Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 8 минути , funny каза:

Ох как ме засили да чета пак заповедта :grin:. Нали от 01.12 влизат новите правила а не от понеделник ?

Аз се прибирам на 30.11 и тъкмо се чудех ново-старо какво ще хвана точно.

Извинявай. Последното, което целях, е да се четат тези работи 🙃, просто началото на месеца и на седмицата са се слели в съзнанието ми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Lindt каза:

Извинявай. Последното, което целях, е да се четат тези работи 🙃, просто началото на месеца и на седмицата са се слели в съзнанието ми.

Аа ти пък. Все пак отварям и чета, не е като да ходя на крака да ми разясняват 😉

Връзка към коментар

Аз пак за Германия, ... сигурно много сме затъпели през тези две години. 

Трябва ли, освен сертификат за ваксиниране да носим и резултат от PCR тест?

Написано е толкова идиотски на сайта на нашето министерство, но подозирам че е буквален превод на текста от немските сайтове. 

 

Ето как изглежда:

 

"От 24.10.2021 г. общовалидно за ВСИЧКИ ПРИСТИГАЩИ в Германия от България е, че лицата, навършили 12 години, трябва да носят със себе си отрицателен тест за корона-вирус, свидетелство за оздравяване или свидетелство за извършена пълна ваксинация - независимо от вида транспортно средство, и дали пристигат с пътническа компания или със собствен превоз (автомобил)."

 

НЯкой с опит, или тълкуване?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Lyubina каза:

Трябва ли, освен сертификат за ваксиниране да носим и резултат от PCR тест?

 

Не, не трябва. И от опит, и от тълкуване.

 

Тук информацията е най-компкатна и разбираема. България е Hochrisikogebier

 

2021-08-02-einreiseverordnung-data.png

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 минути , Lyubina каза:

Аз пак за Германия, ... сигурно много сме затъпели през тези две години. 

Трябва ли, освен сертификат за ваксиниране да носим и резултат от PCR тест?

Написано е толкова идиотски на сайта на нашето министерство, но подозирам че е буквален превод на текста от немските сайтове. 

 

Ето как изглежда:

 

"От 24.10.2021 г. общовалидно за ВСИЧКИ ПРИСТИГАЩИ в Германия от България е, че лицата, навършили 12 години, трябва да носят със себе си отрицателен тест за корона-вирус, свидетелство за оздравяване или свидетелство за извършена пълна ваксинация - независимо от вида транспортно средство, и дали пристигат с пътническа компания или със собствен превоз (автомобил)."

 

НЯкой с опит, или тълкуване?

Утре на обяд летя и ще пиша какво искат 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Нормално европейския сертификат само след положителен ПСР. 

То ако ти излезе положителен антигенен най-разумното нещо е да си направиш веднага ПСР. 

преди 39 минути , Lyubina каза:

Аз пак за Германия, ... сигурно много сме затъпели през тези две години. 

Трябва ли, освен сертификат за ваксиниране да носим и резултат от PCR тест?

Написано е толкова идиотски на сайта на нашето министерство, но подозирам че е буквален превод на текста от немските сайтове. 

 

Ето как изглежда:

 

"От 24.10.2021 г. общовалидно за ВСИЧКИ ПРИСТИГАЩИ в Германия от България е, че лицата, навършили 12 години, трябва да носят със себе си отрицателен тест за корона-вирус, свидетелство за оздравяване или свидетелство за извършена пълна ваксинация - независимо от вида транспортно средство, и дали пристигат с пътническа компания или със собствен превоз (автомобил)."

 

НЯкой с опит, или тълкуване?

Нямам опит, но пише ИЛИ, не И (отрицателен тест ИЛИ ваксинация).

Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

Нормално европейския сертификат само след положителен ПСР. 

То ако ти излезе положителен антигенен най-разумното нещо е да си направиш веднага ПСР. 

Ами синът ми си приключва карантината и чак сега го разбрахме. Иначе намирам следното:

 

Will Member States have to accept anyone travelling with PCR/Rapid antigen test?

In line with the Regulation, if a Member State accepts a test certificate for waiving travel restrictions, it should also accept holders of an EU Digital COVID test certificate under the same conditions. If a Member State lifts restrictions only for holders of PCR tests, it is not required to accept rapid antigen tests. However, if it accepts rapid antigen tests then it must also accept rapid antigen test certificates issued by another Member State.

 

Също и:

 

Which COVID-19 tests will be accepted?

To ensure the reliability of the test result, only the so-called NAAT tests (including RT-PCR tests) and the rapid antigen tests featured in the common list established on the basis of Council Recommendation 2021/C 24/01 should be eligible for a test certificate issued on the basis of the EU Digital COVID Certificate Regulation.

However, it is left to each Member State to decide whether it accepts rapid antigen tests, or only NAAT tests (such as RT-PCR tests).

Връзка към коментар

Отпреди 5 минути: на летище София карантинираха наред всеки идващ от Белгия или Германия, който нямаше едновременно ваксина И пср. @Lyubina @tch в момента е така, нямам идея докога.

 

Аз минах метър като прибиращ се от Италия само с транзит в Белгия. Но изрично поискаха да видят бордната ми карта Италия-Белгия.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Днес сканираха сертификатите на летище София масово.

 

В Неапол сканират още преди бордната карта, при влизане в кръчма задължително сканират, но това го видях още преди седмица.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да я докараме да се прибираме, ще си правим PCR щом настояват. 

Пък и да ме карантинират, няма да страдам много 😉, само дето на сбирката няма да успея да дойда (което си е загуба).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Референдумът, иницииран от противници на COVID сертификатите, ще се проведе в неделя в Швейцария. Гражданите са помолени да одобрят или отхвърли изменения в закона за борба с пандемията на коронавирус, в съответствие с които от 13 септември в страната е в сила санитарен режим за достъп с QR кодове за посещение на ресторанти, кина, басейни, фитнес центрове, големи културни и спортни събития...

Швейцария е първата страна в света, в която издаването на такива сертификати е подложено на всенародно гласуване. Става дума за изменения в Закона "За мерките за противодействие на пандемията", който влезе в сила на 19 март 2021 г. Референдумът беше иницииран от три граждански комитета и движения, които се появиха по време на пандемията и нямат конкретна партийна принадлежност. В законодателството от март, което даде на правителството правото да въведе covid passs, те виждат опит за индивидуални свободи, косвено принуждение към ваксинации.

В Швейцария се готвят за петата вълна на COVID-19

Предупреждение на властите

Те също така предупреждават за дискриминация на неваксинираните, заплаха за социалния мир в Швейцария, опасност от електронно наблюдение на гражданите чрез механизма за идентифициране на контакти на болни със здрави хора.

Страстите в швейцарското общество се засилиха особено след 13 септември, когато контролът на достъпа започна да работи в сегашния си вид: за да посетите например ресторант или фитнес център, трябва да представите един от трите документа с QR код - удостоверение за пълна ваксинация срещу коронавирус, удостоверение за минало заболяване или сертификат за PCR тест, потвърждаващ липсата на инфекция. В Швейцария се признават само ваксини, одобрени в Европейския съюз.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, antea каза:

UK въвеждат задължителен PCR-тест на ден 2 за всички пристигащи в страната и самоизолация, докато излезе отрицателен резултат

Че нали и в момента задължително всеки трябва да си направи тест на ден 2. Да разбирам ли, че след пристигане във Великобритания трябва да се стои в изолация, докато излезе резултата?

 

преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Иначе одеве в Шарлероа не допуснаха много ваксинирани чужденци на полета за София поради липса на тест (цитирам: "ново правило от понеделник"). Стана ми тъжно за тях, някои плачеха безсилни на гейта.

Значи вече трябва да се прави тест в Белгия независимо дали имаш ваксина, така ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Guinness каза:

Значи вече трябва да се прави тест в Белгия независимо дали имаш ваксина, така ли?

Не вече, а досега. От 1 Декември няма да се изисква. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Досега във Великобритания можеше и с антигенен , по новите правила вече трябва PCR.

 

По настоящите правила чужденец от червена зона влиза в България с ваксина + тест , изключение има само за ваксинирани български граждани ,които могат  направят тест и след пристигане в България.

 

Нищо необичайно не се е случило в Шарлероа , някой не си е дочел правилата и са го оставили на летището.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, Zaro каза:

Какъв тип зелен сертификат може да се издаде след положителен антигенен тест? Уж важи само за България.

Зелен сертификат важащ три месеца

Връзка към коментар
преди 11 часа, Zaro каза:

Какъв тип зелен сертификат може да се издаде след положителен антигенен тест? Уж важи само за България.

 

 

 

преди 22 минути , Ivko каза:

Зелен сертификат важащ три месеца

Не е зелен сертификат а удостоверение и валидността е 1г поне на това ,което съм видял от преди месец е.

Пише това :

Удостоверение e валидно само на територията на Р България

Документът се издава на основание Заповед РД-01-861/21.10.2021 г. на министъра на здравеопазването на Р България.

Това е документ за удостоверяване на преболедуване от COVID-19 чрез бърз антигенен тест и не е Цифров COVID сертификат на ЕС.

Screenshot_20211128-101950_Office.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Guinness каза:

Значи вече трябва да се прави тест в Белгия независимо дали имаш ваксина, така ли?

Ако не си български гражданини или член на семейство на български гражданин, да. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , Branko каза:

Не е зелен сертификат а удостоверение и валидността е 1г поне на това ,което съм видял от преди месец е.

А същевременно с ангигенен можеш да пътуваш... странна логика.

Връзка към коментар
21 minutes ago, Zaro said:

А същевременно с ангигенен можеш да пътуваш... странна логика.

Можеш ,но само ако е с давност не повече от 72/48/24 часа , според изискванията на различните държави.

 

Няма как да е валиден за пътуване три месеца или година.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanimir каза:

Можеш ,но само ако е с давност не повече от 72/48/24 часа , според изискванията на различните държави.

 

Няма как да е валиден за пътуване три месеца или година.

Не съм се изразил ясно май. Синът ми прекара короната, но направи  само антигенен тест. Сертификат за преболедуване с такъв тест важи само за България. Но с антигенен тест, че си здрав можеш да пътуваш в чужбина. Тук виждам непоследователност. А в цитата ми по-горе има също двусмислена информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Zaro така е, прав си, точно така стоят нещата, просто навсякъде по света положителните антигенни тестове се потвърждават с PCR, затова и не приемат документ, основан само на антиген, като доказателство за прекарана инфекция, така че по-скоро непоследователността е в България

 

така че ако на някой му трябва документ важащ за пътувания, след положителен антиген, било от аптека или лаборатория, е най-добре да си направи PCR с направление

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Израел затваря границите си за чужденци в следващите 14 дни, заради случаи на новият вариант на вируса.

https://amp-dw-com.cdn.ampproject.org/v/s/amp.dw.com/en/coronavirus-digest-israel-to-shut-its-borders-to-foreigners-due-to-omicron-variant/a-59958881?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16380967811514&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%D0%9E%D1%82%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Fen%2Fcoronavirus-digest-israel-to-shut-its-borders-to-foreigners-due-to-omicron-variant%2Fa-59958881

Prime Minister Naftali Bennett said in a statement that, pending government approval, it would ban foreign travel to Israel for 14 days, becoming the first country to take such drastic action.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@iMari, да и аз четох това за Израел и като бонус омикрон има и в Италия вече, освен в Белгия и Германия.

https://www.reuters.com/world/concerns-over-covid-variant-trigger-more-travel-curbs-southern-africa-2021-11-27/

Коронният бизнес е официално рестартиран! А, туристическият бизнес започва пак да прилича на Титаник, потъва ли потъва. Очаквам домино ефект и до края на декември да позатворят пак света. Ми така ще е докато повечето хора търпят това. Референдуми трябват като в Швейцария и масови протести. Иначе ще се гаврят с нас не до 2030, ами до 2050 поне.

Затова дайте да си обменяме информация как такива уплашени магеланци като мен от новия щам Омикрон и евентуално следващия щам, може би Посейдон, можем да пътуваме в подобни условия? На мен ми хареса идеята на @Георги Матеев да си измисли турне в Индия миналата година! Гениално! Всъщност, да не се разводнява темата тук, ще пусна нова тема.

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.