Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Здравейте,

Някой може ли да сподели вътрешна информация от Малта, дали гласят някакви допълнителни, по-рестриктивни мерки?

Имам едни билети за Нова година и резервация за хотел с много добри условия, която става невъзвръщаема в края на тази седмица, та започва да ми мига червената лампа..  🙂

Засега се влиза само със сертификат за ваксинация (с каквито разполагаме) и попълнен dPLF.

Опасявам се от въвеждане на карантина и/или задължителни PCR тестове за влизащите. 

И все пак, май ще анулирам резервацията и ще буквам нещо в последния момент, или с възможност за анулиране до последно ... 😞 

Връзка към коментар

Щом става невъзвръщаема, помисли за застраховка, или друг хотел с право на анулация.

Аз сега имам неясноти дали ще мога да отида до едно място, и след като хотела е без право на отмяна, не резервирам, в последния момент ако има места - има, ако не, план Б...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , tougherty каза:

Вие как го разбирате това: All minors aged 6 or over are required to have a pre-departure molecular or antigen swab test; if they do not take the swab test, they are exempt from fiduciary isolation in the event that the accompanying parent with whom they travel does not have this obligation because they have a Green Certificate for vaccination or valid recovery.

 

Става дума за деца над 6г. при влизане в Италия. Хем трябва да си правят предварителен тест, хем ако не си направят тест, няма да се изолират при условие, че възрастният с тях е със зелен сертификат. В крайна сметка ако с тях пътува ваксиниран възрастен, трябва ли да се тестват или не трябва? Molecular и antigen предполагам означават PCR и антигенен?

Това го дъвкахме по-рано и тогава някой го преведе от италиански и там излизаше, че децата остават в карантина, дори родителите да няма нужда да се карантинират. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ЕС ще ограничи COVID сертификата за ваксинирани на девет месеца

 

ЕС ще успее да постигне съгласие за ограничаване на COVID сертификата за пътуване в Съюза на девет месеца, съобщи Ройтерс в четвъртък. Европейската комисия предложи през ноември въвеждането на лимит за документа за ваксинирани, който досега беше безсрочен, за да ускори поставянето на бустерни дози и заради информациите, че с времето защитата от ваксините намалява.

Два източника на Ройтерс са съобщили, че се очаква решението да бъде взето още в петък, като новата продължителност на документа ще влезе в сила от 10 януари.

 

Въпреки това някои държави обявиха, че ще прилагат собствени изисквания за валидност. Франция постави ограничение от седем месеца, считано от 15 януари, също както и Кипър. В Гърция сертификатите за хора над 60 г. ще важат 6 месеца.

 

Здравните експерти на ЕС също трябва да обсъдят в четвъртък премахването на ограниченията за пътуване в южноафриканските страни и въвеждането на задължението за отрицателен PCR тест за всички пристигащи от държави, които не са членове на ЕС.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Не знам дали тук е мястото, може и някой вече да е споделил тази информация , но намерих в Грабо- валчер за ПСР тест за 65лв. Лаборатория Лора в София.  Нормалната цена е 80лв. Намалението 15лв. Дано послужи на някокого. Аз лично ще се възползвам 🙂 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

От 12 декември 2021 г. Йордания отново въвежда взимането на PCR тест при влизане в страната, независимо дали пътуващите притежават ваксинационен сертификат, съобщиха от МВнР. Така необходимите отрицателни тестове за влизане са два: един, направен до 72 часа преди пристигане, и втори на летището в Йордания.

По информация на посолството ни в Аман за пътуващите до Йордания по въздушен и сухопътен път, включително български граждани, независимо дали са ваксинирани или не, се изисква представянето на удостоверение за отрицателен PCR тест, извършен в рамките на 72 часа до пристигане в страната.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Огнян каза:

Здравейте,

Някой може ли да сподели вътрешна информация от Малта, дали гласят някакви допълнителни, по-рестриктивни мерки?

Имам едни билети за Нова година и резервация за хотел с много добри условия, която става невъзвръщаема в края на тази седмица, та започва да ми мига червената лампа..  🙂

Засега се влиза само със сертификат за ваксинация (с каквито разполагаме) и попълнен dPLF.

Опасявам се от въвеждане на карантина и/или задължителни PCR тестове за влизащите. 

И все пак, май ще анулирам резервацията и ще буквам нещо в последния момент, или с възможност за анулиране до последно ... 😞 

От края на тази седмица или от понеделник връщат носенето на маски на отрито като задължително. Със сигурност ще се задържи до НГ, защото са го върнали заради повечето социални контакти, които се случват покрай празниците. Много от местните хора са против носене на открито, в Малта е ваксинирана на около 85-90%, но новозаразените им се качват: по 70-90 на ден, което за размерите на Малта към днешна дата е около 280нови/14дни/100хил, но хоспитализациите им са ниски, смъртността - също ниска. Не се знае колко ще се следи за носенето на маски на открито предвид този факт, но предполагам, че ще се спазва от хората.
Вас като туристи едва ли ще ви засяга за НГ, но в дългосрочен план аз очаквам, че както не пускаха неваксинирани туристи, така от пролетта няма да пускат туристи без 3 дози. Сега променят изискването и ще започват да слагат бустер след 2рата игла на 4тия месец (до сега беше на 6м) - приоритетно по-възрастни над 50г, после и на по-младите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Coo каза:

От края на тази седмица или от понеделник връщат носенето на маски на отрито като задължително.

Ако е само това - О'К.... ще го преглътнем. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Да попитам запознатите и живеещите във Франция как стои въпросът с ваксинираните с ваксината на Janssen?

Питам, защото имаме резервация за ски от 07.02.2022г, а някои от компанията са ваксинирани точно с тази ваксина.

Тук:  https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/     пише, че от 15.12.2021 тези ваксинирани с 1доза на Janssen трябва да имат втора бустерна доза. Във Франция това е разрешено, но в България не може преди да са минали 6 месеца какъвто е нашия случай.

Та според Вас ще има ли проблеми във Франция при купуване на ски пас? На сайта на Val Torens пише, че искат валиден Covid 19 сертификат.

Т.е нашите ще са валидни, защото в Европа тази ваксина е еднодозова и България издала сертификата няма да го е анулирала?

Въобще пълна каша се получи пак, в Австрия едни правила, във Франция други....къде отиде обединена Европа...

Дали да разваляме резервациите докато е време или да изчакаме?

Благодаря, за мненията!

 

Връзка към коментар
22 minutes ago, Monika_Koko said:

@stanimirА случайно да знаеш колко струва там на място този втори ПСР тест В Йорданя? Някъде , мога ли да намеря  допълнителна информация за това ?

28 динара.

 

Извинявай , пропуснал съм да дам линк:

 

https://news.bg/society/jordaniya-vavezhda-otnovo-zadalzhitelen-pcr-test-pri-pristigane-v-stranata.html

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Е, това вече е Мега тъпо. Говоря за изискванията на Йордания. На практика, е все едно дали си ваксиниран или не. Всички с тест! Оффффф, много ама, много ме дразнят тези изисквания.  И всички са наясно, че  който иска да пътува, ще плаща.  

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, mitkot каза:

Здравейте,

Да попитам запознатите и живеещите във Франция как стои въпросът с ваксинираните с ваксината на Janssen?

Питам, защото имаме резервация за ски от 07.02.2022г, а някои от компанията са ваксинирани точно с тази ваксина.

Тук:  https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/     пише, че от 15.12.2021 тези ваксинирани с 1доза на Janssen трябва да имат втора бустерна доза. Във Франция това е разрешено, но в България не може преди да са минали 6 месеца какъвто е нашия случай.

Та според Вас ще има ли проблеми във Франция при купуване на ски пас? На сайта на Val Torens пише, че искат валиден Covid 19 сертификат.

Т.е нашите ще са валидни, защото в Европа тази ваксина е еднодозова и България издала сертификата няма да го е анулирала?

Въобще пълна каша се получи пак, в Австрия едни правила, във Франция други....къде отиде обединена Европа...

Дали да разваляме резервациите докато е време или да изчакаме?

Благодаря, за мненията!

 

До колкото разбирам, от посочения сайт след 15.01.2022 всички над 16г. трябва да имат бустерна доза, не само тези с Янсен, за да им важи сертификата. За 15 декември важи за Янсен и за хора над 65 години. Така, че според мен за пътуване през февруари може би ще имате проблем. Кой Ви каза, че в България не може?

а от това dp-covid-frontieres-021221.pdf (diplomatie.gouv.fr) са новите изисквания по зони. Ние сме зелена.

п.п. във френския текст за след 15.01 пише - "най-късно 7 месеца след втора доза", спестено е в английския текст. Така, че може да си направите сметка. 

Връзка към коментар
преди 8 часа, но нейм каза:

Дали някой е пътувал последните дни до Гърция с кола, да сподели какви са изискванията и доколко се спазват?

Идеята е за кратък шляй-пазар за 48 часа.

Влизането в Гърция си е по старите правила. Вътре - без документи работят само хранителни и аптеки. За останалите магазини - ваксина, преболедуване (3 месеца), антигенен 48 ч. За ваксините на хора над 60г., без бустер важат 7 месеца. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз малко след дъжд качулка, ама да попитам задължително ли е попълването на някаква декларация за влизане в Италия по суша ? И дали има проблем ако не сме я попълнили 😧

Връзка към коментар
преди 1 минута , Velyana каза:

Аз малко след дъжд качулка, ама да попитам задължително ли е попълването на някаква декларация за влизане в Италия по суша ? И дали има проблем ако не сме я попълнили 😧

Да не те разочаровам, но май да :

 

Italy

Important information
Passengers entering Italy are currently needed to complete a Passenger Locator Form via the EUdPLF application (https://app.euplf.eu/).
 
Information for travelers with Italy as destination country:
  • All passengers wishing to enter Italy, via all means of transportation, will be required to complete the digital PLF (https://app.euplf.eu), prior to entering the country.
  • Domestic flights do not need dPLF
  • Passengers in transit who remain within the Transit Area of the airport do NOT require to complete the dPLF. If for any reason one exits the airport, a dPLF will need to be completed.
  • One form must be completed for each adult passenger; accompanied minors can be registered on the form of the accompanying adult in the Declaration section. In the case of unaccompanied minors, the dPLF must be completed by the parent or legal guardian before departure. 
  • Check the Italian Ministry of Health for further information:
 
Връзка към коментар
преди 3 минути , funny каза:

Да не те разочаровам, но май да :

 

Italy

Important information
Passengers entering Italy are currently needed to complete a Passenger Locator Form via the EUdPLF application (https://app.euplf.eu/).
 
Information for travelers with Italy as destination country:
  • All passengers wishing to enter Italy, via all means of transportation, will be required to complete the digital PLF (https://app.euplf.eu), prior to entering the country.
  • Domestic flights do not need dPLF
  • Passengers in transit who remain within the Transit Area of the airport do NOT require to complete the dPLF. If for any reason one exits the airport, a dPLF will need to be completed.
  • One form must be completed for each adult passenger; accompanied minors can be registered on the form of the accompanying adult in the Declaration section. In the case of unaccompanied minors, the dPLF must be completed by the parent or legal guardian before departure. 
  • Check the Italian Ministry of Health for further information:
 

То ние сме от три дни в Италия 😂😂😂 , ама на връщане ако някой случайно ни провери поне да знам да излъжа, че сме транзит били 😂

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , Velyana каза:

Аз малко след дъжд качулка, ама да попитам задължително ли е попълването на някаква декларация за влизане в Италия по суша ? И дали има проблем ако не сме я попълнили 😧

Теоретично е задължително, но рядко спират някой за проверка по сухоземните граници. А дори и в случай, че те спрат, може и на границата да се попълни PLF формата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте. Имам следния въпрос. Искам да отида от Германия до Англия за 4-5 дни за Коледа. Вмомента се казва, че ако в самолета има болен остават всички пътници под карантина 10 дни. Ако си си написал в passenger location form-а че напускаш страната след 4 дни и го направиш, те ще имат ли нещо против или ще те пуснат да си отидеш? Някой има ли опит? 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Интересно ми е, когато се каца на някое летище ( в моя случай в Акаба) и там трябва да правиш ПСР тест, каква е горе долу процедурата? Чакаш резултата на летището или си тръгваш и те уведомяват с sms?Имах си организация за трансфери, сега не знам , колко време ще вися на летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Monika_Koko каза:

Интересно ми е, когато се каца на някое летище ( в моя случай в Акаба) и там трябва да правиш ПСР тест, каква е горе долу процедурата? Чакаш резултата на летището или си тръгваш и те уведомяват с sms?Имах си организация за трансфери, сега не знам , колко време ще вися на летището. 

Аз все си мисля, че ако си правила в София ПСР (точно преди полета) няма да те карат и там да правиш тест. 

Но все пак може и да бъркам, поне аз така го разбирам. 

 

image.png.1c2c0222a764932649dcf2b80d0a7e2f.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.