Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Guinness каза:

Някой скоро да е ходил в Йордания и ако може да сподели има ли някакви рестрикции? 

Мои колеги от Скопие летяха наскоро от София. Йорданците по принцип искат един PCR преди полет. И втори PCR при пристигане, който обаче за ваксинирани граждани на ЕС отпада.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На кацане в Мадрид днес отбиха целия самолет от София за (безплатен) ПСР тест на място. Испанците бяха много организирани и културни, процедурата беше бърза и те пускаха 20-ина минути по-късно.

 

Единственото досадно бяха едни жени, които не искаха да правят тест и ореваха света. Чак аз изпитах неистово желание да ги плесна.

  • Харесвам 11
  • Шок 1
  • Смея се 18
Връзка към коментар

Да кажа, от вчера (4.12) в Северен Рейн-Вестфалия навсякъде се изисква сертификат. На входа на магазини и заведения сканират QR кода и искат лична карта за удостоверяване на сертификата. За нощните заведения задължително е и представянето на антигенен тест. Маските по централните части на Бон са задължителни, полицията е навсякъде и ако маската не се носи, спират и дават указания. Не съм видяла да предприемат други действия, но това е може би, защото всички спазват правилата. Днес тръгваме към Пасау, който е част от Бавария и видя как е там. Информацията за сега е, че Коледните базари са отменени. 

  • Харесвам 9
  • Шок 1
Връзка към коментар

Някой с информация за полети на EasyJet oт София? Какви изисквания имат на летището?

Имам наблюдения, че тази авиокомпания не е сред предпочитаните, но все пак...

Връзка към коментар

EasyJet е най-читавата нискотарифна авиокомпания ,но не най-евтината. Рядко е първи избор на българите ( туристите ,защото за останалите от значение е и кой къде живее)  ,но пък британците по мои впечатления я предпочитат.

 

Изискванията ще са съгласно приемащата държава - UK.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 3.12.2021 г. в 17:30, feel_the_rush каза:

Аз нещо не разбрах за Норвегия - ако си ваксиниран, няма нужда да правиш ПСР предварително, също и няма да те слагат в карантина. Но все пак ще те тестват на пристигане и трябва да се регистриташ в тяхната система минимум 72 часа преди влизане в страната. Нещо изпускам ли?

Така ли е ? Аз чета и разбирам, че нищо няма да правят на ваксинираните. Освен регистрацията преди влизане в страната. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Kiio каза:

Така ли е ? Аз чета и разбирам, че нищо няма да правят на ваксинираните. Освен регистрацията преди влизане в страната. 

The Norwegian Government is introducing stricter test requirements at the border in order to delay and limit the spread of the new Omicron virus variant. From Friday 3 December at 12 am, any person who arrives in Norway must get tested, regardless of their vaccination status.

https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/all-travellers-arriving-in-norway-must-take-a-test-after-arrival/id2890574/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , stanimir каза:

EasyJet е най-читавата нискотарифна авиокомпания ,но не най-евтината. Рядко е първи избор на българите ( туристите ,защото за останалите от значение е и кой къде живее)  ,но пък британците по мои впечатления я предпочитат.

 

Изискванията ще са съгласно приемащата държава - UK.

Благодаря!

Имах предвид изискванията на авиокомпанията.

Раян дават за подпис декларация, която си прибират при бординг, т.е. всички минават през гишетата.

Уиз издават бордна карта на летището.

Бритиш искат/искаха PCR за бординг

EasyJet искат ли нещо специфично? Най-много ме притеснява евентуално отменяне на полети. Нямам никаква информация колко са гъвкави.

Полетът е малко далече (догодина :D), но да имам някаква представа. Сайтът им е не е добър.

 

Връзка към коментар

Някой има ли опит с пътуването извън страната на/около 14-я ден след втората доза? Втората ми доза е на 23-ти ноември и искам на 7-ми декември да пътувам за Италия. Ако се брои 23-ти като първи ден, 14-я е на 6-ти, ако се брои от следващия ден, 14-я се пада точно на датата на пътуването. Възможно ли е това да ми създаде проблеми на границата и да ме накарат да се тествам допълнително?

Връзка към коментар

Малко информация за Финландия от първо лице. Ваксинираните се приемат без тестове и без карантина. Маските явно не са задължителни на закрито, тъй като имаше места, включително големи магазини или туристически атракции, в които имаше щъкащи шепа хора без маски, но бяха изключително малко. На входовете, където носенето на маска беше задължително, си имаше съответната табела, но както вече писах, дори и там, където не беше задължителна, неносещите маска се брояха на пръстите на едната ръка. Сертификати в Лапландия се проверяваха само при влизането в Коледната къща на г-жа Санта Клаус, както и на витрините на някои заведения също имаше табели, че проверяват. 

 

Бяхме чекирани онлайн. Билетите бяха закупени от Air France, пътуването от София до Париж беше с България еър, от Париж до Хелсинки с Air France, от Хелсинки до Рованиеми - с Finn Air, като чекирането на отиване трябваше да се направи на сайта на БГ еър за първите две отсечки, а за последната - на сайта на Finn air. В обратната посока за първите две отсечки бордните карти бяха издадени от Finn Air, а за отсечката, летяна с БГ еър се чекирахме в тяхното мобилно приложение. На гишета не сме минавали никъде. При излитането от София отидохме директно на гейта и там ни поискаха сертификатите, след което ни ги провериха отново при излитането от CDG. На връщане отново се явихме директно на гейта и не са ни проверявали сертификатите, но на CDG бордните ни карти не отвориха автоматичните врати на самия гейт и трябваше да минем през агента, където да ни проверят документите и сертификатите. 


На влизане в България РЗИ преглеждаха подробно и въпреки това експедитивно сертификатите - колко дози, на коя дата, име на пътуващия, сравняваха с паспорта.

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , chandni каза:

Хелсинки до Рованиеми

Къде ви е снимката със Санта ммм? :santa2:

 

@stanimir easyJet беше най-читавата лоукостка, докато и те не премахнаха безплатния голям ръчен багаж. В момента не се отличават особено от Уиз и Раян, даже самолетите им често са по-стари и захабени.

 

@Надя да питаш в момента за изисквания догодина няма смисъл - дотогава всичко може и ще се промени 5 пъти.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Къде ви е снимката със Санта ммм? :santa2:

Ето тук... 

IMG_20211205_121807.jpg

 

 

Стои си в папчицата докато ѝ намерим място.😋

  • Харесвам 14
  • Шок 1
  • Браво 5
Връзка към коментар

Престои ми  пътуване до Германия в края на месеца, знам че дотогава може хиляда неща да се променят, но как е към момента? Ние сме ваксинирани, видях, че сертификата се качва в някаква немска платформа. Освен това друго искат ли? А на връщане в България? 

Връзка към коментар
преди 35 минути , Juliaaa каза:

Престои ми  пътуване до Германия в края на месеца, знам че дотогава може хиляда неща да се променят, но как е към момента? Ние сме ваксинирани, видях, че сертификата се качва в някаква немска платформа. Освен това друго искат ли? А на връщане в България? 

Толкоз.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Juliaaa каза:

Престои ми  пътуване до Германия в края на месеца, знам че дотогава може хиляда неща да се променят, но как е към момента? Ние сме ваксинирани, видях, че сертификата се качва в някаква немска платформа. Освен това друго искат ли? А на връщане в България? 

Аз следя Бавария и Баден-Вюртемберг, защото ще пътуваме за празниците. За Баден-Вюртемберг (замъци, дворци, увеселителни паркове, хотели, …) искат сертификат за завършена ваксинация + бустерна доза или сертифика за ваксинация + тест. 

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар

Нови правила от 07.12 и за UK.....Луда работа - през седмица нови и нови правила се измислят.То не са мерки,карантини, тестове,бустерни дози,валидност на сертификати....и не става въпрос само за тях.

 

https://offnews.bg/sviat/otritcatelen-covid-test-za-vlizashtite-vav-velikobritania-766180.html

Връзка към коментар
преди 1 час, EliNik каза:

искат сертификат за завършена ваксинация + бустерна доза или сертифика за ваксинация + тест. 

С леко допъленение, ако от втората ти доза или преболедуването ти не са изминали 6 месеца няма нужда да се тестваш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, EliNik каза:

Аз следя Бавария и Баден-Вюртемберг, защото ще пътуваме за празниците. За Баден-Вюртемберг (замъци, дворци, увеселителни паркове, хотели, …) искат сертификат за завършена ваксинация + бустерна доза или сертифика за ваксинация + тест. 

За Баден Вюртемберг не се изисква тест, ако от ваксинацията не са изминали 6 месеца.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам за вас, но аз в момента отделям повече време и енергия да разбера къде как се влиза и какви рестрикции има на място в държават отколкото да търся билети и хотели.

Преди подбирах хотели, играех си с различните сайтове за цени на билети.... беше си цяло удоволствие планирането на пътуване. Сега, докато разбера кой какви ги е натворил и какво аджеба искат да се прави вътре в държавата и ми изчезва всякакъв мерак да се разправям с билети и хотели. Първите попаднали са мои ( докато не са изменили изисквания и местни рестрикции)

 

Но все пак да сме благодарни че изобщо пътуваме, че никога не е ясно каква дивотия може да измислят

  • Харесвам 25
Връзка към коментар

За Германия имам впечатления от Северен Рейн-Вестфалия - вижте по-нагоре мнението ми за Бон и Кьолн. Влязохме в страната без никакъв проблем, сухопътно, с кола, от Австрия. 

Днес сме в Пасау, който е част от Горна Бавария. Навсякъде искат сертификати, маските тип FFP2 са задължителни, няма Коледен базар, но малките кръчмички с Gluеwine си работят с масички на открито (за който му е на сърце 😉 ).

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, tch каза:

С леко допъленение, ако от втората ти доза или преболедуването ти не са изминали 6 месеца няма нужда да се тестваш.

 

преди 1 час, Velyana каза:

За Баден Вюртемберг не се изисква тест, ако от ваксинацията не са изминали 6 месеца.

Може и така да е. Аз това получих от Европа Парк и Рулантика:

We are currently in the alert stage II.

Същото ми пратиха и от замъка Hohenzollern. Тук ваксинираните преди по-малко от 5 месеца, им се признава все едно имат бустерна доза. 
Инфо Hohenzollern

 

Нашите ваксини са от април, но имаме бустерни, не могат немците да ни откажат да си пътуваме 😀

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , EliNik каза:

 

Може и така да е. Аз това получих от Европа Парк и Рулантика:

We are currently in the alert stage II.

Същото ми пратиха и от замъка Hohenzollern. Тук ваксинираните преди по-малко от 5 месеца, им се признава все едно имат бустерна доза. 
Инфо Hohenzollern

 

Нашите ваксини са от април, но имаме бустерни, не могат немците да ни откажат да си пътуваме 😀

Добре че спомена Europa Park 😂 бях забравила,че съществува. 
То и при немците лявата ръка не знае какво прави дясната и правиха някакви промени в мерките, и допълваха изключенията, които могат без тест.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , EliNik каза:

Може и така да е. Аз това получих от Европа Парк и Рулантика:

 

Споменатите допълнения/изменения са от днес. Може би заради това има разминаване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.