Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 12 минути , Alexander каза:

10 евро може да е, ама надали. На мен ми обявиха 150лв по спомен за 10 дни

Алианц травъл за Европа е около 20-22лв( до 7 дни мисля че беше) Покрива до 2000лв за карантинен хотел. За Украйна задължителната застраховка струваше около 6 евро за 4 дни и покриваше до 1000 долара или евро за карантинен хотел(по спомен).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 34 минути , Alexander каза:

10 евро може да е, ама надали. На мен ми обявиха 150лв по спомен за 10 дни

Ако вземаш на Уиз застраховката излиза около толкова даже по-скъпо, че като проверявах за Дубай ми искаха 23лв на ден 🙄

Връзка към коментар
преди 35 минути , Ivko каза:

Ако вземаш на Уиз застраховката излиза около толкова даже по-скъпо, че като проверявах за Дубай ми искаха 23лв на ден 🙄

А покрива ли въобще разходи за карантинен хотел? Уиз застраховките са различни за различните дестинации, не съм се интересувала за Дубай. Но друго ми направи впечатление, когато тези дни се зачетох в условията им. Ето този текст:

Какво не се включва в
застраховката?

Пътуване до райони, за които правителството на
Република България е дало препоръки да не се
посещават;

От началото на пандемията не мога да се сетя за дестинация, за която нашето правителство да не е дало подобни препоръки.

  • Харесвам 4
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 7 минути , Crazy Horse каза:

 

Нормално, България е един изолиран остров на спокойствието в който короната не играе. И трябва да я опазим като такава, над половината свят е много опасен за нас.

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , logist13 каза:

 

Нормално, България е един изолиран остров на спокойствието в който короната не играе. И трябва да я опазим като такава, над половината свят е много опасен за нас.

Че има от какво да се притесняваме, има.

Данните за Омикрон са, че е в пъти по-заразен, с по-кратък инкубационен период, но пък протича по-леко. Само че, първо дойдоха данните от Африка, където населението е доста по-младо от това в Европа. После тази информация се потвърди от страните в Европа, които обаче са с висок процент на ваксинирани, дори с трета доза.

Реално нямаме данни от страна със застаряващо население, с много нисък процент ваксинирани и издъхваща здравна система. Ще разберем....

Друг е въпросът, че можеше да се добави като опция  антигенен тест. А и да се даде известен аванс от време, преди да влезе в сила новата заповед. Хубаво е, че и такива мнения се чуват:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

При критерий за зелена зона под 75 болни на 100 000 души, във Ватикана би трябвало да нямат нито ковид болен .Ясно е че нямат болница и жителите му постъпват в римските ,  а вероятно и близостта до Свети  Петър им помага , но не е ясно защо гениите от МЗ изобщо включват държавата в списъците си ?

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ние си направихме за Тайланд застраховка в Евро инс и за 14 дни беше 60 лв. Покрива всички държави без САЩ и Канада и вътре са включени 50000€ за медицински разходи включително и Ковид. Не са включени карантинни хотели. А в момента ако купиш билет на Емирейтс безплатно ти е включена застраховка за Ковид където има абсолютно всякакво покритие, като и карантина до 14 дни ти я покриват, но до 100$ на ден.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 4 минути , iMari каза:

Друг е въпросът, че можеше да се добави като опция  антигенен тест.

Според мен е въпрос на време да видим изменение на заповедта в тази посока, а искрено се надявам тур операторите да направят нужното, изискването за входни тестове за напълно ваксинирани да бъде изключено възможно най-скоро...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 минути , iMari каза:

Че има от какво да се притесняваме, има.

Данните за Омикрон са, че е в пъти по-заразен, с по-кратък инкубационен период, но пък протича по-леко. Само че, първо дойдоха данните от Африка, където населението е доста по-младо от това в Европа. После тази информация се потвърди от страните в Европа, които обаче са с висок процент на ваксинирани, дори с трета доза.

Реално нямаме данни от страна със застаряващо население, с много нисък процент ваксинирани и издъхваща здравна система. Ще разберем....

Друг е въпросът, че можеше да се добави като опция  антигенен тест. А и да се даде известен аванс от време, преди да влезе в сила новата заповед. Хубаво е, че и такива мнения се чуват:

 

Точно така е. Но както обикновено пак се действа на принципа след дъжд качулка, Омикрон така или иначе вече е в България. А и от примера на други държави, всичките му изисквания и тестове не предотвратяват разпространението на вируса, само затрудняват живота на пътуващите. Примерно въпреки тестовете преди полета:

125 пътници от един полет с положителни тестове за Covid-19 - News.bg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Във връзка с новата заповед имам следното питане, че четох, четох и се... овъртолих. За пътуване на 10.01 от България за Румъния са необходими зелен сертификат (ваксиниран с 2 дози, според corona check е валиден за посочената дата и държава ) + PLF форма (поДпълнена със зор, че половината неща са на румънски 🙂 ) . За връщане в БГ на 14.01 - само зелен сертификат, защото в момента Румъния не е в черена зона. Моля, потвърдете ! Благодаря ! 💐

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
4 minutes ago, Duke said:

Според мен е въпрос на време да видим изменение на заповедта в тази посока, а искрено се надявам тур операторите да направят нужното, изискването за входни тестове за напълно ваксинирани да бъде изключено възможно най-скоро...

Реално с тази заповед закриват зимния сезон за чужденци  у нас. Със сигурност ще има сериозно лобиране и отпор още в следващите дни.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Реално с тази заповед закриват зимния сезон за чужденци  у нас. Със сигурност ще има сериозно лобиране и отпор още в следващите дни.

Точно това мисля и аз, затова казвам, че е въпрос на време изискването да отпадне. Аз друго не разбирам. Докога методът на моркова и пръчката ще се приема безропотно от обществото. Писна ми политиците да разиграват една и съща сценка - първо да въвеждат безумни принудителни административни мерки, а след последвало обществено недоволство да се представят в ролята на добрите спасители. Естествено, ние сме си виновни затова, че търпим подобно отношение, но да не отклоняваме темата, че ей сега ще дотича някой съвестен модератор да ни хока или по навик директно да трие... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 20 минути , stanimir каза:

Реално с тази заповед закриват зимния сезон за чужденци  у нас. Със сигурност ще има сериозно лобиране и отпор още в следващите дни.

Интересно като половин Европа въвежда тестове за ваксинирани , няма мрънкане , а ако България го направи , вой до небесата .

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 5 минути , ivan69 каза:

Интересно като половин Европа въвежда тестове за ваксинирани , няма мрънкане , а ако България го направи , вой до небесата .

На първо четене се сещам единствено за UK, които изискват тестове за ваксинирани, като при това допускат и антигенен тест. Обърни обаче внимание, че изискването е тестовете да са направени след пристигане в UK. При нас е обратно. Живот и здраве, в началото на февруари ми предстои съвсем кратко пътуване до Германия. Ако дотогава нещата не се променят, трябва да избирам дали да направя тест там на място с риск ако се окаже положителен да вляза в сериозно приключение или пък да направя тест тук след пристигане, но срещу съответната няколкодневна карантина. Разликата е огромна, поне за мен!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , ivan69 каза:

Интересно като половин Европа въвежда тестове за ваксинирани , няма мрънкане , а ако България го направи , вой до небесата .

 

Още по-интересно е, че вече 2 години след началото още сме в изходно положение и се прилагат "мерки", които практически е доказано, че не работят. И ако в началото тези "мерки" бяха оправдани, че става дума за нещо ново и непознато, вече не е така. Ако "мерките" работеха, Омикрон нямаше да е вече из цяла Европа. Нито спирането на полетите, нито локдауните, нито сертификатите, нито тестването го предотвратиха. Не дай си боже да има следваща версия, пак ще е същото. Освен ваксините намаляващи вероятността за тежко изкарване, нищо друго смислено не виждам. И евентуално новите хапчета.

  • Харесвам 12
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , logist13 каза:

Освен ваксините намаляващи вероятността за тежко изкарване, нищо друго смислено не виждам.

Точно така е, но както знаем, тук всеки сам си преценя...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Просто страната имаше нещастието да е в перманентен предизборен период и управляващите гонеха много по-важна (за тях) цел , при което не можеха да си позволят загуба на гласоподаватели. Изборите обаче минаха, дано най-сетне се успокоят и да влязат в час.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 51 минути , Duke каза:

На първо четене се сещам единствено за UK, които изискват тестове за ваксинирани, като при това допускат и антигенен тест. Обърни обаче внимание, че изискването е тестовете да са направени след пристигане в UK. При нас е обратно. 

О, изобщо не е само Великобритания..

Италия, Португалия, Гърция със сигурност и поне още няколко...

Като Гърция също ще ограничава валидността на сертификата за ваксинация до само 7 месеца.

https://www.schengenvisainfo.com/news/greece-to-shorten-validity-of-greek-vaccination-certificates-health-minister-reveals/

 

Но наистина не сещам някоя държава да не признава антигенни тестове преди пътуване.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
51 minutes ago, master_of_germs said:

О, изобщо не е само Великобритания..

Италия, Португалия, Гърция със сигурност и поне още няколко...

Като Гърция също ще ограничава валидността на сертификата за ваксинация до само 7 месеца.

https://www.schengenvisainfo.com/news/greece-to-shorten-validity-of-greek-vaccination-certificates-health-minister-reveals/

 

Но наистина не сещам някоя държава да не признава антигенни тестове преди пътуване.

Разликата е огромна и то не само като цена. Антигенният го правиш за 15 минути под път и над път , и си готов за полет , докато PCR изисква доста повече планиране.

Така както чета , на доста места в Европа трябват едни 2-3 дни за да получиш резултат и при сравнително краткосрочни пътувания карантината у нас е гарантирана.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Швейцария също изискваха началото на декември PCR тест от всички пристигащи, без значение на  имунният им статус.  Около 20 дни беше това изискване и го промениха и разрешиха и антигенен тест. 
Мисля, че и в България е въпрос на време , да го променят к разрешат влизане с антигенен тест. 
Ако някой е решил да се разхожда до Швейцария и му се налага да прави PCR тест , да има предвид, че лабораториите в Швейцария са доста натоварени в момента и може да има забавяне на резултатите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.