Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 11 минути , master_of_germs каза:

Италия временно сме я зачеркнали, направихме си пътуването там точно преди да ни изтекат шестте месеца след втората доза.

Най-вече за полет от Испания към България ни интересува. 

Дали там са наясно, че, че тук позволяват да долетиш без тест с последваща карантина?

Мастер днес излетяхме точно от Мадрид за София . Както писах по-нагоре, драмата ни беше дали ни трябва локализираща форма за Германия ( ние сме транзит през Франкфурт).

В групата имаме и с ваксинационен и с тестов сертификат . Никакви проблеми нямаше за никой. Показваш сертификат и БГ личен документ и те чекират.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Това са изискванията за заминаващи и нищо не пише за тестове да се изискват -https://www.aena.es/en/informationcovid19coronavirusairportsandflights.html

Все пак друго е някой да потвърди от опит 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , jul каза:

@master_of_germsНе знам. Но в понеделник приятел прибира от Валенсия и ще разберем дали са му искали нещо там и какво. Нямаше ли два месеца да си седнете на Д-тата или грешно съм разбрала 😀

@The Doctor

Зимата ми е единственият сезон, в който мога да пътувам без ограничения от работата. Аз от професионална гледна точка ви казвам, че не е добре да се пътува, заради неоправдано високия риск да се заразиш нейде по време на пътуването и да те карантинират из чужбините. Затова търсим такъв вариант, в който да ни приемат само с ваксина оттук и да се върнем у нас без тест преди полет; карантината през февруари не ни е проблем. 

Ти, ако имаш 26 дни неизползван отпуск от миналата година, никакви належащи работни ангажименти за целия февруари и някой скатан лев, понеже не си пътувала скоро надалеч и не си посмяла да се изръсиш и да вземеш билет за Колумбия за коледа, би ли искала да си седиш на Д-то 😉

П.П. Акълът на микробиолог казва да си седя на Д-то, ама магеланско сърце трае ли? 😄

 

 

  • Харесвам 8
  • Смея се 12
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , master_of_germs каза:

Зимата ми е единственият сезон, в който мога да пътувам без ограничения от работата. Аз от професионална гледна точка ви казвам, че не е добре да се пътува, заради неоправдано високия риск да се заразиш нейде по време на пътуването и да те карантинират из чужбините. Затова търсим такъв вариант, в който да ни приемат само с ваксина оттук и да се върнем у нас без тест преди полет; карантината през февруари не ни е проблем. 

Ти, ако имаш 26 дни неизползван отпуск от миналата година, никакви належащи работни ангажименти за целия февруари и някой скатан лев, понеже не си пътувала скоро надалеч и не си посмяла да се изръсиш и да вземеш билет за Колумбия за коледа, би ли искала да си седиш на Д-то 😉

П.П. Акълът на микробиолог казва да си седя на Д-то, ама магеланско сърце трае ли? 😄

 

 

Не разбрах сега билетите на авианка ли гледаш или се надяваш, че зимна Испания може да замени Колумбия и да оправдае риска? 

  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, master_of_germs каза:

П.П. Акълът на микробиолог казва да си седя на Д-то, ама магеланско сърце трае ли? 😄

 

Сложете си бустер и си пътувайте :)))

 

То така или иначе по това време на годината си има вируси и грип. 

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , zon каза:

Сложете си бустер и си пътувайте :)))

 

То така или иначе по това време на годината си има вируси и грип. 

само че освен бустер на места искат и ПСР, включително влизане в БГ

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, master_of_germs каза:

Затова търсим такъв вариант, в който да ни приемат само с ваксина оттук и да се върнем у нас без тест преди полет

Турция не искат нищо освен да си ваксиниран.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

То тук май сме се събрали все такива, дето ни сърбят Д-татат 😜 Важното е да се намери начина и да се мине между капките 🙂

Дядо ми, светла му памет, казваше: "Ти май имаш въгарец в д***то" :biggrin:  Eми прав се оказа - не ме свърта на едно място.:grin:

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 17 минути , Alexander каза:

само че освен бустер на места искат и ПСР, включително влизане в БГ

Е, това не може да те спре от пътуване.

В Белгия ни бяха забранили да пътуваме без съществена причина, с доказване с документ, в продължение на повече от 5 месеца миналата година. Та щом пускат с пср, пак има възможност. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Турция не искат нищо освен да си ваксиниран.

Сериозно? Не бяха ли червена зона, т.е. 72 часа карантина + ПСР след прибиране в Бг? 
Ако си прав, директно скачам там, че Италията се провали. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 45 минути , zon каза:

Е, това не може да те спре от пътуване.

В Белгия ни бяха забранили да пътуваме без съществена причина, с доказване с документ, в продължение на повече от 5 месеца миналата година. Та щом пускат с пср, пак има възможност. 

За спиране няма кой да те спре. Въпроса е, дали някой е съгласен да седи карантина или да светне в чужбина и тогава ще е още по-сложно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , jul каза:

А въгареца какво е?

Някакво насекомо по животните, което ги прави раздразнителни и неспокойни. 🙂 @Фил По-добре от това да ти кажат, че си лехуса 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 58 минути , dimitrov6 каза:

Турция не искат нищо освен да си ваксиниран.

Това също вече сме го проиграли за нова година 😄  

 

Турция последно беше оранжева, и миля, че все още е. Пак се бавят много нашите с преоцветяването на държавите 😄 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , vivo каза:

Сериозно? Не бяха ли червена зона, т.е. 72 часа карантина + ПСР след прибиране в Бг? 
Ако си прав, директно скачам там, че Италията се провали. 🙂

Утре има екскурзия от нашия край.

 

Дати на пътуване:

  •  
  • 15 Януари
  • 22 Януари
  • 29 Януари

Цена: 22лв.

Tръгване от Димитровград и Хасково.

За пътуването  се изисква:

  • бърз антигенен тест не по-стар от 48 часа, или
  • отрицателен PCR тест за SARS-Cov-2, не по-стар от 72 часа, или
  • сертификат за ваксинация срещу COVID-19, ако са изминали не по-малко от 14 дни от завършване на ваксинацията.

Пристигане в Одрин

  • Посещение на Одринската борса (зехтин, маслини, прах за пране, домашно точени кори…..)
  • Пазаруване в Аутлет „Марги”
  • Пазаруване на зеленчуковата борса (сушени кайсии, смокини, сливи…..)
  • Свободно време за разходка в центъра на града или пазаруване в новия МОЛ
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Alexander каза:

За спиране няма кой да те спре. Въпроса е, дали някой е съгласен да седи карантина или да светне в чужбина и тогава ще е още по-сложно. 

Тя карантината никога не е пожелание :))

Винаги можеш да светнеш в чужбина и без да ти искат тест. Ако те е страх от това, въобще не трябва да пътуваш. В България така или иначе имаш по голям шанс да се заразиш, освен ако нямаш повече от 183 дни извън Бг. 

Връзка към коментар
преди 4 часа, master_of_germs каза:

Италия временно сме я зачеркнали, направихме си пътуването там точно преди да ни изтекат шестте месеца след втората доза.

Най-вече за полет от Испания към България ни интересува. 

Дали там са наясно, че, че тук позволяват да долетиш без тест с последваща карантина?

Вижте сега, гледат се правилата за държавата - дестинация. Щом там може - значи може. Ако не знаят (което може да се случи навсякъде) им показваш правилата. Италия е изключение, и единствена доколкото знам. Ако някой знае за друго подобно - да каже.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От всичко написано и изчетено, съвсем се обърках вече. Ще лята до Испания след седмица , с прехвърляне в Рим. Днес специално звънях в вътрешното министерство, където уж има инфо на страницата им, но при мен ме се отваряше. Дамата беше любезна да ми изчете всичко написано, от което стана ясно,че преминавне транзитно като в моя случай не се изисква нищо. Искат ПСР ако останеш повече от 36 ч и преминаваш сухоземно, поне това ми изчетоха. Испания е червена зона, с антигенен бих ли могла да вляза...вече съвсем се омотах...що ни бяха тез ваксини и зелени сертификати.. Мн незнам като навсякъде цъкаш  тестове

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Турция последно беше оранжева, и миля, че все още е. Пак се бавят много нашите с преоцветяването на държавите 😄

Чуха те! 
Също от 19 януари се актуализира и списъкът на държавите по цветови зони. В „червената зона“ преминават Австрия, Република Северна Македония, Сърбия, Турция, Унгария, Люксембург, Израел, Кувейт, Гренада, Гренландия, Катар, Кралство Бахрейн, Ливанска република и Кооперативна република Гвиана.”

 

Това е от новата заповед, която излезе днес: 

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/01/14/zapoved_rd-01-19.pdf 

  • Харесвам 1
  • Шок 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Mary каза:

Чуха те! 
Също от 19 януари се актуализира и списъкът на държавите по цветови зони. В „червената зона“ преминават Австрия, Република Северна Македония, Сърбия, Турция, Унгария, Люксембург, Израел, Кувейт, Гренада, Гренландия, Катар, Кралство Бахрейн, Ливанска република и Кооперативна република Гвиана.”

 

Това е от новата заповед, която излезе днес: 

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/01/14/zapoved_rd-01-19.pdf 

 

Накрая в Богота държах да хапна последна порция говеждо, ама намерихме заведение с пушено месо на дървени въглища. И аз се дърпах, ама ми дадоха да опитам и не издържах на изкушението. 

Досега ме беше яд, ама явно Сърбия е по-непревземаема и сме постъпили умно с димляното месо 😄

IMG_20220110_160457.jpg.569a5078eaf061a4b11a40711f9e7d22.jpgIMG_20220110_160355.jpg.5f13c9e0353536c2cfd2dd0a2605ae10.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Mary каза:

Чуха те! 
Също от 19 януари се актуализира и списъкът на държавите по цветови зони. В „червената зона“ преминават Австрия, Република Северна Македония, Сърбия, Турция, Унгария, Люксембург, Израел, Кувейт, Гренада, Гренландия, Катар, Кралство Бахрейн, Ливанска република и Кооперативна република Гвиана.”

 

Това е от новата заповед, която излезе днес: 

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/01/14/zapoved_rd-01-19.pdf 

За веведените мерки за децата нямам думи.

Това бие всички рекорди просто. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Така, след леките драми за транзита във Франкфурт, ето обобщение на цялото връщане от Мексико до София.

 

Полет Канкун - Мексико сити- Мадрид - преди първия полет прегледаха сертификати и здравните форми за Испания. В Мексико сити - никой нищо, та даже и граничен контрол нямахме на излизане ( както и в Канкун нямахме, но за там е обяснимо)

Полет Мадрид-Франкфурт-София - на летище Мадрид следат сертификати и готово . Както вече писах имаше лека драма защо нямаме локализиращи форми за Германия , но логично този въпрос отпадна след консултация с по-висш чиновник).

Кацане на Летище София - казахме че идваме от Мексико, повъртяха се насам натам дали да ни карантинират, но аз толкова убедено им казах че Мексико е в оранжева зона, че те ни пуснаха. По-скоро не знаеше девойката какво да ни прави и гледаше да се отърве от нас.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ZORI каза:

От всичко написано и изчетено, съвсем се обърках вече. Ще лята до Испания след седмица , с прехвърляне в Рим. Днес специално звънях в вътрешното министерство, където уж има инфо на страницата им, но при мен ме се отваряше. Дамата беше любезна да ми изчете всичко написано, от което стана ясно,че преминавне транзитно като в моя случай не се изисква нищо. Искат ПСР ако останеш повече от 36 ч и преминаваш сухоземно, поне това ми изчетоха. Испания е червена зона, с антигенен бих ли могла да вляза...вече съвсем се омотах...що ни бяха тез ваксини и зелени сертификати.. Мн незнам като навсякъде цъкаш  тестове

 

 

В Испания влизате с QR код / при попълването му се вписва номера на сертификата/, така че когато кацнахме тяхното РЗИ ни провери единствено QR😀 Не се изискват допълнителни тестове.

Редактирано от Divliana
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.