Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 17 минути , zon каза:

Наистина някой трябва да е голям ентусиаст за да си сложи Янсен декември 2021 или януари 2022 Янсен, освен ако не му трябва за ходене на мол само в България. 

И този вариант отпада, защото в България само ги поглеждат, а не ги сканират 😄 А дори да ги сканират не искат лична карта.

Връзка към коментар

Само в България имаше и има избор, какво искаш и кога го искаш, май забравихте, че идваха от другия край на света хора да се ваксинират.

В Америка има много хора с Янсен и не са ги питали какво искат.

 

Имало фалшиви, ами само Янсен ли, аз пък знам и за другите, не знам защо решихте, че е само Янсен, като тя дори излезе последна за слагане доста след другите три.

 

Но най-доброто е за ентусиастите сложили Янсен, явно са супер прости, другия път ще знаят-да не слагат нищо или да чакат максимум време, че да не се минат, както се случва сега.

 

Аз съм почти от тях, не знам към кои спадам, сложил съм си октомври, видях, че тези сложили декември са в група-ентусиасти, да каже някой аз в коя съм, че да знам. 

 

А може и да мина в  някоя друга група, от най-лошите и осъждани .

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Камбоджа маха задължителната карантина в болница или правителствено място. При положителен тест при пристигане можеш да се изолираш където искаш. 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Поне сред моите познати , тези които си сложиха Янсен го направиха единствено заради сертификат и са все хора ,които поначало не биха се ваксинирали.

Дали го правиш заради сертификат , заради 75 лева , 500€ или друго е без значение , важен е крайния резултат. Тази ваксина свърши добра работа в полза на ваксинирането ,но когато се натрупва сериозна база данни за по-ниската и ефективност е нормално органите да вземат разни  решения относно по-нататъшното и прилагане.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Моля за съвет!

 

Възможно ли е да се направи следното:

 

Имам полет за Рим в петък (13:40 ч.) и връщане в понеделник (9:30 сутринта). Възможно ли е с направен PCR тест на летището в София да мина и в двете посоки (с ваксина съм, не че има значение...)?

 

Също така тази информация до колко е актуална? Някой изпробвал ли ги е и спазват ли тези 2 ч.?

image.png.cada11d2b9ac5b1f3d1ef5ec25dbbfb7.png

 

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , stanimir каза:

Поне сред моите познати , тези които си сложиха Янсен го направиха единствено заради сертификат и са все хора ,които поначало не биха се ваксинирали.

Дали го правиш заради сертификат , заради 75 лева , 500€ или друго е без значение , важен е крайния резултат. Тази ваксина свърши добра работа в полза на ваксинирането ,но когато се натрупва сериозна база данни за по-ниската и ефективност е нормално органите да вземат разни  решения относно по-нататъшното и прилагане.

Напълно съм съгласна. Но не съм съгласна с решението за заварените случаи по причините, изтъкнати по-горе.

ОК съм да кажат, че ми трябва доза от друга ваксина, за да се подсили/зачете тази. Но не ми се вижда нормално да ме поставят в по-неблагоприятно положение дори ако си сложа една доза от друга ваксина /понеже 2 не мога/ и да не ми се зачита на места, където се изисква бустер.

 

@Христиан, излизат за 2 часа, потвърдено от доста пътуващи. Но понякога се струпва опашка и е необходимо да се предвиди време за чакане. На твое място бих си направила антигенен на изнесените пунктове къде да е /10лв./и отивайки на летището ПСР непосредствено преди полета, който, ако не е излязал до кацането, да ползвам за връщане в България. Последно май гледах на Т2 за Кандиларов 80лв. ПСР, 40лв. антигенен.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 минути , jul каза:

 

@Христиан, излизат за 2 часа, потвърдено от доста пътуващи. Но понякога се струпва опашка и е необходимо да се предвиди време за чакане. На твое място бих си направила антигенен на изнесените пунктове къде да е /10лв./и отивайки на летището ПСР непосредствено преди полета, който, ако не е излязал до кацането, да ползвам за връщане в България. Последно май гледах на Т2 за Кандиларов 80лв. ПСР, 40лв. антигенен.

Да, но така ако случайно ПСР излезе положителен, аз вече ще съм в самолета и мисля, че няма да се развие добре разходката. 😄

 

Друго, което се сетих сега е, че полета е с Раян, а там имам някакъв спомен, че още на онлайн чекирането искаха да се качат ковид тестовете или бъркам? Ако е така, май тази схема няма да стане...

Връзка към коментар
преди 3 минути , jul каза:

Е, ако има нещо, ще лъсне още на антигенния

Няма гаранция - аз като се разболях от ковид антигенният тест ми даде отрицателен резултат, а на другия ден пср теста си излезе положителен.

Връзка към коментар

Не могат ли определени хора да си наложат поне малко самоконтрол и да не се упражняват постоянно в квалифицирането на останалите?

Нито е полезно, нито правилно, пък възпитано съвсем.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Мислим да посетим Сейшели през Март, като там мислим да направим и сватба. 😁

Виждам, че изискват ковид застраховка, която включва покритие за лечение, изолация и карантина. Коя застахвателна компания покрива всичко това и съответно имат ли превод на английски? Дали си заслужава от сега да си купим билети или да чакаме последния момент, понеже нямаме ваксинация, а виждам, че не е задължително изискване (но се прилага ако има)? Притеснявам се да не променят правилата в последния момент и заради това май ще резервирам всичко в последния момент. 

Връзка към коментар

Белгия

 

Boostervaccin nodig voor geldig Covid Safe Ticket | Instagram VTM NIEUWS | hln.be

 

Необходима е бустерна ваксина за валиден Covid Safe Ticket

 

За да се запази валидността на Covid Safe Ticket, е задължително да сте получили бустер ваксина от 1 март. Между втората доза и бустерната ваксина трябва да има не повече от 150 дни. Това съобщи министър-председателят Александър Де Кроо (Open Vld) в петък вечерта по време на пресконференцията след Консултативната комисия.

 

kv 21-01-22, 19:51 Последна актуализация: 00:10

 

Конкретно това означава, че хората, които са получили последната си инжекция преди 1 октомври, трябва да получат бустер преди 1 март, за да запазят валиден Covid Safe Ticket (CST). „Нека бъдем наясно, всяка допълнителна ваксинация ни дава допълнителна свобода“, казва Де Кроо. „Това се превежда чрез CST. Това е важен инструмент, с който можем да поддържаме социалния живот по възможно най-безопасния начин."

 

Фламандският премиер Ян Ямбон (N-VA) също подчертава, че CST е важно средство за мотивиране на хората да се ваксинират. Преди края на януари всеки фламандец е поканен за бустер. Тези, които са пропуснали срещата си през последните седмици, ще имат възможност да се ваксинират.

 

Всичко това обаче не означава, че CST винаги ще бъде там, казва Де Кроо. „Ако след omikron видим, че инфекциите са се стабилизирали и че ситуацията в нашите болници се е стабилизирала, тогава ще преразгледаме използването на CST и ще стане ясно: няма да използваме този тип сертификат за един ден твърде дълго. ” „В жълтата фаза вече не е необходим CST“, добавя Яжамбон. През следващите седмици парламентите ще разгледат обстоятелствата, при които CST е полезен и не полезен. В крайна сметка Консултативният комитет ще вземе решения за това.

 

Министърът на здравеопазването Франк Ванденбруке (Vooruit) обаче не е убеден, че CST ще изчезне скоро. „CST остава много важен инструмент. Ако питате мен, той ще остане много важен инструмент още дълго време”, каза той тази вечер в Terzake on Canvas.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, jul каза:

Напълно съм съгласна. Но не съм съгласна с решението за заварените случаи по причините, изтъкнати по-горе.

ОК съм да кажат, че ми трябва доза от друга ваксина, за да се подсили/зачете тази. Но не ми се вижда нормално да ме поставят в по-неблагоприятно положение дори ако си сложа една доза от друга ваксина /понеже 2 не мога/ и да не ми се зачита на места, където се изисква бустер.

Jul, така е но на Германия, Франция, Малта не ги интересува това. Те си гонят интереса и целта да ваксинират колкото се може повече, германци, французи, малтийци с повече дози. Не ги интересуват разминавянията във ваксинацията на другите народи.

Ето вчера Белгия реши след първи март, че не е валиден ковид сейф билетът само с две ваксини, без бустер, ако са минали 150 дни от втората доза. Със сигурност на много хора няма да им хареса, някои ще се ваксинират за да нямат ограничения и целта ще постигната. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, maia_sg каза:

Здравейте! Мислим да посетим Сейшели през Март, като там мислим да направим и сватба. 😁

Виждам, че изискват ковид застраховка, която включва покритие за лечение, изолация и карантина. Коя застахвателна компания покрива всичко това и съответно имат ли превод на английски? Дали си заслужава от сега да си купим билети или да чакаме последния момент, понеже нямаме ваксинация, а виждам, че не е задължително изискване (но се прилага ако има)? Притеснявам се да не променят правилата в последния момент и заради това май ще резервирам всичко в последния момент. 

Аз направих за нашето семейство застраховка към Уника, в нея пише, че покрива Ковид.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Христиан каза:

Моля за съвет!

 

Възможно ли е да се направи следното:

 

Имам полет за Рим в петък (13:40 ч.) и връщане в понеделник (9:30 сутринта). Възможно ли е с направен PCR тест на летището в София да мина и в двете посоки (с ваксина съм, не че има значение...)?

 

Също така тази информация до колко е актуална? Някой изпробвал ли ги е и спазват ли тези 2 ч.?

image.png.cada11d2b9ac5b1f3d1ef5ec25dbbfb7.png

 

 

Спазват ги, понякога и по-бързо става.
То и ваучери вече пуснаха за тази лаборатория (не съм ги ползвала ваучерите).

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Христиан каза:

Моля за съвет!

 

Възможно ли е да се направи следното:

 

Имам полет за Рим в петък (13:40 ч.) и връщане в понеделник (9:30 сутринта). Възможно ли е с направен PCR тест на летището в София да мина и в двете посоки (с ваксина съм, не че има значение...)?

 

Също така тази информация до колко е актуална? Някой изпробвал ли ги е и спазват ли тези 2 ч.?

image.png.cada11d2b9ac5b1f3d1ef5ec25dbbfb7.png

 

 

Да, може. 

Аз го направих на Т1 с уиз. 

Тестът струва 80 лв., а и на гишето не дават бордната карта без Някакъв-антиген или пср-тест. На връщане прегледаха писиара, зеления паспорт и личната карта. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , Megi каза:

Аз направих за нашето семейство застраховка към Уника, в нея пише, че покрива Ковид.

Благодаря! За съжаление не виждам всичките задължителни покрития при Алианц и Уника.

Връзка към коментар

Такава .. боза .. сътвориха с тези сертификати и ваксини, че няма на къде повече ( пу, пу, да не ги предизвикам за нови безумия).

Толкова се биха в гърдите ЕС за уеднаквяване, единни правила и т.н. а в крайна сметка една с една държава нямат общо по отношение на приемането на сертификати, тестове, преболедувания и карантини.

Ще кажеш че всяка държава си има нейна си ваксина, а не всички да ползват едни и същи...

 

 

  • Харесвам 28
  • Браво 2
Връзка към коментар

@Alexander, прави си, морски да се възмущаваш, наистина сме свидетели на постоянно променящи се правила, които са безумни. Затова можеш да правиш като мен, да бойкотираш дестинации, които смяташ, че имат безумни правила. Ние пътуващата общност сме важни за доста бизнеси, така че ако бойкотираме страни, които се правят на интересни и искат и боцкане и тест за влизане, а като бонуси сертификатите им важали три месеца, че и на всеки бар и хотел искали зелена индулгенция, тогава тези държави и бизнеси сами ще се усетят, че им трябват всъщност клиенти. Никой не е казал да ходим непремено тази година в Италия, Малта или пък Кипър.

Защо да не идем до Армения, Танзания, Великобритания?! В Испания, Кантабрия спира да ползва зелени индулгенции за достъп до обществени места, а скоро и властите във Валенсия ще разглеждат този въпрос. Ако го разгледат добре този въпрос, на плаж ще сме там това лято. Ако не, ще изберем Кантабрия или друга плажна дестинация с нормално отношение към клиента. В Мадрид, Естремадура, Кастия ла Манча и Кастия и Леон също никога не е имало изискване за достъп до обществени места със зелена индулгенция.

Аз дори мисля, че не е лоша идея да направим в отделна тема списък с държави и региони на държави, където не искат зелени индулгенции за достъп до обществени места и се влиза в страната с минимални изисквания. Нека всеки да пътува където му е кеф, но съм убеден, че ако има по-сериозен бойкот на дестинации с абсурдни ограничения, ще има ефект! Да ви напомня един интересен исторически факт. През 1791 г. в Манчестър, над 300 000 души подкрепят бойкота на захар от захарна тръстика, произвеждана от африкански роби на Карибите. От там нататък вие сами се сещате какво става с тази търговия и робството през следващия век. Финансовите шамари са ефективни. 🙂

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 6.01.2022 г. в 8:50, neuromancer каза:

Сега гледам, че кметството не е разрешило масовия карнавал на улицата, но парада на школите на Самбадрома май ще се състои (ако не го отменят дотогава де), както и всякакви частни партита (в смисъл не са на общинска земя). 

Отложили са парадите в Рио и Сао Пауло за уикенда на 21-24 април (21 е нац. празник - ден на Тирадентес).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съгласна съм, че ограниченията са прекомерни. Аз съм ваксинирана, но дори да си с ваксина има престараващи се държави - трябва ти тест или дори карантина! Особено азиатските страни прекалиха. До някаква степен ми е по-лесно да го разбера за Китай, Япония и Корея, но да са най-стриктни Тайланд и Индонезия ми звучи чах смешно. Като знам колко хигиенично живеят...

Но има надежда - дори май СЗО нещо бие отбой. Да видим... и да се надяваме. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@Crazy Horse точно това правя, включително места за където съм имал билети отпадат, точно заради допълнителните им изисквания менящи се всяка седмица.

Като цяло Европа не я броя вече. Едно, че всеки се надпреварва с изискванията, ами и ценово полудяха, ами ще се ходи по други места.

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 21 минути , Crazy Horse каза:

Защо да не идем до Армения, Танзания, Великобритания?!

Да, обаче след като се върна в Белгия, трябва да се тествам ден първи от пристигането ми, ако съм негативна, няма карантина, защото имам бустер или при двойна ваксинация, засега. После на ден 7ми, пак тест. Ако не съм ваксинирана с две дози, карантина 10 дни.

За някои държави извън ЕС с много висок риск, въпреки ваксините, двойни и тройни, има задължителна карантина 10 дни и тестване. 

Така, че дори тези държави да не ни ограничават при пристигане или на място относно ваксинации и тестове, държавите в които живеем го правят при завръщане.

 

преди 12 минути , Роми каза:

Но има надежда - дори май СЗО нещо бие отбой. Да видим... и да се надяваме. 

В един момент наистина ще отпадне зеленият сертификат, поне за ЕС, но кога, не е ясно.

 

Но няма да се изненадам ако Автралия например решат да започнат да изискват противогрипна поливалентна ваксина, например максимум поставена 90 дни преди пристигане. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , zon каза:

Да, обаче след като се върна в Белгия, трябва да се тествам ден първи от пристигането ми, ако съм негативна, няма карантина, защото имам бустер или при двойна ваксинация, засега. После на ден 7ми, пак тест. Ако не съм ваксинирана с две дози, карантина 10 дни.

За някои държави извън ЕС с много висок риск, въпреки ваксините, двойни и тройни, има задължителна карантина 10 дни и тестване. 

Така, че дори тези държави да ни ограничават при пристигане или на място относно ваксинации и тестове, държавите в които живеем го правят при завръщане.

 

В един момент наистина ще отпадне зеленият сертификат, поне за ЕС, но кога, не е ясно.

 

Но няма да се изненадам ако Автралия например решат да започнат да изискват противогрипна поливалентна ваксина, например максимум поставена 90 дни преди пристигане. 

Мога само да те цитирам.

 

Който го е страх не пътува

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.