Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 29 минути , анамари каза:

За Италия с Corona ми пише, че сертификата не може да бъде валидиран. Бустера е от края на ноември. 

Допълвам - проверих го с италианското приложение, валиден е. 😃

Как имате памет за толкова приложения😄

Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

 

Има вероятност приложенията да отчитат поради първата еднодозова това за втора доза по принцип, но кой знае?

Ако някой има пресен бустер след 2 дози, моля да напише, че ми стана интересно. 

 

а какво пише на твоя? Booster  Revaccination 2/2 ли? може точно това да обърква приложението... иначе проверих за няколко държави един 3/3 от края на декември и си излиза валиден

Връзка към коментар
преди 8 часа, antea каза:

а какво пише на твоя? Booster  Revaccination 2/2 ли? може точно това да обърква приложението... иначе проверих за няколко държави един 3/3 от края на декември и си излиза валиден

И аз имам това съмнение /преди бяха 3/2 и 2/1/, а сега по новите европейски изисвания е 2/2 Booster Revaccination. Затова и ми е интересно да се пробва от някой, който е 3/3, но не са минали 14 дни 🙂 Напълно възможно е да се объркват приложенията и ако това е проблемът, просто трябва да се знае, за да няма неприятни изненади. Поне докато всички не си апдейтнат приложенията.

По-голям би бил другият алтернативен проблем - ако за Гърция /примерно/ е имало изискване бустера да е до 7 месеца, а не 9, и сега го отчита като първа доза, което на практика не е/е трудно поправимо. Това значи, че много голям процент от чужденците лятото ще хлъцнат, тръгвайки по островите. 

@ДиянаВ приложението дава възможност да зададеш за къде пътуваш и ти дава дали ти е валиден статусът за там. Виж faq update. Приложения иначе имам за Гърция и Италия, понеже по-честичко проверявам тези посоки.

@Zaro те това е въпросът 😉 Но ако това е отговорът това става съвсем лудница - да следиш за отделните държави кога е срокът за бустер и някак си да го съобразиш с всички евентуални бъдещи пътувания - абсурд.

@Stryper- да.

 

Не важи за моя случай, защото на магия съм хванала януари, но се допълвам, това намерих за Гърция и ако остане така, доста туристи ще хлъцнат-

Greece on Sunday set a February deadline for people to receive coronavirus booster jabs and will bar those without the additional dose from most indoor venues.

"From February 1, anyone who has not taken the booster dose after a seven month period (from the second dose) will be considered unvaccinated," Greek Health Minister Thanos Plevris said in an interview with the Ant1 broadcaster.

"The certificate will be valid, because it is a European certificate valid for nine months, but they will not be able to have the privileges and advantages as to access indoor and other activities that are for the fully vaccinated." 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Stryper каза:

Да попитам след 19.01 мога ли да отида в Турция с антигенен тест и при връщането ми да ме карантинират 10 дена в България? Не съм ваксинирана или преболедувала.

Може. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@jul,не вярвам тълкуването да е такова . Ако си сложиш бустер след 10 месеца, все едно не е бустер, а трябват нови 2/3 дози? Няма логика. Най-малкото няма как да ти позволят да се ваксинираш пак няколко пъти. Ама гърците могат всичко да си решат . Дано има тълкуване по-натам, така, както е написано в момента, е притеснително. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

@luba_rizova, съгласна съм напълно, но....

Във ФБ групата от снощи се опитват да ме убедят, че изначално съм в грешка, като съм изпуснала срока от 7 месеца за бустера. Гръцки в оригинал не мога да чета, но на английски това намирам и единственото различно е, че не е влязло в сила, а влиза от 1 февруари.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, moli84 каза:

За Турция попълва ли се някакъв формуляр ?

HES кода могат са ти го дадат и от хотела, ще ти искат номер на паспорт и те ще те регистрират. Може би става и човек сам да си го изкара, но аз всички пъти съм разчитала на хората от хотела да ме регистрират.

Връзка към коментар
преди 6 минути , mary_shery каза:

HES кода могат са ти го дадат и от хотела, ще ти искат номер на паспорт и те ще те регистрират. Може би става и човек сам да си го изкара, но аз всички пъти съм разчитала на хората от хотела да ме регистрират.

В началото имаше проблем с издаването му, тъй като се изискваше турски телефонен номер, но вече може да се генерира с всякакъв номер.

 

https://register.health.gov.tr/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, jul каза:

...Ако някой има пресен бустер след 2 дози, моля да напише, че ми стана интересно. ...

 

преди 5 часа, jul каза:

...Затова и ми е интересно да се пробва от някой, който е 3/3, но не са минали 14 дни 🙂 ...

Какво/кое по-точно те интересува? 
Приложението corona warn-app, ако заложа за пътуване днешна дата, за някои страни отчита че сертификатът е валиден, за други - не .  Бустерът е от 14.01  3/3 .

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Alexander каза:

Някой може ли да каже актуалните изисквания за транзитно преминаване през Германия?

става дума за полет за утре  без излизане от летището на един билет.

Преминахме транзитно през Германия на 13.01.

Единственото което искат е да се покаже сертификат ( ваксина или тест) преди качване на самолета. Никакви други изисквания няма.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От 16.01 България е в списъка на Германия с високорискови държави и има нови правила за влизане в Германия. Но мисля, че за транзит няма промяна и не се изисква нищо допълнително. Но не съм сигурна.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Velyana каза:

От 16.01 България е в списъка на Германия с високорискови държави и има нови правила за влизане в Германия. Но мисля, че за транзит няма промяна и не се изисква нищо допълнително. Но не съм сигурна.

Точно това имам предвид, но не намирам нещо конкретно за транзитни

Връзка към коментар

 

преди 40 минути , Alexander каза:

Уж след 16.01 има нещо ново за Германия.

Има само за тези, които искат да влязат дългосрочно в Германия. Когато @funny влиза в Германия от Испания последната попадаще в същата категория, в която отскоро е България - високорискова. 

 

"

Exemptions to this registration requirement apply in particular to persons who

  • have only passed through a high-risk area or area of variant of concern without a stopover,
  • are only passing through Germany, or
  • in the case of border traffic: persons who have spent less than 24 hours in a high-risk area oder area of variant of concern or are only entering Germany for a period of up to 24 hours.

Additionally, persons entering Germany following a stay in a high-risk area (but not an area of variant of concern) are exempt from this requirement for stays of less than 72 hours to visit close relatives (parents, children), spouses and partners who do not belong to the same household, or for the purpose of shared custody.

"

 

https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Точно това имам предвид, но не намирам нещо конкретно за транзитни

Това което намирам е , че за транзитно преминаващи не се налага нито формуляр да се попълва, нито да са в карантина. Но както винаги е написано типично в немски стил- много приказки и човек да в обърка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , Zaro каза:

Това е така. Сертификатът за ваксинация за целите на пътуванията в ЕС става невалиден, ако са изтекли повече от 9 месеца. Никъде обаче не пише и правилата не означават, че ако си сложиш бустерна доза на 10-ия месец, примерно, пак няма да ти стане валиден сертификата. В случая от 9-ия до 10-ия месец няма да си с валиден сертификат за пътувания. Навсякъде се говори и пише за валидност на документа- сертификат, а не за валидност на предходните 1или 2 дози, респ. ваксинация.

Примерно, ако някой е със завършена ваксинация през януари или февруари 2021 и си е сложил бустер през ноември или декември 2021, нередовно ваксиниран ли ще е? Не🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.