Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

10 minutes ago, Георги Василев said:

Здравейте. Яидях, че другата е заключено, но въпроса ме късае и за това ще попитам, пък, ако някои има идея, моля да сподели. 🙂

 

Моя приятелка се прибра от Милано в неделя вечер. След тях са затворили летището, но тук пр кацане в БГ, никои не им е обърнал внимание.

Какво означава, че летището е било затворено? Не намирам никаква информация за затворено летище. Може би е летяла с последния самолет за деня?

 

За момента няма никакви ограничения за пътуване в Европа, освен в областите с карантина в Италия. Не би трябвало да имате абсолютни никакъв проблем с пътуване до Гърция...

 

Малко добри новини от Франция и Виетнам

 

Добри новини идват от Франция и Виетнам, където всички болни от коронавируса са излекувани. Китай също действа по проблема, като учените скоро се надяват да има ефективно лекарство срещу вируса. Клиничните изпитания вече са започнали.

https://www.bgonair.bg/a/4-world/187323-szo-svetat-da-se-podgotvi-za-globalna-pandemiya-ot-koronavirus?fbclid=IwAR16Z81kgBOEY7mLyr1iDlKqgWMHPVZFre533yevOlYMPOJ0_CxCpGR8aPM

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Около 1000 туристи на о-в Тенерифе са под карантина след позитивен тест на италианец с коронавирус.

 

Coronavirus: Some 1,000 tourists on lockdown after Canary Islands hotel quarantined

https://www.latimes.com/world-nation/story/2020-02-25/canary-islands-hotel-quarantined-after-virus-confirmed

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хърватска:

Quote

 

Croatia’s prime minister, Andrej Plenković, has confirmed its first case of coronavirus infection, in a patient who is hospitalised in the capital.

“The patient is in the Zagreb clinic for infectious diseases. It is a younger person and he has milder symptoms. He is in isolation and his condition is good at the moment,” Plenković told a news conference.

The health minister, Vili Beroš, said the patient had stayed in Milan from 19 to 21 February.

 

Австрия:

Quote

 

Austria reports first two cases of coronavirus

It appears that Austria has its first two cases of coronavirus, in the province of Tyrol. There’s no indication yet of the source of the outbreak, but Tyrol borders northern Italy where officials are struggling to contain a growing number of cases.

 

 

Южна Италия:

Quote

Italian authorities announced on Tuesday the first positive coronavirus case in the south of Italy. A woman from Bergamo, who was on holiday with her friends in Sicily, has tested positive for Covid-19. The patient, who is not in a serious condition, has been transferred to the Hospital Cervello in Palermo.

 

Връзка към коментар

 

Няма паника при пътуване от и до Милано с автобус 

информира репортерско проучване на БНР. На Централна гара-София потокът от пътници до италианския град не е намалял.

 

https://news.bg/tourism/nyama-panika-pri-patuvane-ot-i-do-milano-s-avtobus.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

А полетите до Лансароте, възобновиха ли ги днес,някой знае ли?

Още вчера пътуваха с определени ограничения. Днес времето е слънчево с добра видимост , няма причина да не летят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, fxtrader каза:

Ама че късмет. Май месец е след три месеца ама почвам да чувствам как ще ми се размине ваканцията. 

Ние също имаме пътуване до Тенерифе и Ланзароте края на Април. Мисля, че е прекалено рано да се правят такива заключения, до тогава има страшно много време и ситуацията ще е овладяна. Цялата паника около корона вируса започна преди няма и 1 месец, а вече се мисли за отмяна на пътувания след 2-3 месеца...

 

Според много лекари вирусът ще отшуми и затихне със затопляне на времето, да се надяваме, че е ще е така.  Аз лично съм направо изумен от световната паника във връзка с това заболяване, дори при Еболата не беше така (вярно, тя не се разпространяваше толкова бързо, но пък беше (е) много, много по-смъртоносна)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 9 минути , Василена каза:

Още вчера пътуваха с определени ограничения. Днес времето е слънчево с добра видимост , няма причина да не летят.

@Василена, много ти благодаря!
То, беше хубаво, да не летят, още някой ден, да не отФърчи някой КоВ, преди нас:)))))))

Днес Сър Антъни, изрази  леееко безпокойство:)))))Понеже, тези грижи ги е оставил, изцяло на мен.

Ама, аз го успокоих бързо, както викал, един наш човек:

”Ми, бате, к’вото за  сички, т’ва и за гол Асан.”:))))))

На което, той повдигна  строго вежди и отбеляза, че тази загрубяла реч, не ми отива:))))))

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Ние също имаме пътуване до Тенерифе и Ланзароте края на Април. Мисля, че е прекалено рано да се правят такива заключения, до тогава има страшно много време и ситуацията ще е овладяна. Цялата паника около корона вируса започна преди няма и 1 месец, а вече се мисли за отмяна на пътувания след 2-3 месеца...

 

Според много лекари вирусът ще отшуми и затихне със затопляне на времето, да се надяваме, че е ще е така.  Аз лично съм направо изумен от световната паника във връзка с това заболяване, дори при Еболата не беше така (вярно, тя не се разпространяваше толкова бързо, но пък беше (е) много, много по-смъртоносна)

Има ли някакви научни доказателства, че топлината убива вируса?

Аз съм на обратното мнение, че навсякъде ще се разпространи неконтролируемо както е тръгнало, най-вече защото няма симптоми първите 3-4 дена и доста страни няма да имат възможностите да се справят.

Връзка към коментар

Имахме пътуване до Венеция, което се опитвам да отменя. От airbnb ме уведомиха, че нощувките във Венеция до 1 март (постепенно увеличават париода на база нова информация) попадат в политиката им за анулации при смекчаващи обстоятелства, съгласно която анулация може да се направи без наказателни такси дори след изтичане на срока за безплатна анулация.

 

Иначе относно мерките, тук в Малта няма все още регистрирани болни и всички желаят това да си остане така. Фирмите масово започнаха да забраняват и анулират служебни пътувания до Италия и срещи с клиенти. Апелираха всички, които имат лични пътувания да ги сведат до минимум и след завръщането си да работят 14 дни от вкъщи или да си пуснат отпуска. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Апелирам, всеки преди да публикува да прочете червения текст най-отгоре. Темата има изключително висок процент на нужда от модераторска намеса и ако продължава по същия начин, просто ще трябва да я затворим перманентно. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Почнаха да се анулират и полети до Дубай..

The United Arab Emirates (UAE) has suspended all flights to and from Iran apart from Tehran.

Bahrain has suspended all flights to and from Dubai and Sharjah in the UAE until further notice.

Oman, Jordan, Kuwait, Iraq and Saudi Arabia have already suspended flights to Iran after cases there.

https://www.bbc.com/news/business-51626803

 

Министърът на здравеопазването на Иран също е заразен с вируса

Iran's deputy health minister: I have coronavirus

https://www.theguardian.com/world/2020/feb/25/irans-deputy-health-minister-i-have-coronavirus

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Едно полезно и интересно видео и какво е важно в случая (да не се стресираме и по-малко новини да четем/гледаме: 

https://prepperguy.com/coronavirus-dr-bergs-opinion/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В случай, че на някого е от полза да знае: Swissinfo докладва за първи потвърден случай в Швейцария, район Тичино (северно от Италия). То се очакваше с оглед на близостта до Милано и първия потвърден случай от съседна Австрия по-рано днес. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Една подробна статия от днес:

https://dnes.dir.bg/svyat/koronavirusat-dostigna-do-yuzhna-italiya-parvi-sluchai-v-harvatiya-avstriya-i-shveytsariya

 

Наблягам на следния цитат, който може би донякъде обяснява защо толкова бързо ескалираха нещата в Италия:

 

Италианският премиер Джузепе Конте обясни бързото разпространение на новия вирус в Северна Италия с "не съвсем адекватното" управление на местна болница, предаде "Франс прес", цитирана от БТА.

 "Ясно е, че има огнище и оттам се е разпространил вирусът", заяви Конте в предаване на телевизия "Раи Уно".

"Вече се знае, една болнична структура не е била управлявана съвсем адекватно според протоколите за предпазни мерки, препоръчвани в подобни случаи, и това със сигурност е допринесло за разпространението на причинителя", добави премиерът.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вече си мисля, че е добре вирусът да се разпростре навсякъде и така най-сетне ще се търси истински работещо решение,  вместо безумното блокиране на цели държави, карантина само по причина, че си бил някъде си, и отрязване от света на стотици милиони хора.  Накрая нищо от това няма да проработи достатъчно ефективно и всичко ще отмине по естествен път, а междувременно ще бъдат създадени ваксини и повечето хора ще са си изработили имунитет.  Не е чума, нито денга или ебола. 

Така или иначе това ще се случи, когато вирусът стигне до държава, която просто не може да бъде изолирана и нека поне да е по-скоро. 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар

Точно това си става в момента.

Италианеца, който е позитивен и заради това е блокиран хотел с 1000 души от днес е в хотела от една седмица.

Дали не е излизал навън през това време??

Открили са и още една италианка в Барселона днес, която между 12 и 22 този месец е била в Бергамо и Милано.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сега ми се оплака един познат във Фейсбук, че не са го пуснали да влезе в Израел на летището в Ейлат. 13 дни преди да се опита да влезе в Израел е бил в Тайланд и въз основа на това са му отказали достъп. Принудили са го да се качи обратно в самолета на Уиз ер и да се прибере 😞 При бординга в Унгария са го питали бил ли е в Китай, но листата на Израел вече доста по дълга... Добре че е имало място в самолета и полетът не е бил на 100% пълен...

 

Според проучване на лондонския Империъл Колидж вероятно 2/3 от заразените излезли извън Китай не са регистрирани. Това до някъде обяснява как случайно се появяват заразени в различни държави, които никога не са били в Китай...

 

Two thirds of COVID-19 cases exported from mainland China may be undetected

http://www.imperial.ac.uk/news/195564/two-thirds-covid-19-cases-exported-from-mainland/

 

Ирак също има забранителен списък за влизане от силно засегнатите държави

Iraq bans entry of travellers from seven countries 

Iraq indefinitely extended an entry ban on travellers from China and Iran and instituted similar bans on travellers from Thailand, South Korean, Japan, Italy and Singapore, the health ministry has said.

https://www.aljazeera.com/news/2020/02/death-toll-rises-violence-continues-day-delhi-200225054836893.html

 

 

 

 

 

Връзка към коментар

Току-що пристигам от Бергамо. В последните 4 дни 2 пъти кацам и излитам от там. Паника няма. На всички пътници се мери температурата.

 

В София мерките са много по-сериозни. Освен мерене на температурата, всички от полета попълнихме декларация с лични данни + къде сме стояли в самолета. Получихме и инструкциите, които споделям тук. Има ги и н английски за чужденците. Освен това целият персонал на летището беше с маски и ръкавици. 

 

Дано ни се размине. 

IMG_20200225_202049.jpg

  • Харесвам 28
Връзка към коментар
On 2/21/2020 at 11:15 PM, stormbringer said:

За съжаление нещата рязко се раздвижиха в последните 2 дни. Развитието в близкия изток би означавало, че високите температури не убиват вируса така лесно, както се говореше в началото. Промени в нашите посоки за сега обаче няма, ние потегляме утре, ще пускам по някое съобщение с обстановката (поне визуално). Стискаме палци (и мием ръце!) всичко да е наред. Не виждам причина да се говори за "госпожата с лошите новини" или за "хората, които го сравняват с настинка" (примерно), в крайна сметка наистина има много нови случаи в страни, където до сега нямаше подобна ситуация. И да - знам, че "много" е доста относително, и не - не се опитвам да всявам паника, все пак поемам на път към Тайланд, през близкия изток  

 

Бихте ли споделили каква е обстановката в Тайланд, ако вече сте там, че имаме билети за 8-ми март и още се чудим дали да тръгваме или да канселираме. 

 

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Георги Василев каза:

Здравейте. Видях, че другата тема е заключена, но въпроса ме късае и за това ще попитам, пък, ако някои има идея, моля да сподели. 🙂

 

Моя приятелка се прибра от Милано в неделя вечер. След тях са затворили летището, но тук пр кацане в БГ, никои не им е обърнал внимание. Прибрала си се е, но е взела решение за себе си, да поседи вкъщи 14 дни за всеки случаи. Сега, денят след, като изтекът тези 14 дни, трябва да се лети към Гърция. Въпроса е какво се случва в този случаи? Да очкаваме ли да не я пуснат да лети, предвид, че е кацнала от Италия, точно 14 дни преди това или какво? Загрижен съм до толкова, до колкото сме голям група и някакъв евентуален проблем с допускането и на борда, би било наистина не добре. Питам, тук, защото може да има хора от форума, които да са били в държава с вируса и след това отново да е трябвало да пътуват. Благодаря и хубав ден! 🙂

Днес и вчера гледах информация за отлитащите самолети към Милано- Бергамо на ryanair и wizzair . Няма промени, полетите са нормални.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, venceremos каза:

В София мерките са много по-сериозни. Освен мерене на температурата, всички от полета попълнихме декларация с лични данни + къде сме стояли в самолета.

IMG_20200225_202049.jpg

Много полезна информация, която ме навежда на мисълта, че това попълване на декларация освен полезно за властите, то е и доста вредно за пътуващите. Най-вероятно 80% от хората в самолета нямат химикалка и ползват някоя обща, по която може да има цялата гама болести....Та ако искате да се предпазите от вируса, декларацията няма да помогне, но предпазливостта да пипате чужди вещи със сигурност. Освен маските, това е другото важно нещо, да внимавате какво пипате и след като сте пипали да се измиете по възможност веднага.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В сайта боднат най-отгоре, освен проследяване на обявените официално случаи има и много друга полезна информация. Ето това е за симптомите: https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-symptoms/ Много конкретна, кратка и резюмирана информация взета или от официалните статистики или от вървящи в момента научни изследвания, които се опитват да извадят полезна информация от всичките, вече не много малко случаи. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
34 minutes ago, muchachote said:

Днес и вчера гледах информация за отлитащите самолети към Милано- Бергамо на ryanair и wizzair . Няма промени, полетите са нормални.

По БТВ даже казаха, че и полетите за идните дни от Милано за София били продадени. Проверих, че изчерпан е само утрешния полет от Бергамо за София, след това има, а за Букурещ даже и на поносима цена. От там нататък се отказах да проверявам други възможности. Пак преувеличения на обстоятелствата от страна на нашите медии, които явно не се отразяват на румънците.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.