Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 19 часа, Olianata каза:

Здравейте,да питам за Италия,нали възрастни с ваксини-няма проблем,но за деца между 12-18 неваксинирани какво искат?ПСР ИЛИ АНТИГЕНЕН ?

Здравейте. Имате ли информация за същото, но за Унгария. Благодаря.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Stoyanka Dimitrova каза:

Версия и за сертификат и за децата от 5 до 11 години, защото ваксинацията на малките върви в пълен ход. ..........................

Маски задължителни отвън само за Априля за момента. Но доста хора си ги носят. Луда работа. 

Каква ваксинация на малките деца върви в Италия? Ваксината на Пфайзър я одобриха в САЩ за малките деца 5-11 г., но още не са започнали да я прилагат, а в ЕС няма одобрена ваксина за малки деца. В целия свят само в няколко други страни (Китай, Куба, ОАЕ) има одобрена ваксина за тази възрастова група.

Може би се бъркате с другата възрастова група деца над 12г., за тях е одобрена Пфайзер, а мисля, че и Модерна отскоро.

 

Къде е това място Априля и какво значи "маски отвън"? При сядане във външна част на заведение или на всички обществени места навън?

Връзка към коментар

Настоящият режим за влизане в Италия е до 15.12. Имайте предвид, че упорито се говори за промяна от декември за идващи от Източна Европа - дори да са ваксинирани, задължителна карантина.

  • Харесвам 4
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

Настоящият режим за влизане в Италия е до 15.12. Имайте предвид, че упорито се говори за промяна от декември за идващи от Източна Европа - дори да са ваксинирани, задължителна карантина.

Стига де. В Източна Европа случаите падат, да видят Германия.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, jul каза:

Настоящият режим за влизане в Италия е до 15.12. Имайте предвид, че упорито се говори за промяна от декември за идващи от Източна Европа - дори да са ваксинирани, задължителна карантина.

Къде пише, че настоящият режим е до 15.12? Моля за линк към източника.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , jul каза:

Така, може би просто продължават след 15.12 същите правила за влизане и придвижване. Никъде не пише за карантина на ваксинирани от Източна Европа. А "говори се..." нищо не ми говори.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , muchachote каза:

Така, може би просто продължават след 15.12 същите правила за влизане и придвижване. Никъде не пише за карантина на ваксинирани от Източна Европа. А "говори се..." нищо не ми говори.

"Говори се" означава, че при желание може да се внимава с евентуалните планове за тази посока. И за да предупредя тук, съм следила достатъчно източници на информация. Разбира се, има и обратната опция. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

И аз мисля, че е безсмислемно да се обсъжда какво може да стане след 1 месец в Италия или някъде другаде. Да, може да станат много неща, не само в Италия, може да стане нещо и след 2 дни и е ставало. Само на мен 2-3 пъти ми се проваляха пътувания с билети купувани под седмица напред, та няма гарнация за абсолютно нищо.

 

Вече две години виждаме, че всичко може да стане от днес за утре.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, Jenbel каза:

Ваксината на Пфайзър я одобриха в САЩ за малките деца 5-11 г., но още не са започнали да я прилагат

Невярно ! 
 

В САЩ поставят ваксината и на мъниците още  от миналата седмица.

Връзка към коментар
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Невярно ! 
 

В САЩ поставят ваксината и на мъниците още  от миналата седмица.

Добре! За нас няма почти никакво значение, ще си чакаме одобрение за ЕС. Пък ти може да споделиш как се приема това в САЩ. Не очаквам родителите ентусиазирано да се втурнат да ваксинират децата си.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Jenbel каза:

Ваксината на Пфайзър я одобриха в САЩ за малките деца 5-11 г., но още не са започнали да я прилагат

 

преди 9 минути , Jenbel каза:

Пък ти може да споделиш как се приема това в САЩ. Не очаквам родителите ентусиазирано да се втурнат да ваксинират децата си.

Слабичко... доста слабичко... :girl_crazy: Само през първата седмица след одобрението, над 900 хиляди деца между 5 и 11 са били ваксинирани. https://www.cnbc.com/2021/11/10/white-house-says-about-900000-kids-ages-5-to-11-got-a-covid-vaccine-in-first-week.html

Връзка към коментар

Още един евентуално полезен линк в случая от Skyscanner, твърди че следи уж обстановката по начало на пътуване, до изходна точка, позволява да се избере "Статус на ваксинацията" и да се видят актуалните мерки, дали има някакви рестрикции и например дали има изискване за карантина на място. Не знам обаче доколко се обновява, но има опция за абнониране за актуална информация за съответна дестинация. Може да свърши работа на някого: 

 

https://www.skyscanner.net/travel-restrictions 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 31 минути , settler каза:

Още един евентуално полезен линк в случая от Skyscanner, твърди че следи уж обстановката по начало на пътуване, до изходна точка, позволява да се избере "Статус на ваксинацията" и да се видят актуалните мерки, дали има някакви рестрикции и например дали има изискване за карантина на място. Не знам обаче доколко се обновява, но има опция за абнониране за актуална информация за съответна дестинация. Може да свърши работа на някого: 

 

https://www.skyscanner.net/travel-restrictions 

От доста време ми прави впечатление, че сериозните медии/блогове използват сайта на КЛМ за целта като най-точен и сериозен,  малко е бъгав обаче

 

https://klm.traveldoc.aero

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

в тази статия горе-долу са обобщили какви са тенденциите за промени относно сертификатите, поне на европейско ниво

 

от най-близкосрочните може би е полезно да се знае това

Цитат

Франция току-що обяви, че намалява на 12 часа срока, в който признава направен PCR тест за пътници от Белгия и Нидерландия - мярка, която вече се прилага към българите, румънците и гражданите на трите балтийски държави.

а също, че и вчера Швеция обяви, че въвежда от 1 декември ковид-пас за достъп до събития на закрито с над 100 човека, който е валиден само за ваксинация (не става с преболедуване или тестване)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз предполагам че на Люба въпроса е принципен. Не само за БГ. Защото тук ако стават PCR-ите за два часа ( има и за час) , то по Европа далеч не е така

 

ПП. А само да кажа , че на летището, специално на Кандиларов лабораторията , сертификата излиза с час на вземане на пробата тогава когато се вкарат данните в системата ( демек като поискаш цифров сертификат и започнат да го издават).

 

Вече няколко пъти правим тест там и взимат ти да речем проба в 8, става готов резултата в 10 , после звъниш като луд да искаш цифров сертификат и докато ти го издадат става 11. Е на цифровия сертификат час на вземане на пробата пише 11 а не 8

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

На летището гарантирано става за 2 часа .Човек така или иначе трябва да иде на летището.Просто ще отиде по-рано.

Това е много яко.

Кой знае колко хора отиват и се връщат в тях, защото са положителни.

Нали се подразбира, че билети, хотели и т.н. горят в 99% от случаите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дали тестът е 20 или 5 часа  преди полет пак гориш. Много малко са хотелите които позволяват отмяна в деня на пътуването.

 

 

Индия се отваря за туристи от 100 държави сред които и България :

 

https://travelfree.info/india-reopens-to-fully-vaccinated-international-travellers-from-99-countries/

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Вероятно все още не много хора, защото пср обикновено важи 72 часа. Такова чудо 12 часа е пълна тъпотия. Айде за антигенен ок, ама... Представям си да имам някакво прехвърляне от далеч за Франция, много е недосмилено, ама то политиците не са, за да мислят. Както и да е, ще дебнем да отпадне. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Това е много яко.

Кой знае колко хора отиват и се връщат в тях, защото са положителни.

Нали се подразбира, че билети, хотели и т.н. горят в 99% от случаите. 

Ами само да кажа, че надали са много. Обикновено като си правиш тест има един ключов въпрос който ти задават : ще пътувате или имате симптоми . И след това, поне моя опит показва, че ако отговора е пътуване то следва едно по-особено пробовзимане 🙂

 

ПП. Наложи ми се в края на август да си правя PCR  в Германия ... Е, тогава установих, че въпреки многобройните тестове които съм си правила в БГ то на мен НИКОГА не са ми правили истински тест до тогава. Бръкнаха ми "на мозъка в задната част", повъртяха клечката, после в другата ноздра и .... после ме държа 2 дни усещането.

  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към коментар

Абсолютно е така. Поне на летището тестовете се правят проформа  ,колкото да ти вземат парите и да издадат документ. Както за много други неща в държавата просто се лъжем един друг. 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Ами само да кажа, че надали са много. Обикновено като си правиш тест има един ключов въпрос който ти задават : ще пътувате или имате симптоми . И след това, поне моя опит показва, че ако отговора е пътуване то следва едно по-особено пробовзимане 🙂

 

ПП. Наложи ми се в края на август да си правя PCR  в Германия ... Е, тогава установих, че въпреки многобройните тестове които съм си правила в БГ то на мен НИКОГА не са ми правили истински тест до тогава. Бръкнаха ми "на мозъка в задната част", повъртяха клечката, после в другата ноздра и .... после ме държа 2 дни усещането.

И аз съм го забелязала,въпреки,че не ми се е налагало да правя  за симптоми.Но и в Португалия и Италия(2 пъти) беше същото- като галене с перце! И там казах,че е за пътуване.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.