. 

 

 https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions/MKD?originCountry=BGR&nationality=BGR&departureDate=2021-11-05&returnDate=2021-11-06&tripType=roundTrip&transitType=noTransit&fullyVaccinated=true&language=en-US

 

https://koronavirus.gov.mk/en/seek-help-or-report-irregularities/application-for-people-returning-from-travels

Може да отидете и да се върнете без никакви проблеми 🙂. Сертификатите за ваксинация се приемат. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Kristian Desev каза:

Може да отидете и да се върнете без никакви проблеми 🙂. Сертификатите за ваксинация се приемат. 

И аз така си мисля, обаче много ми се иска да го прочета някъде :yes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз четох на няколко места - тук: https://blog.wego.com/macedonia-travel-restrictions-and-quarantine-requirements/

После и в сайта на американското посолство - https://mk.usembassy.gov/covid-19-information/

И накрая в английското 😅 - https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/north-macedonia/entry-requirements.

В МНВР също пишеше, че може да се влезе с ваксина.

Мерките на Северна Македония за влизане са единни за всички страни, не вярвам да имате проблеми 😀

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.