Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

При всички положения от днес ffp2 маските са задължителни във влаковете в Италия, защото полицаите в Арецо не ни пуснаха от гарата към коловозите, ако не си купим. Пробвахме един супермаркет и две табакерии преди в третата да намерим маски ffp2. Спасяват ни неизбежните 5 минути закъснение на влака, иначе си го бяхме изпуснали отвсякъде.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да, за превозните средства абсолютно. Днес Бари-Арбелобело и обратно не качиха доста пътници заради маски /с обикновени бяха/. Чуденката ми е дали са задължителни маските на открито. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , jul каза:

Да, за превозните средства абсолютно. Днес Бари-Арбелобело и обратно не качиха доста пътници заради маски /с обикновени бяха/. Чуденката ми е дали са задължителни маските на открито. 

Да, маските на открито считано от 25.12 до 31.12 най-малко. 

Новата италианска заповед е от 23.12. Новите стари ограничения се въвеждат с различни начални дати и с различна продължителност. Чета тук: https://www.thelocal.it/20211227/calendar-when-do-italys-covid-19-rules-change/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бяхме във Валенсия/Аликанте за седмица до днес. Маските уж ги върнаха на открито, ама не ги носят всички. Чужденците поне не и никой не ни прави забележки. То и преди задължаването испанците си ги носеха масово навън. 
При пристигане във Валенсия сканират кода на плф и визуално проверяват сертификата (без приложение). Който не е успял да си качи сертификата в плф, няма страшно.

На две-три места в заведения ни сканираха сертификати, това за цяла седмица.

Вчера пред общината във Валенсия имаше як протест против грийн пасовете (лично присъствахме) - и това при положение че процентът ваксинирани е много висок в страната. В Барселона затварят нощните клубове от 1 до 6. 
Изкарахме чудна седмица по къс ръкав, днес в 7 сутринта беше 19 градуса. А тук е... 😞

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
На 26.12.2021 г. в 21:28, Jorro каза:

QR -а за Испания след попълване може ли да се изтрие за да се попълни на ново, когато е направена грешка, която не може да се отстрани от линка за промяна?

Може, но трябва номера на паспорта да го объркаш с 1 цифра за да го приеме. Прецени коя грешка по не ти е фатална. Минава се с 1 объркана цифра от паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 17.12.2021 г. в 9:48, tougherty каза:

 Добрата новина е, че нито в България, нито в Италия ни поискаха сертификат, задължителния вече тест и eDLF формуляра. Явно изискването е само на хартия. 

Този мейл от Wizz получих преди 2 дни

 

We would like to inform you that in compliance with coronavirus (COVID-19) regulations as of Saturday, 25 December all passengers travelling to/from Italy must wear a breathing-mask of FFP-2 protection class during the flight in the aircraft cabin.

Thank you for your cooperation and we are looking forward to see you onboard!

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 43 минути , Mistela каза:

Ще кацна в Абу Даби от Амстердам през Цюрих.

Трябва ми ПСР 72 ч преди полета.

Мога ли да го направя в България и да го представя при бординга в Амстердам?

Няма изисквания къде е правен теста, а кога. Тоест ако влизаш в срока от 72 часа си ок.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Mistela каза:

Ще кацна в Абу Даби от Амстердам през Цюрих.

Трябва ми ПСР 72 ч преди полета.

Мога ли да го направя в България и да го представя при бординга в Амстердам?

Проверете пак, но мисля, че Абу Даби изискват PCR теста да е направен 48 часа преди пътуване: https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel

 

Иначе в Дубай имат изискване PCR теста да не е използван за влизане в друга държава, но не виждам за Абу Даби да пише такова нещо.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , yordanov каза:

Иначе в Дубай имат изискване PCR теста да не е използван за влизане в друга държава, но не виждам за Абу Даби да пише такова нещо.

Как се познава? Никъде не слагат печат, че теста е използван вече...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам следното питане - в началото на ваксинацията имаше един сайт с местата за ваксиниране и часове за записване.  В момента дали има някакъв сайт, където може да се види  къде се правят ваксинации? По специално за София ме интересува. 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Фил каза:

Имам следното питане - в началото на ваксинацията имаше един сайт с местата за ваксиниране и часове за записване.  В момента дали има някакъв сайт, където може да се види  къде се правят ваксинации? По специално за София ме интересува. 

Ето от Тук може да изтеглиш списъка с имунизационните центрове:

https://srzi.bg/bg/post/informaciya-za-rabotnoto-vreme-na-imunizacionni-punktove-koito-rabotyat-s-internet-platformata-za-zapisvane-na-grajdani-za-vaksinaciya-sreshtu-covid-19-6415

През уикендите и почивните дни разкриват и временни такива.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , neuromancer каза:

Как се познава? Никъде не слагат печат, че теста е използван вече...

Не мога да кажа как се познава, но това пише в изискванията за пристигане в Дубай: COVID‑19 RT PCR test certificates must be issued by an authorised facility in the passenger's departure country. Certificates that have already been presented for travel to another destination can't be used for re entry even if they are still within the validity period.

 

https://www.emirates.com/bg/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

 

 

Връзка към коментар
преди 38 минути , Фил каза:

Имам следното питане - в началото на ваксинацията имаше един сайт с местата за ваксиниране и часове за записване.  В момента дали има някакъв сайт, където може да се види  къде се правят ваксинации? По специално за София ме интересува. 

Според мен трябва да е това https://coronavirus.bg/bg/776

Но няма работно време..

Лично на мен ми беше доста зор да се ориентирам къде и кога мога да си бия бустер преди време и накрая заложих на ВМА, за които често чета, че са с добра организация, макар че не са ми толкова близо...

Също "уикенд" пунктовете май ги обявяват отделно.

 

 

Edit: Ето списък за до 03.01 https://coronavirus.bg/bg/1208

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, yordanov каза:

Не мога да кажа как се познава, но това пише в изискванията за пристигане в Дубай: COVID‑19 RT PCR test certificates must be issued by an authorised facility in the passenger's departure country. Certificates that have already been presented for travel to another destination can't be used for re entry even if they are still within the validity period.

 

https://www.emirates.com/bg/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

 

 

до Амстердам ще се ползва сертификат за ваксинация, но ме притесни изискването "удостоверения издадени в страната на заминаване на пътника", което ме навежда на мисълта, че ПСР-а ако е направен в БГ на тръгване и влиза в изискването за 72 часа пак няма да може да се използва.

Проблема ми идва от това че в София лаборатории под път и над път, а сега трябв да търся къде в Айндховен или Амстердам да търся лаборатории.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, yordanov каза:

Проверете пак, но мисля, че Абу Даби изискват PCR теста да е направен 48 часа преди пътуване: https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel

 

Иначе в Дубай имат изискване PCR теста да не е използван за влизане в друга държава, но не виждам за Абу Даби да пише такова нещо.

https://www.thenationalnews.com/uae/2021/12/28/coronavirus-abu-dhabi-tightens-border-rules/

 

тук има информация за който му е нужно от 28.12.

Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

Имам следното питане - в началото на ваксинацията имаше един сайт с местата за ваксиниране и часове за записване.  В момента дали има някакъв сайт, където може да се види  къде се правят ваксинации? По специално за София ме интересува. 

https://www.chipirai.me/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Mistela каза:

до Амстердам ще се ползва сертификат за ваксинация, но ме притесни изискването "удостоверения издадени в страната на заминаване на пътника", което ме навежда на мисълта, че ПСР-а ако е направен в БГ на тръгване и влиза в изискването за 72 часа пак няма да може да се използва.

Проблема ми идва от това че в София лаборатории под път и над път, а сега трябв да търся къде в Айндховен или Амстердам да търся лаборатории.

Това не знам дали ще ти върши работа, но му хвърли едно очо, ако не си го видяла все още, от 30.12.2021 ще е в сила.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Фил и аз ти препоръчвам да заложиш на ВМА, на другите места се чака повече, понеже имат по един или двама ваксиниращи, а и често имат "собствено" мнение какво може или не може да се слага  след началните дози

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Поздрави от Мексико.

На бързо за пътя и изискванията по пътя:

Испания - проверка на сертификат и плф при чекиране - за тези които имат чекиран багаж . За другите - качваш сертификата като си правиш бордна карта и никой нищо друго не проверява. При вкацане в Испания  -  проверка само на плф-а на две места. Сертификата никой не ни го поиска нито в хотела, нито в ресторанта, който бяхме запазили за вечеря.

Мексико - нормално онлайн чекиране без прикачеане на сертификати. После на гише като оставяхме багажа пак не ги поискаха.

При кацане - искат само попълнена миграционна форма ( раздават я в самолета). 
За хотела - също нищо никой не иска.

 

Маски - в Испания 90% по улиците бяха с маска, другите 10  - без. Не видяхме проверяващи или правещи забележки.

Мексико - до момента - персонала само е с маски , но за туристите не важи, както каза рецепциониста. 

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

@funny, супер! Забавлявайте се в Мексико! Иначе в Испания в 10 автономни области искат зелени сертификати за достъп до ресторанти и хотели, но в 6 области не искат никакви зелени сертификати. Областите, където не ви трябват документи за да посещавате ресторанти, барове и други публични места засега са: Мадрид, Кастия-Ла Манча, Кастия и Леон, Ла Риоха, Естремадура и Астуриас.

https://www.hosteltur.com/148405_estas-son-las-10-comunidades-que-piden-el-certificado-covid.html

 

Маските от 24 декември са въведени на улицата на национално ниво, но наистина голяма разлика няма, защото те местните и преди си ходеха с маски. Моят съвет е ако някой ви направи забележка, просто го игнорирайте. Все едно не го чувате и толкова. Така си спестявате излишни конфронтации. Това поне ще е моята тактика от тук нататък. Не виждам вече смисъл да споря с промити мозъци.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 12 минути , mary_shery каза:

Някой знае ли дали за влизане в Турция с кола от България, трябва да имаме тест от тук и дали тестват на границата на случаен принцип?

Преди 2 дни нищо не ни искаха на Капитан Андреево. Тестове на граница не правят.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

"Промити мозъци" е въпрос на гледна точка , но е положително , че дори  хора изписали безумни глупости по темата в последната година все пак се сертифицират, независимо от подбудите.

Чакаме първия който ще тръгне ангро и ще ни се похвали ,че нищо не са му поискали

Да си напълно изряден и да тръбиш ,как никой нищо не ти е поискал вярно е забавно ,но лишено от смисъл и напълно безполезно.

Надявам се първия по-смел да се престраши и ще чета с интерес какво се случва.Вярвам ще е истински полезна информация за всеки пътуващ.

 

 

 

  • Харесвам 11
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.