Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

О, супер 🙂  Имаме заповед 🙂  Сега поне в ЕС ще се пътува по-спокойно.  С тази валидност, обаче, от 9 м. на сертификата аз се връщам в изходна позиция съвсем скоро  🙂 

@luba_rizova, имах предвид медицинска логика 😄 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 59 минути , Lyubina каза:

Не разбирам, колко време преди влизането в Германия може да се попълни тази plf форма. Опитах днес и не ми дава да попълня дати след 29 ноември, а ние ще влезем на 01.12. 

Дали аз правя нещо не както трябва?

Да не те подведа, но мисля че четейки какво и как около този формуляр на немците, мернах срока : между 72 и 12 часа преди полета.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Lindt каза:

Най-накрая полезно решение, спасяващо пътуванията из Европа на всички ни. Браво на ДиянаВ :sun_bespectacled: 

 

Къде ли е @Брани да каже, че всичко е за пари? 

 

Спасяването надявам се да има продължение и от новото правителство, за да е още по-готина изненадата ми в коледната тема с подаръците🙂 

Брани дано тайно наднича и там, защото аз обичам Коледа и ми носи настроение за закачки😉

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Най-накрая полезно решение, спасяващо пътуванията из Европа на всички ни. Браво на ДиянаВ :sun_bespectacled: 

 

Къде ли е @Брани да каже, че всичко е за пари? 

 

Тук съм. Да го казвам ли.

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, stanimir каза:

Ей , @ДиянаВ вчера писа на министъра и днес работа оправена.

Сега да събираме желанията да ги праща на мейл и до дядо Коледа.

"Вирус гаден, изчезни!"

 

@ДиянаВ може и на Хари Потър един мейл да изпратиш, моля :)) 

  • Харесвам 3
  • Смея се 10
Връзка към коментар

ЕС  затваря граници за 7 държави заради новия COVID вариант

 

Засегнатите страни са Ботсвана, Есватини, Лесото, Мозамбик, Намибия, Южна Африка и Зимбабве, уточняват източниците. Пътуващите от тези страни също така ще бъдат обект на строги изисквания за карантина и тестове, според споразумението, което беше потвърдено в Twitter от словенското председателство на ЕС.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Aз силно се надявам, че няма да се затворят всички страни в ЕС до Коледа и все пак ще успея да стигна от Мадрид до Каунас на 16 декември и от там до Латвия и даже да се върна в Мадрид след това. Да видим. Ако и този път не успея да стигна до Латвия, това ще е за трети път провалено пътуване до тази дестинация и направо ще отпадне от списъка ми за пътуване.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз до колкото чета условието за освобождаване от карантина на 3-я ден важи само за зелена и оранжева зона и просто се заменя ДО 24ч. с НАЙ-РАНО след 72ч.,а идващи от червена зона ако не представят нищо се поставят под карантина без право на освобождаване. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така е - от червена зона или влизаш с ваксина/преболедувал/ПСР, или гориш трайно (за 10 дни без отмяна).

За зелена/оранжева - имаш право, ако е с тест да е антигенен + може освобождаване, но то ще минат едни 4-5 дни в карантина /след третия ден се тестваш и най-рано на следващия те освобождават/.

Схемата с освобождаване след прибиране за мен вече не работи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Схемата с освобождаване след прибиране беше просто предизборно недоносче и нямаше как да продължава вечно. Бяхме свидетели на доста родни "иновации"  в овладяване на кризата.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

не знам каква е схемата с освобождаване без тест в Нидерландия - тоест дали предишните дни и седмици са тествали, но например вчера са тествали тези 600 пътника, които са кацнали от ЮАР с два полета и 10% от тях са положителни още при кацането; след 11 часа полет и още няколко часа в самолета, докато решат какво да ги правят, според вас след няколко дни колко още ще бъдат положителни, независимо дали са ваксинирани или не?

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Аз пък се чудя какво ще стане със Северна Африка, защото много ми се иска тази година пак да направим един пролетен Египет.

В Белгия са хванали пътуващ от Египет с новия щам вирус, но в момента никой не говори за затваряне от тази държава - нито в Западна Европа, нито тук в България и се чудя това до кога ще продължи... и дали ваксинационния статус ще има значение... и дали тук на някой ще му стиска да посегне на чартърите на туроператорите... https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/belgium-detects-first-case-new-covid-19-variant-europe-2021-11-26/

Трета зима едно и също. Тъкмо бях започнала да си разглеждам хотел по хотел с риф и детски център.

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Coo каза:

Аз пък се чудя какво ще стане със Северна Африка, защото много ми се иска тази година пак да направим един пролетен Египет.

В Белгия са хванали пътуващ от Египет с новия щам вирус, но в момента никой не говори за затваряне от тази държава - нито в Западна Европа, нито тук в България и се чудя това до кога ще продължи... и дали ваксинационния статус ще има значение... и дали тук на някой ще му стиска да посегне на чартърите на туроператорите... https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/belgium-detects-first-case-new-covid-19-variant-europe-2021-11-26/

Трета зима едно и също. Тъкмо бях започнала да си разглеждам хотел по хотел с риф и детски център.


Не трябва непременно да се вярва на тези новини. Забележи кого, аджеба цитира Ройтерс - белгийския вирусолог Марк Ван Ранст, който е пуснал новината в Туитър. Същият се хвали публично в Chatam House в Лондон как по време на епидемията със свински грип и излъгал населението на Белгия да се набоцка с препарата, който e продавала фирмата, за която е работел тогава. Гордо обяснява какви трикове е използвал за манипулациятa. Ясно и точно  се вижда и чува какво казва и как задружно се смеят с публиката на наивитета на хората в минута 44:04 на видеото:

https://www.youtube.com/watch?v=UNg3Vnfu4Pk&t=2594s
 

 

  • Харесвам 7
  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Не трябва непременно да се вярва на тези новини.

 

Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Белгийския вирусолог Марк Ван Ранст, който е пуснал новината в Туитър.

т.е. според теб той си измисля, че има такъв случай в Белгия с този вариант 😀

  • Браво 3
Връзка към коментар

Аз супер много се обърках вече с тези постоянни промени. Мислим ски ваканция в Италия през януари, с кола. Съответно ще има нощувка по пътя. Ваксинирани всички. Проблем ли ще е влизането в Италия, ако не сме били транзит? И въобще те могат ли да разберат били ли сме транзит? Намерих в Букинг нещо, което много ме устройва, ама с невъзвръщаема стойност и се чудя какво да правя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , M@ria каза:

Аз супер много се обърках вече с тези постоянни промени. Мислим ски ваканция в Италия през януари, с кола. Съответно ще има нощувка по пътя. Ваксинирани всички. Проблем ли ще е влизането в Италия, ако не сме били транзит? И въобще те могат ли да разберат били ли сме транзит? Намерих в Букинг нещо, което много ме устройва, ама с невъзвръщаема стойност и се чудя какво да правя.

Изобщо няма как да знаеш какво ще е положението през януари.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Германия са обявили, че не спират полетите от Южна Африка, но на тях ще возят само германци до Германия + 14 дни карантина като кацнат

 

Germany is declaring South Africa a virus-variant area, meaning airlines are allowed to fly only Germans to Germany from South Africa, a source told Reuters on Friday.

"Suspected Omicron case found in Germany, regional minister says" (новината е от днес преди около час)

https://www.reuters.com/world/europe/suspected-omicron-case-found-germany-regional-minister-2021-11-27/

 

Колкото повече чета за световната паника около този нов вариант, толкова повече мисля, че не искам, но трябва да си затворя всички табове на браузъра с планове и да се концентрирам върху оцеляването на плановете до януари😂

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Те нищо не знаят, но паника има. Поне Новавакс и Пфайзер са казали, че ще адаптират ваксините бързо, ако е нужно. Мен ми е интересно, заразените хора умрели ли са ? Как е протекло при тях? Ако няма разлика, защо да подскачаме? Това ,че са били ваксинирани и са положителни не е новина, но дали са се разболяли или само са дали положителен тест ? Все още не смея да резервирам хотел за едната нощ в Италия, че вече 2 седмици ми се вижда много време . Все още се колебая за периода между Коледа и НГ .Мислех Египет, но очаквам да шибнат карантина и от там. Някой да знае нещо за Португалия? Видях,че затягат, но не мога да се ориентирам. Това, при 98% ваксинация и само10 човека починали на ден за мен е някаква странна работа.

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Марк Ван Раст казва и оптимистични варианти, не е само да ни плаши. 

Сега остава да стискаме палци новият вариант да не прави по тежко протичането на заболяването, а да е по леко.

 

Opgang omicron niet noodzakelijk slecht nieuws: "Als hij minder ziekteverwekkend is dan delta, zou grotere besmettelijkheid juist zeer positief zijn” | Coronavirus wat u moet weten | hln.be

Покачването на омикрон не е непременно лоша новина: "Ако е по-малко патогенен от делта, по-голямата инфекциозност би била много положителна" Възходът на варианта на омикрон също може да бъде добра новина, според вирусолога Марк Ван Ранст. „Ако е по-малко патогенен от делта, по-голямата инфекциозност (позволяваща на омикрон да замени делта) би била много положителна“, туитира той.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@luba_rizova, аз лично не ти препоръчвам Португалия в момента. Започват да изтрещяват и те.

От 1 декември всички пристигащи в Португалия по суша, въздух и вода, независимо дали са ваксинирани трябва да представят и PCR тест. Ще искат тест и за големи събития на закрито от всички също.

https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

 

Но, от друга страна е нормално, с тези ваксини позападна малко бизнеса с PCR тестове и нещо се поотпуснахме и разпътувахме. Именно затова не смея да резервирам никакви хотели в Каунас и Рига за 16-19 декември. Е, слава Богу, поне засега няма лоши новини от Литва или Латвия. И аз обаче не смея да планирам нищо до Великден догодина.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Станах разноглед от промени тея дни, но все пак смятам другата седмица да си направя Мароко-то без проблем. Гледам оптимистично, въпреки всичко.

 

Преди малко пък взех самолетни билети за второто ни турне в Индия от 22.12 до 13.01. Да видим дали 3-4 пср-а в посока ще стигнат, ама то и без това носът ми вече свикна на всякакви издевателства и пенетрации :grin:

 

Иначе одеве в Шарлероа не допуснаха много ваксинирани чужденци на полета за София поради липса на тест (цитирам: "ново правило от понеделник"). Стана ми тъжно за тях, някои плачеха безсилни на гейта.

 

Веселбата е пълна...

  • Харесвам 4
  • Шок 13
  • Браво 1
  • Замислям се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Иначе одеве в Шарлероа не допуснаха много ваксинирани чужденци на полета за София поради липса на тест (цитирам: "ново правило от понеделник"). Стана ми тъжно за тях, някои плачеха безсилни на гейта.

Това защо?? Вече съвсем се омотах, някой да ми каже последно как се влиза в България, защото аз заповедта като я чета, друго разбирам 😐

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , searus каза:

Това защо?? Вече съвсем се омотах, някой да ми каже последно как се влиза в България, защото аз заповедта като я чета, друго разбирам 😐

Вероятно тази седмица все още е актуално задължението за тест от червените държави, били те в ЕС или не, а от понеделник влизат в сила новите разпоредби. Отделно, че актуалните сега правила преди няколко дни включиха около 10 ЕС държави в червения списък и пътниците може да са пропуснали тази новина.  

Въобще.. аз бих изчакала до другата седмица вместо сега да се опитвам да реша и разбера нещо. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 15 минути , Lindt каза:

Вероятно тази седмица все още е актуално задължението за тест от червените държави, били те в ЕС или не, а от понеделник влизат в сила новите разпоредби. Отделно, че актуалните сега правила преди няколко дни включиха около 10 ЕС държави в червения списък и пътниците може да са пропуснали тази новина.  

Въобще.. аз бих изчакала до другата седмица вместо сега да се опитвам да реша и разбера нещо. 

Ох как ме засили да чета пак заповедта :grin:. Нали от 01.12 влизат новите правила а не от понеделник ?

Аз се прибирам на 30.11 и тъкмо се чудех ново-старо какво ще хвана точно.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.