Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

За Германия сертификатът е валиден официално 9 месеца след втората доза, обаче да ви предупредя, че в частност има места, които го съкращават. Жена ми днес и казали, че я пускат по изключение, понеже е бременна, ама иначе и трябвало тест, понеже са минали повече от 6 месеца от втората доза. В случая става дума за родилното на една болница и повечето от вас няма да ги интересува, ама си имайте едно на ум, че някъде може и друго да ви поискат. Преболедувалите им важи статусът само 90 дни. А в Бавария (май там само за момента) ваксинираните с шампоана (J&J) се водят вече неваксинирани .

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
16 minutes ago, vinidj said:

То това е логиката задължителна ваксина и всички пътуват и влизат само с нея, боледува се леко и всичко се отваря. 

Никакви преболедувания, никакви тестове. Има хора сr боледуват по 3 пъти от ковид през 3 месеца.

Канада дори отиде още по-далеч , като постави ултиматум на всички неваксинирани чужденци до броени седмици да напуснат страната , включително  такива на работна виза , студенти и т.н.

  • Шок 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivailo_radev каза:

А в Бавария (май там само за момента) ваксинираните с шампоана (J&J) се водят вече неваксинирани .

Хм, четох сега и съвсем се обърках - ако съм с Янсен + бустер /  като за другата Европа с РНК/ ми се води втора нормална доза ли 🤔 И трябва да съм с бустер на бустера, за да съм крайно/трайно/тройно ваксинирана за там ли?

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivailo_radev каза:

За Германия сертификатът е валиден официално 9 месеца след втората доза, обаче да ви предупредя, че в частност има места, които го съкращават. Жена ми днес и казали, че я пускат по изключение, понеже е бременна, ама иначе и трябвало тест, понеже са минали повече от 6 месеца от втората доза. В случая става дума за родилното на една болница и повечето от вас няма да ги интересува, ама си имайте едно на ум, че някъде може и друго да ви поискат. Преболедувалите им важи статусът само 90 дни. А в Бавария (май там само за момента) ваксинираните с шампоана (J&J) се водят вече неваксинирани .

По Коледа бяхме в Баден-Вюртемберг (замъци, увеселителнин паркове…), за ваксинирани преди повече от 3 месеца искаха бустер или тест, включително и за децата. Не ваксинирани/преболедували не пускаха. Тестовете за чужденци са платени за разлика от юни, когато бяха безплатни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , jul каза:

Хм, четох сега и съвсем се обърках - ако съм с Янсен + бустер /  като за другата Европа с РНК/ ми се води втора нормална доза ли 🤔 И трябва да съм с бустер на бустера, за да съм крайно/трайно/тройно ваксинирана за там ли?

Трябва да си с бустер на бустера 😄Втората доза се води опреснителна,а третата е бустер. 

  • Шок 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , EliNik каза:

Тестовете за чужденци са платени за разлика от юни, когато бяха безплатни. 

Е, как ще те разберат, че си чужденец-турист, а не чужденец дългосрочни пребиваващ в Германия? От вторите има над 10млн. в Германия. 

 

Наистина имаше период в Германия, в който тестовете бяха платени, но от 13.11.2021 отново са безплатни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , jul каза:

Хм, четох сега и съвсем се обърках - ако съм с Янсен + бустер /  като за другата Европа с РНК/ ми се води втора нормална доза ли 🤔 И трябва да съм с бустер на бустера, за да съм крайно/трайно/тройно ваксинирана за там ли?

Поне за Германия втората доза след Янсен важи като бустер само за периода между 14-тия и 90-тия ден на втората доза. Но само да те допуснат в странта ще е достатъчна втората доза без трета.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , tch каза:

Е, как ще те разберат, че си чужденец-турист, а не чужденец дългосрочни пребиваващ в Германия? От вторите има над 10млн. в Германия. 

 

Наистина имаше период в Германия, в който тестовете бяха платени, но от 13.11.2021 отново са безплатни.

Никак не могат да те разберат, пък и не знам дали е така наистина. Тъщата си се тества в кварталния тест център в Дюселдорф на 06.01 (за да е спокойна за ПЦР-а преди прибирането към България)  и никой нищо не и каза. И то без да им е тъща на тях. 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 1 час, tch каза:

Поне за Германия втората доза след Янсен важи като бустер само за периода между 14-тия и 90-тия ден на втората доза. Но само да те допуснат в странта ще е достатъчна втората доза без трета.

Да разбирам ли, че някой с Янсен сложен декември 2021, слага февруари някоя от другите и има право да влиза за около 2,5 месеца и след това трета?

Или за 5-6 месеца 3 броя?

Връзка към коментар
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

Никак не могат да те разберат, пък и не знам дали е така наистина.

Да, и аз имах това предвид. За мен просто са ги излъгали и човекът си е прибрал парите в джоба.

преди 2 минути , Alexander каза:

Да разбирам ли, че някой с Янсен сложен декември 2021, слага февруари някоя от другите и има право да влиза за около 2,5 месеца и след това трета?

Или за 5-6 месеца 3 броя?

Ако искаш може и за по-малко 😄 След първа доза Янсен може да си биеш втора иРНК след 4 седмици.

Връзка към коментар

за @jul и други с нейния казус

 

Цитат

Европейската комисия прие нови правила и за обозначаването на бустерна доза при ваксинация с еднодозовата ваксина на Janssen. Съгласно новите изисквания бустерната доза ще бъде обозначена като „2/1“ в цифровия сертификат, което налага документите да бъдат преиздадени. До този момент са генерирани близо 22 хил. сертификата за бустерна доза на Janssen. Всички граждани, които са ваксинирани с еднодозовата ваксина и след това са сложили бустерна доза, могат да изтеглят европейския сертификат по новия образец от интернет портала на Националната здравно-информационна система (НЗИС) на адрес https://www.his.bg/bg/dgc след 1 февруари 2022 г. Те трябва да въведат ЕГН, номер на лична карта и Националния референтен номер (НРН) на една от поставените дози или номера на предишния сертификат.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, tch каза:

Е, как ще те разберат, че си чужденец-турист, а не чужденец дългосрочни пребиваващ в Германия? От вторите има над 10млн. в Германия. 

 

Наистина имаше период в Германия, в който тестовете бяха платени, но от 13.11.2021 отново са безплатни.

Поискаха ни документи (паспорти) за децата, казаха ни цена и си платихме. През юни првихме тестове в Кьолн, Кохем, Мюнхен, тогава никъде не са ни искали документи на децата и не сме плащали нищо. Може и да си зависи от провинцията. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От 1 февруари всички издадени европейски зелени сертификати за завършен ваксинационен курс ще бъдат със срок на валидност от 270 дни от датата на последната поставена доза. 

https://coronavirus.bg/bg/news/3208

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 58 минути , Alexander каза:

така де и след още 4 седмици втора от другите или за 7 седмици 3 броя, хайде няма нужда

имам чувството, че някои и всеки месец ще си бият, ако им кажат

Ти като не си от тези "някои" какво се оплакваш?

Връзка към коментар

@antea, аз имам нов сертификат за бустера. Въпросът е къде как се приема. Пълна лудница...

С оглед професионалната ми деформация да кажа, че ужким не може да се приемат правила, които да влошават положението и да увреждат права занапред. Е чиста проба такова си е - нещо, което си направил предвид информацията ти преди време (=сложил си Янсен) и изведнъж почват да приемат рестрикции/ограничения за нещо, което вече не може да промениш (да промениш първата ваксина). Ми не е гот и противоречи на маса принципи. 

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , jul каза:

@antea, аз имам нов сертификат за бустера. Въпросът е къде как се приема. Пълна лудница...

С оглед професионалната ми деформация да кажа, че ужким не може да се приемат правила, които да влошават положението и да увреждат права занапред. Е чиста проба такова си е - нещо, което си направил предвид информацията ти преди време (=сложил си Янсен) и изведнъж почват да приемат рестрикции/ограничения за нещо, което вече не може да промениш (да промениш първата ваксина). Ми не е гот и противоречи на маса принципи. 

Може да е заради фалшивите янсенски сертификати. Не мислех и не вярвах, че е често срещана практика, но от 6 човека, за които знам, че са с тази ваксина, само един - баща ми, който не пътува, тренира, ходи по ресторанти и т.н., е наистина ваксиниран. Не е гот и полицай да има фалшив сертификат, ама...човешки неща са

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Пълна мъгла с тея ваксини. Имам Джонсън, боднат юни. До кога ми е валиден за Европа? Италия казаха, че ваксините - 6 месеца. Сега какво правим? Може ли в Италия или не може след 6-те месеца?!  ЕС казва двеста и не знам си колко дни. Ама Рим казва друго.  На кое да вярвам?! 

Връзка към коментар

И на двете.

Имаш право да влезеш в Италия с европейския зелен сертификат (с валидност 270 дни) ,но нямаш право да ползваш градски , междуградски и т.н. транспорт .Нямаш право да посещаваш ресторанти , кафенета ,музеи ...може единствено да кацнеш / излетиш , да пазаруваш храна и да се разхождаш по улиците.

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ivailo_radev каза:

Никак не могат да те разберат, пък и не знам дали е така наистина. Тъщата си се тества в кварталния тест център в Дюселдорф на 06.01 (за да е спокойна за ПЦР-а преди прибирането към България)  и никой нищо не и каза. И то без да им е тъща на тях. 😄

Тъщите са на облекчен режим. Всеки иска да са по-далече.

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Jul, не мисля, че има общо с фалшивите сертификати. По-скоро при Дж&Дж ефективността на ваксината се оказа по-ниска, особено с новите варианти (първо Делта и сега Омикрон). Идеята е, че хората са си сложили ваксина не за да пътуват, а за да се предпазят от Ковид, с тази ваксина защитата е ниска и е нужна втора доза от друга ваксина, плюс бустер, за да са защитени.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

В тази суматоха от мераци за презастраховане в някои държави вместо за изпишат вежди, ще извадят очи. Да видим коя дестинация ще изгори първа. Много работещи на бюро, малко на клон, както казваше Шкумбата преди бая време.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

В Белгия тези, които бяха получили Янсен не беше по техен избор. Каквото ти предложат това е. В началото нямаше достатъчно количества ваксини, а желаещи много. Чакаш си реда по възрастова група, когато те викнат.

След като стана ясно каква е ефикасността на Янсен, в Белгия спряха да ги поставят. Същото стана по късно и с Астра зенека.

Тези които бяха получили Янсен им дадоха приоритет още септември да получат бустер с Пфайзер или Модерна. Веднага след тях получиха приоритет и тези с Астра зенека.

 

Наистина някой трябва да е голям ентусиаст за да си сложи Янсен декември 2021 или януари 2022 Янсен, освен ако не му трябва за ходене на мол само в България. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.