Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Тайланд одобри премахването на pcr при пристигане и заместването му с бърз тест от 1 декември. Това би трябвало да значи и отпадане на първи ден sha+ хотел. Чакаме официалния документ. @Sun4o, @S.Petrov изчакайте поне седмица, новината да стане документ и да стигне до посолството да актуализират изискванията.

ЕДИТ: Леко изненадаха ,приели са го от 16 декември, не както се очакваше от първи, но добавят още няколко фрий туристически зони като Канчанабури с водопадите. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 25.11.2021 г. в 8:24, Plamuk каза:

Привет! Хайде и аз да се включа в темата с питане за Белгия - изчетох де що има по ковид въпроса за страната, но пак имам питанки.

Случаят ми е следният пътувам от София до Шарлероа и после след 7 часа имам полет от летище Брюксел (BRU), ще отида до там такси и си летя към крайната дестинация.

Някой скоро преминавал ли е транзит през Брюксел? За там се изисква задължителна карантина, а пък в случай, че стоя под 48 часа се брои за транзит, но пък в същото време ще пътувам известно време, за да сменя летищата. Дали ще ме задърпат за карантина, в случай че имам билет, който доказва, че ще си тръгна набързо от Брюксел?

Ще съм благодарна на прясна информация от страната 🙂

Усмихнат ден ! 🙂

В Белгия влизането е най-безпроблемно въпреки изискванията за ваксина, преболедуване или ПСР. Само трябва в декларацията да въведеш, че си изключение, опцията Other , казваш транзит като пристигнеш. Също така, даваш адрес в друга държава извън Белгия и пишеш, че си стоял в България 1 ден и минаваш без абсолютно никакъв тест и въпроси.Не проверяват - вярват ти, че си транзит.

На 25.11.2021 г. в 8:46, stanimir каза:

Да попитам и аз за UK. OK ,трябва предварително  да се купи тест.

 

После някой следи ли дали действително е направен, ако в рамките на тези 2 дни напуснеш страната ? Някъде трябва  ли да показваш ,че действително си изпратил пробата ?

Никой не следи дали е направен или изпратен в UK, само трябва да е купен предварително.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 25.11.2021 г. в 9:42, Фил каза:

Точно и аз се чудех за UK как се постъпва, ако престоят е до 2 дни.

Няма никакъв проблем да се напусне Обединеното Кралство след 2 дни стига да имаш билет купен.

преди 22 часа, stormbringer каза:

Аз да питам - по настоящите правила, в БГ как се влиза от червена зона? 

При наличие на ваксина (или преболедуване) и също, ако нямаш такава? 

Знам, че ако имаш, трябва и ПСР, ама може ли да е предварително, или трябва след пристигането до 24 часа? 

И, ако нямаш какво правиш? 

Пристигащи в България от червена зона трябва да покажат - Или сертификат за ваксина или преболедуване плюс отрицателен ПСР тест най-рано 72 часа преди пристигане за да няма 10 дена домашна карантина. -Ако няма нито едно от трите ще има 10 дена домашна карантина. -Ако има само едно от трите условия - ваксина/ преболедуване / ПСР тест 72 часа - то карантината може да отпадне, ако се направи още 1 ПСР тест до следващия ден след влизане.Ако ПСР теста е направен в България карантината се сваля на следващия ден след излизане на резултата.

Връзка към коментар
преди 4 часа, funny каза:

Някой пътувал ли е до Германия откакто сме в списъка им с рискови държави ?

 

Очаква ли се да изпратят QR код или потвърждение след попълване на формуляра им за проследяване и ъплоудване на сертификата ?

Попълваш, пращат ти код да ъплоуднеш сертификат и после ?

 

 

Изпращат QR код след попълване на декларацията на имейл. След като вкараш сертификата не се праща нищо допълнително. После от местната здравна служба в Германия ти казват, че всичко е наред по имейл или , че не могат да го прочетат да пратиш отново по-ясен или да отидеш да направиш тест на Ден 5, ако нямаш ваксина или преболедуване следи се електронната поща.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , bibi каза:

Имате ли представа кога  се обновява списъка със зоните т.е .предстои ли обновяване сега около 30.11/01.12.2021 ?

Общо взето, когато се сетят и имат време.

Но от 1.12 задължително ще има нова заповед, защото оттогава започва новата извънредна обстановка.

 

Ето за какво само е загатнал днес МЗ.

В граничния контрол от 1 декември също се въвеждат промени. Влизащите от червени зони без сертификат и тест ще могат да направят тест не в рамките на 24 часа, а най-рано на третия ден от завръщането си, за да отменят карантината си, обясни той. Това ще стане от 1 декември. По отношение на новия тревожен вариант от Южна Африка, министърът коментира, че ние отдавна не допускаме граждани на тази държава в страната. Завръщащите се от Южна Африка българи ще бъдат в задължителна карантина без право на отмяна и ще бъдат тествани за новия щам.

https://www.dunavmost.com/novini/ot-1-dekemvri-shte-ima-novi-pravila-za-pristigashtite-ot-chervena-zona

 

  • Харесвам 1
  • Шок 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

В граничния контрол от 1 декември също се въвеждат промени. Влизащите от червени зони без сертификат и тест ще могат да направят тест не в рамките на 24 часа, а най-рано на третия ден от завръщането си, за да отменят карантината си, обясни той.

Да разбирам, че влизаш без тест/ваксина и задължително те поставят под карантина с право на освобождаване на 3-ти ден т.с. 3 дена си седиш у дома карантина?!

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , ДиянаВ каза:

Общо взето, когато се сетят и имат време.

Но от 1.12 задължително ще има нова заповед, защото оттогава започва новата извънредна обстановка.

 

Ето за какво само е загатнал днес МЗ.

В граничния контрол от 1 декември също се въвеждат промени. Влизащите от червени зони без сертификат и тест ще могат да направят тест не в рамките на 24 часа, а най-рано на третия ден от завръщането си, за да отменят карантината си, обясни той. Това ще стане от 1 декември. По отношение на новия тревожен вариант от Южна Африка, министърът коментира, че ние отдавна не допускаме граждани на тази държава в страната. Завръщащите се от Южна Африка българи ще бъдат в задължителна карантина без право на отмяна и ще бъдат тествани за новия щам.

https://www.dunavmost.com/novini/ot-1-dekemvri-shte-ima-novi-pravila-za-pristigashtite-ot-chervena-zona

 

Току-що и аз му гледах пресконференцията, нищо ново по отношение на това да се допускат ваксинирани и преболедували от "червена зона" без да предоставят и ПСР. Просто влезлите само ще могат да се разхождат три дни наляво-надясно, докато си направят теста. Те това е карантина по български! 🙂 

По отношение на Южна Африка така започна да се смее министъря, като каза че в България сме пионери в Европа и отдавна не пускаме такива граждани, а българските граждани ще влизат под задължителна карантина без право на тест.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

Да разбирам, че влизаш без тест/ваксина и задължително те поставят под карантина с право на освобождаване на 3-ти ден т.с. 3 дена си седиш у дома карантина?!

Скоро ще разберем какво се разбира. Все още няма заповед. Това е само изказване и статия.

преди 3 минути , agenta каза:

По отношение на Южна Африка така започна да се смее министъря, като каза че в България сме пионери в Европа и отдавна не пускаме такива граждани, а българските граждани ще влизат под задължителна карантина без право на тест.

И те кацат с директни полети, нали 😃

  • Смея се 3
Връзка към коментар

нищо смешно не се задава на хоризонта... СЗО излязоха с позиция срещу ограничаване на пътуванията, ЕК пък обратно - да се спре незабавно въздушния трафик от южноафриканския регион, след като от сутринта Франция и Нидерландия ги баннаха тия полети

 

а това е първият технически брифинг от UK за Nu-то, накратко - висока предаваемост, избягване на имунитет (ваксинационни пробиви и реинфекции) и слаба податливост към някои лечения (с моноклоналните антитела например)

 

FFHw6s3XEAEj026.jpg.3f1d15d58e54f13ea68a4f0e1d1b509e.jpg

 

някои учени смятат, че това може да се окаже рестарт от ниво февруари 2020

тук има тракер, където се добавят почти в реално време идентифицираните случаи по света - https://newsnodes.com/nu_tracker

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 25.11.2021 г. в 15:10, Marisha каза:

На влизане искат тест и за ваксинирани, на излитане от местен остров пак искат тест и за ваксинирани.

Ако на местния остров няма лаборатория в Мале ли се тестват туристите ? Например остров Родос? Гледах един списък и там не виждам да имат лаборатория? Има ли срок в който трябва да се тестваш преди да се качиш на самолета?

Връзка към коментар
преди 31 минути , agenta каза:

Току-що и аз му гледах пресконференцията, нищо ново по отношение на това да се допускат ваксинирани и преболедували от "червена зона" без да предоставят и ПСР. Просто влезлите само ще могат да се разхождат три дни наляво-надясно, докато си направят теста.

Я пак прочети текста 😃 не в рамките на 24 часа, а най-рано на третия ден от завръщането си, до сега влизаш, поставят те под карантина и до 24ч правиш тест, а сега влизаш поставят те под карантина и чак на 3-тия ден ще можеш да идеш за тест т.с. три дена си карантина и се предполага, че седиш в къщи.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

Я пак прочети текста 😃 не в рамките на 24 часа, а най-рано на третия ден от завръщането си, до сега влизаш, поставят те под карантина и до 24ч правиш тест, а сега влизаш поставят те под карантина и чак на 3-тия ден ще можеш да идеш за тест т.с. три дена си карантина и се предполага, че седиш в къщи.

Ивко, аз също се обърках от новините по сайтовете. Намерих къде може да се види цялата пресконференция на видео с умопомрачителното заглавие - "Успяхме да пречупим тази вълна на коронавируса" - ДНЕВИНК. Думи на министър Кацаров. Нека да видим заповедта, която ще напишат, че нищо не се знае до последно.

  • Смея се 4
Връзка към коментар

  Здравните власти ще увеличат задължителната минимална карантина при пристигане в България от един на три дни за хората, които нямат сертификат за COVID-19 (за ваксиниране, преболедуване, изследване). Това обяви зам.-министърът на здравеопазването Александър Златанов на брифинг. Промените ще важат от първи декември, като за целта ведомството предстои да публикува заповед. ( ТУК)

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Отпада ПСР за влизане в България от тъмночервените зони на 14 страни в ЕС. Добра новина https://dnews.bg/nova-zapoved-za-vlizastite-v-stranata-ot-es.html

 

 

Кои са тези 14 страни

Връзка към коментар
преди 43 минути , stanimir каза:

Ей , @ДиянаВ вчера писа на министъра и днес работа оправена.

Сега да събираме желанията да ги праща на мейл и до дядо Коледа.

Наистина ли? Ей сега се прибирам от тренировка и почвам да чета😄.

За желанията, бързо давайте, докато не е свършила седмицата, че ми е късметлийска🙃

Понеделник занимавах се с жалбата до МЗ.

Вторник - оспорих частично една покупка на търговец от Непал и още в сряда ми върна 70 лв. ДДС 😁

Четвъртък ... ммм не се сещам, но петъкът и то след работа е по-важен 😄

 

Прочетох. Тази Стела Балтова какво си приписва моите заслуги😂🤣

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 3
  • Браво 5
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Не разбирам, колко време преди влизането в Германия може да се попълни тази plf форма. Опитах днес и не ми дава да попълня дати след 29 ноември, а ние ще влезем на 01.12. 

Дали аз правя нещо не както трябва?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

Отпада ПСР за влизане в България от тъмночервените зони на 14 страни в ЕС. Добра новина https://dnews.bg/nova-zapoved-za-vlizastite-v-stranata-ot-es.html

 

 

Отпада, но от 1 декември. Дотогава сертификат+ ПСР.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Nik каза:

Отпада, но от 1 декември. Дотогава сертификат+ ПСР.

Все пак да изчакаме официалната Заповед, че така някой някъде казал, че някой друг ще направи нещо... Дано да е така, както се твърди, разбира се. Аз, лично, никаква логика не намирам в това решение, но вече за какво ли има логика...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Eva eva каза:

Все пак да изчакаме официалната Заповед, че така някой някъде казал, че някой друг ще направи нещо... Дано да е така, както се твърди, разбира се. Аз, лично, никаква логика не намирам в това решение, но вече за какво ли има логика...

Заповедта излезе https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/11/26/rd-01-977_26112021.pdf

Някой, някъде казал ... е Министъра. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 15 минути , Eva eva каза:

Все пак да изчакаме официалната Заповед, че така някой някъде казал, че някой друг ще направи нещо... Дано да е така, както се твърди, разбира се. Аз, лично, никаква логика не намирам в това решение, но вече за какво ли има логика...

А,логиката е ясна, за да има зимен сезон. Иначе няма да ни стъпят съвсем.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.