Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди 1 час, t_petkov каза:

това обаче е в графата ако не ти се обаждат, че има болен в самолета. За това ми е ясно. Въпросът е ако е имало болен пътник в самолета според вмоменташните разпоредбни трябва всеки да отиде 10 дни в карантина. А ако аз трябва да се върна след 3 дни в Германия дали ще ме пуснат. 🤔

Това беше наистина така преди бая време (когато карантината си беше задължителна така или иначе), но скоро не съм търсила информация по въпроса. Имайки предвид обаче, че ваксинираните в Англия не подлежат на карантина дори когато в семейството им има някой болен, не виждам логика да не е така и за самолета. Има голям натиск в момента да въведат още ограничения, ще стане ясно какви до края на седмицата, никога не се знае какво ще измъдрят.

 

Добавям линк към правилата за карантиниране: https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/self-isolation-and-treatment/when-to-self-isolate-and-what-to-do/

 

Та, конкретно на въпроса със самолета, ще трябва да се карантинираш ако е доказан омикрон случай, иначе не, аз така го разбирам. Пак е под въпрос, защото не си британски поданик и не мисля, че могат да те спрат да си тръгнеш, дано не бъркам, но не ми се рови 😁

 

Още една добавка (чак сега погледнах новини), всъщност заради новия вариант, ако си в контакт с болен (и си ваксиниран), трябва да си правиш бързи тестове всеки ден в рамките на една седмица и да докладваш резултатите.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 5 часа, Фил каза:

Дали е правилно предположението ми, че не би трябвало за Сан Марино да има нещо различно (като covid-рестрикции) от Италия, понеже нещо не откривам инфо? :huh:  

Не, няма нищо, даже са доста по-облекчени нещата откъм мерки в самото Сан Марино, поне така беше преди месец и нещо.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой би ли споделил лаботория в Малага, където правят PCR, LAMP или LFD тест и издават сертификат за пътуване (който ще трябва да се покаже на летището) в рамките на 24 часа? Благодаря!

 

Връзка към коментар

Относно влизане в Неапол с деца(не смея да генерализирам и да твърдя, че в цяла Италия ще е така). Не тествахме децата, а се оповахме на текста, че деца под 18 години, влизащи в страната с родителите си, които имат зелен сертификат са освободени от представянето на такъв.

Както и да е, след като италианският граничен полицай прегледа документите ни, тръгнахме да му подаваме телефоните си, за да види сертификатите, а той махна с ръка и каза да влизаме, без да ги погледне.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 10 часа, vorbis каза:

Някой би ли споделил лаботория в Малага, където правят PCR, LAMP или LFD тест и издават сертификат за пътуване (който ще трябва да се покаже на летището) в рамките на 24 часа? Благодаря!

 

На летището има, виж дали те устройва и дали има свободни часове.

https://travelcovidtestcenter.com/malaga-costa-del-sol-airport/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Миналата седмица летяхме до Катания и аз много се чудих за дъщеря ми, която е на 8, но й направихме тест накрая. За протокола нито на нашето летище, нито в Катания ни провериха сертификатите, ни веднъж 🤔

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 26 минути , Ninkata17 каза:

Миналата седмица летяхме до Катания и аз много се чудих за дъщеря ми, която е на 8, но й направихме тест накрая. За протокола нито на нашето летище, нито в Катания ни провериха сертификатите, ни веднъж 🤔

Аз пристигнах снощи в Катания-същата работа. Нищо не провериха,нито в София,нито тук.Но в хотела сканираха сертификата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Интересувам се за Сейшели - изискванията за влизане са ясни. За връщане - трябва ли да се прави ПСР там или може да се лети само със зеления сертификат? Гледам евентуално полети с Емирейтс. Има ли изисквания при придвижване между островите или е свободно? Маски по улиците носят ли се? @stanislavpp, страхотни снимки 🙂 Ще съм благодарна, ако споделиш как стои въпросът с маските, има ли изискване да се носят по улиците? Благодаря ти предварително и весело изкарване 🙂 

Връзка към коментар

Благодаря !

 

За да получиш травел авторизация , трябва да имаш резервация за всяка нощувка ( малко недомислено ,заради възможност да я анулираш ), травел застраховка, изходен билет и т.н.  На летището имиграционният изисква 1. Авторизацията, 2. Изходен билет 3. Резервация за всичките нощувки. Застраховката не я изискваха, дори и при авторизацията не се изисква за ъплоуд, доста несериозно от страна на местните власти.

 

За връщане мога да те подведа, защото ние отиваме в Дубай за седем дни и за нас се изисква ПСР в рамките на 72 часа , деца под 12 г са освободени, ние ще се тестваме в хотела в Махе.

 

https://pcrtest.sc/#

 

Повечето от местните са с маски по улиците , задължително е по фериботи , магазини , ресторанти (вътре само ) и т.н., нищо фрапиращо.

 

http://www.health.gov.sc

 

Движението по островите е свободно, не се изисква ПСР за самолет или ферибот .

 

https://advisory.seychelles.travel

 

 

Не зная кога плануваш да ходиш , ще има подробна тема, но вероятно ще е след НГ. 

Има туристи, предимно арабели, руснаци, французи и немци. Още не съм срещнал американец, което не е за вярване , но вероятно са по мега ризортите в околията . Учудващо за мен се оказа, че най- луксозната хотелска верига в света Four Seasons имат цели два курорта тук.
 

https://www.fourseasons.com/seychellesdesroches/?seo=google_local_sdi1_emea

 

https://www.fourseasons.com/seychelles/?seo=google_local_sey1_emea

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

PLF за Италия попълвах и видях зор.Не може да бъде преведен от браузъра или да се копира и преведе с Гугъл.За адрес писах адреса на летището.Ръководството за попълване също не може да се преведе на български.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , dimitrov6 каза:

PLF за Италия попълвах и видях зор.Не може да бъде преведен от браузъра или да се копира и преведе с Гугъл.За адрес писах адреса на летището.Ръководството за попълване също не може да се преведе на български.

Изтегли ръководството като pdf и после в google translate използвай опцията превод на документ ( горе в ляво)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Eva eva каза:

Интересувам се за Сейшели - изискванията за влизане са ясни. За връщане - трябва ли да се прави ПСР там или може да се лети само със зеления сертификат? Гледам евентуално полети с Емирейтс. Има ли изисквания при придвижване между островите или е свободно? Маски по улиците носят ли се? @stanislavpp, страхотни снимки 🙂 Ще съм благодарна, ако споделиш как стои въпросът с маските, има ли изискване да се носят по улиците? Благодаря ти предварително и весело изкарване 🙂 

Виждам, че @stanislavpp ти отговорил. Моят опит е от май месец тази година и виждам, че нещата не са се променили. И тогава местните много старателно носеха маски в жегите, на фериботи и затворени места винаги бяха маскирани. На някои места на закрито имаше табела за глоба, ако не носиш маска. Аз не съм от типичните последователи на това правило и слагах маска предимно в магазини, заведения и фериботи. Не са ми правили забележка за открито.

Към онзи момент срещахме и метни с тениски с надпис от сорта "Аз пазя теб, затова пази и ти мен", та доста им е промит мозъкът.

Дори за мен беше фрапиращо, че в единия ферибот, понеже ми стана лошо от вълнението, излязох навън на открито, за да дишам въздух и да предотвратя по-неприятни гледки за пътуващите с мен. Тогава на два пъти служител от ферибота мина да ми направи забележка да си сложа маската, въпреки че беше очевидно, че всеки момент ще нахраня рибките и затова съм без маска.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 12.12.2021 г. в 11:25, Георги Матеев каза:

 

За да излетите от България трябва да имате негативен ПСР тест, който предвaрително да сте ъплоуднали на тази форма. Благодарение на Омикрон пътуващите от цяла Европа правят ПСР тест и на кацане (платен от пътниците), като летището не може да се напуска до излизане на резултат. При негативен резултат се влиза в задължителна и контролирана чрез проверки домашна карантина за 7 дни, при позитивен резултат следва далеч по-неприятна институционална карантина. Ние избрахме да изкараме мъчителна едноседмична "карантина" (слагам кавички, тъй като от моя гледна точка това е чиста почивка) в един чудесен 5-звезден хотел с всички възможни удобства, цените са меко казано приемливи. На 8-ия ден отново се прави ПСР и след пореден негативен резултат отпада карантината и вече е позволено свободно движение. Тук има повече информация: https://www.mohfw.gov.in/

 

А самото ни турне, живот и здраве, започва на 24 декември.

 

bal-story.jpg

Един въпрос - карантината съществува ли за ваксинирани? Просто прочетох, че при ваксинирани пътници има само тест, но не и карантина,но може да е променено вече. 

А иначе - вярно, че може да е почивка карантината 🙂 

Връзка към коментар
преди 30 минути , Роми каза:

Един въпрос - карантината съществува ли за ваксинирани? Просто прочетох, че при ваксинирани пътници има само тест, но не и карантина,но може да е променено вече. 

А иначе - вярно, че може да е почивка карантината 🙂 

Ако пътуваш от Европа 7-дневната домашна карантина е задължителна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Кратък отчет от последните няколко дни. Полет от София до Бергамо, проверка само на личната карта, полет от Краков до Бергамо, за пореден път абсолютно никаква проверка. За влизането в мола отсреща, не са изисквали каквито и да е сертификати, ако искаш да седнеш да ядеш, зависи на кого ще попаднеш, предния път проверяха, сега не.

 

Бергамо - Барселона - проверка на сертификати точно преди проверката на багажа на летището, нататък никой нищо не е искал, при кацане искаха да видят техния QR код, но не са сравнявали данните.

 

Барселона - Андора пътувахме с автобус - никакви проверки. В самата Андора, маските навън са задължителни (около 80% го спазват), това беше единствено глупаво нещо като цяло, иначе за да се храниш принципно трябва сертификат, ама пак зависи на кого ще попаднеш.

 

Иначе, ако ви трябва антигенен тест в Андора, на 5 минути от автобусната им гара, правят тестове за 5 евро. Питат те, за какво ти е и теста е даже приятен, тоест нищо подобно на тест, опашките също не са големи. 

 

На излизане от Андора, проверяваха само личните карти на границата.

 

В Барселона, на повече места изискват сертификати за сядане в заведенията.

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

В Мадрид, слава Богу, още не са въвели тази върховна недомислица със сертификати в заведения и магазини, така че ако искате спокойствие и да си хапвате без да ви занимават с глупости, Мадрид е вашето място! Но, внимавайте все пак да не дразните много местните, че отново ги хваща паниката с тази нова омикронна манипулация. Вчера една баба ми се изцепи на стълбите в подлез, че трябвало да съм опакован с маска. Аз й отговорих да си гледа работата, при което те ми каза, че ще извика полиция. Пожелах й успех в начинанието, а тя ме благослови с "дано да умреш от ковид!" Сериозна клетва, много се притесних.🤣

Иначе, като гледам новата тенденция е да пътуваме с ваксина и PCR тест като бонус. Вчера се обадих в посолството на Литва и те ми потвърдиха, че мога да летя до Каунас на 16 декември само с моя сертификат, че съм се преборил с най-страшната болест в историята. Но, когато искам да се кача на автобуса Каунас-Латвия освен сертификат ще ми потрябва и легендарният и незаменим PCR тест направен до 72 часа преди това.

Май ще откриваме догодина нова тема с класификация на дестинациите по света - само с ваксина/преболедуване или с тест и ваксина.

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 16
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Здравейте,

дали може да ми помогнете с информация за влизане във Франция? Моето разбиране бе, че сертификат за ваксинация (в рамките на 9-те месеца) е достатъчен, но от тук https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/article/entry-requirements-for-individuals-arriving-from-green-red-orange-and-scarlet подозирам, че мнението ми може да е грешно и трябва в допълнение и PCR. Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 6 минути , DryGuy каза:

Здравейте,

дали може да ми помогнете с информация за влизане във Франция? Моето разбиране бе, че сертификат за ваксинация (в рамките на 9-те месеца) е достатъчен, но от тук https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/article/entry-requirements-for-individuals-arriving-from-green-red-orange-and-scarlet подозирам, че мнението ми може да е грешно и трябва в допълнение и PCR. Благодаря предварително!

Пътувахме преди седмица - само със сертификат за ваксинация.

В цитирания линк пише, че задължителен тест не се изисква за държавите посочени по-горе, където са всички страни-членки на ЕС

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, deyan каза:

Пътувахме преди седмица - само със сертификат за ваксинация.

В цитирания линк пише, че задължителен тест не се изисква за държавите посочени по-горе, където са всички страни-членки на ЕС

Много благодаря. Явно не го чета /разбирам правилно 🙂

Връзка към коментар

Спешно трябва да пътувам за Лондон. Ваксинирана съм, двете дози. Правя антигенен сега, попълвам формата и чеквам с нея тест след 2 дни там, нали така? Нещо да не пропусна, че наистина е важно да съм там възможно най-скоро.

Връзка към коментар
преди 41 минути , Tani каза:

Спешно трябва да пътувам за Лондон. Ваксинирана съм, двете дози. Правя антигенен сега, попълвам формата и чеквам с нея тест след 2 дни там, нали така? Нещо да не пропусна, че наистина е важно да съм там възможно най-скоро.

Тестът го купуваш преди да почнеш да попълваш plf. В нея въвеждаш номера му 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Великобритания ще премахне всички страни от червения Covid списък за пътуване

 

 

От сряда британското правителство ще премахне всички 11 държави от червения списък за пътуване, тъй като във Великобритания вече има общностно предаване на варианта Омикрон на коронавируса. Това заяви министърът на здравеопазването на страната Саджид Джавид, предаде Ройтерс.

Омикрон бе открит за първи път в Южна Африка. От края на ноември британското правителство постави 11 африкански държави в червения си списък, което означаваше, че има ограничения за пристигащите от тях.

"Сега, когато в Обединеното кралство има общностно предаване на Омикрон и той се е разпространил толкова широко по света, червеният списък за пътуване вече е по-малко ефективен за забавяне на разпространението му от чужбина. Ще премахнем всички 11 държави от него, считано от 4 ч. сутринта утре", заяви Джавид.

11-те държави са Ангола, Ботсвана, Есватини, Лесото, Малави, Мозамбик, Намибия, Нигерия, Южна Африка, Замбия и Зимбабве.

 

Великобритания все още ще изисква от всички пристигащи пътници да си направят PCR или бърз тест максимум 48 часа преди заминаване - мярка, която според министъра на транспорта Грант Шапс ще бъде преразгледана през първата седмица на януари.

 

 

https://news.bg/int-politics/velikobritaniya-shte-premahne-vsichki-strani-ot-cherveniya-covid-spisak-za-patuvane.html

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Промени за Италия в сила от 16.12.2021г. до 31.01.2022г.

При влизане в страната: 

Ваксинираните, трябва да представят тест - PCR направен в рамките на 48 часа преди влизане в страната, или антигенен направен до 24 часа преди влизане в страната.

Неваксинираните представят тест и остават задължително под карантина за 5 дни на адреса посочен в dplf и после нов тест.

 

  • Харесвам 2
  • Шок 20
  • Благодаря 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Mary каза:

Промени за Италия в сила от 16.12.2021г. до 31.01.2022г.

При влизане в страната: 

Ваксинираните, трябва да представят тест - PCR направен в рамките на 48 часа преди влизане в страната, или антигенен направен до 24 часа преди влизане в страната.

Неваксинираните представят тест и остават задължително под карантина за 5 дни на адреса посочен в dplf и после нов тест.

 

Трябва да запазвам час за pcr тестове 🙃 и като го смятам до 48 часа преди влизане и натоварването на лабораториите, ще трябва да са пср с резултат след 3 часа, че обикновенните излизат или до 36 часа или до 48. т.е. по 120€ ще е за бърз резултат.

Да сме само с отрицателни резултати :)) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.