Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

@zonще може да влезе без карантина, защото ЕС прие общ срок 9 месеца валидност за пътуване, но вече на място ще се води неваксиниран и няма да може да ползва нищо - транспорт, ресторанти......

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 47 минути , Ivko каза:

Правил съм си в Испания и си правиш регистрация преди теста с всички данни онлайн вкл. и телефон и резултата ми го дават на лист само И тук искам да питам този портал в който се проверяват баркодовете на сертификатите само за тестове правени в България ли е? Тест правен в друга държава в каква система ще ти го качат и как тук могат да го проверят? 

Мога да коментирам за Полша, ако си правиш ПСР или антигенен тука и си само турист, ще получиш един лист с резултата, няма да имаш QR код, като в България.

 

Ако си живееш тука, ще получиш резултата във формата на Европейския сертификат с нужния QR код.

 

Примерно, ако правиш теста в Дания, отново ще го получиш във формата на Европейския сертификат, така че много зависи от държавата и не зависи от това да е единна системата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , jul каза:

@zonще може да влезе без карантина, защото ЕС прие общ срок 9 месеца валидност за пътуване, но вече на място ще се води неваксиниран и няма да може да ползва нищо - транспорт, ресторанти......

За ресторантите и транспорта е ясно, но трябва ли да си прави тест или да бъде в карантина, както и неваксинираните? И може ли да се върне с тест от Италия, т.е. да го качат на самолета ако няма бустер? 

Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

Само да кажа, че ако ви трябва продължителна и евтина почивка - сега е момента за Мексико 😂

В първия хотел в който бяхме оферираха тяхна си застраховка според която , ако се разболееш докато си настанен в хотела, срещу скромната сума от 65 $ те карантинират в същия хотел —  all inclusive и право да се разхождаш по плажа и единия басейн . Плюс това тестовете са включени в цената на хотела та може и ежедневно тестване , докато не се добие “желания” резултат 😂

 

ПП. Незнам за друго но поне взимайки тази застраховка си “гарантираш” че всичките ти тестове ще са отрицателни и да се прибереш в държавата си с отрицателен тест 😂

хитро са го измислили, няма спор, не било застраховка , а гаранция за отрицателен тест 😄 обаче ще работи само до момента, в който не се увеличат драстично желаещите за удължена и безплатна почивка, които до полуда да тестват ананаси или както там беше по танзанийски, докато изкарат положителен резултат, че после няма да им излязат сметките с тия 65$

Връзка към коментар
преди 4 минути , vivo каза:

@jul @zon Благодаря ви! Май ще пропусна Италията в такъв случай и ще мисля алтернатива. 🙂

Сега влезнах на страницата на Министерството на външните работи на Белгия в секцията съвети за пътуване по държави и от днес има ново инфо

"ВНИМАНИЕ! От 10 януари 2022 г. няма да е възможно да се вземе самолет от Италия без сертификат за ваксинация или възстановяване. Така че не можете да се качите на борда, ако не притежавате един от двата документа."

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , zon каза:

За ресторантите и транспорта е ясно, но трябва ли да си прави тест или да бъде в карантина, както и неваксинираните? И може ли да се върне с тест от Италия, т.е. да го качат на самолета ако няма бустер? 

Ами то зора е как ще влезе в летището, ако проверяват сертификати там. Преди можеше с антигенен ,но сега май вече няма такава възможност. Да се чуди човек защо с този вариант на вируса, ама ...

Благодаря за инфото за .Южна Америка. Има шанс до есента да махнат тези тъпи тестове . Тест вътре в страната при пътуване на другия край на света, не бих рискувала. 

@funny,кой е хотела? Мексико is always a good option. Al incusive с плаж си е направо почивка, а не карантина.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

който си е правил PCR в чужбина може да потвърди дали и там си даваш задължително телефон, на който някой от здравните власти да се свързва с теб след неприятен резултат от лаборатория

В Германия, (поне в Бон) за да си направиш какъвто и да е тест се регистрираш предварително на сайта на съответната лаборатория. Даваш адрес, телефон, е-мейл. 

Декември месец имаше изрични указания, че при положителен резултат трябва максимално бързо да се прибереш на адреса, който си посочил, като за предпочитане е да не използваш обществен транспорт. 

И те вкарват в системата. 

Сега не знам как е (не е в сферата ни на интерес ;)) 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , jul каза:

@zonще може да влезе без карантина, защото ЕС прие общ срок 9 месеца валидност за пътуване, но вече на място ще се води неваксиниран и няма да може да ползва нищо - транспорт, ресторанти......

Според мен няма да може да влезе без карантина, защото  Италия е въвела валидност на сертификата 6 месеца, без да уточнява дали това се отнася за международни пътувания или за вътрешна употреба. А на връщане пък няма да го качат без бустер, защото попада в новите правила на 9 месеца валидност след 01.02.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

хитро са го измислили, няма спор, не било застраховка , а гаранция за отрицателен тест 😄 обаче ще работи само до момента, в който не се увеличат драстично желаещите за удължена и безплатна почивка, които до полуда да тестват ананаси или както там беше по танзанийски, докато изкарат положителен резултат, че после няма да им излязат сметките с тия 65$

Абе не съм сигурна до колко “тестването” е баш тестване.

Нашите приятели които си тръгнаха от там доректно за САЩ ползваха тестовете, че им теябваха за да се приберат….

Абе погалиха ги с клечката и после дали да я натопили в нещо или са я изхвърлили и са издали хартийката … не е ясно.

Въпроса е че имаш тест ( при желание даже и няколко) , с които да замеряш всички РЗИ-та по пътя 😂

 

@luba_rizova - хотела е Wyndham Alltra Playa del Carmen . Но е adults only.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Според мен няма да може да влезе без карантина, защото  Италия е въвела валидност на сертификата 6 месеца, без да уточнява дали това се отнася за международни пътувания или за вътрешна употреба. 

Да, но това за шестте месеца влиза в сила в Италия от 1 февруари.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

Според мен няма да може да влезе без карантина, защото  Италия е въвела валидност на сертификата 6 месеца, без да уточнява дали това се отнася за международни пътувания или за вътрешна употреба. 

пак от Белгийското ВМ инфо

 

"ВНИМАНИЕ! От 1 февруари 2022 г. валидността на вашия сертификат за корона ще изтече 6 месеца след последната доза ваксинация."

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , zon каза:

ВНИМАНИЕ! От 1 февруари 2022 г. валидността на вашия сертификат за корона ще изтече 6 месеца след последната доза ваксинация."

И след бустер-дозата ли? Те тия вече ме "застреляха".

Връзка към коментар
преди 5 минути , funny каза:

@luba_rizova - хотела е Wyndham Alltra Playa del Carmen . Но е adults only.

Фъни, Люба има 18 години все пак 🙂

В момента, Lyubina каза:

И след бустер-дозата ли? Те тия вече ме "застреляха".

явно имат предвид втората доза засега

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тук не споменават от кога важи:

 

Validity of the certificates

The vaccination certificate is valid for six months from the completion of the vaccination cycle or the administration of the booster dose. The certificate is also issued after the first dose; in this case, it is valid 15 days after administration and up to the scheduled date for administration of the second dose.

 

Certification of full health recovery is valid for six months.

 

Certification of COVID-19 negative status is valid for 48 hours from the time the swab is taken for the rapid antigen test and 72 hours for the molecular test.

https://www.italia.it/en/covid19

Наистина човек може много лошо да се обърка.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , zon каза:

Фъни, Люба има 18 години все пак 🙂

Заподозрях я и аз че е пълнолетна, ама викам тези деца дето ги има , ако реши да ги води с нея … да знае 😂

  • Шок 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
В момента, master_of_germs каза:

Ама има и три броя челяд, дето нямат толкова 😉 

тук вече @luba_rizova ще се изкаже по въпроса

преди 5 минути , iMari каза:

The vaccination certificate is valid for six months from the completion of the vaccination cycle or the administration of the booster dose.

Италианците отсега за заложили валидност 6 месеца на всяка бустерна доза? не само на бустер след джонсън например

  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Люба не си води челядта на почивка в чужбина с нея засега. Ключовата дума е "почивка". Изключва деца в същността си. А сега пък хич и не може. Та, adults only e супер.

@zon,логично е. Виждаш израелците какво казват .Нормално е и бустера да важи 6 месеца , ще стане и за ЕС. То дано 6 месеца не ги направят 3,че тогава вече...

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Мхм, пълна каша е при италианците. Другите предстоят 😉

Миналата седмица, като летяхме до Бари, ние попълвахме dPLF на английски, нашите спътници - на италиански. Накрая се декларира какво ще представиш при пристигане и в нашата версия пишеше ПСР 48 часа или антигенен 24 часа, в тяхната - ПСР или антигенен 48 часа.... А сега де 🙃

Така че ми е трудно да отговоря и на другите въпроси.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Тая застраховка за ковид от мексиканския хотел ми напомня за "застраховането" в България през 90-те.

Четох в един бразилски блог личен опит, че ако НЕ си платил "застраховката" теста ти излиза положителен и се почва як рекет. Доколко е вярно не знам, но да се има предвид.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

За момента 270 дни е за Италия сертификата след ваксина и 180 дни този след ваксинация.

 

Дали ще са три месеца , три дни или три секунди след месеци може само да гадаем.

 

Човек може да си отиде за секунди ние гадаем какво ще се случва с някакъв сертификат след месеци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , antea каза:

българската карантина се намалява на 10 дни за положителни и 7 дни за контактни

От кога важи и от къде е тази безценна информация, че в момента вкъщи сме пряко заинтересовани?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.