Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 час, Coo каза:

Кога планираш да посетиш Унгария?

Въпреки, че страната беше едно от най-безковидните места лятото, за последните 30 дни ускорява брутално: от 100 на 100хил/14дни, днес са вече 893 новозаразени на 100хил/14д. Днес са обявили за уикенда 21060 новозаразени и 304 починали, в медиите им пише, че очакват още новозаразени, има коментари за допълнителна ваксинация, мерки, маски и т.н.

Пример: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211114/merre-tart-a-koronavirus-jarvany-magyarorszagon-510400

 

Виж си плановете кога мислиш да си там и ако много искаш или се налага - вземи билети флекс или с нагласата, че може и да се размине пътуването

 

Благодаря. Питам за мои познати, които имат билети за този четвъртък с Раян. Последно четох, че ако нямаш ваксина има задължителен пср, но инфото е от юли. Но ще следим ситуацията дали няма да се промени. 

Връзка към коментар
На 14.11.2021 г. в 18:57, funny каза:

За интересуващите се :

 

Летище Бергамо все още не изискват Green Pass за да се влезе вътре. Информация от днес.

 

В петък проверяваха всички за пас преди секюрити чек,в лаунджа също го искаха. 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Dian каза:

В петък проверяваха всички за пас преди секюрити чек,в лаунджа също го искаха. 

Трябва ли да се свали някакво местно приложение или става с нашите си ЕУ сертификати?

Връзка към коментар
преди 12 минути , Alexander каза:

Трябва ли да се свали някакво местно приложение или става с нашите си ЕУ сертификати?

нашият сертификат е по одобрения европейски сертификат и го приемат навсякъде в ЕС . Специално за летището понеже и ние летяхме от там преди 3 седмици няма изискване за доп. приложение, показваш си сертификата както искаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Трябва ли да се свали някакво местно приложение или става с нашите си ЕУ сертификати?

Нищо допълнително не се свяля,нашите ЕС сертификати са достатъчни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте! Би трябвало да приемат българското. Аз съм влизала само с тест 48 часа и тогава ми го проверяваха само в България. По заведенията и музеите  задължително сканират кода за проверка. Иначе италианската версия е от едно приложение IO, но няма как да се влезе, ако нямате техния SPID. Иначе се пригответе за проверки, защото заразите се засилват и в Априля въведоха маски отвън. Готвят се и за още 2 жълти зони. Ако не се лъжа жълтите стават с маски отвън. Това е положението. Уж се пропагандираше, че всичко е Ок след почти 90 процента ваксинирани. По телевизията се тръби вече, че и по гарите и автобусите започват проверки. Така или иначе споко и настройте мислите си на спокойствие. Всичко ще е наред. 

Връзка към коментар
преди 14 часа, Plamsi каза:

Благодаря. Питам за мои познати, които имат билети за този четвъртък с Раян. Последно четох, че ако нямаш ваксина има задължителен пср, но инфото е от юли. Но ще следим ситуацията дали няма да се промени. 

Здравей, @Plamsi, и аз имам билети за Унгария, но за следващата седмица. Следя всичко, дано няма никакви промени.

Връзка към коментар

 

Малко инфо от Италия (Рим и Фиумичино) и Испания (Канарски о-ви/ Фуертевентура) 
На Фиумичино се стига до секюрити проверка, след проверка на сертификат, но в самото летище се влиза без изисквания. Маски се носят навсякъде. Из самия Рим ни сканираха сертификатите само на едно място - заведение за хранене, явно се предполага, че щом искаш да влезеш си подготвен. Маски носят много хора по улиците, даже в началото попитах дали е задължително да се носят на открито. 

На Фуертевентура го карат доста ларж, не се сещам някъде да сме показвали сертификати, освен на влизане на летището, ама там сканираха испанския QR, после random check на половинката, ама просто ѝ видяха сертификата и дали отговаря на имената на личните документи. По заведенията, разбира се, че работещите бяха с маски. От вчера обаче има ново ниво на рестрикции, защото бая са вдигнали бройките. Ако не се лъжа - капацитетът на запълване е намален, другото много не обърнах внимание, защото заминавахме, ама ако трябва да съм честен, поне ние не сме ходили по супер посетени места така или иначе, гонихме спокойствие и липса на хора.

  

преди 16 часа, traveler каза:

По разпасано от България май няма. Снощи направо беше някаква вакханалия. Явно вируса беше в почивка. И друго ми прави впечатление, в София мерките се спазват по-сериозно.  В Пловдив имам чувството, че сме безсмъртни.

Да видиш в Бургас, тук все едно нищо няма, освен пред спешното, където има задръстване от линейки, ама те нали не съществуват 


EDIT:
ПП: В рамките на шегата - може да се прави прогноза "след нас и потоп", тъй като миналата година бяхме в Тайланд и се прибрахме в БГ на "черния" петък 13 март, в който обявиха първото извънредно положение, а нещата навсякъде откъдето бяхме минали станаха доста неприятни. После - през октомври бяхме в Малта, и деня след нашето заминаване, ги обявиха за червена зона и им вдигнаха мерките, този юни бяхме в Португалия, които се рекламираха като "най-безопасното място в Европа" и само те бяха отворени за хора от Великобритания, и в деня на нашето заминаване бяха въвели частичен локдаун на Лисабон със забрана за влизане и излизане в града .... горе вече писах за Фуертевентура

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 7
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
Преди 1 час, stormbringer каза:

ПП: В рамките на шегата - може да се прави прогноза "след нас и потоп"

Предлагам да си направиш отделна тема, където ще пускаш датите за следващите ти пътувания, та хората да знаят да отидат преди тебе 😂

  • Харесвам 4
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 30 минути , deyan каза:

До попитам - при кацане на летище Basel-Mulhouse-Freiburg, правилата на държавата, към която ще се придвижваме ли се прилагат или ….?

Трябва да гледате правилата на Франция и държавата към която ще излезете. Летището е на територията на Франция.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

ПП: В рамките на шегата - може да се прави прогноза "след нас и потоп"

Що се учудваш?! С тоя твой никнейм stormbringer какво друго освен потоп да докараш?! 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар

Знаете ли някой друг телефон на рзи София за освобождаване от карантина, освен този на листчето, което дават на границата( 02 8078759). Притеснявам се, че не получавам потвърдителен мейл, пък стават повече от 24 чАса от влизането в страната.

Връзка към коментар
преди 3 минути , M@ria каза:

Знаете ли някой друг телефон на рзи София за освобождаване от карантина, освен този на листчето, което дават на границата( 02 8078759). Притеснявам се, че не получавам потвърдителен мейл, пък стават повече от 24 чАса от влизането в страната.

Аз лятото получих имейл 6 дена след влизането, не се коси.

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Абе лятото за сина ми изобщо пък не получихме, но сега се притеснявам, защото мъжа ми много пътува и да не стане фал. Щото хем ваксиниран, хем с (-) пср, хем карантиниран😂

Връзка към коментар
преди 3 минути , M@ria каза:

Абе лятото за сина ми изобщо пък не получихме, но сега се притеснявам, защото мъжа ми много пътува и да не стане фал. Щото хем ваксиниран, хем с (-) пср, хем карантиниран😂

Виж забоденото горе мнение на @AlexandraKo

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , M@ria каза:

Знаете ли някой друг телефон на рзи София за освобождаване от карантина, освен този на листчето, което дават на границата( 02 8078759). Притеснявам се, че не получавам потвърдителен мейл, пък стават повече от 24 чАса от влизането в страната.

Когато след влизане в България ми се е налагало да излизам пак, а мейл се е бавел: https://srzi.bg/bg/kontakti

Има мобилни телефони за Ковид въпроси, обикновено вършат работа, обясняваш, че си влязла, излизаш от страната, пратила си едикогаси документи и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

След прибиране от Турция и изпратен тест още същия ден,  не получих имейл. След 24 часа се обадих по телефона и ми издиктуваха номера на заповедта като ми казаха да я запиша, защото кой знае кога ще ме освободят, да не ме глобят. Запомних я и тръгнах на работа.  След 3 дни мъжа ми отива при личния лекар и той му казва, че съм под карантина.  Обади ми се за номера,  след което е звънял на няколко места да ме освободи. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да отбележа прибрах се на 31.10.21 г от Белгия през Брюксел от Шарлероа, без тест, всъщност ме питаха на летището и казах,че ще направя в Бг.минах.. в София си направих антигенен да се освободя от карантина . На  5.11.21 г заминах за Италия, нов антигенен, там единствено ми поискаха за Помпей. Във влаковете разбрах,че искат сертификат, но за регионалните където аз пътувах не, както и за автобусите. На връщане на летището в Неапол ми поискаха сертификат, бях,чела, че от зелена зона към Бг не е необходимо или ако нямаш такъв оставаш в карантина както е по регламент, хич, не ми се разправяше с италианците и им пробутах стария сертификат с които влязох, просто късмет,че мацката беше явно уморена и минах така, кацайки в София веднага направих антигенен. Равносметката е за 10 дни три антигенни. Още като бях в Белгия въпреки прекрасната възможност срещу 5 евро и за половин час път , отложих едно пътуване до Ирландия там искат само елекронен сертификат, хартиените н се признават.. и един Люксембург, в момента в които получих от хотела условие за настаняване  - сертификат, просто не ми се занимаваше с проклетите тестове, буквално през два дни трябваше да ги правя...Не знам за в бъдеще какво ще правя. Купих едни билети за Киев, сега разбирам някой неща , които никак не ми харесват. Някой ако ходиш ли е в Урайна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, iMari каза:

Трябва да гледате правилата на Франция и държавата към която ще излезете. Летището е на територията на Франция.

На летището има два изхода за всяка държава. Миналата година швейцарците искаха тест... затова влизането го правих през Франция и после след 2 дни с влак към Швейцария без тест - просто програмата беше такава, не за друго. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
1 hour ago, lyubo21 said:

На летището има два изхода за всяка държава. Миналата година швейцарците искаха тест... затова влизането го правих през Франция и после след 2 дни с влак към Швейцария без тест - просто програмата беше такава, не за друго. 

При бординг в София се гледат правилата на прием в страната на чиято територия е летището - в случая с Базел/Милюз  на Франция.

Обратното е с Женева ,където изходите също са два -  към Швейцария и Франция ,но в София ще гледат правилата за  Швейцария.

 

На място вече трябва да отговаряте на съответните условия за държавата в която  ще изберете  да влезете.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ти да видиш, след като първо се оказахме изненадващо сред първите страни можещи да пътуват без карантина до Тайланд, сега сме и в списъка на 30те страни, можещи да получат незабавно автоматично потвърждение за thailand pass, защото сме споделили с тайландските власти ключа за ваксината.

 

FB_IMG_1637131417954.jpg

  • Харесвам 24
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Мюнхен отмени провеждането на коледния си базар, който привлича над 2 млн. посетители, заради "изключителното нарастване" на броя на заразените с коронавирус, съобщи кметът Дитер Райтер.

Това е първият голям германски град, който тази година взема такова решение, съобщава БТА. Въпреки епидемията Нюрнберг, чийто базар е световно известен, обяви, че ще го проведе като той ще бъде организиран на 4 места, за да се избегне струпването на хора.

 

https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/11/17/4281134_koronavirusut_po_sveta_slovakiia_zatvaria_magazinite/

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Olianata каза:

Здравейте,да питам за Италия,нали възрастни с ваксини-няма проблем,но за деца между 12-18 неваксинирани какво искат?ПСР ИЛИ АНТИГЕНЕН ?

С антигенен става. 48 часа. Все още.

Имайте в предвид, че от вчера се заговори за локдаун на неваксинираните в някои региони. Лигурия и Фриюли Венеция Джулия са сред първите по случаи, следват Ломбардия, Пиемонте и Калабрия. Има и версия зеления сертификат да важи само за ваксинирани и преболедували до 6 месеца, а  тестовете да останат да важат само за работа, защото тук сертификата е задължителен за всички работещи.  Версия и за сертификат и за децата от 5 до 11 години, защото ваксинацията на малките върви в пълен ход. А те както си говорят, така и си ги въвеждат мерките. Живея тук и на какво ли не се нагледах.  От ден за ден се променят нещата. Така че за Италия на  неваксинирани не препоръчвам да купуват билети в близко време. На мен ми изгаряха вече билети за Испания, от България също тази година от бързане по определени причини, миналата година карахме една измислена карантина 14 дни след България. Маски задължителни отвън само за Априля за момента. Но доста хора си ги носят. Луда работа. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.