Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 13 часа, Климент каза:

Къде е публикувана тази информация 

на salute.gov.it не виждам нищо ново

Интересно как само в разни онлайн издания и пр го пише, а нищо официално, а уж от 00:00 тази нощ влиза в сила. Ако това стане, си представям колко хора ще изгорят.. нямам думи, но ми идва да направя нещо грозно 

 

Per entrare in Italia dall’estero serve il tampone? L’ordinanza e le regole per vaccinati e non- Corriere.it

 

Viaggi in Italia: tamponi anche per vaccinati e quarantena. L'ira della Ue - la Repubblica

 

 и много други

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

На salute.gov.it вече е качена новата заповед - https://www.trovanorme.salute.gov.it/norme/renderNormsanPdf?anno=2021&codLeg=84513&parte=1 &serie=null Не са ъпдейтнали обаче изискванията на сайта и не мога да разбера дали тестването засяга децата под 5 години.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, tougherty каза:

На salute.gov.it вече е качена новата заповед - https://www.trovanorme.salute.gov.it/norme/renderNormsanPdf?anno=2021&codLeg=84513&parte=1 &serie=null Не са ъпдейтнали обаче изискванията на сайта и не мога да разбера дали тестването засяга децата под 5 години.

За транзит има ли нещо?

Връзка към коментар

ОТ 19.12.2021г, Гърция допуска в страната  граждани от всички страни, след представяне на PCR тест, ВАЛИДЕН 48ч ПРЕДИ ВЛИЗАНЕ. ИЗИСКВАНЕТО КАСАЕ ВСИЧКИ, ДОРИ И ВАКСИНИРАНИТЕ.

(Изключение правят живеещи в Гърция, които могат да докажат, че са били вън от страната, ПО-МАЛКО ОТ 48 ЧАСА )

 

  • Харесвам 1
  • Шок 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Juliaaa каза:

ЗА ГЕРМАНИЯ.(в бързината ни съм написала държавата 😉

Преди малко звънях в МВнР, защото тотално се обърках с всички правила и ми казаха, че възрастните ваксинирани - ОК влизаме с предварителна регистрация #незнамсикъде. Обаче детето на 8 години трябвало да е в задължителна 5 дневна карантина. 

Някой с актуален личен опит? 

Нямам личен опит но така е написано, деца под 12год.(не ваксинирани) остават карантина за 5дни. Когато България падне под 100 заразени на 100 000, ще отпадне изискването за карантина.

Връзка към коментар
преди 3 часа, bad kid каза:

ОТ 19.12.2021г, Гърция допуска в страната  граждани от всички страни, след представяне на PCR тест, ВАЛИДЕН 48ч ПРЕДИ ВЛИЗАНЕ. ИЗИСКВАНЕТО КАСАЕ ВСИЧКИ, ДОРИ И ВАКСИНИРАНИТЕ.

(Изключение правят живеещи в Гърция, които могат да докажат, че са били вън от страната, ПО-МАЛКО ОТ 48 ЧАСА )

 

Е,това вече е прекалено.След като ми отпадна за този уикенд пътуването до Бари заради 5 дневната карантина ,сега май ще се откажа и от Гърция по Коледа. Наехме си кемпер и искахме да пътуваме в Гърция.Май ще минем на план Б - обиколка на Бг.Приемам съвети за кемпер стопове на диво и красиво,

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъп въпрос- признавам... Моля за  помощ.Попълвам  декларацията за влизане във Франция Certificate of international travel / L'actu du Ministère / Actualités - Ministère de l'Intérieur (interieur.gouv.fr) на графа- пребиваващ на адрес(адреса ми в Б-я ли  се пише? И в крайна дестинация- само град/Държава ли ?

Обърках се

Връзка към коментар
преди 21 минути , Velmar каза:

Тъп въпрос- признавам... Моля за  помощ.Попълвам  декларацията за влизане във Франция Certificate of international travel / L'actu du Ministère / Actualités - Ministère de l'Intérieur (interieur.gouv.fr) на графа- пребиваващ на адрес(адреса ми в Б-я ли  се пише? И в крайна дестинация- само град/Държава ли ?

Обърках се

Това ли имаш предвид? Residing at:

Сроред мен това е държавата, в която основно пребиваваш, а не адрес. 

Каквото и да напишеш, важното е да се подпишеш, че си съгласен да бъдеш тестван, ако се стигне дотам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, vladimira74 каза:

Е,това вече е прекалено.След като ми отпадна за този уикенд пътуването до Бари заради 5 дневната карантина ,сега май ще се откажа и от Гърция по Коледа. Наехме си кемпер и искахме да пътуваме в Гърция.Май ще минем на план Б - обиколка на Бг.Приемам съвети за кемпер стопове на диво и красиво,

 

Каква 5-дневна карантина или тя е за неваксинирани? 

Връзка към коментар

който е с бустърна доза - от 20 декември ще трябва да си изтегли нов сертификат от his.bg

 

Цитат

Това се налага, тъй като Европейската комисия промени начина на обозначаване на броя на поставените бустерни дози в цифровия сертификат за COVID-19 на ЕС. Според новите изисквания, които влизат в сила в целия ЕС от 1 януари, бустерната доза за двудозовите ваксини ще бъде обозначена като „3/3“ в сертификата, а за еднодозовите - като „2/2”.

 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Здравейте, някой запознат ли е с обстановката в Нидерландия? Планирам 4-дневно пътуване до Амстердам по Нова Година и се чудя как стоят нещата с ограниченията там?

Връзка към коментар

Някой знае ли какви са ограниченията за Франция, но с прекачване в Германия. Няма да излизаме от летището. И двамата сме ваксинирани, дори и с трета доза:) То не, че в момента има особено значение! Летим на 21.12

Връзка към коментар

Обръщам внимание на пътуващите до Италия, че (за наша огромна изненада) зелените сертификати за ваксинираните от 15.12.2021г. важат в Италия за 9, вместо за 12 месеца. Имайте го предвид, защото на тяхното приложение за четене на QR кодовете светим в червено и е необходимо много жестикулиране, за да обясним, че оставаме в пицарията въпреки това. Добрата новина е, че нито в България, нито в Италия ни поискаха сертификат, задължителния вече тест и eDLF формуляра. Явно изискването е само на хартия. 

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

С молба за малко помощ. При пътуване до Бари трябват сертификат+тест+DPLF. Обаче при проверка в IATA виждам за вход в Пулия това  https://www.sanita.puglia.it/web/pugliasalute/ingresso-in-puglia-da-estero. Въпросът е трябва или не трябва да попълвам нещо допълнително като турист? Нещо транслейтъра не е много точен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е,не, ние сме първата група и "само" тези 3 неща се искат.

Искам да попитам кога обновяват вътрешните си мерки италианците? Имам билети за Сицилия, ама не знам кога да да предвижвам плановете. Гледам ,че случаите им се качват , а и този много опасен и жесток Нов вариант,чакам изненади. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

От 19 декември чуждестранните пътници могат да изберат да покажат бърз антигенен тест или PCR тест, за да влязат в Гърция. Това съобщиха властите на страната в четвъртък, променяйки правило, което обявиха само преди ден, предаде Ройтерс.

В сряда обявената мярка беше само за PCR тестове, които да не са по-стари от 48 часа.

Преди това за пътуване до Гърция беше необходимо доказателство за ваксинация, преболедуване на COVID-19 или отрицателен тест.

В четвъртък бяха представени малко по-широки възможности за тестване - всички пътници на възраст над пет години ще трябва да покажат или PCR тест, направен не повече от 72 часа преди пристигането им, или бърз тест, направен 24 часа преди пристигането.

Ограниченията ще важат за периода на Коледа и имат за цел да забавят разпространението на пандемията, за да дадат на гърците повече време да си поставят трети подсилващи дози от ваксините срещу коронавирус.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Е,не, ние сме първата група и "само" тези 3 неща се искат.

Искам да попитам кога обновяват вътрешните си мерки италианците? Имам билети за Сицилия, ама не знам кога да да предвижвам плановете. Гледам ,че случаите им се качват , а и този много опасен и жесток Нов вариант,чакам изненади. 

Measures valid until 31 January 2022, значи за февруари ще е ново.

Вие в момента сте там или? Може ли малко информация относно специфики на летището + отрицателния тест в какъв вид е? Дали разбра нещо за тестовете пред моловете, че ние пътуваме по празниците и може да се окажем принудени да се тестваме там /или в последния момент на летището, но не ми се иска/.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честити нови изменения на цветовете. "Считано от 20 декември в оранжева зона влизат Испания, Малта, Швеция, Сърбия, Черна гора и Украйна. В червена зона от същата дата ще са Франция, Йордания, Гренландия и Фарьорските острови." 

За влизане със сертификат, не се изисква друго, нали? - поне от това което чета. Няма изисквания за тест или карантина.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 58 минути , luba_rizova каза:

Е,не, ние сме първата група и "само" тези 3 неща се искат.

Искам да попитам кога обновяват вътрешните си мерки италианците? Имам билети за Сицилия, ама не знам кога да да предвижвам плановете. Гледам ,че случаите им се качват , а и този много опасен и жесток Нов вариант,чакам изненади. 

Според текущите разпоредби 50/100хил болни и 10% заети легла те вкарват в жълта зона (основната разлика за ваксинирани е носенето на маска на открито). Югът се държи засега твърдо в бяло, на север от Апенините по-малките региони вече са жълти, по-големите вероятно след Коледа ще станат. Вероятно и Югът ще ги последва няколко седмици след това, както беше при предни вълни.
Много се разчита на тежките изисквания за влизане на чужденци да забавят и отслабят вълната... дано.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 48 минути , jul каза:

Measures valid until 31 January 2022, значи за февруари ще е ново.

Вие в момента сте там или? Може ли малко информация относно специфики на летището + отрицателния тест в какъв вид е? Дали разбра нещо за тестовете пред моловете, че ние пътуваме по празниците и може да се окажем принудени да се тестваме там /или в последния момент на летището, но не ми се иска/.

Не,бяхме този уикенд. 

А иначе , видях направен тест от мол ,абсолютно си е в исканата форма под формата на сертификат, така че мисля дя направим там. А и 10 лева не са 100.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, Ocean Waves каза:

Здравейте, някой запознат ли е с обстановката в Нидерландия? Планирам 4-дневно пътуване до Амстердам по Нова Година и се чудя как стоят нещата с ограниченията там?

Всички пътници, пристигащи в Нидерландия, са задължени да предоставят едно от следните условия преди влизане :
- ЗЕЛЕН Сертификат за ваксинация, потвърждаващ, че ваксината е поставена най-малко 14 дни преди влизане , или
- COVID Сертификат - Положителен PCR тест, доказващ предишна инфекция, издаден между 11 и 180 дни преди заминаване, или
- Отрицателен PCR тест сертификат направен в рамките на 48 часа или негативен антигенен тест сертификат направен в рамките на 24 часа преди пристигане преведен на Английски.
Деца под 12 години са освободени от изискванията
 
Либерална работа е Нидерландия, не е като някои искащи тест от ваксинирани.
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, vinidj каза:
Всички пътници, пристигащи в Нидерландия, са задължени да предоставят едно от следните условия преди влизане :
- ЗЕЛЕН Сертификат за ваксинация, потвърждаващ, че ваксината е поставена най-малко 14 дни преди влизане , или
- COVID Сертификат - Положителен PCR тест, доказващ предишна инфекция, издаден между 11 и 180 дни преди заминаване, или
- Отрицателен PCR тест сертификат направен в рамките на 48 часа или негативен антигенен тест сертификат направен в рамките на 24 часа преди пристигане преведен на Английски.
Деца под 12 години са освободени от изискванията
 
Либерална работа е Нидерландия, не е като някои искащи тест от ваксинирани.

Благодаря! А в действителност ли всичко затваря в 5 следобед? Заслужава ли си да се пътува по това време? Има ли коледни базари и тн?

 

Връзка към коментар

Здравейте!

При влизане в Италия със зелен сертификат за ваксиниране и антигенен тест, как стои въпросът с маските? Само на закрито ли са още или вече и на открито?

Благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.