Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 19 часа, aladinoplus каза:

 Проверка за ваксинационен имахме само на 3 места - на EXPO 2020 /пак само за възрастни/, при чек ин на летището в Дубай и на връщане от РЗИ. Експото е пълно с народ и се чака много за големите павилиони - за някой над 2 часа.

А без сертификат/тест качват ли от Дубай за България? И Вие с коя авиокомпания сте?

Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

А без сертификат/тест качват ли от Дубай за България? И Вие с коя авиокомпания сте?

Flydubai /дават безплатен билет за Expo2020/. Искаха ни сертификат на летището само за възрастните. Не знам дали може и без него. Попитаха и за PCR, но им казах, че не се изиква за българи и ни пуснаха.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Разпитах за антигенния тест в павилиона на Геника пред Сердика мол. Струва 15лв, излиза  за 15мин, слагат печат и твърдят, че става и за пътуване. Работното им време е от 8:00 до 20:00ч. 

Нали ваксинирани биха могли да пътуват с такъв тест до Италия?

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Разпитах за антигенния тест в павилиона на Геника пред Сердика мол. Струва 15лв, излиза  за 15мин, слагат печат и твърдят, че става и за пътуване. Работното им време е от 8:00 до 20:00ч. 

Нали ваксинирани биха могли да пътуват с такъв тест до Италия?

Да. Ние летяхме с такъв до Наполи, но никой никъде не ни го поиска.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Juliaaa каза:

За много години! 

Възможно ли е да се посети Турция тези дни ? Необходима ли е някаква регистрация някъде? С ваксини сме. 

Може да влезете в Турция без проблеми. Ако искате си извадете HES кодове онлайн (виж темата), макар че може и без тях - само с паспорта. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , chandni каза:

Може да влезете в Турция без проблеми. Ако искате си извадете HES кодове онлайн (виж темата), макар че може и без тях - само с паспорта. 

Потвърждавам - в Турция никой не проверява онлайн кода от регистрацията може и без него.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, iMari каза:

Разпитах за антигенния тест в павилиона на Геника пред Сердика мол. Струва 15лв, излиза  за 15мин, слагат печат и твърдят, че става и за пътуване. Работното им време е от 8:00 до 20:00ч. 

Нали ваксинирани биха могли да пътуват с такъв тест до Италия?

Важат тестове от изнесени пунктове, включително тези от 10 лв. Влязохме с такъв в Италия /Бари/, където за моя изненада провериха стриктно всички документи - ваксина, тест, ПЛФ. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, iMari каза:

Разпитах за антигенния тест в павилиона на Геника пред Сердика мол. Струва 15лв, излиза  за 15мин, слагат печат и твърдят, че става и за пътуване. Работното им време е от 8:00 до 20:00ч. 

Нали ваксинирани биха могли да пътуват с такъв тест до Италия?

 

преди 23 минути , jul каза:

Важат тестове от изнесени пунктове, включително тези от 10 лв. Влязохме с такъв в Италия /Бари/, където за моя изненада провериха стриктно всички документи - ваксина, тест, ПЛФ. 

Какъв е типа на антигенните, важат ли за влизане в UK. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , jul каза:

Важат тестове от изнесени пунктове, включително тези от 10 лв. Влязохме с такъв в Италия /Бари/, където за моя изненада провериха стриктно всички документи - ваксина, тест, ПЛФ. 

А пред Пирогов правят антигенни по 10 лв.  и след 18ч. Напоследък ползвам тях,но чак последният път(на29.12) разбрах,че на второто фургонче отварят в 18ч. до 20ч. Фургоните са пред централния вход.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не съм питала за производител, на сайта на Геника откривам тази информация:

https://genica.bg/laboratorni-uslugi/testove-za-covid-19

преди 39 минути , jul каза:

 но тези, които коментирах, са във формАта на EU digital, точно като сертификат за ваксина изглеждат и се четат с приложенията. 

А необходимо ли е да са във формата на ЕС сертификата? Мисълта ми е, ако си ваксиниран вече имаш EС сертификат. Ако теста е стандартна бланка с печат, би ли било проблем?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

Не съм питала за производител, на сайта на Геника откривам тази информация:

https://genica.bg/laboratorni-uslugi/testove-za-covid-19

А необходимо ли е да са във формата на ЕС сертификата? Мисълта ми е, ако си ваксиниран вече имаш EС сертификат. Ако теста е стандартна бланка с печат, би ли било проблем?

Геника винаги са давали сертификат в европейска форма - пращат файла по мейл,а даваха и хартиен,плюс още един лист-тест с печат. Поне след 1 юли. Ползвах основно тяхната лаборатория до Александровска,но откакто има тестове от 10лв. не ходя там.Не знам как е за изнесен пункт,но предполагам е същото. И на летището беше така,но там цената е доста солена.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@iMari, имаше и хора със стандартни бланки на английски с печат, така че вървят и те. Но за мен е супер удобство това с пунктовете - работят цял ден всеки ден, не се редиш с болни хора, а са и по-евтини. За ЕС едва ли бих ползвала друго вече. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Marisha каза:

В мола в Истанбул на всички искаха Hes код.

Навсякъде ни искаха  HES-код, а чантата ми ( дамска) привериха 3 пъти на скенер и един път поровиха в нея. За кораба,отделно, пълна проверка като на летище.(с опипване на мъжете). На зъбчатката в Тунел към Кармазъ трамвай- също прореряваха ;така и в кафенето-книжарница  с чудна атмосфера на пристанището Каракьой.                       В хотела пак така ни поискаха първо хес -кода.И във всички исторически обекти- да.                 За зеления сертификат разчитат на граничните-никой не ни го поиска.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сертификатът за преболедуване, който основно ще се ползва за пътуване и за по-дълъг престой в чужбина,  трябва ли да е от положителен тест от PCR или може с антигенен. За България е ясно, че става с антигенен, но ме интересува за ЕС.

Връзка към коментар

И аз така си мислих, но реших, че може да са ни улеснили. Втори въпрос тогава. В София има ли шанс следобед да се направи тест и да излезе още днес?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, lesy said:

И аз така си мислих, но реших, че може да са ни улеснили. Втори въпрос тогава. В София има ли шанс следобед да се направи тест и да излезе още днес?

В лабораториите на летището със сигурност излиза в рамките на до два часа. Има ги на двата терминала.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 часа, aladinoplus каза:

Flydubai /дават безплатен билет за Expo2020/. Искаха ни сертификат на летището само за възрастните. Не знам дали може и без него. Попитаха и за PCR, но им казах, че не се изиква за българи и ни пуснаха.

Значи това е явно само при тях конкретно за полети от/до Дубай. Уиз не искаха нищо от БГ граждани.

Връзка към коментар
преди 1 час, lesy каза:

Сертификатът за преболедуване, който основно ще се ползва за пътуване и за по-дълъг престой в чужбина,  трябва ли да е от положителен тест от PCR или може с антигенен. За България е ясно, че става с антигенен, но ме интересува за ЕС.

Тези дни свалях сертификати на близки-двама с антигенен, а един с ПСР. Тримата положителни и тримата лежаха в болница! При четене, сертификатите на двамата с антигенния ги дава невалидни, ПСР-а се чете безпроблемно! 

Срокът на антигенните е една година,а на ПСР-а е шест месеца... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да докладвам за Швейцария ,летище Базел. Минава се с тест,пср или антигеннен,дори ваксинираните. И попълнена entry form. Проверяват стриктно на две места- на гише при проверка документи и след него при излизане . Маски само на закрито. В заведения отвън не искаха сертификат. В Райнфелден преминахме по моста в немската част на града без никаква проверка.

За престой повече от 3-4 дни обаче май се налага правене на втори тест. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.