Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 17.11.2021 г. в 20:18, jul каза:

Чета този линк, но пак не ми става ясно. При ваксинирани родители, деца под 18 пише, че не трябва да се карантинират, но искат ли тест за децата под 18?

Връзка към коментар
преди 20 часа, blueriver каза:

И аз съм го забелязала,въпреки,че не ми се е налагало да правя  за симптоми.Но и в Португалия и Италия(2 пъти) беше същото- като галене с перце! И там казах,че е за пътуване.

И за пътуване светнаха наши приятели преди 2 седмици и си останаха в България, а ние пътувахме сами, т.е. не бих казал, че чак толкова проформа този тест. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз знам, че @master_of_germs не обича да пише за това, а и вероятно е извън темата, но ми е любопитно за начина на взимане на проби и дали тълкованията ни не са напълно погрешни. 

Дани, необходимо ли е пробите да се взимат по така неприятен и дори болезнен начин, за да се гарантира достоверен резултат или може да се направи с малко повече старание и поносимо? На мен малко ми звучи като сестрите, които ти пукат вена при взимане на кръв и поставят доста болезнено инжекции, а други, внимателни хора, не го правят толкова гадно, но целта е постигната.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 6 минути , Lindt каза:

Аз знам, че @master_of_germs не обича да пише за това, а и вероятно е извън темата, но ми е любопитно за начина на взимане на проби и дали тълкованията ни не са напълно погрешни. 

Дани, необходимо ли е пробите да се взимат по така неприятен и дори болезнен начин, за да се гарантира достоверен резултат или може да се направи с малко повече старание и поносимо? На мен малко ми звучи като сестрите, които ти пукат вена при взимане на кръв и поставят доста болезнено инжекции, а други, внимателни хора, не го правят толкова гадно, но целта е постигната.

 

Това си помислих и аз.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Oshko каза:

Чета този линк, но пак не ми става ясно. При ваксинирани родители, деца под 18 пише, че не трябва да се карантинират, но искат ли тест за децата под 18?

Искат. Няма да ги карантинират, ако са с възрастен със сертификат, но освобождаване от тест/сертификат за тях няма /до 6г./.

 

В понеделник се очакват нови мерки в Гърция. По досегашни данни - в затворени пространства само с ваксина/преболедувал /тестове няма да важат, изключая децата/, а за лица над 60г. валидността на сертификата за ваксина ще е 7 месеца, после трябва бустер доза. 

 

За тестовете и начина на взимане на пробата, вероятно много зависи от вида на теста. При т.нар. щадящи тампонът се пъха до 2,5 см., а не до мозъка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така като гледам, особена файда няма, пак се затварят държави с огромен процент ваксинирани. Или не знаят какво правят или ще започнат да искат да слагат бустер на всеки 3 месеца за по-сигурно. 

Тъпото е, че болшинството нямат избор и ще се бодат и занапред без особен смисъл, видно от действията на властите по света.

 

На много места сертификат значи само ваксина, няма тестове, за антитела да не говорим.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Аз не разбирам какви ще са правилата за Виена. Уж пълен локдаун ще е само в Залцбург и областа (затворени хотели и ресторанти), а пък ще е локдаун в цяла Австрия. Другия петък летим за уикенд за Виена и все още имаме време да променим някои неща, въпреки че не искам. По чуждестранните сайтове също не намирам кой знае какво по-различно като инфо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@DaBo изчакай още съвсем малко, в момента изглежда им върви пресконференция, на която ще обявят какво правят

Цитат

The governors of Austria's nine provinces are meeting Austrian Chancellor Alexander Schallenberg and Health Minister Wolfgang Mueckstein on Friday and due to announce whether a national lockdown will be imposed at a news conference at 12:30 p.m. (1130 GMT).

 

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Леле, това за Австрия е важно. Както казах преди време, планираме пътуване с кола в посока Германия и бях планирала една нощувка някъде в Австрия. Ще чакам да видя, че ако затворят напълно, язък ни за сертификатите 😉 

 

Ще променям плановете . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Alexander каза:

Така като гледам, особена файда няма, пак се затварят държави с огромен процент ваксинирани. Или не знаят какво правят или ще започнат да искат да слагат бустер на всеки 3 месеца за по-сигурно. 

Тъпото е, че болшинството нямат избор и ще се бодат и занапред без особен смисъл, видно от действията на властите по света.

 

На много места сертификат значи само ваксина, няма тестове, за антитела да не говорим.

И аз не схващам нещо.

Нали неваксинираните са в локдаун и не могат да посещават ... каквото и да било.

Т.е. само ваксинираните се събират, ходят по ресторанти и закрити места и т.н.

И ваксинираните са защитени от тежко протичане на болестта, предават си ама какво от това като имат защита. 

Тогава защо ще правиш локдаун и на ваксинираните ?!??! Те и да си го предават помежду им , нали ваксината ги пази от тежки последствия 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

По темата с проформа ПСР-ите. Вчера в Багдад за първи път ми направиха баш истински ПСР (досега всичко друго в над 15 държави е било смешка). Не стига, че ми бръкнаха директно в мозъка, ами и разпечатката има 4 различни печата, 2 qr кода, още някакви секретни кодове + допълнително релефен печат. Чак си го запазих като сувенир. Такова ниво на защита не бях виждал досега дори на доста по-сериозни документи. Успех на фалшификаторите 🙂

  • Харесвам 8
  • Смея се 10
Връзка към коментар

е, явно австрийците не чакат някого някъде да схваща

@DaBo и @Lyubina вече е ясно, че поне до 1 декември навсякъде там ще е затворено, после преоценка за още десет дни напред

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

По темата с проформа ПСР-ите. Вчера в Багдад за първи път ми направиха баш истински ПСР (досега всичко друго в над 15 държави е било смешка). Не стига, че ми бръкнаха директно в мозъка, ами и разпечатката има 4 различни печата, 2 qr кода, още някакви секретни кодове + допълнително релефен печат. Чак си го запазих като сувенир. Такова ниво на защита не бях виждал досега дори на доста по-сериозни документи. Успех на фалшификаторите 🙂

Това само показва колко IT са изпреварили медицината😕

Връзка към коментар
преди 17 минути , antea каза:

 

@DaBo и @Lyubina вече е ясно, че поне до 1 декември навсякъде там ще е затворено, после преоценка за още десет дни напред

Ами ще си направя един глювайн вкъщи и ще си роня сълзи за Коледните базари. Хич повече няма да им се хващам на въдицата тази година. Само да видим дали ще успеем да изкрънкаме някакви ваучери от авиокомпанията, все пак е пълен локдаун.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз не мога да си отложа пътуването, но очевидно няма да се спи в Австрия. Въпреки че ние ще пътуваме след 1.12.

Но май ще трябва да  преработвам програмата (много тъпо, Австрия ми е точно на половината от пътя).

Не съм отворила още да прочета, хотелите и те ли няма да работят? 

Нямам амбиция да им ходя по коледните базари, кръчми или магазини.

Връзка към коментар

За Австрия има промени в мерките и по отношение на влизането в страната. Сертификатът за ваксина е с валидност 9 месеца и други.

https://coronavirus.bg/bg/news/2917

  • Шок 4
Връзка към коментар

Оф, и мен мен интересува дали хотелите ще работят... Това предложение за 3-тата доза нали все още не е влязло в сила, че ние след 2 дни трябва да летим от Виена за Рейкявик..

Връзка към коментар

Аз пък се чудя да ходя ли да си слагам бустер, защото на отиване няма да ми е изтекъл 9 месечния период на ваксината, но на връщане току що е минал и ако ще трябва да си правя PCR в Германия, (и не само за мен, а за цялата фамилия).... отиде се не видя. А нямам от къде да изляза от Германия (е, мога да мина през Чехия но някак си, не ми се иска)

Връзка към коментар

За Австрия:

До 06.12. валидността на ваксинационния сертификат е една година, след това е 9 месеца.

Всичко ще е затворено с изключение на аптеки и хранителни магазини.

Все още не намирам категорична информация за хотелите във Виена, но в Залцбург и областта няма да са отворени. Но това откривам написано: Given the current Coronavirus infection situation, the Austrian Government has announced a temporary nationwide lockdown for Austria. This lockdown, starting on Monday, 22 November, will be evaluated after 10 days, and is scheduled to end on 13 December at the latest. Travel to Austria for touristic purposes will not be possible during this time.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, DaBo каза:

До 06.12. валидността на ваксинационния сертификат е една година, след това е 9 месеца.

Какво означава валидност 1 година до 06.12., а после 9 месеца?

Как се брои тая чудесия?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Madelin каза:

Какво означава валидност 1 година до 06.12., а после 9 месеца?

Как се брои тая чудесия?

Ако влизаш на 5.12., например, ваксинационният ти сертификат може да е на 320 дни. Но от 06.12. не трябва да е на повече от 270 дни (май така ги смятаха). Мисля, че такива са сметките. От 06.12. не може да се влиза със сертифиакт на повече от 270 дни.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Според вас, ако по време на локдауна в Австрия кацна с Уиз на летището във Виена и със собствената си кола се изнеса още същия ден от тяхната държава към Унгария или Чехия, дали ще се брои транзит и дали въобще ще е възможно? Дали Уиз ще ме пуснат да се кача в самолета към Виена (връщайки се от Исландия)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.