Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 10 часа, КолЮ каза:

Все пак, някой запознат и пътувал на скоро да сподели така ли е? В нашата група "дъртаците" сме чипирани,  но дечурлигата не са. И сега излиза, че не можем да кацнем и да ги тестваме на прибиране от летището

Здравейте,

 

от вчера - пристигане от Франция - децата минаха без каквито и да било формалности (на 7 и 9 години). Впрочем същото важеше и при пристигане във Франция. Поздрави

  

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Victoria каза:

Предстои да бъде актуализирана заповедта за влизане в страната, като лица, които пристигат у нас от страни, попадащи в „червената зона“, освен сертификат за ваксинация или преболедуване, следва да предоставят и отрицателен резултат от PCR тест, направен до 72 часа преди влизане в България, а в противен случай ще подлежат на 10-дневна карантина.

 

От Фб страницата на МЗ / https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3147691585488435&id=1622143941376548

Старата песен на нов глас започна пак.

И защо само ПСР, повечето европейски държави искат на ваксинираните или бърз тест, или ПСР, а да не говорим че трябва да има отделно разграничение за хора ваксинирани с три дози, защото на доста места има.

В чужбина да си правиш ПСР, ами като си български гражданин и си ваксиниран, защо да не може в България да го направиш?

Въпросите към новата здравна министърка са много - направили анализ колко от влезлите от чужбина са дали положителни тестове в България, като направи разграничение по зони? Това е въпрос, които може да и бъде зададен и изискана информация по ЗДОИ? Какво ще правим българите, които не са нито ваксинирани, нито пребуледували и не носят ПСР от чужбина, тях направо в Белене ли ще ги затваряме или ще им искаме по три ПСР в България и пак ще са в карантина?

 

Вътре в страната всичко е цъфнало и вързало и няма нужда от нищо допълнително, само влизащите от чужбина им са проблем. Призовавам като излезе новата и първа заповед по отношение на влизането в страната на министърката Асенова, да напишем няколко жалби, както писахме на обичания от нас министър Кацаров!


Разчитам на видни магеланци като @ДиянаВ, благодаря за подкрепата миналия път, както и всеки, които има желание да пише и да изпрати нещо от сърце на министершата Асенова. 🙂

 

 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

@neuromancer ; @DryGuy

Благодаря за инфото, аз не пуснах особено коректно запитване като не споменах възрастта на децата. В моя случай 16г и 10г. Явно малкия е освободен от ангажименти, а големия го удрят всички безумни правила

 

Съжалявам,че питам тук, ама май няма къде другаде: Знаете ли коя лаборатория в София приема електронни направления за ПСР тестове?

Връзка към коментар

@agenta, не мисля, че това с пср теста ще издържи повече от ден-два... ако въобще е в такъв вариант мярката. Също се надявам в световен мащаб да настъпят промени във връзка с броенето на случаите и цветовете🙂

 

п.п. Министершата е с малко име Асена, не с фамилия Асенова. Да не се объркаш, ако тръгнеш да й пишеш😄😉

Редактирано от ДиянаВ
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , ДиянаВ каза:

@agenta, не мисля, че това с пср теста ще издържи повече от ден-два... ако въобще е в такъв вариант мярката. Също се надявам в световен мащаб да настъпят промени във връзка с броенето на случаите и цветовете🙂

 

п.п. Министершата е с малко име Асена, не с фамилия Асенова. Да не се объркаш, ако тръгнеш да й пишеш😄😉

Ахххх, да! Благодаря за корекцията за името, хем го знам. Фамилията е още по-култова - Сербезова 🙂 😄 😄 😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Лошото е ,че със сербез човек трудно се излиза на глава. Нека напишат най-сетне тая заповед ,щото на фона на случващото се в НС ще е доста нелепо да наложат точно сега нови драстични ограничения за простосмъртните.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Според статия в ДНЕВНИК от 15 часа вчера:

"За новата заповед се посочва, че пристигащите от държави в червената зона ще трябва и да се изследват с PCR или антигенен тест, независимо дали са ваксинирани или преболедували."

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/01/04/4299422_zdravnoto_ministerstvo_aktivno_nabljudava_covid/?ref=rss

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , The Doctor каза:

Според статия в ДНЕВНИК от 15 часа вчера:

"За новата заповед се посочва, че пристигащите от държави в червената зона ще трябва и да се изследват с PCR или антигенен тест, независимо дали са ваксинирани или преболедували."

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/01/04/4299422_zdravnoto_ministerstvo_aktivno_nabljudava_covid/?ref=rss

 

Новата заповед трябва да се публикува тук, а такава все още няма:

https://www.mfa.bg/bg/covid19map

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Новата заповед трябва да се публикува тук, а такава все още няма:

https://www.mfa.bg/bg/covid19map

 

Съгласен съм, така е, но Дневник сякаш винаги имат вътрешна информация и публикуваното е близко до случващото се.

Лично аз напълно не вярвам, че е възможно да се иска PCR тест направен в чужбина, а не тук както и да не се приема резултат от антигенен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По-назад в темата имаше коментари че в Италия се намалява срока на валидност на сертификата за ваксинирани на 6 месеца. Но на сайта mfa.bg не пише такова нещо.

Това достоверна информация ли е и само за Италия ли се отнася намаляването на срока или ще обхване целия ЕС?

Връзка към коментар
Преди 1 час, КолЮ каза:

По-назад в темата имаше коментари че в Италия се намалява срока на валидност на сертификата за ваксинирани на 6 месеца. Но на сайта mfa.bg не пише такова нещо.

Това достоверна информация ли е и само за Италия ли се отнася намаляването на срока или ще обхване целия ЕС?

Само за Италия. Т.е. ще можете да влезете сс сертификат примерно на 7 месеца според изискванията на ЕС, но вътре в Италия ще се водите неваксинирани с всички последици.

 

Ето я и новата заповед, чуденето отпада - само ПСР за от червените - https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/01/05/zapoved_vlizane_bg_04_01_2022-3.pdf Има и промени в цветовите зони.

 

Ако правилно гледам от петък съседните държави Гърция е червена, Румъния е зелена, Турция, Македония и Сърбия трябва да са оранжеви.

  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , jul каза:

Само за Италия. Т.е. ще можете да влезете сс сертификат примерно на 7 месеца според изискванията на ЕС, но вътре в Италия ще се водите неваксинирани с всички последици.

 

Ето я и новата заповед, чуденето отпада - само ПСР за от червените - https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/01/05/zapoved_vlizane_bg_04_01_2022-3.pdf Има и промени в цветовите зони.

 

Ако правилно гледам от петък съседните държави Гърция е червена, Румъния е зелена, Турция и Сърбия трябва да са оранжеви значи.

Напълно откачиха, само ПСР-и да се пълнят пак с пари лабораториите. И защо няма разграничение, ако си ваксиниран с три дози примерно?

Испания е добавена в червената зона също, а преди не беше.

Тоест, ако си неваксиниран и влезеш без нищо по т. 4.4 пише си влизаш в карантина и нямаш грижи, нито си ваксиниран, нито правиш ПСР на идване, ако си направил ПСР на идване, но не си ваксиниран или преболедувал, пак си под карантина, докато не направиш нов ПСР в България.

Логиката е убийствена!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Допускат възможността да се направи ПСР след три дни от пристигането в БГ - т. 4.5.1.

Т.е. ако си ваксиниран, не е необходимо да правиш ПСР в чужбина. Друг е въпросът как АК ще тълкува това.

 

Да разбирам ли, че заповедта влиза веднага в сила?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

Допускат възможността да се направи ПСР след три дни от пристигането в БГ - т. 4.5.1.

Т.е. ако си ваксиниран, не е необходимо да правиш ПСР в чужбина. Друг е въпросът как АК ще тълкува това.

 

Да разбирам ли, че заповедта влиза веднага в сила?

Да, АК ще си го тълкува по свое усмотрение, зависи колко им се чете на служителите на гише.

Иначе да няма срок на влизане, абе писано е през куп за грош. Нов стил има все пак в политиката сега, особено в здравеопазването 🙂 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Влиза в сила на 07.01.

Има възможност за ПСР след прибиране, но 72 часа след + докато излезе теста + освобождаване от следващия ден ги броя като поне 5 дни карантина.  

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Италианците много ми объркват плановете с новия срок на сертификата. Имам билети за концерт юли месец, бустера ми е от декември. Та сертификат се оказва, че няма да имам. А на концерти не разрешават с тест. Голяма тъпотия, дано до тогава поутихне тази лудост и да променят правилата. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , jul каза:

Влиза в сила на 07.01.

Има възможност за ПСР след прибиране, но 72 часа след + докато излезе теста + освобождаване от следващия ден ги броя като поне 5 дни карантина.  

 

Да, благодаря @jul и @Argentique за пояснението за срока на влизане в сила, но е нетипично написал след приложенията.

 

Иначе си много права, далавера си е да си изкараш 10-то дена поне ще спестиш някой лев, а стимулиране на ваксинирането няма да го коментираме с тези заповеди.

Връзка към коментар
преди 4 минути , анамари каза:

Италианците много ми объркват плановете с новия срок на сертификата. Имам билети за концерт юли месец, бустера ми е от декември. Та сертификат се оказва, че няма да имам. А на концерти не разрешават с тест. Голяма тъпотия, дано до тогава поутихне тази лудост и да променят правилата. 

То много време има до юли, но за момента бустера няма срок. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, jul каза:

То много време има до юли, но за момента бустера няма срок. 

Това ще е прекрасно. От сайта на нашето Външно оставам с впечатление, че месеците се броят от последната доза, написано е "втора доза/бустер" 

Връзка към коментар
преди 33 минути , iMari каза:

Допускат възможността да се направи ПСР след три дни от пристигането в БГ - т. 4.5.1.

Т.е. ако си ваксиниран, не е необходимо да правиш ПСР в чужбина. Друг е въпросът как АК ще тълкува това.

 

Да разбирам ли, че заповедта влиза веднага в сила?

II. Заповедта влиза в сила от 07.01.2022 г.

III. Заповедта да се публикува на интернет страницата на Министерството на здравеопазването.

Заповедта подлежи на обжалване в едномесечен срок от публикуването й на интернет страницата на Министерството на здравеопазването, пред съответния административен съд по реда на Административнопроцесуалния кодекс.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ми браво , почти цяла Европа червена ,останалите дори да не ги броим.

Тук не могат да проконтролират елементарни противоепидемични мерки ,но  затова пък  ще затварят границите.Малоумно ! 

 

 

Най-гениалното е  - Ватикан в зелена зона , Италия  в червена !

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.