Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Suunto каза:

Само че пропускате важния факт, че Северна Македония е в нашия червен списък и дори ваксинирани, пак ще сте под карантина.  🙂

Мисля, че Северна Македония беше излязла от червената зона, и сега е в оранжевата. По-горе е сложена последната заповед и наистина е така 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има ли някой, който е поръчал и правил в домашни условия PCR от Randox във Великобритания? Задължително ли е да свалиш App-a им? Взех да им се дразня - при регистрация първата стъпка е да си снимам паспорта. Само те не бяха ми го искали 😣

 

ПП: Намерих си отговора - арр-а е само за антигенните тестове, не за PCR

Връзка към коментар
преди 1 час, Надя каза:

Има ли някой, който е поръчал и правил в домашни условия PCR от Randox във Великобритания? Задължително ли е да свалиш App-a им? Взех да им се дразня - при регистрация първата стъпка е да си снимам паспорта. Само те не бяха ми го искали 😣

 

ПП: Намерих си отговора - арр-а е само за антигенните тестове, не за PCR

Добре че ме подсети да ги погледна, на теб не ти върши работа, но всъщност исках да проверя цената на антигенните им тестове и изглежда най-евтиният им вариант (на Рандокс) е клик&колект, на цена 18,95 (скача на 24 за доставка вкъщи). Предполагам, че и с PCR има такава опция, което звучи чудесно, ако има откъде да си ги забере човек. В случая проверих за Станстед и е напълно възможно след кацане да мине човек да си вземе тестчето и да си ходи (стига да е в работното им време). За сравнение същият тест, ако го направи човек там на място, от "професионалист-бъркач-в-носове", ще струва 35£...

 

Ако още не си го купила теста си, разгледай варианти с click&collect от летището, разликата е 13 паунда на парче...

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ооо благодаря за идеята. Не съм го купила още. Изобщо не ми мина през ум, че мога да го взема от летището. Веднага ще се заема с това. И май ще го направя този тест на ден 3! 😉  Ако се осмеля 😄

А антигенния е Home delivery from £21.50 with discount code.

 

searus, успях! Благодаря!

Купих PCR за £34,99 - click & collect на летището! Те антигенния правят там за £35. Дано успея да се вместя и в 72-та часа.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Сан Франсиско пише на повечето заведения, че искат ваксина за влизане, няма тестове.

Само на едно поискаха и то формално, на дригите не.

в Лас Вегас пише, че искат, но никой в нито един момент някъде не поиска, та е само на теория. Дори масли не носеха много много в казината.

в малките населени места няма дори на теория изискване за ваксини и маски. Само в магазините слагат.

  
 

на връщане от САЩ само ваксина искаха, както се предполагаше 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Започвам да си мисля, че в тази тема също е добре да се въведат някакви правила...

 

Според мен единствената реална полза от темата остава споделянето на официална информация свързана с граничния контрол. Всичко останало минава в графата "информативно" и "една жена каза". Очевидно противоепидемичните мерки въведени от всяка държава, които важат за нейната територия, са по-скоро пожелателни, защото вече се разчита на изградения колективен имунитет и съзнанието на обществото. Затова и практически липсва (или почти липсва) контрол за спазване на ограничителните мерки. При положение, че населението е с нива на ваксинация над 80% е ясно, че всеки 8-ми отговаря на изискването за посещение на ресторант, културно събитие или обществена проява, като не е нужно някой специално да контролира останалите 2-ма. Не забравяйте също така, че говорим за дисциплинирани общества с различен манталитет. Затова си мисля, че няма причина тук непрекъснато да се обяснява как никой никъде не проверява сертификати въпреки съществуващите правила, защото подобна информация не е от полза за никого и единственото за което спомага е да ни отдалечава още повече от момента на връщане към нормалното...

  • Харесвам 25
  • Браво 1
Връзка към коментар
26 minutes ago, Duke said:

Започвам да си мисля, че в тази тема също е добре да се въведат някакви правила...

 

Според мен единствената реална полза от темата остава споделянето на официална информация свързана с граничния контрол. Всичко останало минава в графата "информативно" и "една жена каза". Очевидно противоепидемичните мерки въведени от всяка държава, които важат за нейната територия, са по-скоро пожелателни, защото вече се разчита на изградения колективен имунитет и съзнанието на обществото. Затова и практически липсва (или почти липсва) контрол за спазване на ограничителните мерки. При положение, че населението е с нива на ваксинация над 80% е ясно, че всеки 8-ми отговаря на изискването за посещение на ресторант, културно събитие или обществена проява, като не е нужно някой специално да контролира останалите 2-ма. Не забравяйте също така, че говорим за дисциплинирани общества с различен манталитет. Затова си мисля, че няма причина тук непрекъснато да се обяснява как никой никъде не проверява сертификати въпреки съществуващите правила, защото подобна информация не е от полза за никого и единственото за което спомага е да ни отдалечава още повече от момента на връщане към нормалното...

А защо не се помисли за  официална тема "Една жена (мъж) каза" и така всяко нещо ще си е на място ?

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

@Duke това вече беше обсъдено назад преди някаква седмица-две и се оказа, за съжаление, че на повечето хора им е по-полезно да научат как някой друг не са го проверявали... 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ако се изключи личния фактор в темата, то тогава би свършила перфектна работа една таблица с линкове към официалните страници на държавите с изискванията за тестове, ваксини, влизане, излизане и темата става излишна.

Всеки да си чете ...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

На сайта на нашето Външно министерство за влизане във Великобритания  чета следното: 
image.png.f8234b7ab89b6727930663e39700d4a3.png

какво  правим с европейските сертификати, на които е посочена дата само на втората доза? :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , Фил каза:

На сайта на нашето Външно министерство за влизане във Великобритания  чета следното: 
image.png.f8234b7ab89b6727930663e39700d4a3.png

какво  правим с европейските сертификати, на които е посочена дата само на втората доза? :scratch_one-s_head:

A в gov.co.uk какво пише? Те обикновено такива проме и не правят от днес за утре. 

Нямам възможност да ровя сега там. 

Връзка към коментар
47 minutes ago, Фил said:

На сайта на нашето Външно министерство за влизане във Великобритания  чета следното: 
image.png.f8234b7ab89b6727930663e39700d4a3.png

какво  правим с европейските сертификати, на които е посочена дата само на втората доза? :scratch_one-s_head:

На картончето от ваксинацията ги има двете дати.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

Започвам да си мисля, че в тази тема също е добре да се въведат някакви правила...

 

Според мен единствената реална полза от темата остава споделянето на официална информация свързана с граничния контрол. Всичко останало минава в графата "информативно" и "една жена каза". Очевидно противоепидемичните мерки въведени от всяка държава, които важат за нейната територия, са по-скоро пожелателни, защото вече се разчита на изградения колективен имунитет и съзнанието на обществото. Затова и практически липсва (или почти липсва) контрол за спазване на ограничителните мерки. При положение, че населението е с нива на ваксинация над 80% е ясно, че всеки 8-ми отговаря на изискването за посещение на ресторант, културно събитие или обществена проява, като не е нужно някой специално да контролира останалите 2-ма. Не забравяйте също така, че говорим за дисциплинирани общества с различен манталитет. Затова си мисля, че няма причина тук непрекъснато да се обяснява как никой никъде не проверява сертификати въпреки съществуващите правила, защото подобна информация не е от полза за никого и единственото за което спомага е да ни отдалечава още повече от момента на връщане към нормалното...

Не е ли по-добре да има възможно най-много информация, особено от очевидци, просто може би вече да се пише из темите на съответната държава?  Светът се отваря все повече и една тема става недостатъчна за всички страни. Засега сме основно на ниво Европа и пак хората пишат един през друг за различни страни и проблеми, а като тръгнем скоро и към Азия и други континенти съвсем каша ще стане. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

За неваксинирани,антигенен тест с валидност до 48 часа нали е достъпен за влизане и прибиране до Македония? Ако реша да мина транзит през Гърция,трябва ли да попълвам plf форма за Гърция?

Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Ако се изключи личния фактор в темата, то тогава би свършила перфектна работа една таблица с линкове към официалните страници на държавите с изискванията за тестове, ваксини, влизане, излизане и темата става излишна.

Всеки да си чете ...

ако става въпрос за това, в закачените мнения горе вече има официална информация за всички държави (сайта на IATA, първото мнение от Topfly)

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , neuromancer каза:

явно не се вторачват особено, иначе досега цяла Европа да е пропищяла, че не им приемат сертификатите

И аз си мисля, че сертификатът съдържа необходимото. Като им го покажа на телефона, какво ще прочетат - виждат само QR код. Той би трябвало да носи исканата информация

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

А защо не се помисли за  официална тема "Една жена (мъж) каза" и така всяко нещо ще си е на място ?

Имаше такава. Веднъж беше затворена. Последва дискусия. След дискусията вот. Вотът беше темата да остане отключена. Малко по-късно беше заключена. Не знам как да го кажа по-меко, но старата традиция да не се коментират действията на "ръководството" (каквото и да означава това) за жалост май се завърна...избирателно и за определени теми и потребители...

преди 1 час, Фил каза:

На сайта на нашето Външно министерство за влизане във Великобритания  чета следното: 
image.png.f8234b7ab89b6727930663e39700d4a3.png

какво  правим с европейските сертификати, на които е посочена дата само на втората доза? :scratch_one-s_head:

Не чети страницата на нашето Външно, за да не възникват подобни въпроси...

 

Англичаните приемат европейските сертификати...

Връзка към коментар
преди 45 минути , T.E.Lawrence каза:

Не е ли по-добре да има възможно най-много информация, особено от очевидци, просто може би вече да се пише из темите на съответната държава?  Светът се отваря все повече и една тема става недостатъчна за всички страни. Засега сме основно на ниво Европа и пак хората пишат един през друг за различни страни и проблеми, а като тръгнем скоро и към Азия и други континенти съвсем каша ще стане. 

Както вече писах, тема от рода на "една жена каза" имахме и лично аз бях на мнение, че същата е полезна и служи като бушон, но други решиха друго. Специално тази тема по описаните от мен причини вече е безсмислена. Истината е, че отново сме на опашката и вместо да гледаме напред, търсим начин да се върнем назад...

Връзка към коментар
преди 3 часа, Duke каза:

Започвам да си мисля, че в тази тема също е добре да се въведат някакви правила...

 

Според мен единствената реална полза от темата остава споделянето на официална информация свързана с граничния контрол. Всичко останало минава в графата "информативно" и "една жена каза". Очевидно противоепидемичните мерки въведени от всяка държава, които важат за нейната територия, са по-скоро пожелателни, защото вече се разчита на изградения колективен имунитет и съзнанието на обществото. Затова и практически липсва (или почти липсва) контрол за спазване на ограничителните мерки. При положение, че населението е с нива на ваксинация над 80% е ясно, че всеки 8-ми отговаря на изискването за посещение на ресторант, културно събитие или обществена проява, като не е нужно някой специално да контролира останалите 2-ма. Не забравяйте също така, че говорим за дисциплинирани общества с различен манталитет. Затова си мисля, че няма причина тук непрекъснато да се обяснява как никой никъде не проверява сертификати въпреки съществуващите правила, защото подобна информация не е от полза за никого и единственото за което спомага е да ни отдалечава още повече от момента на връщане към нормалното...

Защото това, което се обявава от държавите не се спазва от самите тях  и може да е мине по-евтино.

Връзка към коментар

Аз продължавам да мисля ,че нещата не са черно и бяло:

 

Пример: страна А и страна Б - проверка официална информация - и в двете е задължително носенето на маски навън.

 

Очевидец х посещава страна А и казва: маските се носят плътно от всеки над носа, нонстоп проверки и глоби от полицията.

Очевидец у посещава страна Б и казва: почти никой няма с маски навън, няма и проверки от полицията. 

 

Благодарение на тези двама очевидци в първия случай задрасквам страна А и купувам билет за страна Б.

 

Ето пример за важен нюанс, който не се обхваща от сухата статистика отворени/затворени граници и ограничения.

 

 И за да не е голословие, ето ви реален пример от последните дни в Тайланд, където маските навън са задължителни и информация от приятели:

На Патонг в Пукет около Бангла маски не се носят, баровете работят до 23 официално, алкохол се продава. Някои работя  и до 3 сутринта, ако дойде полиция кара тълпата да се разотиде.

В Патая и Банкок - баровете нямат право да работят, алкохол само в ресторантите до 21ч, всички носят маски навън. Полицейски проверки, като хванат нелегално работещи  и продаващи алкохол, актове на всички и посетители, и собственици.

 

Къде ще избера да отида за ваканция? Сухарското инфо отворени граници и носене на маски навън не ми дава никаква информация. 

 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Това е ок, мен ме притеснява друго. Примерно официално пише - изисква се пср за влизане в Х. Някой пита какво се иска за Х, двама казват "нищо не ми искаха", човека отива без нищо, но на границата искат да покаже документ. Какво прави?

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.