Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 32 минути , jul каза:

Проверяват със сканиране вече, няма как да мине с "малко" изтекъл.

 

Последно влизах на 27.12. на Т1, та там дори сертификата за вакс. на око проверяваха. Нямаше опит за сканиране. Но първо дружно се поблъскахме целият самолет (39 реда седалки, пълен до козирката) на няма и 100 метра площ преди паспортен контрол. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

То това не е ясно, защото имам тест от преди 5 дни на който при проверка си "светва" зелено че е ок

 

Моят пср от 7.01 изобщо не може да се сканира с българският валидатор. Изписва,че сканирането е неуспешно. Понеже е от Кандиларов и не съм се занимавала да го тегля от his. bg. Проверих един друг - на Геника. Светва в червено,но пише само "проверете датите",не се знае отчита ли точно часове!

Връзка към коментар
преди 1 минута , blueriver каза:

Моят пср от 7.01 изобщо не може да се сканира с българският валидатор. Изписва,че сканирането е неуспешно. Понеже е от Кандиларов и не съм се занимавала да го тегля от his. bg. Проверих един друг - на Геника. Светва в червено,но пише само "проверете датите",не се знае отчита ли точно часове!

Моя е от Гърция . Пробвах го с немското приложение 

Връзка към коментар
преди 4 минути , funny каза:

Моя е от Гърция . Пробвах го с немското приложение 

Когато пристигнах го гледаха с "око валидатор"!

Мисля,че за няколко часа разлика ще си зависи от проверяващия. Но има изнервени и заядливи!

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , blueriver каза:

Когато пристигнах го гледаха с "око валидатор"!

И моя така го гледаха на границата- само на око. 
Аз го "пъхнах" в приложението са всеки случай за да не затрия хартийката че често ми се случва. И сега просто погледнах какво отчита след толкова дни

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На сухопътна граница е още по-весело. Влизаме през Капитан Андреево на 7 януари, Турция още беше оранжева зона, но все пак нещо трябва да ни проверят. С приятелка съм, която живее в UK, с нейната кола с десния волан и номера от UK. Повечето коли – с немска регистрация и съвсем негермански произход на пътниците.

Служител на РЗИ – пълен игнор към нас. Приятелката сваля прозореца и пита:

– Няма ли да ни проверите ковидарските документи, че се сърдим така пренебрегнати.

„Лелята“ от РЗИ:
– Ама не сте ли транзит? 

– Само някои. 
– А, щом искате проверка, значи всичко си имате. 🙂
И не ни провери.

 

  • Браво 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар

Нова заповед от 1 февруари.
Глътка въздух за червената зона. Добавя се и тъмночервена.

 

Цитат

4.3. Червена зона – лицата се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или на равностоен или аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.

Ура!

  • Харесвам 16
  • Благодаря 4
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , Argentique каза:

Нова заповед от 1 февруари.
Глътка въздух за червената зона. Добавя се и тъмночервена.

 

Ура!

В началото на януари писах жалба за това, за която все още нямам отговор.

Днес пратих втора жалба с основен въпрос изложен надълго.
 

С оглед на решението на Европейската комисия от 25.01.2021г. е видно, че „.....Важно е държавите членки да предприемат последващи стъпки по това споразумение и да приложат договорените правила незабавно.“ , какво за Вас значи да приложите договорите правила НЕЗАБАВНО ?

 

Знам, че винаги трябва да се бунтуваш срещу държавната администрация, повечето пъти е успешно има и неуспехи, но трябва да си остояваме правата във всеки един аспект.

 

П.С. Сега мислителите от МЗ ще отговорят, че нещата се менят и да следим актуалната информация и нищо повече, както отговаряше и предния министър, защото хората под тях са едни и същи, няма промяна, няма друг подход. 😉

А новата "тъмно червена зона" е велико откритие от българския държавен служител, пак си отварят вратичка.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

В новината на сайта на МЗ - https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/oblekchavat-se-merkite-za-vlizane-v-blgariya/ има нещо много интересно.

Най- отдолу след текста, в който обясняват какво са направили по заповедта е вписано лекичко нещо много важно, което липсва в самата заповед. 

Цитат "Обръщаме внимание, че всички граждани, които притежават сертификат за поставена бустерна доза срещу COVID-19,  могат да влизат в страната от всяка държава в света, без значение на цветовата зона, в която съответната държавата попада."

 

Редактирано от agenta
допълнение за Бустерна доза
  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , agenta каза:

Сега чета новината на сайта на МЗ - https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/oblekchavat-se-merkite-za-vlizane-v-blgariya/

Най- отдолу след текста, в който обясняват какво са направили по заповедта е вписано лекичко нещо много важно, което липсва в самата заповед. 

Цитат "Обръщаме внимание, че всички граждани, които притежават сертификат за поставена бустерна доза срещу COVID-19,  могат да влизат в страната от всяка държава в света, без значение на цветовата зона, в която съответната държавата попада."

4.4. Тъмночервена зона - лицата се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или на равностоен или аналогичен на тях документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС, едновременно с отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19.

 

4.4.1. Лицата по т. 4.4., които представят валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация за поставена допълнителна (бустерна) доза или равностоен или аналогичен на него документ по т. 9.2.2., не е необходимо да представят и отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

@agenta, не им се сърди. Трябваше да бутнат нещо, за да има промяна, но ако е на национално ниво, щяха да размътят блатото. Границите - най-безболезнено. Но ти продължавай да ги тровиш периодично🙂

И аз нямам отговор на предишното си писание, но пък имам транслитерирано уведомление за входящ номер😂. Чудя се на някой служещ си с латиницата каква ли работа ще му свърши тази функция😆😆😆

C852E0CE-D90E-4B79-B6BE-72F9434FEBE8.png

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 29 минути , ДиянаВ каза:

И аз нямам отговор на предишното си писание, но пък имам транслитерирано уведомление за входящ номер😂. Чудя се на някой служещ си с латиницата каква ли работа ще му свърши тази функция😆😆😆

В употреба са много различни устройства, някои по-стари, други с по-особени операционни системи и не всички позволяват да се чете кирилица. А в някои страни като Китай, Корея, както и държави в Близкия Изток може да е истинско предизвикателство да прочетеш какво ти пишат на някой компютър с публичен достъп ако по някаква причина нямаш достъп до собствено устройство. Не е съвсем лишено от смисъл иначе не особено привлекателното паралелно писане на латиница.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Считано от 1 февруари (вторник) в „червената“ зона вече ще влизат държави, в които 14-дневната заболяемост е между 500 и 5 000 на 100 хил. население.

 

Считано от 1 февруари (вторник) в „червената“ зона вече ще влизат държави, в които 14-дневната заболяемост е между 500 и 5 000 на 100 хил. население. Лицата, пристигащи от тези държави, се допускат у нас при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване (с PCR или антигенен тест) или на равностойни/аналогични документи. Припомняме, че досега тези граждани освен сертификат за ваксинация или преболедуване бяха задължени да представят и отрицателен резултат от PCR тест, информират от Министерство на здравеопазването.

 

От 1 февруари в „тъмночервената“ зона попадат Израел, Швейцария, Белгия, Дания, Португалия, Словения, Франция и др.

 

За повече инфо цък.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Здравейте, ще споделя информация от днешното ни пътуване:

1. Човек с ваксина и отрицателен PCR тест - от София директен полет до Милано /Бергамо - проверка на теста и попълнената Plf форма за влизане в Италия.

2. Човек с ваксина и отрицателен PCR тест - от София през Франкфурт до Милано/Малпенса.

Проверка само на паспорта при прекачването във Франкфурт.

На Малпенса нямаше жив човек , който да погледне кой какъв е и дали има зелен сертификат за ваксинация.

Та се чудя дали има значение държавата от която кацаш? Дали това, че сме извън Шенген има отношение към изискваните документи? Някой да се произнесе?

Връзка към коментар

Здравейте, имам спешен въпрос. Мой приятел ще пътува сругата седмица за Доминикана с трансфер в Испания. Тази седмица си направи бустер и сега май се оказва, че не може да пътува с него, Испания иска да са минали 14 дни. Може ли да мине транзит с ПСР ? Аз рових хиляди сайтове и мисля, че транзит може и без нищо, но реших тук да питам 🙂

Връзка към коментар

Да разбирам ли, че неваксинирани могат да се приберат от държава в червена зона със антигенен тест или да се освободят от карантина с антигенен тест след 72 часа след кацане?

Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

@agenta, не им се сърди. Трябваше да бутнат нещо, за да има промяна, но ако е на национално ниво, щяха да размътят блатото. Границите - най-безболезнено. Но ти продължавай да ги тровиш периодично🙂

И аз нямам отговор на предишното си писание, но пък имам транслитерирано уведомление за входящ номер😂. Чудя се на някой служещ си с латиницата каква ли работа ще му свърши тази функция😆😆😆

C852E0CE-D90E-4B79-B6BE-72F9434FEBE8.png

Не им се сърдя.

Важното е, че го бутнаха това нещо. 

Аз имам отговор, обаче на жалбата ми от ноември.  😉

Нямам проблем редовно да ги тровя. Имам и едно питане по ЗДОИ там е голяма забава. 

Като получа цялата информация ще ви кажа, защото идва на части. 😉

 

П.С. Не знам коя друга страна в Европа има толкова цвята на петдесетте нюанса червено. Обикновеният човек ще полудее от измислиците им, особено ако не следи като нас редовно сайта на МЗ.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 26 минути , agenta каза:

Не им се сърдя.

Важното е, че го бутнаха това нещо. 

Аз имам отговор, обаче на жалбата ми от ноември.  😉

Нямам проблем редовно да ги тровя. Имам и едно питане по ЗДОИ там е голяма забава. 

Като получа цялата информация ще ви кажа, защото идва на части. 😉

 

П.С. Не знам коя друга страна в Европа има толкова цвята на петдесетте нюанса червено. Обикновеният човек ще полудее от измислиците им, особено ако не следи като нас редовно сайта на МЗ.

Аз тъкмо бях започнала да им набирам за писмено послание при >75% разпространение на Омикрон.

В случая междуевропейските актове ни отсрамиха🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, mu_ry каза:

Здравейте, имам спешен въпрос. Мой приятел ще пътува сругата седмица за Доминикана с трансфер в Испания. Тази седмица си направи бустер и сега май се оказва, че не може да пътува с него, Испания иска да са минали 14 дни. Може ли да мине транзит с ПСР ? Аз рових хиляди сайтове и мисля, че транзит може и без нищо, но реших тук да питам 🙂

пътува си с бустера без никакви други драми:
 

Цитат

from 1 February 2022, a COVID-19 vaccination certificate showing that they received a booster dose;

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, mu_ry каза:

Здравейте, имам спешен въпрос. Мой приятел ще пътува сругата седмица за Доминикана с трансфер в Испания. Тази седмица си направи бустер и сега май се оказва, че не може да пътува с него, Испания иска да са минали 14 дни. Може ли да мине транзит с ПСР ? Аз рових хиляди сайтове и мисля, че транзит може и без нищо, но реших тук да питам 🙂

Приятели влязоха в Испания с бустер, направен предния ден и се прибраха в България със същия сертификат.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , mitkobiker каза:

пътува си с бустера без никакви други драми:
 

 

 

преди 8 минути , marycap каза:

Приятели влязоха в Испания с бустер, направен предния ден и се прибраха в България със същия сертификат.

Но от 1 февруари още никой не е пътувал все пак🙂

Това за 14-те дни от бустера го проверявах на официалните испански сайтове. Така е, поне в краткосрочен прочит.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Порадвайте се още няколко седмици на идилични пътувания ,защото съвсем скоро всичко отново ще се превърне в един огромен Занзибар и тази идилия може никога да не се повтори ...

 

  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, stanimir каза:

Порадвайте се още няколко седмици на идилични пътувания ,защото съвсем скоро всичко отново ще се превърне в един огромен Занзибар и тази идилия може никога да не се повтори ...

 

???

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 часа, ДиянаВ каза:

Това за 14-те дни от бустера го проверявах на официалните испански сайтове. Така е, поне в краткосрочен прочит.

Точният официален текст е: As of February 1, 2022, keep in mind that you will need 14 days from the last dose at least and no more than 270 days since the date of administration of your last dose. From that moment on, your vaccination certificate must show the administration of your booster dose.

 

Аз го разбирам, че след 1 февруари бустер за Испания е задължителен единствено, ако са изтекли 270 дни от последната ваксинационна доза.

 

Вие как го тълкувате?

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.