Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Да ви се похваля аз, вторник моята шефка ми подари прозрачна и еднослойна маска! Да, правилно прочтохте, маска, не намордник, защото това чудо се оказа толкова ефирно, че даже като я слагам в метрото не ми запотява очилата. И като бонус се диша нормално и не чувстваш, че носиш нещо дори. @Duke, нали ти търсеше нещо, което не запотява очилата. Ето това е! Пускам снимка отдолу. Е, аз не изглеждам тъй убав като девойката на снимката, но привличам също толкова учудени погледи в метрото. Вчера я пробвах и в междуградски автобус до Сеговия и обратно. И по този повод, имам въпрос. Как мислите, мога ли да мина метъра и да летя с подобно чудо на техниката? Ясно е до дестинации като Германия няма да стане, но примерно до Армения или Украйна? 🙂

visiblemask-1200-638x638.jpg

  • Харесвам 9
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 39 минути , Crazy Horse каза:

но примерно до Армения или Украйна?

На полета до Армения, те повечето се пробваха да се качат без маски на борда 🤣, разбира се бяха помолени да си сложат маските, които се задържаха не повече от час и след това кой с маска, кой с маска под носа и т.н

 

На последните ми два полета към Украйна, положението беше горе-долу подобно, но според мен зависи с какви хора пътуваш около теб. Ако са примерно арменци, маските няма да има почти, но ако са испанци, може би всичките ще имат по-време на полета.

 

Разбира се, това е от моя опит, на други полети по-същите маршрути може да е тотално различно.

 

Не знам за маските, но този пътник беше добре подготвен, за почти всичко 😀

 

20211229_231004.jpg.f6cefb62d88c97d9d3e518109ffb737e.jpg

  • Смея се 14
Връзка към коментар

@FlyTraveler, бих казала, че не ти трябва нищо. Правилото за прекачване през Германия не важи за ваксинирани, а на летището в София си по покажи бордните карти от Кения и кажи, че идваш от там.

image.png.c40ed7dd1b36a0d306469db6193ca2dc.png

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , feel_the_rush каза:

@FlyTraveler, бих казала, че не ти трябва нищо. Правилото за прекачване през Германия не важи за ваксинирани, а на летището в София си по покажи бордните карти от Кения и кажи, че идваш от там.

image.png.c40ed7dd1b36a0d306469db6193ca2dc.png

И бъди подготвен да покажеш последната заповед на министъра със зоните. Повечето дестинации извън Европа не ги знаят в коя зона са и настава суетене. ( Играх го това на връщане от Мексико)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 51 минути , Crazy Horse каза:

Как мислите, мога ли да мина метъра и да летя с подобно чудо на техниката?

Въпросът би следвало да бъде формулиран, ето така:

 

"Как мислите, дали подобно чудо на техниката е в състояние ефективно да предпази мен и околните от вируса?"

 

Обаче, всичко е въпрос на гледна точка... 😉 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 59 минути , Crazy Horse каза:

Да ви се похваля аз, вторник моята шефка ми подари прозрачна и еднослойна маска! Да, правилно прочтохте, маска, не намордник, защото това чудо се оказа толкова ефирно, че даже като я слагам в метрото не ми запотява очилата. И като бонус се диша нормално и не чувстваш, че носиш нещо дори. @Duke, нали ти търсеше нещо, което не запотява очилата. Ето това е! Пускам снимка отдолу. Е, аз не изглеждам тъй убав като девойката на снимката, но привличам също толкова учудени погледи в метрото. Вчера я пробвах и в междуградски автобус до Сеговия и обратно. И по този повод, имам въпрос. Как мислите, мога ли да мина метъра и да летя с подобно чудо на техниката? Ясно е до дестинации като Германия няма да стане, но примерно до Армения или Украйна? 🙂

visiblemask-1200-638x638.jpg

Поне в Колумбия, ако не ти харесат маската, ти дават друга на влизане в самолета. В автобусите също. Но никой после не следи дали си си я сложил нея или пак упорито си носиш старата. Сега, за всеки случай тук в Европа бих си сложила и една по-неприятна за носене в джоба, колкото да се бордна без проблем.  

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, feel_the_rush каза:

@FlyTraveler, бих казала, че не ти трябва нищо. Правилото за прекачване през Германия не важи за ваксинирани, а на летището в София си по покажи бордните карти от Кения и кажи, че идваш от там.

 

Ако не греша @FlyTraveler не е ваксиниран. Или има промяна? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, zon каза:

Ако не греша @FlyTraveler не е ваксиниран. Или има промяна? 

Ваксиниран, неваксиниран, все тая. Сега има информация и за двата случая как се процедира 🙂

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, zon каза:

Ако не греша @FlyTraveler не е ваксиниран. Или има промяна? 

Ами, аз предполагам, че е или ваксинира, или преболедувал. То останаха ли вече от третия вид? 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! Утре сутрин пътуваме за Милано, а следобед - за Швеция. В петък сутринта (08ч.) от Швеция летим за Кабо Верде. Направихме си антигенни тестове в 15:30 днес. Попълнихме PLF за Италия, както и документа за Кабо Верде. За Швеция обаче не намерих дали и къде да попълним PLF. Ваксинирани сме с Янсен от началото на септември 2021. Нещо пропускаме ли? Благодарим предварително! 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте! Утре сутрин пътуваме за Милано, а следобед - за Швеция. В петък сутринта (08ч.) от Швеция летим за Кабо Верде. Направихме си антигенни тестове в 15:30 днес. Попълнихме PLF за Италия, както и документа за Кабо Верде. За Швеция обаче не намерих дали и къде да попълним PLF. Ваксинирани сме с Янсен от началото на септември 2021. Нещо пропускаме ли? Благодарим предварително! 🙂 

Това е най-пълната и подробна информация за категорията пътници пристигащи в Швеция - https://polisen.se/en/the-swedish-police/the-coronavirus-and-the-swedish-police/travel-to-and-from-sweden/

 

Иначе ще ви стигне ли 48 часа от бързия тест, за да влезете с него в Кабо Верде?

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, ivailo_radev каза:

Направи си, ако имаш възможност де, тест в Кения! Според сайта на външното им министерство, ти трябва тест дори и само за прекачване в Германия. Пак според същия сайт обаче, може и антигенен тест, ама той не трябва да е по-стар от 48 часа при ВЛИЗАНЕТО в Германия. PCR тестът е макс. 48 часа преди (планирания) час на излитане. Я проверят, я не проверят, ама се изисква.

 

Die COVID-Nachweispflicht besteht auch für Flugreisende, die lediglich an einem Flughafen in Deutschland umsteigen. Dies gilt sowohl für den Non-Schengen-Transit aus bzw. in Drittstaaten außerhalb der EU als auch für Durchreisen aus bzw. in Schengen-Staaten. 

 

Линк: https://www.auswaertiges-amt.de/de/quarantaene-einreise/2371468

 

Това, което цитираш е за Virusvariantengebiet, ,а в момента няма такива. Трябва да се тества, само ако не е ваксиниран.

Връзка към коментар
преди 8 минути , agenta каза:

Това е най-пълната и подробна информация за категорията пътници пристигащи в Швеция - https://polisen.se/en/the-swedish-police/the-coronavirus-and-the-swedish-police/travel-to-and-from-sweden/

 

Иначе ще ви стигне ли 48 часа от бързия тест, за да влезете с него в Кабо Верде?

Според този линк стигнах до извода, че не ни трябва нито тест, нито PLF за Швеция. Относно антигенния за Кабо Верде - прочетох, че трябва да е направен 48ч. преди пътуването. Предвид, че пробата е взета на 26.01 (днес) в 15:30, 48 часа са до 28.01 в 15:30. Нашият Бординг е в 08:30 от Швеция на 28.01.2022 и кацаме в Кабо Верде в 14:05 (местно време). 

Връзка към коментар
преди 7 часа, feel_the_rush каза:

@FlyTraveler, бих казала, че не ти трябва нищо. Правилото за прекачване през Германия не важи за ваксинирани, а на летището в София си по покажи бордните карти от Кения и кажи, че идваш от там.

image.png.c40ed7dd1b36a0d306469db6193ca2dc.png

 

Минах се, днес си направих PCR тест и ако излезе положителен, ще си изям нещо от яд...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Crazy Horse - какво се случва с теб 🙂 ? Извиняваше се в предишното мнение, сега показваш маска, която си носил в градския транспорт. 


Дали това означава, че позитивната атмосфера и приятелският тон започват да се завръщат във форума? Много ще се радвам, ако е така 🙂 .

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , FlyTraveler каза:

 

Минах се, днес си направих PCR тест и ако излезе положителен, ще си изям нещо от яд...

Не се притеснявай, едва ли ще е положителен. Ама защо бързаш, вместо да ми пишеш...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, tch каза:

Това, което цитираш е за Virusvariantengebiet, ,а в момента няма такива. Трябва да се тества, само ако не е ваксиниран.

Не е за Virusvariantengebiet това. За там антигенен не се приема.

Връзка към коментар
преди 1 час, Травеолани каза:

@Crazy Horse - какво се случва с теб 🙂 ? .

Само хубави неща! 🙂

преди 1 час, Травеолани каза:

Извиняваше се в предишното мнение, сега показваш маска, която си носил в градския транспорт.

Е, няма как, в градски и междуградски транспорт носех намордник 2 години, но и този проблем реших вече, ходя с ефирна маска, която не усещам. На улицата обаче няма начин това да се случи. Ще съм винаги с открито лице! Е, носех, силно казано, винаги нарушавам правилата, но то това е друг въпрос.

преди 1 час, Травеолани каза:

Дали това означава, че позитивната атмосфера и приятелският тон започват да се завръщат във форума? Много ще се радвам, ако е така 🙂 .

Това не зависи само от мен, но и от други участници във форума. Ето и днес имаше опит да бъда въвлечен във философско-медицински спор дали подобно чудо на техниката предпазвало или не. Аз предпочитам да се концентрирам върху пътуванията и ще тествам още март месец в реален полет новата ми маска.

Стигнах до извода, че няма какво да споря за глупости. Нито аз ще убедя някой да не се ваксинира и да не вярва на популярната пропаганда, нито някой мен ще ме убеди, че това не е пропаганда, а наистина нещо супер опасно и трябва да се боцна. А, изписването на стотици страници по темата води само до конфликти, обиди и тровене на атмосферата. Има ли смисъл? Нека всеки си вярва в каквото си иска. Неделя една приятелка на жена ми сподели, че искала да ходи в Казабланка. Аз й обясних тактично, че в момента Мароко е затворено за туристи. Но, тя отговори, че това няма никакво значение защото Казабланка е френска територия. Аз отговорих - а, доборе. 🙂

Да, това е шокираща географска неграмотност, но какво сега, да изнасям лекция по деколонизация на Френска Африка и кога се е случила ли? 🙂 В тази тема си обменяме информация за ограничения при пътуване и искрено се надявам, че всички знаем в коя държава е дестинацията, която сме си избрали за следващите пътувания.

  • Харесвам 17
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , Crazy Horse каза:

Само хубави неща! 🙂

 

Това не зависи само от мен, но и от други участници във форума. Ето и днес имаше опит да бъда въвлечен във философско-медицински спор дали подобно чудо на техниката предпазвало или не.

Радвам се, определено си личи по последните ти мнения. 
 

И аз го забелязах този опит, чудесно е, че не се поддаде. 
 

преди 12 минути , Crazy Horse каза:

 Аз предпочитам да се концентрирам върху пътуванията и ще тествам още март месец в реален полет новата ми маска.Стигнах до извода, че няма какво да споря за глупости.

Точно така - добре дошъл в клуба 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, feel_the_rush каза:

Не се притеснявай, едва ли ще е положителен. Ама защо бързаш, вместо да ми пишеш...

Защото беше едно такова спонтанно групово (не pool де) тестване. Отрицателен съм... 

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже правилата за влизане в Индия? Чудим се дали ще може да се пътува за сафари в средата на април или пак ще трябва да сменяме дата. Трябва да доплатим до 17.02 и нещо никак не се ориентирам в обстановката там. Чета за забрана на полети до 28.02.2022, но и за разрешени от ОАЕ. Моля за малко помощ! 

Връзка към коментар

Привет 🙂
Според вас дали и България ще облекчи мерките за влезана в страната? След тази препоръка на ЕК, а като гледам някой държава облекчават режима за пътуване. Това с  допълнителен PCR при пристигане от Червена зона, не виждам да има смисъл вече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Hristo Rusev каза:

Привет 🙂
Според вас дали и България ще облекчи мерките за влезана в страната? След тази препоръка на ЕК, а като гледам някой държава облекчават режима за пътуване. Това с  допълнителен PCR при пристигане от Червена зона, не виждам да има смисъл вече.

Тотално няма смисъл да.. и да питам нещо в тази връзка, понеже едва ли ще го отменят правилото в следващите дни. 

На 31-ви живот и здраве, ще кацна от Италия обратно в България, като няма да съм си правил ПСР. На РЗИ служителите на летището мисля да им кажа, че ще съм под карантина. Въпроса ми е колко най-рано мога да направя ПСР тест за излизане от карантина? Мога ли от летището директно към някой мед. център или трябва да минат 72ч ? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.