Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Очаквано прибирайки се в България от Македония лелката от РЗИ ни карантинира. Внимателно свери датите на сертификата , не помогна и сертификатът на Павел за България. Интересно е , че имаме 24 часа да представим отрицателен тест и карантината влиза в сила след 24 часа?!? ....Специално я попитах , какво става ако утре сутрин , когато ще си правя теста, ме провери РЗИ , тя ми каза , че карантината почва да тече след 24 часа.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 4
  • Шок 2
Връзка към коментар

ivan69 се шегува. Но е И прав. Абсурдът остава. И на мен, а и на всички които са пътували (преди да се ваксинират евентуално), ми се случи подобно нещо. На връщане от Сърбия пролетта, на границата, ме карантинираха и в рамките на 24 часа трябваше да си направя тест. Така, аз се прибирам към 12 ч и ако съм от Русе примерно, трябва естествено да се прибера там. Отивам на автогарата, качвам са на автобуса и, АКО съм носител на вируса, заразявам поне 10 човека около мен. Те, от своя страна, заразяват още поне 10 човека всеки, и така веригата продължава. На автогарата в Русе, в търсене на кабинет или пътувайки с градския транспорт до първата позната ми поликлиника, заразявам още 20 човека, те други и т.н. И така, до правенето на теста В РАМКИТЕ НА ТЕЗИ 24 ЧАСА , ще съм заразил над 30 човека просто прибирайки се вкъщи. За дискотеката е същото. Идеята е, че в тези 24 часа в които трябва да си направиш теста, не знайно кога, можеш да се придвижваш свободно!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , muchachote каза:

ivan69 се шегува. Но е И прав. Абсурдът остава. И на мен, а и на всички които са пътували (преди да се ваксинират евентуално), ми се случи подобно нещо. На връщане от Сърбия пролетта, на границата, ме карантинираха и в рамките на 24 часа трябваше да си направя тест. Така, аз се прибирам към 12 ч и ако съм от Русе примерно, трябва естествено да се прибера там. Отивам на автогарата, качвам са на автобуса и, АКО съм носител на вируса, заразявам поне 10 човека около мен. Те, от своя страна, заразяват още поне 10 човека всеки, и така веригата продължава. На автогарата в Русе, в търсене на кабинет или пътувайки с градския транспорт до първата позната ми поликлиника, заразявам още 20 човека, те други и т.н. И така, до правенето на теста В РАМКИТЕ НА ТЕЗИ 24 ЧАСА , ще съм заразил над 30 човека просто прибирайки се вкъщи. За дискотеката е същото. 

В обществения транспорт трябва да си с маска. Междуградските автобуси са с много по-ниска заетост от лекарските кабинети или лабораториите за тестове, където хич не се смесват потоци, примерно. Кой от нас се зарази при пътуването в самолета, също примерно🙂@iMari беше попитала това преди година, но никой не вдигна ръка🙂

Връзка към коментар
преди 15 минути , muchachote каза:

ivan69 се шегува. Но е И прав. Абсурдът остава. И на мен, а и на всички които са пътували (преди да се ваксинират евентуално), ми се случи подобно нещо. На връщане от Сърбия пролетта, на границата, ме карантинираха и в рамките на 24 часа трябваше да си направя тест. Така, аз се прибирам към 12 ч и ако съм от Русе примерно, трябва естествено да се прибера там. Отивам на автогарата, качвам са на автобуса и, АКО съм носител на вируса, заразявам поне 10 човека около мен. Те, от своя страна, заразяват още поне 10 човека всеки, и така веригата продължава. На автогарата в Русе, в търсене на кабинет или пътувайки с градския транспорт до първата позната ми поликлиника, заразявам още 20 човека, те други и т.н. И така, до правенето на теста В РАМКИТЕ НА ТЕЗИ 24 ЧАСА , ще съм заразил над 30 човека просто прибирайки се вкъщи. За дискотеката е същото. Идеята е, че в тези 24 часа в които трябва да си направиш теста, не знайно кога, можеш да се придвижваш свободно!

Е, ти трябва да си хипер заразител, да не ги целуваш тези хора? 🙂

Пропусна и 180 човека в самолета, а не ми се мисли какво мазало си направил в чужбина.

Силно съм изненадана, че предпочитате да сте под карантина, без опция за тест.

А @ivan69 не си признава, че е спечелил турнира, щом му се ходи на дискотека. 😉

Я да питам, има ли писано правило за носене на маска в колата за Македония или ни правят на луди? Баща ми каза, че са искали да го глобяват, още някой беше споменал, че са го спряли. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 31 минути , muchachote каза:

Идеята е, че в тези 24 часа в които трябва да си направиш теста, не знайно кога, можеш да се придвижваш свободно!

Ами поне февруари не следваше да е така.

При прибиране от Румъния ни питаха колко време да ни дадат до достигане на крайната точка и така ни карантинираха 5-6 часа след минаването на границата. Съответно някой беше писал, че и от Македония така процедират. Не знам в момента как прилагат карантинирането точно, но според мен няма как да е за след 24 часа.

Връзка към коментар
преди 24 минути , ДиянаВ каза:

 Междуградските автобуси са с много по-ниска заетост

Аз не съм убедена - точно днес пътувах София-Варна с Биомет - пълен беше. Само 2 (две) свободни места най-отзад имаше. Отначало всички с маски, след 3-4 часа - някои без, други под носа. Не видях и никой след 2-3-4-5 часа седене с маска да си я смени с нова.

Според мен просто трябва да се прави антигенен тест веднага на границата и да се изчака резултата, а в зависимост от него да следва в рамките на 24 часа ПСР и съответно да или не карантина.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

Очаквано прибирайки се в България от Македония лелката от РЗИ ни карантинира. Внимателно свери датите на сертификата , не помогна и сертификатът на Павел за България. Интересно е , че имаме 24 часа да представим отрицателен тест и карантината влиза в сила след 24 часа?!? ....Специално я попитах , какво става ако утре сутрин , когато ще си правя теста, ме провери РЗИ , тя ми каза , че карантината почва да тече след 24 часа.

Това е абсолютно невярна информация. Карантината тече от момента на влизане с всички последствия произтичащи от това. Справка - ВСИЧКИ Заповеди от тази година за извънредната ситуация свързани с Ковид 19.

П. П. Колеги пътуват редовно до Македония, но информацията е друга. Естествено, възможно е на различни места да е различно, но мнения звучащи обобщаващо и като правило не помагат със сигурност. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

Е, ти трябва да си хипер заразител, да не ги целуваш тези хора? 🙂

Пропусна и 180 човека в самолета, а не ми се мисли какво мазало си направил в чужбина.

Силно съм изненадана, че предпочитате да сте под карантина, без опция за тест.

А @ivan69 не си признава, че е спечелил турнира, щом му се ходи на дискотека. 😉

Я да питам, има ли писано правило за носене на маска в колата за Македония или ни правят на луди? Баща ми каза, че са искали да го глобяват, още някой беше споменал, че са го спряли. 

Не е по темата , но днес за около 250 км в Македония от Гевгелия до Делчево имаще над 30 полицейски патрула . трафикът е нулев , но през 7-8 км има патрули с камера , не са ни спирали никъде , подразбира се че за 52 часа в Македония , не сложихме маски нито веднъж , камо ли в колата ,турнирът не можах да спечеля , но поне ни излезе безплатна екскурзията!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За интересуващите се :

 

Летище Бергамо все още не изискват Green Pass за да се влезе вътре. Информация от днес.

 

Милано - в хотела без сертификати. На закуска  в хотела обаче - със ?!?!?

В ресторанти - отвън без, вътре със. Ако обаче си вътре в ресторанта  и си прав на бара само за питие и хапки към него - пак не се изисква .

Само седящите са със сертификати ( седнеш ли и вируса започва да вилнее. Докато си прав - кротува) 

  • Харесвам 3
  • Смея се 11
Връзка към коментар
Преди 1 час, The Doctor каза:

Това е абсолютно невярна информация. Карантината тече от момента на влизане с всички последствия произтичащи от това. Справка - ВСИЧКИ Заповеди от тази година за извънредната ситуация свързани с Ковид 19.

П. П. Колеги пътуват редовно до Македония, но информацията е друга. Естествено, възможно е на различни места да е различно, но мнения звучащи обобщаващо и като правило не помагат със сигурност. 

Аз просто писах какво ми каза лелката от РЗИ-то на границата , специално я попитах и ми каза , че имам 24 часа да изпратя тест за да ме освободят от карантината и почва да тече след 24 часа. То и какво значение има , пак ще ме изтрият , но някои си нарушават конституцията , едва ли за неспазване на карантината ще е по тежко наказанието......

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, funny каза:

Летище Бергамо все още не изискват Green Pass за да се влезе вътре. Информация от днес.

На сайта на летището пише, че е задължителен. На нас ни ги проверяваха на опашката за проверките. Едно момче минаваше и искаше да се показват. Но си беше малко проформа защото не сравняваше имената.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Stryper каза:

На сайта на летището пише, че е задължителен. На нас ни ги проверяваха на опашката за проверките. Едно момче минаваше и искаше да се показват. Но си беше малко проформа защото не сравняваше имената.

Аз споделям какъв е опита ми от днес. Не съм чела сайта на летището. Имах всичко изискуемо и на отиване и на връщане , но нито в една от двете посоки не бяхме проверени . Като смея да твърдя че това не беше случайност отнасяща се само до нас.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Извинявам се за въпроса, ако е коментиран преди, но ми трябва информация какви са изискванията за влизане в Унгария към човек, който не е ваксиниран и няма документ за преболедуване.

 

Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 hours ago, tch said:

Не предпочитат, ама  нали трябва да се мрънка за нещо.

Група роми или по-точно един от тях ми сподели ,че тарифата е 20€ на човек на Калотина. В буса са били четирима без сертификат и първоначално са им искали по 30 ,но накрая са се разбрали за 20€.

 

Това за рубриката ЕЖ(М)К, но звучеше  съвсем истински. Стига да попаднеш на "човек" всичко се оправя. 

Ако не ви се получи няма лошо , ще ви останат за КАТ , все някъде схемата ще проработи.

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , stanimir каза:

Група роми или по-точно един от тях ми сподели ,че тарифата е 20€ на човек на Калотина. В буса са били четирима без сертификат и първоначално са им искали по 30 ,но накрая са се разбрали за 20€.

А каква им е далаверата, като антигенен тест е 20-30лв? Нали и с него могат да пътуват.

Обаче егати и жизнения стандарт вече имаме, щом всеки ром вади по 20 евро рушвет за минаване на граница. 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
3 minutes ago, iMari said:

А каква им е далаверата, като антигенен тест е 20-30лв? Нали и с него могат да пътуват.

Обаче егати и жизнения стандарт вече имаме, щом всеки ром вади по 20 евро рушвет за минаване на граница. 🙂

 

На прибиране в България.Да не ги карантинират при положителен тест ,а и да не се занимават.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Кратък ъпдейт за освобождаването от карантина от РЗИ Благоевград. Сутринта си направих тест , после си върших текуща работа и към 11 си пратих теста на РЗИ Благоевград. След 15 минути се обадих на посоченият телефон и лелката ми каза , че тъкмо ми обработвали освобождаването. Помолих я да ми прати мейл и след минута го получих. Павел си прати мейла към 12 часа , писаха му да си напише ЕГН-то ( то се въвежда за да се генерира сетификатът) два часа не му го обработиха и му казаха , че изчаквали колегите от РЗИ София ( преболедувал през март 2021 и имащ сертификат за БГ) да потвърдят?!? Освободиха го преди минути , ако някой ми обясни защо трябва РЗИ София да потвърдят каквото и да е към РЗИ Благоевград за да го освободят от карантина , като сме представили сертификат че антигенният ни тест е отрицателен ще съм му много благодарен .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, iMari каза:

А каква им е далаверата, като антигенен тест е 20-30лв? Нали и с него могат да пътуват.

Обаче егати и жизнения стандарт вече имаме, щом всеки ром вади по 20 евро рушвет за минаване на граница. 🙂

 

При влизане от червена зона без ваксина има карантина. Ако си ваксиниран-пср тест, който струва доста повече от 20€.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Plamsi каза:

Здравейте,

 

Извинявам се за въпроса, ако е коментиран преди, но ми трябва информация какви са изискванията за влизане в Унгария към човек, който не е ваксиниран и няма документ за преболедуване.

 

Благодаря предварително.

Кога планираш да посетиш Унгария?

Въпреки, че страната беше едно от най-безковидните места лятото, за последните 30 дни ускорява брутално: от 100 на 100хил/14дни, днес са вече 893 новозаразени на 100хил/14д. Днес са обявили за уикенда 21060 новозаразени и 304 починали, в медиите им пише, че очакват още новозаразени, има коментари за допълнителна ваксинация, мерки, маски и т.н.

Пример: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211114/merre-tart-a-koronavirus-jarvany-magyarorszagon-510400

 

Виж си плановете кога мислиш да си там и ако много искаш или се налага - вземи билети флекс или с нагласата, че може и да се размине пътуването

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 часа, muchachote каза:

ivan69 се шегува. Но е И прав. Абсурдът остава. И на мен, а и на всички които са пътували (преди да се ваксинират евентуално), ми се случи подобно нещо. На връщане от Сърбия пролетта, на границата, ме карантинираха и в рамките на 24 часа трябваше да си направя тест. Така, аз се прибирам към 12 ч и ако съм от Русе примерно, трябва естествено да се прибера там. Отивам на автогарата, качвам са на автобуса и, АКО съм носител на вируса, заразявам поне 10 човека около мен. Те, от своя страна, заразяват още поне 10 човека всеки, и така веригата продължава. На автогарата в Русе, в търсене на кабинет или пътувайки с градския транспорт до първата позната ми поликлиника, заразявам още 20 човека, те други и т.н. И така, до правенето на теста В РАМКИТЕ НА ТЕЗИ 24 ЧАСА , ще съм заразил над 30 човека просто прибирайки се вкъщи. За дискотеката е същото. Идеята е, че в тези 24 часа в които трябва да си направиш теста, не знайно кога, можеш да се придвижваш свободно!

Така е, у нас мерките са на теория, а законите са най-либералните в света.

Никъде го няма филма, да се тестваш след като влезеш в страната, че и до 24 часа след това. Трябваше да бъде както по света, специален хотел по 150-200лв на вечер х10 или 14 дни и това е, ако искаш. Тогава всички щяха да са доволни.

Някак си у нас хората станах с най-големи права и никакви задължения.

Не искат ваксини, не искат тестове, не искат карантини, не искат локдауни и затваряне на кръчми, освен на училищата изобщо, всичко на наобратно спрямо другите страни.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 5 минути , Alexander каза:

Никъде го няма филма, да се тестваш след като влезеш в страната, че и до 24 часа след това.

С това не съм съгласен, веднага се сещам за поне три държави в Европа, където го има същото изискване.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз поне за Украйна се сещам, ама нали не е в ЕС.... Макар, че и тук това е организирано по-добре от БГ чрез едно приложение. Всъщност в това приложение се генерира и ЗС, и обещетение за Ковид, и те следят дали си в карантина, ама това е друга тема.

Вчера на опашката за гласуване в Посолството (не че имаше повече от 4 човека) се заговорихме с едни момчета дошли за няколко дни на екскурзия в Киев и те ни казаха, че в Киев имало доста мерки и се спазвали много добре навсякъде, не било както в БГ. А аз тъкмо ги обявих местните за разпасана команда... 🤣

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , DaBo каза:

Аз поне за Украйна се сещам, ама нали не е в ЕС.... Макар, че и тук това е организирано по-добре от БГ чрез едно приложение. Всъщност в това приложение се генерира и ЗС, и обещетение за Ковид, и те следят дали си в карантина, ама това е друга тема.

Вчера на опашката за гласуване в Посолството (не че имаше повече от 4 човека) се заговорихме с едни момчета дошли за няколко дни на екскурзия в Киев и те ни казаха, че в Киев имало доста мерки и се спазвали много добре навсякъде, не било както в БГ. А аз тъкмо ги обявих местните за разпасана команда... 🤣

По разпасано от България май няма. Снощи направо беше някаква вакханалия. Явно вируса беше в почивка. И друго ми прави впечатление, в София мерките се спазват по-сериозно.  В Пловдив имам чувството, че сме безсмъртни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.