Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Сега съм в Унгария и утре през Сърбия ще вляза с кола в България. Никъде в заповедта не откривам, че аз като ваксиниран български гражданин трябва да правя допълнително PSR до еди-колко си часа след идване от червена зона. Честно, нищо такова не откривам... 🤔 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , saved_ каза:

Сега съм в Унгария и утре през Сърбия ще вляза с кола в България. Никъде в заповедта не откривам, че аз като ваксиниран български гражданин трябва да правя допълнително тест при идване от червена зона. Честно, нищо такова не откривам... 🤔 

Напълно може и да е така. С хилядите и, или, и т.н. в заповедта се обърках. Затова и питам - според последната заповед, ако ваксиниран бг гражданин влиза в БГ от червена зона, какво трябва да представи?

Връзка към коментар
17 minutes ago, saved_ said:

Сега съм в Унгария и утре през Сърбия ще вляза с кола в България. Никъде в заповедта не откривам, че аз като ваксиниран български гражданин трябва да правя допълнително PSR до еди-колко си часа след идване от червена зона. Честно, нищо такова не откривам... 🤔 

Трябваше до днес. От утре 01.12 влиза в сила новата заповед, според която щом си ваксинирана не се изисква да правиш тест.

5 minutes ago, DaBo said:

Напълно може и да е така. С хилядите и, или, и т.н. в заповедта се обърках. Затова и питам - според последната заповед, ако ваксиниран бг гражданин влиза в БГ от червена зона, какво трябва да представи?

Само ваксинационен сертификат или аналогичен документ от държава извън ЕС признат в България.

Всъщност дано не те подведа ,може да важи само за държави от ЕС зоната. Виж пак заповедта от 26.11.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, DaBo said:

Ваксинираният бг гражданин в моя случай е с български ваксинационен сертификат.

Изглежда не трябва тест, нито преди ,нито след влизане в България.

С новата заповед се въвеждат улеснения за ваксинираните лица (български граждани и членове на техните семейства)  пристигащи от червена зона.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 минути , DaBo каза:

Ваксинираният бг гражданин в моя случай е с български ваксинационен сертификат.

Аз пък не разбрах за Коледна сбирка ли ще идваш или ще трябва да те прилъгвам за специализирана колумбийска? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Lindt каза:

Аз пък не разбрах за Коледна сбирка ли ще идваш или ще трябва да те прилъгвам за специализирана колумбийска? 

Хаха, на косъм съм за сбирката, ама не питам за мен, а за приятели, които искат да идват насам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, DaBo каза:

Хаха, на косъм съм за сбирката, ама не питам за мен, а за приятели, които искат да идват насам.

Аз бих прочела пак внимателно, ако идват от Украйна. Нямам пътуване и ме мързи да проверя новите облекчения за ваксинирани граждани, пристигащи от ЕС ли са или за ваксинирани граждани на ЕС, пристигащи откъдето и да е. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@DaBo Украйна - червена зона. Важи точка 4.3. с всичките й подточки.

Твоите приятели

- ако са български граждани - т.4.3.1 и т.4.4 - сертификат за ваксина или предварителен пср тест; иначе карантина.

- ако са украинци, попадат в т.4.3.2 и  Приложение 4, пак същото като за българските граждани.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

@DaBo Украйна - червена зона. Важи точка 4.3. с всичките й подточки.

Твоите приятели

- ако са български граждани - т.4.3.1 и т.4.4 - сертификат за ваксина или предварителен пср тест; иначе карантина.

- ако са украинци, попадат в т.4.3.2 и  Приложение 4, пак същото като за българските граждани.

 

Българи, ваксинирани. 🤗 Значи засега изглежда лесно - ваксина и застраховка за насам и само ваксина навръщане. Супер!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Само да имате едно на ум с Кандиларов - въпреки, че 5 пъти и аз и съпруга ми казахме, че ни трябва ПСР и сертификат за освобождаване от карантина.... пак си го издават както си знаят само в тяхната онлайн система за проверка.

Трябва си звънене по телефона и подканяне за да направят цифров сертификат и да го качат в his.bg.

Мейли :

Т1:   kandilarov.ter2@abv.bg
Т2:   kandilarov.ter2@abv.bg

 

Телефони :

Т1:   0884 884936
Т2:   0882 607010 
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

 

САЩ затягат мерките по границите

 

За да предотврати разпространението на новия щам на коронавирус - Омикрон в САЩ, администрацията на Белия дом подготвя по-строги изисквания за тестване за всички, които влизат в страната, включително и на американците.

Това съобщи в. "Вашингтон пост", позовавайки се на източници.

Според вестника всеки, който желае да влезе в САЩ, ще трябва да бъде тестван ден преди заминаването, независимо дали е ваксиниран или не и от коя страна лети. Досега тестовете трябваше да бъдат завършени три дни

дни преди качване на борда.

Освен това се обмислят варианти за повторно тестване в рамките на три до пет дни след пристигането и седмична карантина, дори при отрицателни тестове. Нарушителите ще бъдат глобени.

Тези мерки са заложени в проект на заповед, изготвен от Центровете за контрол и превенция на заболяванията на САЩ, който се разглежда от служители на Министерството на здравеопазването и Белия дом.

Наблюдателите не изключват мерките да бъдат обявени от президента Джо Байдън в четвъртък, когато планира да разкрие стратегия за борба с инфекцията през зимата.

 

https://news.bg/disasters/sasht-zatyagat-merkite-po-granitsite.html

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Snail5930 каза:

Аз да питам за Украйна, дали някой ще знае, признава ли се в бг украински цифров сертификат за преболедуване, регистрирано в диа ?

 

Ето тук има информация сертификати от кои държави се признават на територията на ЕС. Украйна е една от тях:

https://ec.europa.eu/info/publications/commission-implementing-decisions-eu-equivalence-covid-19-certificates-issued-non-eu-countries_en

Но не съм сигурна как влизат граждани на Украйна в БГ(ако става дума за такъв) към момента, тъй като Украйна е в червеният ни списък. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , Snail5930 каза:

Аз да питам за Украйна, дали някой ще знае, признава ли се в бг украински цифров сертификат за преболедуване, регистрирано в диа ?

 

Да, признава се, но мисля, че ако пътуващият е украинец тоест има само украински паспорт няма да го пуснат. Ако съпруг/съпруга е бг гражданин, тогава има право да влезе в БГ. Виж заповедта, която влиза от днес. То затова Уинд роуз сега не лятат, само Райън еър два пъти на седмица и билетите са много евтини.

Връзка към коментар

Доколкото виждам, електронната форма за влизане в Германия не се изисква при транзит. Става дума за транзит през Франкфурт. В такъв случай, има ли смисъл да се попълва формата за избягване на евентуални спорове с някой некомпетентен служител в транзитния коридор?

Връзка към коментар
преди 2 часа, muchachote каза:

За влизане в Австрия на 30.12 ще имам ли  проблеми с ващсинационен паспорт?

Ако имаш предвид ЕС сертификат, не трябва да са минали повече от 270 дни от последната инжекция. Ако си с ваксината на Янсен трябва да се прибереш преди 3.01.2022г, защото от тази дата сертификата не важи. Коментирахме го малко по-назад в темата.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

За влизане в Германия на 08.12 за 48ч, т.е. до 10.12. Ще трябва ли да бъда в карантина, като имам ваксина и дали трябват тестове. До колкото съм информиран, германските власти не изискват тест, когато човек е ваксиниран. Някой има ли по-прясна информация?

Връзка към коментар

Някъде мога ли да прочета за евентуално изискване на British airways за PCR за полетите им от Англия до България. Имам някакъв спомен, че не качват на борда без тест дори български граждани, въпреки, че не е нужен (и по старата заповед)

Връзка към коментар
преди 6 часа, vino4erpec каза:

Доколкото виждам, електронната форма за влизане в Германия не се изисква при транзит. Става дума за транзит през Франкфурт. В такъв случай, има ли смисъл да се попълва формата за избягване на евентуални спорове с някой некомпетентен служител в транзитния коридор?

Ние утре ще летим транзит през Франкфурт и решихме да не я попълваме.Ако я искат,ще я попълваме на летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Надя каза:

Някъде мога ли да прочета за евентуално изискване на British airways за PCR за полетите им от Англия до България. Имам някакъв спомен, че не качват на борда без тест дори български граждани, въпреки, че не е нужен (и по старата заповед)

Защо да не трябва PSR тест? Като че ли трябва за неваксинираните (редактирано по-късно). 

Аз не мога да ги разбера водещите/редакторите на новините от БТВ, цял ден тълкуват неправилно текста от заповедта за влизане в България на български граждани от червената зона, включително от UK.

Връзка към коментар

Oт днес ваксинираните, влизащи от червена зона, не трябва да представят PCR при/след кацане.

А и дори да трябва, aвиокомпанията не може да отказва да качи на борда български граждани на полет за България. Те влизат независимо от здравословното си състояние (общо казано).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Надя каза:

Oт днес ваксинираните, влизащи от червена зона, не трябва да представят PCR при/след кацане.

А и дори да трябва, aвиокомпанията не може да отказва да качи на борда български граждани на полет за България. Те влизат независимо от здравословното си състояние (общо казано).

О, моля за извинение. Аз понеже мисля само за неваксинирани (като синът ми) и дори съм забравила, че има три вида хора. Правилно ли съм разбрала, поне да попитам, За неваксиниран български гражданин, идващ от UK, може да влезе със сертификат за изследване  - тест PSR, направен не по-рано от 72 часа. Без да го карантинират. Нали така?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.