Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

И за Англия нови правила от сряда, маски по магазини и фризьори, транспорт, обществени места (включително кина и театри). На някои от местата (като нощни клубове) ще искат Covid pass (за ваксинация или тест). Няма да се искат маски по ресторанти и пъбове.

 

При контакт с болен (какъвто и вариант да е), ваксинираните трябва да си правят всеки ден бърз тест, без да трябва да се самоизолират, а неваксинираните се карантинират.

 

 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

Промени за Италия в сила от 16.12.2021г. до 31.01.2022г.

При влизане в страната: 

Ваксинираните, трябва да представят тест - PCR направен в рамките на 48 часа преди влизане в страната, или антигенен направен до 24 часа преди влизане в страната.

Неваксинираните представят тест и остават задължително под карантина за 5 дни на адреса посочен в dplf и после нов тест.

 

Къде е публикувана тази информация 

на salute.gov.it не виждам нищо ново

Връзка към коментар
Преди 1 час, Климент каза:

Къде е публикувана тази информация 

на salute.gov.it не виждам нищо ново

Съобщили са я по вечерните новини тази вечер. 
Приятелка, която живее там ми е източник. 
Предполагам утре ще обновят навсякъде информацията. 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

И Норвегия с нови мерки и частичен локдаун от 15.12.2021  ( леко странни мерки ама...)

 

Правителството на Норвегия обяви допълнителни Covid ограничения, включително забрана за продажба на алкохол в барове и ресторанти в цялата страна, предаде The Local.

 

https://news.bg/int-politics/norvegiya-zabranyava-prodazhbata-na-alkohol-v-barove-i-restoranti.html?fbclid=IwAR2W73kmtrXw-UYMUeRKoR3sttmsSfgANOAU2Fdc88yPVCXWeyXQB8eROsY

 

https://www.thelocal.no/20211213/what-covid-restrictions-could-norways-government-announce-on-monday/

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Mary каза:

Съобщили са я по вечерните новини тази вечер. 
Приятелка, която живее там ми е източник. 
Предполагам утре ще обновят навсякъде информацията. 

Имах 4 пътувания до Италия в следващите 30 дни,но се отказвам и ще  прежаля 70 лв дадени през сайта Opodo за 9 билета,иначе ще трябва да плащам двойно за антигенен .Бил съм в тези градове и заради почти безплатните билети ги купих.Сега ми останаха до Испания 2 билета,но май и там ще стане така.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, zon каза:

Трябва да запазвам час за pcr тестове 🙃 и като го смятам до 48 часа преди влизане и натоварването на лабораториите, ще трябва да са пср с резултат след 3 часа, че обикновенните излизат или до 36 часа или до 48. т.е. по 120€ ще е за бърз резултат.

Да сме само с отрицателни резултати :)) 

Защо? Не ви ли е опция да си направите антигенен - излиза за 15-20 минути, а и е по-евтин доста. Това с ПСР-ите е голяма кушия, заради разминаването между часа на взимане и на излизане. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Джонсън получи одобрение за "План Б", COVID пропускът влиза в сила

 

 

Британският премиер Борис Джонсън спечели подкрепата за т.нар "План Б" в парламента, въпреки бунтарите в собствената си партия, предаде BBC. Общо 99 консерватори гласуваха против мерките на правителството, но с мнозинство от 243-ма гласа "за" благодарение на подкрепата на лейбъристите, строгите COVID мерки бяха приети.

Така от сряда документ, показващ скорошен отрицателен тест или пълна ваксинация, трябва да бъде показан, за да се влезе в много места, включително нощни клубове

Депутатите също така гласуваха "за" задължителните маски за лице в повечето закрити помещения.

 

 

Връзка към коментар
преди 11 часа, Mary каза:

Промени за Италия в сила от 16.12.2021г. до 31.01.2022г.

При влизане в страната: 

Ваксинираните, трябва да представят тест - PCR направен в рамките на 48 часа преди влизане в страната, или антигенен направен до 24 часа преди влизане в страната.

Неваксинираните представят тест и остават задължително под карантина за 5 дни на адреса посочен в dplf и после нов тест.

 

Очаквам правилата за транзит и какво ще е транзит за тях, че  хем имам билети за Италия, хем имам и транзитни през нея.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз ще щурмувам Норвегия на 7 януари. Да видим какво ще стане. Засега ваксина, ПСР на пристигане, никакъв алкохол и да не ходя на училище 🙂 So far, so good.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар

Италия съвсем се удря предпразнично.
Септември, октомври и ноември бях два пъти там в различни градове, през ноември минах транзитно с полети на Раян, освен на влизане през септември никой нищо не проверяваше.

Сега хоп и ваксина и тест, ами като хептен зарежеш контрола и осъществяваш само паспортен, после сега въвеждай мерки от страх да не влезе Омикрон.

На влизане в страната няма мерки, но на излизане проверяват на секюрити проверката и на бординга имаш ли EU Digital Pass.

 

Приветствах в началото на тази пролет общия подход на всички за пътуване в ЕС с ваксина или ПСР, или бърз тест, докато пак всеки не започна да прави, каквото си поиска.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Ами нали съм луда глава, а и само ми се предлага тоз Дубай и тази Барселона…та…имам идея да ги слея 🤣🤣. Възможно ли е да влезна с антиген/пср правен в Дубай в България и на следващия ден да летя за Барселона със същия тест дали ще го признаят все пак ще бъде в рамките на исканото време вече е отделен въпрос в Барселона, като/ако видят че съм бил преди това в емирствата да не кажат нещо. Или ще трябва да правя нов тест в Бг?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
10 minutes ago, agenta said:

Италия съвсем се удря предпразнично.
Септември, октомври и ноември бях два пъти там в различни градове, през ноември минах транзитно с полети на Раян, освен на влизане през септември никой нищо не проверяваше.

Сега хоп и ваксина и тест, ами като хептен зарежеш контрола и осъществяваш само паспортен, после сега въвеждай мерки от страх да не влезе Омикрон.

На влизане в страната няма мерки, но на излизане проверяват на секюрити проверката и на бординга имаш ли EU Digital Pass.

 

Приветствах в началото на тази пролет общия подход на всички за пътуване в ЕС с ваксина или ПСР, или бърз тест, докато пак всеки не започна да прави, каквото си поиска.

Вероятно точно това им е целта - да предотвратят донякъде голям наплив и струпване  по празниците, и допускайки единствено доказано здрави хора.

 

Парен каша духа , а при тях и при британците кашата беше много гореща.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз лично съм в голяма дилема с новите рестрикции в Италия. Да си правим ли тестове или да сменям с Хърватия.

Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

Защо? Не ви ли е опция да си направите антигенен - излиза за 15-20 минути, а и е по-евтин доста. Това с ПСР-ите е голяма кушия, заради разминаването между часа на взимане и на излизане. 

Не на всякъде правят антигенни за пътуване, например в Университетската болница в Гент не предлагат. С антигенните е по неприятна ситуацията, защото има вероятност да са фалшиво положителни, но си вкаран в системата и чакаш за потвърждение с пср. Лятото имаше доста такива фалшиво положителни случаи с желаещи да пътуват. 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Заплюйте ме :grin: , че не следя темите внимателно и че сигурно вече е питано 100 пъти, ама да си питам, все пак, понеже досега само PCR-тест съм правил и не съм много в час - за антигенен тест какъв документ трябва да се иска, за да става за пътуване в чужбина, той има ли някакъв цифров вид, също да помоля и за препоръки за лаборатории в София за антигенен тест, които издават такъв документ (или ако има някъде списък). 


Благодаря. 

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 минути , Фил каза:

антигенен тест какъв документ трябва да се иска, за да става за пътуване в чужбина, той има ли някакъв цифров вид, кактода помоля и за препоръки за лаборатории в София за антигенен тест, които издават такъв документ (или ако има някъде списък).

Същият като за ПСР, може да се вземе европейски сертификат с QR код, за лабораторията на летището (Геника) и Рамус в Дружба, знам че на 100% изкарват такъв.

 

преди 4 минути , Kamen каза:

На антигенните тестове кой час се вписва - на взетата проба или часа на излизане на резултата? С тези 24ч за Италия всеки час ще е от значение. 

Антигенните излизат за 15-20 минути, пише се часа на взимане на пробата.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди малко звънях в МВнР, защото тотално се обърках с всички правила и ми казаха, че възрастните ваксинирани - ОК влизаме с предварителна регистрация #незнамсикъде. Обаче детето на 8 години трябвало да е в задължителна 5 дневна карантина. 

Някой с актуален личен опит? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Ами нали съм луда глава, а и само ми се предлага тоз Дубай и тази Барселона…та…имам идея да ги слея

Вече минаваш на друго ниво. 🙂

И аз си задавах подобни въпроси за друг маршрут. Не би трябвало да имаш проблем, ако изискването е само за срок на валидност на теста, а не за държава, в която  да го направиш. 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 58 минути , Kamen каза:

На антигенните тестове кой час се вписва - на взетата проба или часа на излизане на резултата? С тези 24ч за Италия всеки час ще е от значение. 

На взимането на пробата ✌️Не че има такова значение, защото разликата с излизането е 30 минути макс.

 

@Juliaaa - за къде?

 

Аз пък имам питанка - някой да си е правил от тестовете във фургоните пред молчетата примерно - там в какъв вид се издава? Бива ли за европейски сертификат?

Връзка към коментар

За кой ли път се убеждавам, че човек трябва да се консултира само с официални институции и не трябва да взема предвид кой какво казал, пък било то и местен човек.

Пресен пример. Мой приятел украинец ми звъни оня ден шашнат, брат, проблем. Какъв проблем, Вова? Ами звънях на моя приятел в Литва, който иска да те посрещне и той казва, че да, влизаш само със сертификат за ваксина или преболедуване в Литва, но за автобуса в Латвия ти трябва и PCR тест. И аз вчера търся лаборатории и сравнявам цени и бях видимо вбесен, че пак почнаха тези шмекерии с тестовете. Но, днес реших да се обадя в посолството на Латвия в Испания, както и в посолството на Литва в Латвия и за десерт на автобусната компания Ecolines, с автобус на която ще пътувам от Каунас, Литва за Рига. Латвия. От всички три места ми потвърдиха, че сертификат за преболедуване или ваксинация е достатъчен за пътуване и в двете държави.

И в двете страни има формуляр, който трябва да се попълни в рамките на 48 часа преди влизане в страната.

За Литва ето тук:

https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

За Латвия тук:

https://covidpass.lv/en/

Това е всичко, никакви PCR тестове и карантини не са нужни нито при пристигане, нито след ако си имате вече заветният европейски сертификат. Слава Богу ще летя без допълнителни бърникания в носа. Нямам търпение да литна!!! За цялото пътуване, вкл. подготовка, литовски запой със стар литовски приятел на мой украински приятел, последван от пътуване до Рига и обратно в Мадрид , обещавам да напиша пътепис на 20 декември. 🙂 Весели и безаварийни пътешествия на всички магеланци!!!

ПП: Странна работа. Има хора пушат трева, други даже минават на по-сериозни субстанции за да са high, а мен вече едно телефонно обаждане, че мога да летя без PCR ми докарва състояние на нирвана.🤣

  • Харесвам 26
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Juliaaa каза:

Преди малко звънях в МВнР, защото тотално се обърках с всички правила и ми казаха, че възрастните ваксинирани - ОК влизаме с предварителна регистрация #незнамсикъде. Обаче детето на 8 години трябвало да е в задължителна 5 дневна карантина. 

Някой с актуален личен опит? 

ЗА ГЕРМАНИЯ.(в бързината ни съм написала държавата 😉

Преди малко звънях в МВнР, защото тотално се обърках с всички правила и ми казаха, че възрастните ваксинирани - ОК влизаме с предварителна регистрация #незнамсикъде. Обаче детето на 8 години трябвало да е в задължителна 5 дневна карантина. 

Някой с актуален личен опит? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.