Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Мирослав Василев

Кратък отчет от разходката за уикенда. Пътуване от Полша до Копенхаген + Малмьо, при кацане в Копенхаген, няма никакъв контрол и излизаш директно. Оттам във влака между Дания и Швеция е същото, в двете държави маски не се носят абсолютно никъде носят (в Копенхаген ще ги искат в градския транспорт от утре), ресторантите/клубове/пъбове работят на макс и положението е точно като преди пандемията.

 

Единствено място където ме попитаха за сертификат, без да сверяват или да се вглеждат беше в един ресторант в Копенхаген, но може би ако искахме да сме отвън, нямаше никакви проблеми.

 

Тестовете в Дания са безплатни и за чужденците (ПСР и антигенен), трябва ви само регистрацията в техен сайт, но още при кацането видях да дават подробна информация на най-малко две места.

 

Неваксинираните, могат да влязат с антиген тест, не се гледа държавата какъв цвят е.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Може и някъде да е писано из темата, но за всеки случай - his.bg не се отваря извън България без VPN пинизи. Това е най-тъпото нещо, което Информационно Обслужване можеха да измислят, така, че имайте едно на ум да си теглите Българските сертификати докато още сте в страната. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Доколкото помня , Георги Матеев не си е измислял турнето в Индия, а го бяха поканили. Не е като сам да се е натресъл.Той знае най-добре де, но мисля че така стояха нещата.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , stanimir каза:

Доколкото помня , Георги Матеев не си е измислял турнето в Индия, а го бяха поканили. Не е като сам да се е натресъл.Той знае най-добре де, но мисля че така стояха нещата.

 

Eствествено, че са го поканили, във връзка с неговите професионални възможности и талант. И аз точно питам, да си обменяме идеи как да намираме разнообразни възможности а пътуване. И аз на това да разчитам, да ме канят по-често на разни места. 🙂 Но, поне при мен, преди да ме поканят се налага да кандидатствам.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 17 часа, Lyubina каза:

Аз пак за Германия, ... сигурно много сме затъпели през тези две години. 

Трябва ли, освен сертификат за ваксиниране да носим и резултат от PCR тест?

Написано е толкова идиотски на сайта на нашето министерство, но подозирам че е буквален превод на текста от немските сайтове. 

 

Ето как изглежда:

 

"От 24.10.2021 г. общовалидно за ВСИЧКИ ПРИСТИГАЩИ в Германия от България е, че лицата, навършили 12 години, трябва да носят със себе си отрицателен тест за корона-вирус, свидетелство за оздравяване или свидетелство за извършена пълна ваксинация - независимо от вида транспортно средство, и дали пристигат с пътническа компания или със собствен превоз (автомобил)."

 

НЯкой с опит, или тълкуване?

Вече в Мюнхен.

От София - показваш на чекин гишето сертификат и те питат дали си попълвал дигитален формуляр. Не сканират сертификата и не искат да видят формуляра.

Мюнхен - показваш сертификат - гледат го , искат дигиталния формуляр - гледат първа страница с имената и готово .

 

Така и не ми пристигна мейл с код или смс но не ми беше и нужен . 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Не мога да разбера две неща от Заповедта на Министъра.

-Досега 2 ПСР теста се изискваха един в чужбина един в България за да няма карантина, по новата заповед само 1 ПСР достатъчен ли е без ваксина преди пристигане?!

-От Зелена и оранжева зона ПСР ли трябва да е теста преди пристигане или може и бърз антигенен ?

Връзка към коментар
преди 20 часа, Георги Матеев каза:

Станах разноглед от промени тея дни, но все пак смятам другата седмица да си направя Мароко-то без проблем. Гледам оптимистично, въпреки всичко.

За жалост може и да не е безпроблемно. По информация на AP:

Morocco said it would suspend all incoming air travel from around the world for two weeks starting Monday — the most drastic of a growing raft of travel curbs being imposed by nations around the world as they scramble to slow the variant’s spread.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Георги Матеев каза:

Отпреди 5 минути: на летище София карантинираха наред всеки идващ от Белгия или Германия, който нямаше едновременно ваксина И пср. @Lyubina @tch в момента е така, нямам идея докога.

 

Добре де, аз ли пак нещо не разбирам, защо трябва едновременно ваксина и PCR ... :scratch_one-s_head:

Белгия и Германия са в червената зона, ОК. 
Чета заповедта на министъра РД-01-977/ 26.11.2021 :

 

image.png.a03de0eef7e20f6663038e738f0e76c7.png

 

.....image.png.eb5f0cf856de400d18fc2707724ea0c8.png


Така написано, аз го разбирам, че сертифакатът е достатъчен за влизане в страната на бълагри без каранитна, защото тестът е опция,  добавена с "или". 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Фил каза:

Добре де, аз ли пак нещо не разбирам, защо трябва едновременно ваксина и PCR ... :scratch_one-s_head:

Белгия и Германия са в червената зона, ОК. 
Чета заповедта на министъра РД-01-977/ 26.11.2021 :

 

image.png.a03de0eef7e20f6663038e738f0e76c7.png

 

.....image.png.eb5f0cf856de400d18fc2707724ea0c8.png


Така написано, аз го разбирам, че сертифакатът е достатъчен , защото тестът е опция  добавена с "или". 

Тези правила са в сила от 1 декември.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Nik каза:

Тези правила са в сила от 1 декември.

Аха, ясно, а по коя заповед трябват и имунизация и тест, че вече се омотах в тия заповеди и изменения на заповеди? 

Връзка към коментар

Омикрон вече е в Австралия!

https://www.msn.com/en-xl/europe/top-stories/covid-variant-omicron-keeps-spreading-with-cases-found-in-australia/ar-AARdMXl?ocid=entnewsntp

 

След толкова локдауни и ограничения да ги удари омикрон! Явно пак почват локдауните.

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към коментар

В Швейцария с голямо мнозинство подкрепиха COVID-19 сертификата :

 

Швейцарските гласоподаватели твърдо подкрепиха закона, стоящ зад COVID-19 пропуска в страната на референдум днес, след напрегната кампания, която демонстрира безпрецедентни нива на враждебност, информира "Франс прес".

Първите резултати от допитването показаха, че около две трети от гласоподавателите са подкрепили закона, като изследователите на пазара GFS Bern прогнозират 63% подкрепа в богатата Алпийска република.

Резултатите от 16 от 26-те кантона на Швейцария показват, че 61,9 процента са гласували в подкрепа на закона при 64 процента избирателна активност.

Референдумът се проведе, докато новият COVID-19 вариант "Омикрон", класифициран като "вариант на безпокойство" от Световната здравна организация (СЗО), разтърси страните и пазарите по целия свят.

Допитването се проведе и в момент, когато броят на новозаразените с COVID-19 в Швейцария е повече от седем пъти по-висок, отколкото в средата на октомври.

Законът предоставя правното основание за така наречения COVID-19 сертификат, който показва, че човек е ваксиниран или се е възстановил от болестта.

 

https://news.bg/int-politics/v-shveytsariya-s-golyamo-mnozinstvo-podkrepiha-covid-19-sertifikata.html

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 37 минути , IvanNavi каза:

За жалост може и да не е безпроблемно. По информация на AP:

Morocco said it would suspend all incoming air travel from around the world for two weeks starting Monday — the most drastic of a growing raft of travel curbs being imposed by nations around the world as they scramble to slow the variant’s spread.

Благодаря, че ми привлече внимание. Засега все още няма нищо официално въведено от страна на Мароко, нито виждам отменени полети, но все пак е неделя - ще следя утре какво се случва. По план летя във вторник София-Мадрид-Тетуан, но ако се наложи рязко ще отрежа Мароко и ще оставя само втората част от пътуването. При малко късмет може да пожалят именно връзките между Испания и Мароко (като две много ваксинирани държави), но каквото такова, отдавна не се ядосвам за пропаднали планове 🙂

  

преди 19 минути , Crazy Horse каза:

Омикрон вече е в Австралия!

https://www.msn.com/en-xl/europe/top-stories/covid-variant-omicron-keeps-spreading-with-cases-found-in-australia/ar-AARdMXl?ocid=entnewsntp

 

След толкова локдауни и ограничения да ги удари омикрон! Явно пак почват локдауните.

Честно казано точно австралийците най-много ги съжалявам. Смачкаха ги по всички параграфи.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

@Георги Матеев Ако Мароко ти отпада, потегляй към Индия преди да е влязло в сила (тест, карантина за пристигащи от ЕС и т.н.)

Omicron scare: Centre revises guidelines for international arrivals in India to be effective from Dec 1
Nov 28, 2021, 21:32 IST

https://timesofindia.indiatimes.com/business/india-business/omicron-scare-centre-revises-guidelines-for-international-arrivals-in-india-to-be-effective-from-dec-1/articleshow/87965900.cms

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги Матеев каза:

Благодаря, че ми привлече внимание. Засега все още няма нищо официално въведено от страна на Мароко, нито виждам отменени полети, но все пак е неделя - ще следя утре какво се случва. По план летя във вторник София-Мадрид-Тетуан, но ако се наложи може рязко да отрежа Мароко и да оставя само втората част от пътуването. При малко повече късмет може да пожалят поне връзките между Испания и Мароко (като две много ваксинирани държави), но каквото такова, отдавна не се ядосвам за пропаднали планове 🙂

Всъшност още няма официални решения в Мароко, а само заявка за намерения. Дано всичко да ти се случи по оригиналния план, въпреки че съм сигурен, че винаги си подготвен с план B, а и C. Все пак си взех няколко билета със силно сконтирани цени през оподо с идея за последващи ваучери.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Coo каза:

@Георги Матеев Ако Мароко ти отпада, потегляй към Индия преди да е влязло в сила (тест, карантина за пристигащи от ЕС и т.н.)

Omicron scare: Centre revises guidelines for international arrivals in India to be effective from Dec 1
Nov 28, 2021, 21:32 IST

https://timesofindia.indiatimes.com/business/india-business/omicron-scare-centre-revises-guidelines-for-international-arrivals-in-india-to-be-effective-from-dec-1/articleshow/87965900.cms

 

Ами да - изглежда от 1 декември индийците въвеждат в сила едноседмична карантина за пристигащи от цяла Европа.

 

На първо четене най-доброто решение ще е просто да отидем 8-9 дни по-рано в Индия за да изкараме карантината в някой приятен хотел в Делхи. В чест на истината хич, ама хич не ми звучи лошо 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 32 минути , Георги Матеев каза:

Благодаря, че ми привлече внимание. Засега все още няма нищо официално въведено от страна на Мароко, нито виждам отменени полети, но все пак е неделя - ще следя утре какво се случва. По план летя във вторник София-Мадрид-Тетуан, но ако се наложи рязко ще отрежа Мароко и ще оставя само втората част от пътуването. При малко късмет може да пожалят именно връзките между Испания и Мароко (като две много ваксинирани държави), но каквото такова, отдавна не се ядосвам за пропаднали планове 🙂

  

Честно казано точно австралийците най-много ги съжалявам. Смачкаха ги по всички параграфи.

Мои познати в Австралия се мотивираха от локдауна и се преместиха в къща с двор и басейн.  Та понякога човек може и позитиви да извлече...

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , cybersimo каза:

Не знаех че тези три думи може да съществуват в едно изречение 😂

Разбирам иронията и песимизма, но всъщност Индия предлага страшно достъпен лукс 🙂 В момента се колебая между тези три 5-звездни хотела:

 

https://www.booking.com/hotel/in/maidens.html

https://www.booking.com/hotel/in/pullman-gurgaon-central-park.html

https://www.booking.com/hotel/in/hilton-new-delhi-mayur-vihar.html

 

Всички на цена от около $60 за стая на ден със закуска. Направо подарък за това ниво.

 

Все повече ме кефи идеята да не излизам 7 дни от някой от тези хотели - ще е наистина чудесна почивка преди началото на турнето...

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 8 минути , cybersimo каза:

Не се изразих правилно. 
Хубавото свършва след като излезеш от хотела 😉

Успех!

То това е хубавото - при карантината няма да се налага да излизам от хотела :grin: А и при всички случаи 1 седмица в такава обстановка ще е по-приятна, отколкото да кисна на -10 градуса в София... Да видим обаче дали ще се подредят нещата, както си ги представям.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 12 часа, stanimir каза:

Референдумът, иницииран от противници на COVID сертификатите, ще се проведе в неделя в Швейцария.

Швейцарците казаха "да" в референдум за здравните сертификати

63% от гласувалите са подкрепили изискването да се представя доказателство за ваксинация, преболедуване или негативен тест за COVID-19.

Според телевизионен канал Ес Ер Еф 63% от гласувалите са подкрепили изискването да се представя доказателство за ваксинация, преболедуване или негативен тест за COVID-19 при посещаване на ресторанти, публични прояви и места за развлечение.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.