Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 9 минути , Георги Матеев каза:

Вие как го тълкувате

По абсолютно същият начин.А и не съм срещала досега изискване да са минали определен брой дни от поставянето на бустера, за да е валиден.

Освен това за транзит пише това:

Passengers arriving in Spain in transit to another country, without leaving the international zone, will not go through health controls, so, even if they come from a risk country / zone, they will not be required to present a COVID-19 vaccination / diagnostic test / recovery certificate, although they do need to obtain a TRANSIT QR by completing the FCS through SpTH.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Точният официален текст е: As of February 1, 2022, keep in mind that you will need 14 days from the last dose at least and no more than 270 days since the date of administration of your last dose. From that moment on, your vaccination certificate must show the administration of your booster dose.

 

Аз го разбирам, че след 1 февруари бустер за Испания е задължителен единствено, ако са изтекли 270 дни от последната ваксинационна доза.

 

Вие как го тълкувате?

Да, ако си в рамките на 270-те дни, не е задължително да имаш бустер.

За 14-те дни от бустера, мисля че го проверявах на сайта Spain Travel Health, но сега не мога да го отворя от телефон

https://www.spth.gob.es/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
39 minutes ago, muchachote said:

Дали може някой да подскаже какви са изискванията за влизане в Ливан? Виза къде се изважда? В плановете ми е чак за март.

Изискванията може да провериш тук. Сайтът винаги е с най-актуалната информация :

 

https://klm.traveldoc.aero/

 

Преди нямаше изискване за виза или пък беше VOA  ,но със сигурност не се налагаше да вадиш предварително. 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Възможно е през предходните дни испанците да са променили правилата си и да е отпаднал 14-дневния срок от бустера, съобразявайки се с ЕС решенията. Правили са някакви промени в сроковете за ваксиниране на преболедували лица.

На сайта на тяхното МЗ няма изискване за 14 дни от бустера.

Разногледи ни направиха😄

 

 

05355772-C4E0-4475-B91A-AFEC18612AA3.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

Да, ако си в рамките на 270-те дни, не е задължително да имаш бустер.

За 14-те дни от бустера, мисля че го проверявах на сайта Spain Travel Health, но сега не мога да го отворя от телефон

https://www.spth.gob.es/

За Италия не ли е същата работа? Ако има ваксина от преди максимум  6 месеца, не е нужен бустер?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Alexander каза:

За Италия не ли е същата работа? Ако има ваксина от преди максимум  6 месеца, не е нужен бустер?

Същата работа е.

Всъщност въпрос ли задаваш?🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Да, понеже  не е много ясно, на места пише, че едва ли не без бустер не може.

Бустери само за Австрия и Германия евентуално, за другите места си спазват 6/9 месеца.

Понеже се обърках, за Италия остава ли теста на влизане за ваксинирани, или отпада от 1.02? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , luba_rizova каза:

Бустери само за Австрия и Германия евентуално, за другите места си спазват 6/9 месеца.

Понеже се обърках, за Италия остава ли теста на влизане за ваксинирани, или отпада от 1.02? 

Допълвам Франция 7 месеца. После за в страната ти трябва бустер.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 минути , luba_rizova каза:

 

Понеже се обърках, за Италия остава ли теста на влизане за ваксинирани, или отпада от 1.02? 

Отпада. Гледайте реопън юръп. По силата на регламента за сертификатите държавите са длъжни да подават предварително информация за мерките и предстоящите промени в тях.

In addition, travellers must provide a negative result to a pre-departure molecular (valid 48 hours) or rapid antigen test (valid 24 hours). As of 1 February 2022, the test result will be no longer required.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 51 минути , EliDion каза:

Коя е последната заповед, за преди 1.02, че се обърках вече. ПСРза колко часа + сертификат трябват от червена зона. Нали 72?

 

Да 72 часа е.

Освен това пътниците от червените държави трябва да имат отрицателен резултат от молекулен (PCR) тест, извършен в рамките на 72 часа преди пътуването.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Разногледа станах да чета мерки преди и след 1.02. и отговор не намирам ,.

Та ,има ли място в Европа където мога да отида тези дни само със тест ,съответно да се върна без карантина .

Нямам сертификат.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Отпада. Гледайте реопън юръп. По силата на регламента за сертификатите държавите са длъжни да подават предварително информация за мерките и предстоящите промени в тях.

In addition, travellers must provide a negative result to a pre-departure molecular (valid 48 hours) or rapid antigen test (valid 24 hours). As of 1 February 2022, the test result will be no longer required.

Абе те длъжни, ама Германия смени валидността на сертификата за преболедуване от днес за утре и дори и здравният министър не знаеше 😄

  • Шок 1
  • Смея се 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Другата седмица съм за уикенда в Бари. Не мога да намеря от къде се тегли тази форма за попълване за влизане в Италия. Има ли значение в кой район съм или е обща за цяла  Италия? И някой, може ли да даде линк ? 

Връзка към коментар

И аз искам до Италия до скокнем , обаче също не разбирам техните зелени и супер зелени сертификати . Аз ваксина нямам , децата също, ПСР добре , ако може само с него да влезем, обаче в страната можем ли да ходим по заведения и музеи само с ПСР ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 46 минути , ivailo_radev каза:

Абе те длъжни, ама Германия смени валидността на сертификата за преболедуване от днес за утре и дори и здравният министър не знаеше 😄

Само това ме крепи от полудяване, депресия и други психо проблеми, че и в другите държави се вършат глупости, даже по-големи😄

преди 15 минути , Monika_Koko каза:

Другата седмица съм за уикенда в Бари. Не мога да намеря от къде се тегли тази форма за попълване за влизане в Италия. Има ли значение в кой район съм или е обща за цяла  Италя? И някой, може ли да даде линк ? 

Ето

https://app.euplf.eu/#/

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , silvia_b каза:

И аз искам до Италия до скокнем , обаче също не разбирам техните зелени и супер зелени сертификати . Аз ваксина нямам , децата също, ПСР добре , ако може само с него да влезем, обаче в страната можем ли да ходим по заведения и музеи само с ПСР ?

Самоотговарям си , че за влизане с ПСР без ваксина искат 5 дни изолация . Няма да я бъде Италия значи.

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , silvia_b каза:

Самоотговарям си , че за влизане с ПСР без ваксина искат 5 дни изолация . Няма да я бъде Италия значи.

 

Има промени от 1 февруари, може само с тест да влезеш. Но не може да ползваш ресторант, хотел, транспорт... Поне засега няма промени вътре, а само за вход. 

@Monika_Koko, за Пулия има още една регионална форма.

https://app.euplf.eu/#/

https://www.sanita.puglia.it/web/pugliasalute/ingresso-in-puglia-da-estero

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За влизане в Италия от 1.02. са тези мерки 

Ще е необходимо да представи само един от следните документи:
1/ Зелен COVID сертификат за завършен ваксинационен цикъл
3/ Сертификат за преболедуване, валиден след изтичане на карантинния период, валиден 6 /шест/ месеца от оздравяването
3/ Отрицателен PCR тест (направен до 48 часа преди влизане в страната) или бърз антигенен тест (направен до 24 часа преди влизане в страната)
При непредставяне на поне един от гореизброените документи, лицето подлежи на 5-дневна карантина и тест след нейното изтичане.
Задължително е и попълването на предварителна онлайн регистрация на пътника (Passenger Locator Form).
За връщане не откривам....
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@jul и двете форми ли трябва да попълня? И си ги нося в телефона, не е нужно да ги разпечатвам , предполагам? Оффф, то за един уикенд , разноглед да стане човек. С какви документи да замине, пък с какви да се върне.  Поне се успокоих, че няма да правя никакви тестове за Италия на отиване и за България на връщане.  Все пак да си ползвам ваксината 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 43 минути , vladimira74 каза:

За влизане в Италия от 1.02. са тези мерки 

Ще е необходимо да представи само един от следните документи:
1/ Зелен COVID сертификат за завършен ваксинационен цикъл
3/ Сертификат за преболедуване, валиден след изтичане на карантинния период, валиден 6 /шест/ месеца от оздравяването
3/ Отрицателен PCR тест (направен до 48 часа преди влизане в страната) или бърз антигенен тест (направен до 24 часа преди влизане в страната)
При непредставяне на поне един от гореизброените документи, лицето подлежи на 5-дневна карантина и тест след нейното изтичане.
Задължително е и попълването на предварителна онлайн регистрация на пътника (Passenger Locator Form).
За връщане не откривам....

1. Зелен COVID сертификат за завършен ваксинационен цикъл - колко е валидността след втората доза  ? По - точно как се броят тези 6 месеца ? Ако си ваксиниран на 15 август докога ти важи - броят се 180 дни, или до 15 февруари?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.