Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Balkanka каза:

Здравейте!

При влизане в Италия със зелен сертификат за ваксиниране и антигенен тест, как стои въпросът с маските? Само на закрито ли са още или вече и на открито?

Благодаря!

В регион в бяла зона са само на закрито. Засега жълти региони са само Лигурия, Фриули, Марке и Тренто. Вестникът казва, че преди Коледа други региони няма да пожълтеят

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

"Хората, които са си поставили и бустерна доза от ваксината срещу ковид, няма да бъдат освободени от възможни допълнителни ограничения при пътуване в Европейския съюз (ЕС) като например задължителен тест при влизане в определени страни. Това е в крайна сметка развръзката след последната среща за годината на лидерите на държавите членки, която се проведе снощи."

От тук 

  • Харесвам 5
  • Шок 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Гърците си промениха правилата пак. 

Изискват ПСР (направен до 72 часа преди влизане) или бърз тест (до 24 часа преди влизане). Важи за всички над 5 годишни.

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 2 часа, Balkanka каза:

Здравейте!

При влизане в Италия със зелен сертификат за ваксиниране и антигенен тест, как стои въпросът с маските? Само на закрито ли са още или вече и на открито?

Благодаря!

В различните райони има различни изисквания. В Ломбардия, Милано по-конкретно, в централната градска част искат маски и на открито, поради струпване на хора в този период.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря!

Интересува ме Болоня, Ферара, Модена и Бергамо. Или поне някъде може ли да се видят тези изисквания. Линк към нещо. Ако не е само на италиянски, ще е добре.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Balkanka каза:

Благодаря!

Интересува ме Болоня, Ферара, Модена и Бергамо. Или поне някъде може ли да се видят тези изисквания. Линк към нещо. Ако не е само на италиянски, ще е добре.

Ако коментарът е към мен - линк нямам. Синът ми ме информира.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Mary каза:

Ако коментарът е към мен - линк нямам. Синът ми ме информира.

Ясно! Благодаря! Надявам се да не ме глобят, като се изтъпаня в някой градски център и не съм се ориентирала с маска или не. Ще си нося повечко маски. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Balkanka каза:

Ясно! Благодаря! Надявам се да не ме глобят, като се изтъпаня в някой градски център и не съм се ориентирала с маска или не. Ще си нося повечко маски. 

Като видиш, че всички са с маски, слагаш и ти. Обикновено има и табели.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Balkanka каза:

Надявам се да не ме глобят, като се изтъпаня в някой градски център и не съм се ориентирала с маска или не. Ще си нося повечко маски. 

Не глобяваха септември, само ти казва полиция , ако те спре, да си сложиш маска. В Сицилия по това време беше задължителна и на открито. Но и самите хора по улицата казват/или показват. Ако се движите двама-трима, не правят проблем, ако се съберете група на едно място , на вън -правят горните забележки. Полицаите са без маски 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Докладвам от Прибалтика. И в Литва и в Латвия се влиза без излишни глупости. В Мадрид ме питаха дали имам сертификат за ваксинация/прекарана болест или PCR тест при бординга вчера без да ми искат документ. В Каунас просто слязох и си излязох в залата за посрещане без да ми искат никакви сертификати и QR кодове. Никакви космонавти нямаше да те спират като в други страни. В Латвия влязох днес с автобус. Никой нищо не ми е искал. Препоръчвам и двете държави за посещение! Ще наблягам и догодина на подобни дестинации. Щом се бъзикат с пътуващите в Италия и Гърция значи няма да ходя там и толкова. 

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Balkanka каза:

Благодаря!

Интересува ме Болоня, Ферара, Модена и Бергамо. Или поне някъде може ли да се видят тези изисквания. Линк към нещо. Ако не е само на италиянски, ще е добре.

Бергамо - началото на декември нямаше изискване за маски по улиците. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето какво решиха в Непал по повод омикрона.

За европейци (и не само) 7 дни карантина в хотел, следва PCR и ако е отрицателен - още седем дни карантина вкъщи. При положителен - в болница.

https://www.immigration.gov.np/post/travel-advisory-published-dated-on-17th-dec-2021

 

  • Шок 2
  • Смея се 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

А така ново 20 с новата министърка.

 

Считано от 20 декември, понеделник,

в оранжева зона влизат Испания, Малта, Швеция, Сърбия, Черна гора и Украйна.

В червена зона от същата дата ще са Франция, Йордания, Гренландия и Фарьорските острови.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 7 минути , Ivko каза:

А така ново 20 с новата министърка.

 

Считано от 20 декември, понеделник,

в оранжева зона влизат Испания, Малта, Швеция, Сърбия, Черна гора и Украйна.

В червена зона от същата дата ще са Франция, Йордания, Гренландия и Фарьорските острови.

Това решение даже закъсня, но очаквано с оглед на институционалния вакуум. За Сърбия, Черна гора и Украйна е добра новина, че вече не са червена зона. Изключително странно е, обаче, че в червено продължаваме да държим Румъния, която през последните две седмици вече има най-ниското ниво на новорегистрирани с CoVID-19 в целия ЕС.

Така или иначе, това да се оцвтяват страните в различни цветове съвсем скоро ще се окаже напълно безсмислено упражнение.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 12 часа, master_of_germs каза:

Ето какво решиха в Непал по повод омикрона.

За европейци (и не само) 7 дни карантина в хотел, следва PCR и ако е отрицателен - още седем дни карантина вкъщи. При положителен - в болница.

https://www.immigration.gov.np/post/travel-advisory-published-dated-on-17th-dec-2021

 

Тая непалска глупост и един ден не можа да изтрае...

20211218_123145.jpg.bc4da00c3407c846a7dde409ed55414d.jpg

  • Смея се 5
Връзка към коментар

Австрия :

 

От 20 декември пътуващите за страната трябва да представят както сертификат, че са ваксинирани или преболедували коронавирус, така и негативен резултат от PCR тест или трета доза ваксина.

Като част от т.нар правило 2G, сертификатът за ваксинация не трябва да е по-стар от 270 дни, а сертификатът за преболедуване не трябва да бъде по-стар от 180 дни.

 

Пристигащите в Австрия трябва да представят и негативен резултат от PCR тест, не по-стар от 72 часа, или да са си поставили бустерна доза ваксина.

Когато гражданите, отговарящи на правилото "2G", не представят резултат от тест или съответно нямат поставена бустерна доза, те ще бъдат поставени под карантина, от която могат да се освободят след PCR тест.

Пътуващите трябва предварително да се регистрират на следната страница: https://entry.ptc.gv.at/ .

 

Гражданите, които не са имунизирани и не са преболедували в посочените срокове, ще бъдат поставени в незабавна 10-дневна карантина. Тя може да бъде прекратена на петия ден след PCR тест. В този случай регистрацията на https://entry.ptc.gv.at/ също e задължителна.

Новите изисквания не важат за деца под 12-годишна възраст, освен в случай че придружаващият ги не е поставено под карантина.

Подробности за мерките при влизане в Австрия са публикувани на МВнР Ситуационен център: https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/32289

При необходимост от съдействие сънародниците ни могат да се свържат с посолството ни във Виена в работно време на следния телефонен номер: +43 1 505 31 13, и в извънработно време на дежурен телефонен номер: +43 1 505 64 44, или на имейл адресите: amboffice@embassybulgaria.at, embassy.vienna@mfa.bg.

 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
На 17.12.2021 г. в 19:28, Crazy Horse каза:

 Щом се бъзикат с пътуващите в Италия и Гърция значи няма да ходя там и толкова. 

Е, те това е. Просто и ясно!

Тия гърци ни провалиха едно пътуване с грандиозните си конформистки тъпотии. Станаха по-светии и от Папата на тема Ковид. Очаквам скоро някое правителство да се похвали със 150% ваксинирано население...

Сега се оглеждаме за друга лятна плажна дестинация. 

Сори за отклонението от темата!

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , EliDion каза:

Аз да питам, че се обърках вече. От червена зона(Франция) ваксиниран, за да се прибере не му е нужно друго.

Да. 

В понеделник щяло да има заседание на нов експертен съвет към МЗ, който ще дава мнения за повишаване на ваксинираните и въвеждане на ограничения, когато се налага. Не знам какво могат да измъдрят до края на седмицата и преди празниците. Дано се съсредоточат в нашата си кочинка вътре в страната🙂

преди 3 минути , но нейм каза:

Е, те това е. Просто и ясно!

Тия гърци ни провалиха едно пътуване с грандиозните си конформистки тъпотии. Станаха по-светии и от Папата на тема Ковид. Очаквам скоро някое правителство да се похвали със 150% ваксинирано население...

Сега се оглеждаме за друга лятна плажна дестинация. 

Сори за отклонението от темата!

Те до лятото ще се поправят🙂, но и аз не ги искам за плажна дестинация, ако това ще те успокои. Още от миналата година съм им обидена😄

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Привет, човъркат ме две неща относно този ковид, защото летим през UK за Мексико…

1. Как да опазим децата в самолета? Е ли възможно?
2. Ако се разболеете в чужбина - имате ли план за действие, каква затраховка ползвате? 

Връзка към коментар

Чудно...В момента сме във Франция.Утрв вечерта късно тръгваме към България.Ще пристигнем  след полунощ-т.е. вече на 20.12.Ваксинирани сме.Трябва ли нещо да ме притеснява ...?

Връзка към коментар
преди 6 минути , Velmar каза:

Чудно...В момента сме във Франция.Утрв вечерта късно тръгваме към България.Ще пристигнем  след полунощ-т.е. вече на 20.12.Ваксинирани сме.Трябва ли нещо да ме притеснява ...?

Както каза и ДианаВ по-горе, не би трябвало. И аз така тълкувам заповедта, но моля за инфо от първа ръка. Дъщеря ми се прибира на 20-ти след обяд.

Връзка към коментар
преди 28 минути , Velmar каза:

Чудно...В момента сме във Франция.Утрв вечерта късно тръгваме към България.Ще пристигнем  след полунощ-т.е. вече на 20.12.Ваксинирани сме.Трябва ли нещо да ме притеснява ...?

А нещо във Франция притесни ли те? Защо не споделиш как мина пристигането? Декларацията искаха ли я и други подобни?🙂 Форумът, за да е източник на информация, трябва и да дава такава🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Да. 

В понеделник щяло да има заседание на нов експертен съвет към МЗ, който ще дава мнения за повишаване на ваксинираните и въвеждане на ограничения, когато се налага. Не знам какво могат да измъдрят до края на седмицата и преди празниците. Дано се съсредоточат в нашата си кочинка вътре в страната🙂

 

Не е тайна, че вкъщи сме върли фенове на министър Сербезова с оглед нейното "цялостно творчество" през годините. Нейните приоритети всъщност са съвсем други, много по-важни от борбата с КоВИД, и не се съмнявам, че ще си отстоява принципите докрай да се бори с чудовищни гадости в системата, както и досега.

По отношение на епидемията обаче не е експерт и не мисля, че ще се изкарва такава. Така че няма да взима еднолични решения. Но, ако както е заявила, основна цел е повишаване на ваксинираните (което си е съвсем разумна цел), то налагането на ограничения за ваксинирани наравно с всички останали ще компрометира намеренията на министерството.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.