Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 20 часа, crazyhorse каза:

Имам сертификат,но ако ми го поискат някъде-кръгом и към следващото заведение/магазин и т.н.!

 

Т.е. знаеш какви са правилата, знаеш, че са длъжни да ти го изискват и въпреки това смяташ, че някакво правило не важи специално за теб? 🤔

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 58 минути , darinamarinova каза:

Т.е. знаеш какви са правилата, знаеш, че са длъжни да ти го изискват и въпреки това смяташ, че някакво правило не важи специално за теб? 🤔

Знам правилата! 

Просто не е законно да изискват сертификат, за да пазаруваш... 

Това е моят начин на протест срещу зеления сертификат! 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Здравейте,вчера се върнах от Виена,ако някой иска инфо-проверки на летището-сертификат,тест и тн.После хотела-пак същото.В метрото само от най -яките маски,обикновени-не може!После-заведения ,независимо дали са на открито-сертификат или ПСР/не антигенен/ за дете над 12години.

Зоопарк - на открито,същата работа -ПСР -над 12 години или сертификат за ваксина.Това е.Кафе пред катедралата на площада и ще пия кафе с ПСР на детето.

Струва ми се прекалено.Ние сме с ваксини.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , crazyhorse каза:

Знам правилата! 

Просто не е законно да изискват сертификат, за да пазаруваш... 

Това е моят начин на протест срещу зеления сертификат! 

Очевидно за заведенията е законно. Откакто влезнаха новите правила съм ходила в 5-6 заведения и дори в кварталната дървена колибка ми искаха. 

Преди няколко седмици в офиса един клиент не искаше да си сложи маска, защото цитирам "тия глоби винаги падали в съда". И аз нося очила и ми е писнало с тая маска да се запотяват, ама такива са правилата. Ако не ти харесват, не влизай. Имаш пълното изконно право да си седиш затворен у вас. 🙂 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
3 hours ago, darinamarinova said:

Т.е. знаеш какви са правилата, знаеш, че са длъжни да ти го изискват и въпреки това смяташ, че някакво правило не важи специално за теб? 🤔

Погледнато от друга страна няма лошо човек да се разхожда. Ходенето е здраве !

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 52 минути , Olianata каза:

Здравейте,вчера се върнах от Виена,ако някой иска инфо-проверки на летището-сертификат,тест и тн.После хотела-пак същото.В метрото само от най -яките маски,обикновени-не може!После-заведения ,независимо дали са на открито-сертификат или ПСР/не антигенен/ за дете над 12години.

Зоопарк - на открито,същата работа -ПСР -над 12 години или сертификат за ваксина.Това е.Кафе пред катедралата на площада и ще пия кафе с ПСР на детето.

Струва ми се прекалено.Ние сме с ваксини.

Използвам поста ти, без изобщо да е към теб, но следя Виена от няколко дни. След две седмици във Виена (не съм сигурна за цялата Австрия) ще започнат правилото на 2Г - ваксиниран или преболедувал. В момента е 2.5 Г - ваксиниран, преболедувал или ПСР тест (антигенен не се признава).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, DaBo каза:

След две седмици във Виена (не съм сигурна за цялата Австрия) ще започнат правилото на 2Г - ваксиниран или преболедувал. В момента е 2.5 Г - ваксиниран, преболедувал или ПСР тест (антигенен не се признава).

Берлин ще изпревари Виена. От понеделник въвеждат правилото на 2Г - тестът вече не е достатъчен. Кметът на Берлин се е изказал доста остро, струва ми се към неваксинираните: 

https://www.clubz.bg/120565-ot_ponedelnik_v_berlin_samo_s_vaksini

Както се казва, играта загрубя.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 8 часа, Jenbel каза:

Берлин ще изпревари Виена. От понеделник въвеждат правилото на 2Г - тестът вече не е достатъчен. Кметът на Берлин се е изказал доста остро, струва ми се към неваксинираните: 

https://www.clubz.bg/120565-ot_ponedelnik_v_berlin_samo_s_vaksini

Както се казва, играта загрубя.

Преди две седмици вече имаше заведения в Берлин с изискване за 2Г, но бяха рядкост. Сканира се и приложението им Luca при влизане и се стопира при излизане от заведението. Първия път аз не си го бях свалила, но ми дадоха да попълня хартиен формуляр. 😉
Сега за Виена пак същото, там май само и един вид маски се признават. 
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , DaBo каза:


Сега за Виена пак същото, там май само и един вид маски се признават. 
 

Да, Austrian допускат на борда само с ffp2 маска. По едно време имаше турболенция, но с тези маски приток на въздух - йок. Остана ми успокоението, че ако пукна по време на пандемия, няма да е от ковид, а от задушаване...

  • Харесвам 1
  • Смея се 19
Връзка към коментар
преди 41 минути , Яничка каза:

Да, Austrian допускат на борда само с ffp2 маска. По едно време имаше турболенция, но с тези маски приток на въздух - йок. Остана ми успокоението, че ако пукна по време на пандемия, няма да е от ковид, а от задушаване...

Да, с тези маски дишането е доста трудно и на моменти определено не достига въздух. С колкото австрийци говорихме във Виена - всеки каза, че ги ненавижда, но нямало как и спазвали правилата.

 

Може да звучи смешно, но именно заради FFP2 маските мисля да огранича пътуванията си до Австрия и Германия в обозримо бъдеще. Дано и други държави не ги последват с това изискване.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

Може да звучи смешно, но именно заради FFP2 маските мисля да огранича пътуванията си до Австрия и Германия в обозримо бъдеще. Дано и други държави не ги последват с това изискване.

Предполагам на никой не му звучи смешно.

Аз от миналата година си подбирам пътуванията по приемливи за мен изисквания и мерки. Освен служебните, но там нямам избор.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Аз купувам от нашата аптека едни цветнички FFP2, по 5 броя различни ярки цветове. Те са малко по-големи като размер и ластиците им са по-дълги. Една идея са по-приемливи от стандартните, за комфорт трудно може да говорим. А и да ти е цветничко, непосредствено преди да ти причернее от задушаване. 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 19
Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

Може да звучи смешно, но именно заради FFP2 маските мисля да огранича пътуванията си до Австрия и Германия в обозримо бъдеще.

В Германия може и с хирургическа маска. С нея по-лесно се диша. Но държат да е правилно поставена тоест да покрива носа и устата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , DaBo каза:

В Германия може и с хирургическа маска. С нея по-лесно се диша. Но държат да е правилно поставена тоест да покрива носа и устата.

По начина на поставяне на маската  ( покрита само устата и то не винаги), на летищата лесно се познават българите 🙂 Бях и свидетел на случай, в който наземния персонал безуспешно се опитваше да обясни на наш сънародник с нещо подобно на маска ( от плат), че на борда ще бъде допуснат само с хирургична маска. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , aleks_s каза:

По начина на поставяне на маската  ( покрита само устата и то не винаги), на летищата лесно се познават българите 🙂 Бях и свидетел на случай, в който наземния персонал безуспешно се опитваше да обясни на наш сънародник с нещо подобно на маска ( от плат), че на борда ще бъде допуснат само с хирургична маска. 

А, не сме само ние. Украинците са същите. За Берлин летях с полските авиолинии през Варшава. За час и половина полет м/у Киев и Варшава на стюардесите пришки им излязоха на устите да повтарят: покрийте си носа или сложете си маската. В началото на пандемията тук бяха по-скриктни, сега е разпасана команда отвсякъде.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

В нищо не сме единствени и неповторими - ни в добро ни в лошо.

Преди 2 месеца на последното ми пътуване в Германия беше същото в Хановер. В магазина на Apple продавача го бяха закотвили на вратата и обясняваше в несвяст на посетителите че няма да ги пусне с така сложена маска.

Отнесе доста остри думи ( съдейки по интонацията че не схващам нищо от немския) а имаше и такива които се фръцнаха и не влязоха.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Пътуваме за Македония със сертификати от антигени тестове. Ще се върнем след като сертификатите са изтекли. Павел(големият ми син @ven62 ) има сертификат за Бг.ще може ли да се прибере с него?

Връзка към коментар
Преди 1 час, ivan69 каза:

Пътуваме за Македония със сертификати от антигени тестове. Ще се върнем след като сертификатите са изтекли. Павел(големият ми син @ven62 ) има сертификат за Бг.ще може ли да се прибере с него?

На няколко пъти споменаваха, че сертификатите които важат само за БГ (за антитела, преболедували преди повече от 6 месеца) не важат за пътуване. Т.е дори при прибиране в България - не важат. Не знам обаче на практика дали РЗИ прави проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Stryper каза:

Няма логика да не важат при прибиране в България. Нали заповедта за удължаването е валидна за страната?

Сертификатите за официално преболедувалите важат за пътуване извън страната, а тези, които са за антитела, важат само в България.

Връзка към коментар
преди 23 часа, DaBo каза:

В Германия може и с хирургическа маска. С нея по-лесно се диша. Но държат да е правилно поставена тоест да покрива носа и устата.

В Бавария можеше с  хирургическа до скоро, но от тази седмица FFP2 отново е задължителна. За другите провинции не съм се интересувала.

Също така се въвежда 2G за клубове, спорт на закрито (басейни, фитнеси) , културни мероприятия. Другата лоша новина е, че няколко града в Бавария се отказаха от провеждането на коледни базари. Така че, ако ще посещавате Германия е добре да проверявате какво къде е позволено за отделните провинции. Има различни правили, и те се спазват.

 

Между другото дори и когато позволиха хирургическите, около половината хора, които срещат в магазини, заведения, музеии носеха FFP2.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Masmiya каза:

В Бавария можеше с  хирургическа до скоро, но от тази седмица FFP2 отново е задължителна. За другите провинции не съм се интересувала.

Също така се въвежда 2G за клубове, спорт на закрито (басейни, фитнеси) , културни мероприятия. Другата лоша новина е, че няколко града в Бавария се отказаха от провеждането на коледни базари. Така че, ако ще посещавате Германия е добре да проверявате какво къде е позволено за отделните провинции. Има различни правили, и те се спазват.

 

Между другото дори и когато позволиха хирургическите, около половината хора, които срещат в магазини, заведения, музеии носеха FFP2.

 

Явно нещата доста бързо се променят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Таз сутрешно

Кацнахме със сутрешния полет на Раян в Бергамо.

Днес явно им е “петъчно” и на нашите и на италианците. В София - с бордни карти, направо към секюрити. Никой не е питал за plf или сертификат ( не че ги нямахме) .

В Бергамо минахме през автоматите с паспорти и после .. навън.Нямаше никой по пътя, не че са ни пропуснали

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.