Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Здравейте имам въпрос , след като вече се разбра че сертификатите сa с по 9 месеца валидност аз съм с еднодозовата на Jansen ако си сложиш booster пак ли  изтича по определеното време или се удължава?

 

и защо в швейцарския app Срока за който пише Че е валиден сертификатa е повече от година а на другите приложения не ?

Връзка към коментар
преди 22 минути , Valentin Takev каза:

Здравейте имам въпрос , след като вече се разбра че сертификатите със с по 9 месеца валидност аз съм с еднодозовата на Jansen ако си сложиш booster пак ли  изтича по определеното време или се удължава?

 

и защо в швейцарския app Срока за който пише Че е валиден сертификатa е повече от година а на другите приложения не ?

Уж сертификата няма валидност, ако си сложиш бустер, но всяка държава отделно си решава. Италия май вече е сложила срок и на бустера - 6 месеца. Малта съкрати валидността на сертификата без бустер на три месеца, с бустер на 9 месеца. Австрия имаше някакви конкретни условия за ваксинираните с Янсен от 1 януари. Така че, най-добре е да се проверяват конкретните условия на държавата към която ще пътуваш, непосредствено преди да пътуваш. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Извинявайте, ако вече е коментирано. Въпросът е дали утре от Неапол ваксиниран италианец ще бъде допуснат на борда на Раян без ПСР тест и си остава опцията като кацне да бъде сложен в карантина или ще го изискат още на гейта и няма да го допуснат?

Връзка към коментар
14 minutes ago, CarpeDiem said:

Извинявайте, ако вече е коментирано. Въпросът е дали утре от Неапол ваксиниран италианец ще бъде допуснат на борда на Раян без ПСР тест и си остава опцията като кацне да бъде сложен в карантина или ще го изискат още на гейта и няма да го допуснат?

Ако служителите на Райън следват стриктно изискванията за влизане в България не би трябвало да го допуснат без PCR тест.

 

Опцията за карантина и тест след пристигане , според заповедта на МЗ се отнася единствено до :

 

"Български граждани и лица със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членове на техните семейства"

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Който ще пътува за Париж, имайте едно на ум, че в пунктовете почти няма тестове, а за ПСР няма часове. Колко време ще ви трябва да търсите. Може да е временно, но дъщеря ми вчера е обикаляла 2 часа докато намери и 2 часа на опашка после. Резултати са излязли след 4 часа.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Уж сертификата няма валидност, ако си сложиш бустер, но всяка държава отделно си решава. Италия май вече е сложила срок и на бустера - 6 месеца. Малта съкрати валидността на сертификата без бустер на три месеца, с бустер на 9 месеца. Австрия имаше някакви конкретни условия за ваксинираните с Янсен от 1 януари. Така че, най-добре е да се проверяват конкретните условия на държавата към която ще пътуваш, непосредствено преди да пътуваш. 🙂

 

Е как няма валидност на швейцарския ап още отдавна пишеше кога изтича,  а скоро в европа гласуваха от 12 месеца да падне на 9…да знам че в австрия не приемат jansen въпроса ми е щом бустера не удължава периода по добре без него, а когато изтече -новa.

 

А някой знае ли защо на Corona warn app като избера дадена страна да проверя валидноста на някой страни ми излиза с зелено тикче че е ок а на други дето се влиза само с антигенен - Certificate cannot be verified ? 

Връзка към коментар
преди 1 час, EliDion каза:

Който ще пътува за Париж, имайте едно на ум, че в пунктовете почти няма тестове, а за ПСР няма часове. Колко време ще ви трябва да търсите. Може да е временно, но дъщеря ми вчера е обикаляла 2 часа докато намери и 2 часа на опашка после. Резултати са излязли след 4 часа.

Ще използвам мнението ти, за да продължа един отговор към @iMari. Днес във Франция са доказани над 328 хиляди нови случая, което е точно 0,5% от населението на страната. Понеже ме пита, има ли вурус, който за два месеца може да зарази всички... Франция очевидно има много по-добра организация на тестването, както и с много повече финансов и човешки ресурс от нас, така че ще я давам за пример. Но явно този ресурс дори и в по-подготвени държави не достига, както се вижда от мнението, което цитирам. И винаги ще има хора, които да не отидат да се тестват. В най-благоприятната ситуация мисля, че ще се изследват са не повече от половината от всички положителни през този ден, по-вероятно една трета, а вероятно дори има още наколко дни на нарастване на вълната. Както и да е, нека приемем, че при пик 1% до 2% от населението на една държава ще се заразява дневно с Омикрон.

В такава ситуация реално няма как да не си или заразЕн, или контактен. Изолацията е безпредметна. Ако се приеме, че инфекцията е достатъчно опасна, не индивиди, не домакинства, не градове, а цялата държава трябва да бъде поставена под карантина от останалите страни. Стига да приемем, че те нямат случаи, но те имат. Късно е вече за какво да е ограничаване на придвижването да проработи. Безсмислено е изобщо правенето на тестове; много по-добре е да се насочи човешки и финансов ресурс към терапия и разкриване на повече леглова база. И в болница да се приемат само наистина тежките случаи. Щото едва ли ви казвам голяма тайна, но за разлика от предните вълни, към момента в ковид отделенията масово пациентите не са с пневмонии, а с бронхити.

  • Харесвам 26
  • Благодаря 1
  • Браво 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Имах едни евтини билети с Уиз до Бари от 07 до 10.01. Понеже бяха с флекс ,реших да ги сменя и да се разходя до Болоня.Но до неделя ,за да се вместя в 72часа. Направих Пср на летището и мисля да се прибера с него. Стискайте палци да няма някакви нови усложнения. Връщам се с Райън,те поне не закъсняват!

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Както и да е, нека приемем, че при пик 1% до 2% от населението на една държава ще се заразява дневно с Омикрон.

Но пикът продължава две седмици, не два месеца.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 6.01.2022 г. в 12:39, jorocontrola каза:

Много сложни тези заповеди, но значи мога:

1) утре (петък) да си направя ПЦР тест;

2) събота да отида в него до Италия;

3) неделя да се върна пак с него.

 

И няма да съм под карантина, ако съм ваксиниран. Нали така?

Да докладвам, стъпки 1 и 2 са изпълнени. Полетът на Раян с 20% затовареност както се очакваше. Провериха ми теста и сертификата тук, в БГ не погледнаха нищо. Няма проблем да си с "обикновена" маска.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 33 минути , jorocontrola каза:

Да докладвам, стъпки 1 и 2 са изпълнени. Полетът на Раян с 20% затовареност както се очакваше. Провериха ми теста и сертификата тук, в БГ не погледнаха нищо. Няма проблем да си с "обикновена" маска.

И при Уиз може с обикновена медицинска маска. В градският транспорт в Болоня също. Ще видя днес за влак дали ще може .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Австрия :

 

 

Unvaccinated passengers: Passengers who are not fully vaccinated, including a booster vaccine shot, must hold a medical certificate that is not older than 72 hours confirming a negative Covid-19 molecular biological test result. Passengers aged from 6 years to 15 years old travelling unaccompanied may hold a medical certificate that is not older than 48 hours confirming a negative Covid-19 antigen test result instead.

Vaccinated passengers:  Test is not required for passengers who are fully vaccinated against Covid-19 with a booster vaccine shot, provided they are not travelling from Angola, Botswana, Denmark, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibia, Netherlands, Norway, South Africa, United Kingdom, Zambia or Zimbabwe. Fully vaccinated passengers without a booster dose are still required to hold a negative Covid-19 molecular biological test result.

Other exempt passengers:

  1. Passengers aged from 12 years to 15 years old provided accompanied by an adult;
  2. Passengers who hold an official recovery certificate confirming the passenger has recovered from an Covid-19 infection in the past 180 days, or those who hold proof of recovery and have also received at least 1 dose of the vaccine within the past 360 days
  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, blueriver каза:

И при Уиз може с обикновена медицинска маска. В градският транспорт в Болоня също. Ще видя днес за влак дали ще може .

За моженето може, но на табелите други пише. Препоръчвам всеки да има, че да не запъне ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Австрия :

 

 

Unvaccinated passengers: Passengers who are not fully vaccinated, including a booster vaccine shot, must hold a medical certificate that is not older than 72 hours confirming a negative Covid-19 molecular biological test result. Passengers aged from 6 years to 15 years old travelling unaccompanied may hold a medical certificate that is not older than 48 hours confirming a negative Covid-19 antigen test result instead.

Vaccinated passengers:  Test is not required for passengers who are fully vaccinated against Covid-19 with a booster vaccine shot, provided they are not travelling from Angola, Botswana, Denmark, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibia, Netherlands, Norway, South Africa, United Kingdom, Zambia or Zimbabwe. Fully vaccinated passengers without a booster dose are still required to hold a negative Covid-19 molecular biological test result.

Other exempt passengers:

  1. Passengers aged from 12 years to 15 years old provided accompanied by an adult;
  2. Passengers who hold an official recovery certificate confirming the passenger has recovered from an Covid-19 infection in the past 180 days, or those who hold proof of recovery and have also received at least 1 dose of the vaccine within the past 360 days

Ако преминаваш транзит към България и не излизаш от летището, имаш пълна ваксинация,отново ли се иска тест? Могат ли да откажат да качат на борда, за Austria air , става дума?

Връзка към коментар

При пълна ваксинация с  бустер доза няма нужда от тест ( освен ако крайната дестинация не изисква задължително  предварителен такъв - тогава може и да откажат бординг, България не изисква за български граждани ,но ги поставя под карантина в случай че началната точка е червена зона)

 

Ако е без бустер доза и всички полети са на един билет (при което не напускаш транзитната зона) отново би трябвало авиокомпанията да следва изискванията на крайната дестинация.

 

Това са мои разсъждения и  зависи точно от къде към къде летиш ,защото както се вижда условията за различните държави са различни.

Най-добре се свържи с Austrian преди полета дали нямат и някакви собствени изисквания към пътниците.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Otnesen каза:

Информация за настоящи и бъдещи ограничения в Италия:

https://www.dnes.bg/koronavirus/2022/01/08/kakvi-sa-nastoiashtite-i-bydeshtite-covid-merki-v-italiia.516326

Най-големите изисквания в Европа,но не винаги се спазват.Уж беше задължителен антигенен тест за там,а никой не ми го поиска,само дето чаках повече от час пред лаборатория с други потенциално заразни.Шофьорът от италианския градски транспорт беше с маска под брадичката.Забелязах само на 1 централна спирка 2 полицайки провериха сертификатите на група младежи преди да се качат в автобуса.В мола там  не ми поискаха сертификат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 6.01.2022 г. в 20:30, Guinness каза:

Някой може ли да каже дали всички PCR документи в Европа изглеждат по един и същ начин, както са и в България - с QR код и т.н? Главно ме интересува от френскоговорящите държави Белгия и Франция.

 

Има ли изобщо някъде в Европа, където PCR-ите нямат QR код?

 

@zon 

 

Излязоха резултатите от тестовете на родителите ми за пътуване, на английски език. Нямат код, имат референтен номер, име на лабораторията, пише и издаденият ѝ лиценз от Научният институт на Белгия, Сиенсано. Има телефон и емейл за връзка. Пише и по какъв метод е извършен теста, час и дата на вземане на пробата. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Най-големите изисквания в Европа,но не винаги се спазват.Уж беше задължителен антигенен тест за там,а никой не ми го поиска,само дето чаках повече от час пред лаборатория с други потенциално заразни.Шофьорът от италианския градски транспорт беше с маска под брадичката.Забелязах само на 1 централна спирка 2 полицайки провериха сертификатите на група младежи преди да се качат в автобуса.В мола там  не ми поискаха сертификат.

Споделям информация какви са мерките.....Кой ,как и дали ги спазва е друг въпрос.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 20 часа, Valentin Takev каза:

Е как няма валидност на швейцарския ап още отдавна пишеше кога изтича,  а скоро в европа гласуваха от 12 месеца да падне на 9…да знам че в австрия не приемат jansen въпроса ми е щом бустера не удължава периода по добре без него, а когато изтече -новa.

 

А някой знае ли защо на Corona warn app като избера дадена страна да проверя валидноста на някой страни ми излиза с зелено тикче че е ок а на други дето се влиза само с антигенен - Certificate cannot be verified ? 

 

Връзка към коментар
преди 5 часа, zon каза:

Излязоха резултатите от тестовете на родителите ми за пътуване, на английски език. Нямат код, имат референтен номер, име на лабораторията, пише и издаденият ѝ лиценз от Научният институт на Белгия, Сиенсано. Има телефон и емейл за връзка. Пише и по какъв метод е извършен теста, час и дата на вземане на пробата. 

За Франция, защото въпроса е за двете държави. Антигенен тест от аптека - има qr код при подписа, мъничък, едва го забелязах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Малта имало "черен пазар" на тестове за домашно ползване. Много се търсят, не че се признава за пътуване. Там са вече около 3000 на 100хил/14 дни, при това май около 40-50% са с бустер.

Ако някой пътува и планира тест там за наобратно, да си предвиди време и чакане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Otnesen каза:

Израел се отваря за ваксинирани или преболедували Ковид чужденци.

https://fakti.bg/world/643302-izrael-otvori-granicite-si-za-vaksinirani-chujdenci

значи при тях сертификатите не са 9 а 6 месеца валидни😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.