Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 22.12.2021 г. в 21:52, jul каза:

И за Гърция ще има нововъведения. Съветът от ФБ групата е, ако планирате ходене по празниците, да изчакате. 

Тук май само българите сме чули за новата заповед.

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@funny, нямам представа докога ще са тези малоумни мерки и не, не е само заради празниците а и заради новата глобална измама омикрон-лохатрон. Засега не ти препоръчвам да идваш в Мадрид, но ако все пак дойдеш, имаш от мен пешеходен тур на центъра и имам да те черпя. А, някои мнения не ги виждаш, защото и в Магеланци има цензура, но на мен не ми пука особено, аз винаги ще говоря и пиша каквото ми е кеф, да ме трият после колкото искат. 

 

преди 5 часа, Ivko каза:

Формата за локация за влизане в Испания от всички ли се попълва без значение от възраста?

Да, но за децата се попълва от настойник пътуващ с тях.

преди 5 часа, Ivko каза:

 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Crazy Horse каза:

@funny, нямам представа докога ще са тези малоумни мерки и не, не е само заради празниците а и заради новата глобална измама омикрон-лохатрон. Засега не ти препоръчвам да идваш в Мадрид, но ако все пак дойдеш, имаш от мен пешеходен тур на центъра и имам да те черпя. А, някои мнения не ги виждаш, защото и в Магеланци има цензура, но на мен не ми пука особено, аз винаги ще говоря и пиша каквото ми е кеф, да ме трият после колкото искат. 

Нямам много избор  - на 27-28 и ще трябва да мина през Мадрид, но поне е само за времето от 8 вечерта до 8 сутринта. Преживява се.

За момента опитвам на връщане ( 13-14 януари) да избегна големия престой в Мадрид - 2 денонощия почти.

Ако все пак  се наложи да кацна  там при тези рестрикции.... ще мисля според зависи от ситуацията в момента . При подобни рестрикции ще купувам билет Мадрид - място Х и от там - София. Ако пък вземат та ги променят до тогава ( а дано, ама надали ) - ще остана там , че много го обичам този Мадрид иначе.

При всички случаи ако се задържа в Мадрид, ще пиша за по кафе 😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 32 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте, 

В Италия можем ли да влезем с антигенен тест или влизането е само с PCR? Ваксинирани сме.

Резервирахме за Неапол за Нова година. 

Да може, но трябва да не по късно от 24 часа преди влизане в Италия.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , muchachote каза:

Моля някой да ми подскаже преди пътуване в Австрия попълва ли се някакъв формуляр, подобен на този за Италия или Испания например?

Попълва се PLF :

https://entry.ptc.gv.at/en.html

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Опитвам се да попълня формата на испанците - SpTH-Spain Travel Health, но на последното стъпка при качването на сертификата не става и не става, пробвах какво ли не, нито със сканиране, нито с ъплоуд на файл, нито с малко и бащино име на един ред в началото на формата, а фамилията сама, просто ми казва че данните не съвпадат ?

Има ли вероятност да извлича имената на български от сертификата и затова да не го разпознава при качване в испанската система?

Моля някой за съвет?

Връзка към коментар
Преди 1 час, agenta каза:

Опитвам се да попълня формата на испанците - SpTH-Spain Travel Health, но на последното стъпка при качването на сертификата не става и не става, пробвах какво ли не, нито със сканиране, нито с ъплоуд на файл, нито с малко и бащино име на един ред в началото на формата, а фамилията сама, просто ми казва че данните не съвпадат ?

Има ли вероятност да извлича имената на български от сертификата и затова да не го разпознава при качване в испанската система?

Моля някой за съвет?

Възможно е, на мен приложението VeriFLY не ми разпозна сертификата точно заради името, но имаше възможност за преглед от човек.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Eva eva каза:

Необходим ли е тест при излизане от Щатите? Например полет Маями-София през Истанбул.

Само според държавата, където отиваш, не по принцип за излизане. За България си е според в която зона са щатите и правилата в съответната зона.

Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

Само според държавата, където отиваш, не по принцип за излизане. За България си е според в която зона са щатите и правилата в съответната зона.

Благодаря за отговора! Тоест - ако летя от София до НЮ, след това до Маями и се върна в София не е необходимо да правя никъде тестове, освен в София за отиване? Нали така?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами не знам как са правилата в България в момента, ако не се иска тест, да, само в София на отиване.

За влизане в Щатите трябва ваксинация задължително, освен теста, просто да е ясно да не се заблуди някой го казвам.

 

ПП. Вероятно ще искат тестове и ще трябва да им покажете правилата, при мен така стана, за деца за Бразилия не искат тест, но човека си пита.

Редактирано от neuromancer
Допълнение
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Между другото в момента в Щатите е някаква лудница с тия тестове, те повечето са drive-through и се точат едни опашки от коли с километри, направо се уплаших какво ще правя... Хората казват, че чакат по 3-4 часа.

Някой знае ли тези тестове безплатни ли са и ако да, само за американци или за всички? Освен тях има на летището на безумни цени - $79 за антигенен и $119 за ПСР на MIA, предимство е че няма никаква опашка и теста е абсолютно проформа, просто ти докосват носа с тампона, досега не ми се беше случвало. 

 

Връзка към коментар
преди 1 час, agenta каза:

Опитвам се да попълня формата на испанците - SpTH-Spain Travel Health, но на последното стъпка при качването на сертификата не става и не става, пробвах какво ли не, нито със сканиране, нито с ъплоуд на файл, нито с малко и бащино име на един ред в началото на формата, а фамилията сама, просто ми казва че данните не съвпадат ?

Има ли вероятност да извлича имената на български от сертификата и затова да не го разпознава при качване в испанската система?

Моля някой за съвет?

Имах подобен проблем в началото на лятото, но формата даваше възможност да впиша, че имам вкл. и номера му, че ще го нося на хартия, телефон и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 43 минути , neuromancer каза:

Между другото в момента в Щатите е някаква лудница с тия тестове, те повечето са drive-through и се точат едни опашки от коли с километри, направо се уплаших какво ще правя... Хората казват, че чакат по 3-4 часа.

Някой знае ли тези тестове безплатни ли са и ако да, само за американци или за всички? Освен тях има на летището на безумни цени - $79 за антигенен и $119 за ПСР на MIA, предимство е че няма никаква опашка и теста е абсолютно проформа, просто ти докосват носа с тампона, досега не ми се беше случвало. 

 

Безплатни са за американците , да, всеки щат има програма, която плаща тестовете на хората, но някои щати слаган дневен лимит, примерно 100 безплатни теста на ден на локация.

За докосването на носа - изобщо не е проформа, просто оборудването им за тестването на пробите е супер чувствително. От личен опит да ти кажа , в доста щати  дори никой не ти бърка в носа, а ти сам си бъркаш в него с клечката пред медицинското лице .

 

@Eva eva България не изисква тест, но ти не летиш директно и затова винаги проверяваш правилата при транзитиране на  страната, където е прекачването, в случая Турция.

В последните месеци сайта на КЛМ се наложи като абсолютно точен за непрекъснато променящите се правила :

 

https://klm.traveldoc.aero

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Jorro каза:

QR -а за Испания след попълване може ли да се изтрие за да се попълни на ново, когато е направена грешка, която не може да се отстрани от линка за промяна?

Направи си нов. Колкото кода искаш можеш да си направиш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , muchachote каза:

Направи си нов. Колкото кода искаш можеш да си направиш.

Не точно. Ползвах им бота за въпроси на сайта и от там видях, че реално може да си направиш нов код само, ако въведеш нови данни за паспорт или шофьорска книжка (понеже първия ми код е с номер на лична карта) т.е имаш макс 3 опита 😄 

Връзка към коментар
преди 3 часа, agenta каза:

Опитвам се да попълня формата на испанците - SpTH-Spain Travel Health, но на последното стъпка при качването на сертификата не става и не става, пробвах какво ли не, нито със сканиране, нито с ъплоуд на файл, нито с малко и бащино име на един ред в началото на формата, а фамилията сама, просто ми казва че данните не съвпадат ?

Има ли вероятност да извлича имената на български от сертификата и затова да не го разпознава при качване в испанската система?

Моля някой за съвет?

Остави го прикачен и едновременно с това "чекни" квадратчето отдолу, че не може да качиш теста и ще ти отвори полета за писане : вид ваксина/тест, дата на ваксинация/тест, държава и т.н.

После записваш и така се прикачва и сертификата и данните ги възприема системата.

 

Същия казус го имах вчера и аз

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

 

27-12-2021
Италия - нови мерки...
Влезе в сила забрана на всички публични тържества за Нова година.
Носенето на маски навън става задължително.
Концертите и всички събития на открито се забраняват до 31 януари.
Дискотеките и танцовите клубове затварят врати също до тази дата.
Валидността на зелените сертификати, считано от 1 февруари, която е 9 месеца, ще стане 6 месеца за ваксинираните и за преболедувалите Ковид-19.
Намалява се периода между втората ваксинационна доза и поставянето на бустерна доза от настоящите пет месеца на четири месеца.
 
  • Шок 3
  • Благодаря 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.