Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

От Германия с Катар летим през Доха и кацаме в Камбоджа. Една седмица там и летим за Да Нанг 2 седм ,като прекачването е Банкок за 3 часа. Това се замислих дали Виетнамците са предприели маневра спрямо Тайланд..Никъде поне до сега не съм чул , а може и да съм пропуснал.. Така че оставаме на щрек.. 3 семейства без деца ще обикаляме хайдушката без много да му мислим.

 

  • Браво 1
Връзка към коментар
1 minute ago, tzlatarov stoichev said:

От Германия с Катар летим през Доха и кацаме в Камбоджа. Една седмица там и летим за Да Нанг 2 седм ,като прекачването е Банкок за 3 часа. Това се замислих дали Виетнамците са предприели маневра спрямо Тайланд..Никъде поне до сега не съм чул , а може и да съм пропуснал.. Така че оставаме на щрек.. 3 семейства без деца ще обикаляме хайдушката без много да му мислим.

 

За сега не съм чел за проблем в тази посока. Qatar също са от тези, които реагират по бавно и за сега нямате причина за притеснение...Ще следя ситуацията. Кога ще пътувате?

Връзка към коментар

Canadians being told to prepare for a possible novel coronavirus pandemic.

 

Dr. Vera Etches, the City of Ottawa’s top health officer:
 

"...people can take steps now, at home and at work, to prepare. Some of those steps include stocking up on needed prescriptions ahead of time so there is no need to do so during a possible pandemic." She also recommended people stock up on non-perishable food.


“Imagine if someone was ill for a week. What would you need?”

Призив към населението да се запасява с лекарства по рецепта (които хората си вземат така или иначе) и дълготрайни храни. Източникът е един от най-сериозните вестници в Канада - Ottawa Citizen.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Topfly каза:

 Кога ще пътувате?

Четвъртък. Иначе супер е темата.Поздрави за готиния форум , на нас много ни помага в организирането на пътувания. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Жертвите в Италия са 7 човека до този момент.

Сега видях, че и на Канарските острови има заразен човек, които е дошъл от Италия. 

Аз се надявам, че нещата ще се оправят скоро и всичко ще се нормализира. Малко повече пазене, спокойствие и без паника. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То хубаво през цялото време обясняват по телевизията за доброволната карантина която всеки трябва да си наложи за да "опази човечеството" от вируса, но колко ли хора доброволно няма да ходят на работа и няма да получават заплата 14 дни  ?!?! При положение че без доказани симптоми не се правят тестове съм далече от мисълта че се дават болнични. А и там може да настане такава спекулация че ...

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И мен забраната за полети от Тайланд ме стресна. На 4.03 уж летя до Банкок с Emirates през дубай и на 15.03 от Пукет до Сф пак през Дубай. Дано дубайците не спрат полетите си за Тайланд.

Връзка към коментар

Лично аз имам пътуване средата на март до Дубай и докато не задължат/забранят да се напуска страната или спрат полетите нито аз и спътниците ми се отказваме/м*****у остават три седмици още в които може света да свърши/, но мен ме притеснява повече да не регистрират и тук случай и то хубаво може да те пуснат да летиш, но после там си представям какви проверки правят на пристигащи от страни със заразени, че не искам сценария да не ме пуснат в страната 🤣 а тогава какво се случва ми е интересно? Купуваш си нов билет или сменяш връщането? Компанията едва ли нещо ще направи компромис след като на свой риск си тръгнал!!

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
46 minutes ago, ivelin1012 said:

И мен забраната за полети от Тайланд ме стресна. На 4.03 уж летя до Банкок с Emirates през дубай и на 15.03 от Пукет до Сф пак през Дубай. Дано дубайците не спрат полетите си за Тайланд.

От региона за сега само Кувейт спря вчера полетите до Тайланд, Италия и Южна Корея..

 

Kuwait suspends flights to and from Thailand over coronavirus fears

Flights to and from South Korea, Italy banned

https://www.bangkokpost.com/world/1865244/kuwait-suspends-flights-to-and-from-thailand-over-coronavirus-fears

 

Има още няколко малки държави като Кирибати и Микронезия, които също забраняват да пристигаш от държава с регистрирани случаи.

 

За сега обаче положението е Тайланд е ок, защото от доста дни няма регистрирани нови случи на зараза...

 

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Topfly каза:

 

За сега обаче положението е Тайланд е ок, защото от доста дни няма регистрирани нови случи на зараза...

Днес имат 2.

Връзка към коментар
2 minutes ago, Тони said:

Днес имат 2.

Според СЗО нямат ново заразени. Имам наблюдение, че СЗО не регистрира всички случаи за които се пише в медиите, но ми е трудно да коментирам каква е причината...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Topfly каза:

СЗО не регистрира всички случаи за които се пише в медиите, но ми е трудно да коментирам каква е причината...

...някои ги регистрират със закъснение, някои - не. Мисля, че тези, за които не са издадени официалните сертификати от лаб. резултати - не ги регистрират.

 

Аз потърсих за 50те смъртни случая в Иран и намрих това интервю на Ал Джазира, в което говорителят на мин. на здравеопазването първо отрича, но в края журналистката каза, че са ги потвърдили. Но на СЗО страницата ги няма. Казват, че първият смъртен случай е от 12 февруари, а не от 19ти, както е във официалната версия на правителството, което ме навежда на мисълта, че не е регистриран по каналния ред при СЗО.

 

Забрана за влизане в Израел и още 6 островни държави има за всички идващи от Япония.

 

Правителството в Япония официално ще поставя някои райони под карантина в следващите две седмици. Не е ясно къде и дали ще са принудителни или пожелателни.

 

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

Цялата статистика за мен е пълна измислица. Никой не знае колко са болните, кога и как ги обявяват в разни страни от третия свят.

Повече от абсурдно е, да няма нито един случай или по няколко бройки в милионни държави от сорта на Индонезия, Филипини,  Малайзия, Камбоджа и пр, а в един Сингапур да има повече..

В САЩ има повече отколкото в Тайван и Тайланд и в много други съседни на Китай

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , samuraika каза:

Забрана за влизане в Израел и още 6 островни държави има за всички идващи от Япония.

Много е "затегнато" положението в Израел.Само ме питаха дали съм ходил скоро в Япония и Китай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Цялата статистика за мен е пълна измислица.

Именно то и у нас може да има стотици, но без симптоми или ако имат, колко от хората ще потърсят лекарска помощ та да се изледват за вируса та да ги регистрират...всеки, както знаем обича самолечение и за температура ще вземе парацетамакс, за гърло стрепсилс и кашлица-проспан.

Връзка към коментар
4 minutes ago, traveler said:

Много е "затегнато" положението в Израел.Само ме питаха дали съм ходил скоро в Япония и Китай.

Питат и гледат печатите, какво друго очакваш? За Южна Корея не питаха ли?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Topfly каза:

Питат и гледат печатите, какво друго очакваш? За Южна Корея не питаха ли?

За Южна Корея не.Може поне да следят реакцията при отговора ми, вместо да разглеждат чисто новия ми паспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Тенерифе-Адехе хотелът H10 в който е бил италианският лекар(последният регистриран с коронавирус в Испания) е под карантина. Има около 1000 човека вътре

  • Харесвам 2
  • Шок 4
Връзка към коментар
33 minutes ago, Alexander said:

В Тенерифе-Адехе хотелът H10 в който е бил италианският лекар(последният регистриран с коронавирус в Испания) е под карантина. Има около 1000 човека вътре

Ама че късмет. Май месец е след три месеца ама почвам да чувствам как ще ми се размине ваканцията. 

Връзка към коментар

Здравейте. Видях, че другата тема е заключена, но въпроса ме късае и за това ще попитам, пък, ако някои има идея, моля да сподели. 🙂

 

Моя приятелка се прибра от Милано в неделя вечер. След тях са затворили летището, но тук пр кацане в БГ, никои не им е обърнал внимание. Прибрала си се е, но е взела решение за себе си, да поседи вкъщи 14 дни за всеки случаи. Сега, денят след, като изтекът тези 14 дни, трябва да се лети към Гърция. Въпроса е какво се случва в този случаи? Да очкаваме ли да не я пуснат да лети, предвид, че е кацнала от Италия, точно 14 дни преди това или какво? Загрижен съм до толкова, до колкото сме голям група и някакъв евентуален проблем с допускането и на борда, би било наистина не добре. Питам, тук, защото може да има хора от форума, които да са били в държава с вируса и след това отново да е трябвало да пътуват. Благодаря и хубав ден! 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.