Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 14 часа, Otnesen каза:

Считано от 6 декември 2021 г., Кипър въвежда задължителен PCR тест за всички пристигащи чуждестранни граждани, който ще бъде правен на място при влизане в страната на съответното летище или пристанище.

https://coronavirus.bg/bg/news/3004

Нищо ново под слънцето в Кипър, не че досега не го правиха без да е въведено официално. На всички държави попадащи в "червена и оранжева" зона, според тяхната класификация се правеха ПСР и на ваксинирани пътници. Имаха една забележка в края на официалния им документ, че по преценка на здравното им министерство и с цел опазване на общественото здраве на определени полети може да се тестват всички пътници, независимо от това дали имат или не ваксинационни сертификати.

 

Връзка към коментар
На 1.12.2021 г. в 22:46, vino4erpec каза:

Моля те да споделиш как е минало при вас, на летищато в София и при транзита във Франкфурт! Благодаря предварително!

Никой нищо не ни е искал.Даже и паспорт контрол не сме минавали.За сметка на това в Найроби ни провериха точно на четири места евросертификатите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Моля, за хората, които са тези дни към Италия, да споделят има ли някакво шумене за промени там, като гласят ли локдауни и подобни мерки в близките дни. Не смея даже хотел да резервирам. @Eva eva,ти кога пътуваш?

Връзка към коментар
преди 18 минути , luba_rizova каза:

Моля, за хората, които са тези дни към Италия, да споделят има ли някакво шумене за промени там

Засега нищо ново, освен задължителни маски на някои места.

Мисля до 12-ти им е предната заповед.

Трябваше и аз да отида до Италия тези дни, но нещо се замотах и поскъпнаха билетите, които ми трябват.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много се обърках с нощувката в Катар Някой има ли идея с каква виза можем да влезем transit visa май не издават, visa on arrival?  изобщо можем ли ,защото катарците ми писаха че преустановили стопоувър програмата и мога да прекарам 11 часа престой в шопинг 🙄

Връзка към коментар

не знам за визите, аз за юли тая година гледах, че има един хотел в транзитната зона, не е евтин, но ако няма друг начин...

избрах друга компания с по-малки престои

Връзка към коментар
On 12/1/2021 at 9:15 AM, stanimir said:

 

САЩ затягат мерките по границите

 

За да предотврати разпространението на новия щам на коронавирус - Омикрон в САЩ, администрацията на Белия дом подготвя по-строги изисквания за тестване за всички, които влизат в страната, включително и на американците.

Това съобщи в. "Вашингтон пост", позовавайки се на източници.

Според вестника всеки, който желае да влезе в САЩ, ще трябва да бъде тестван ден преди заминаването, независимо дали е ваксиниран или не и от коя страна лети. Досега тестовете трябваше да бъдат завършени три дни

дни преди качване на борда.

Освен това се обмислят варианти за повторно тестване в рамките на три до пет дни след пристигането и седмична карантина, дори при отрицателни тестове. Нарушителите ще бъдат глобени.

Тези мерки са заложени в проект на заповед, изготвен от Центровете за контрол и превенция на заболяванията на САЩ, който се разглежда от служители на Министерството на здравеопазването и Белия дом.

Наблюдателите не изключват мерките да бъдат обявени от президента Джо Байдън в четвъртък, когато планира да разкрие стратегия за борба с инфекцията през зимата.

 

https://news.bg/disasters/sasht-zatyagat-merkite-po-granitsite.html

В окончателното решение се удължава до средата на  март  задължителното носене на маски по летища , при полет ,  гари и т.н. 

 

Задължителният PCR вместо 72 часа вече трябва да е в рамките на 24 часа преди полет до САЩ . Гледа се един календарен ден ,  точните часове на теста не са от значение.

 

Тест при пристигане и карантина няма да се прилагат.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Патая току що гласуваха на местно ниво, разрешават на заведенията да работят до 23ч. и да продават алкохол, т.е. същото като в Пукет. Баровете остават "официално" затворени. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, luba_rizova каза:

Моля, за хората, които са тези дни към Италия, да споделят има ли някакво шумене за промени там, като гласят ли локдауни и подобни мерки в близките дни. Не смея даже хотел да резервирам. @Eva eva,ти кога пътуваш?

От 6 декември неваксинираните хора няма да могат да влизат в музеи, ресторанти и подобни дори и да имат зелен сертификат с тест. Чудя се дали тази забрана важи за лаунджовете на летищата. Предполагам, че да, но не съм го прочела в сайтовете, които гледах.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Stryper каза:

От 6 декември неваксинираните хора няма да могат да влизат в музеи, ресторанти и подобни дори и да имат зелен сертификат с тест. Чудя се дали тази забрана важи за лаунджовете на летищата. Предполагам, че да, но не съм го прочела в сайтовете, които гледах.

Аз го чух това за "супер грийн пас"-а след 06.12. и че той ще се изисква и за хотели,но не ми се струва логично. Понеже сега пристигнах от Рим,да споделя-на отиване нито в София,нито там на летището искаха сертификата. За посещение на забележителности там,да. Сканиране , някъде и мерене на температура.На връщане на Чампино го погледнаха,без сканиране.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Emil Chakalov каза:

Никой нищо не ни е искал.Даже и паспорт контрол не сме минавали.За сметка на това в Найроби ни провериха точно на четири места евросертификатите.

Благодаря за обратната връзка!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, luba_rizova каза:

Моля, за хората, които са тези дни към Италия, да споделят има ли някакво шумене за промени там, като гласят ли локдауни и подобни мерки в близките дни. Не смея даже хотел да резервирам.

И аз се ослушвам за Италия, но за Нова Година. Обаче много се притесняваме от евентуално затягане, локдауни и т.н. Даже не смея и билети да взема, че ми писна от неосъществени пътувания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз нещо не разбрах за Норвегия - ако си ваксиниран, няма нужда да правиш ПСР предварително, също и няма да те слагат в карантина. Но все пак ще те тестват на пристигане и трябва да се регистриташ в тяхната система минимум 72 часа преди влизане в страната. Нещо изпускам ли?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, moli84 каза:

Много се обърках с нощувката в Катар Някой има ли идея с каква виза можем да влезем transit visa май не издават, visa on arrival?  изобщо можем ли ,защото катарците ми писаха че преустановили стопоувър програмата и мога да прекарам 11 часа престой в шопинг 🙄

А защо е необходима виза като сме в безвизов режим с Катар ?

Или аз нещо пропускам ?

https://www.visitqatar.qa/en/plan-your-trip/visas

 

Връзка към коментар

В Испания следните автономни области вече искат ковид паспорти-сертификати за влизане в места с над 50 души капацитет.

Балеарски острови, Каталуния, Мурсия, Навара, Арагон, Пайс Баско, Валенсия, Галисия

 

Става дума за кафенета, барове, кръчми, дискотеки, зали и т.н.

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Швейцария ще изисква PCR за всички влизащи в страната без значение на ваксинационния статус  + втори PCR или антигенен тест между 4 и 7 ден след пристигането. Новите мерки са в сила до 24.01.2022.

 

 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/das-bag/aktuell/medienmitteilungen.msg-id-86260.html

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , stanimir каза:

Швейцария ще изисква PCR за всички влизащи в страната без значение на ваксинационния статус  + втори PCR или антигенен тест между 4 и 7 ден след пристигането. Новите мерки са в сила до 24.01.2022.

 

 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/das-bag/aktuell/medienmitteilungen.msg-id-86260.html

 

А ти случайно да си прочел дали и за деца важи? Че се чудя дали да купя едни билети до Тенерифе за утре, ама ако ще трябва и децата да тестваме, ще се откажа 😂 Аз се рових и нищо не намирам, така написано важи    за всички възрасти

Връзка към коментар

Здравейте.

В Лондон намирам само лаборатории предлагащи PCR тест направен вкъщи и изпратен по пощата. Това ще отнеме време ,докато излезе резултата. Ако някой има информация за лаборатория предлагаща тест на място ще бъда благодарен.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Швейцария ще изисква PCR за всички влизащи в страната без значение на ваксинационния статус  + втори PCR или антигенен тест между 4 и 7 ден след пристигането. Новите мерки са в сила до 24.01.2022.

 

 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/das-bag/aktuell/medienmitteilungen.msg-id-86260.html

 

Ако дадена страна не е в списъка с нови варианти, няма промяна в правилата - влиза сe със Зелен Сертификат както досега - ваксинационен сертификат, сертификат за преболедуване или ПСР тест. Entry Form е задължителна.
Списък на страните с доказани варианти на SARS- CoV 2 - България не е в него...засега  https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html
Ако дадена страна е в списъка, вече не се прилага карантина, а се изисква освен Entry Form:
1) За ваксинирани или преболедували пътуващи - допълнителен ПСР или бърз антигенен тест преди пътуването;
2) За неваксинирани и непреболедували освен задължителен предварителен тест се изисква и втори (PCR или бърз антигенен) - между четвърти и седми ден. 
 
@Velyana за деца над 16 години важи.
 
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 30 минути , Otnesen каза:

Здравейте.

В Лондон намирам само лаборатории предлагащи PCR тест направен вкъщи и изпратен по пощата. Това ще отнеме време ,докато излезе резултата. Ако някой има информация за лаборатория предлагаща тест на място ще бъда благодарен.

 

Мисля, че Рандокс на летището ще ти е най-бързо и удобно, стига да е в работно време. Иначе има много лаборатории, които правят и на място, но цената е сигурно двойна, освен това не е като да имат на всеки ъгъл място за тестване... Ровене иска голямо, зависи къде ще си, кога точно, ще имат ли свободен час...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
20 minutes ago, master_of_germs said:
Ако дадена страна не е в списъка с нови варианти, няма промяна в правилата - влиза сe със Зелен Сертификат както досега - ваксинационен сертификат, сертификат за преболедуване или ПСР тест. Entry Form е задължителна.
Списък на страните с доказани варианти на SARS- CoV 2 - България не е в него...засега  https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html
Ако дадена страна е в списъка, вече не се прилага карантина, а се изисква освен Entry Form:
1) За ваксинирани или преболедували пътуващи - допълнителен ПСР или бърз антигенен тест преди пътуването;
2) За неваксинирани и непреболедували освен задължителен предварителен тест се изисква и втори (PCR или бърз антигенен) - между четвърти и седми ден. 
 
@Velyana за деца над 16 години важи.
 

Най-отгоре вече има банер ,че предстои ъпдейт с най-новите решения и препратка към прес-съобщението от днес.

 

"Entry into Switzerland: Quarantine rule lifted, stricter testing requirement
At its meeting, the Federal Council also amended the rules on entry. With effect from Saturday, 4 December, there will be no countries on the quarantine list.

In order to continue to prevent the new Omicron variant from entering the country as far as possible, a stricter testing regime will now apply for all arrivals into Switzerland. This testing requirement also applies to those who have been vaccinated or have recovered from the disease. In addition to taking a PCR test before travelling, a second test (PCR test or rapid antigen test) must be carried out between the fourth and seventh day after arrival. This test ensures that infected persons who have contracted the virus shortly before or during travel are detected.
Test costs must be borne by the traveller.

Non-vaccinated third-country nationals wishing to enter the Schengen area from countries or regions at risk will be refused entry to Switzerland for short-term stays without gainful employment of up to 90 days within a period of 180 days - apart from certain exceptions (hardship cases). This primarily affects tourism and social visits. The list of high-risk countries and regions is set out in Annex 1 of COVID-19 Ordinance 3. It is updated on an ongoing basis, taking into account the recommendations for the Schengen states issued by the European Commission."

Screenshot_2021-12-03-21-25-29-365_com.android.chrome.jpg

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , master_of_germs каза:
Ако дадена страна не е в списъка с нови варианти, няма промяна в правилата - влиза сe със Зелен Сертификат както досега - ваксинационен сертификат, сертификат за преболедуване или ПСР тест. Entry Form е задължителна.
Списък на страните с доказани варианти на SARS- CoV 2 - България не е в него...засега  https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html
Ако дадена страна е в списъка, вече не се прилага карантина, а се изисква освен Entry Form:
1) За ваксинирани или преболедували пътуващи - допълнителен ПСР или бърз антигенен тест преди пътуването;
2) За неваксинирани и непреболедували освен задължителен предварителен тест се изисква и втори (PCR или бърз антигенен) - между четвърти и седми ден. 
 
@Velyana за деца над 16 години важи.
 

Още не са си обновили страницата, но днес на заседанието са решили да махнат всички страни от списъка и да променят някой мерки. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 3.12.2021 г. в 8:32, Eva eva каза:

Имам няколко въпроса:

- до Бергамо с Раян от София необходимо ли е да се редим на чекина /нямаме багаж/?

- да принтираме ли нещо или може всичко на телефона - бордни карти, ПЛФ и сертификата?

- нещо друго като документ не трябва, нали?

Благодаря предварително 🙂 

Вчера за полет до Бари - не трябваше да се редим на чек-ин. Сертификат и ПЛФ бях прикачила към бордната карта. Смятам, че и за Бергамо ще е така.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.