Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

При транзитно преминаване през немско летище, трябва ли да се попълва тяхната форма за регистрация?  Според мен не трябва, както и не трябва тест за ваксинирани. Някой скоро минавал транзит през Германия? @FlyTraveler?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , Monika_Koko каза:

...... и за България на връщане.  Все пак да си ползвам ваксината 🙂

За връщане в България и за ваксинирани се изисква ПСР, направен 72 часа преди влизане, защото Италия е червена зона, доколкото аз разбрах.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Leo каза:

За връщане в България и за ваксинирани се изисква ПСР, направен 72 часа преди влизане, защото Италия е червена зона, доколкото аз разбрах.

Дя,червена е,но не супер червена, демек не трябва тест от 01.02.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , luba_rizova каза:

Дя,червена е,но не супер червена, демек не трябва тест от 01.02.

Пътуващи от червени държави (съгласно националната класификация на България) могат да влизат в България само ако принадлежат към една от категориите, изброени в раздела по-горе, и ако техните EUDCC съдържа едно от следните:

..........

Освен това пътниците от червените държави трябва да имат отрицателен резултат от молекулен (PCR) тест, извършен в рамките на 72 часа преди пътуването.

 

Това е от ReOpen.eu

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Monika_Koko каза:

Другата седмица съм за уикенда в Бари. Не мога да намеря от къде се тегли тази форма за попълване за влизане в Италия. Има ли значение в кой район съм или е обща за цяла  Италия? И някой, може ли да даде линк ? 

Заповядай:

https://app.euplf.eu/#/user/login

Следвай стъпките, има място, където да избереш района. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

@jul и двете форми ли трябва да попълня? И си ги нося в телефона, не е нужно да ги разпечатвам , предполагам? 

Регионалната се попълва и се праща по мейл, вътре го има. Не че някой ми я е търсил. Другата я носих разпечатана, заедно със сертификата, защото на летището има здравен контрол и проверяват нея, сертификат и самоличност. Не че не може от телефона, но не ми е приятно да ми го пипат. 

Връзка към коментар
преди 38 минути , Nik каза:

При транзитно преминаване през немско летище, трябва ли да се попълва тяхната форма за регистрация?  Според мен не трябва, както и не трябва тест за ваксинирани. Някой скоро минавал транзит през Германия? @FlyTraveler?

Да, правилно си разбрала относно и двата въпроса.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Снощи се върнах от Барселона. Бях за 3 дни. Прибрах се с ПСР теста от Кандиларов от летището, направен преди излитане. Този път масово пътниците изпаднаха в карантина. Доста по-малко бяха тези с ваксина и ПСР тест. Този път и личната карта не ми поискаха, за да сравнят имената. Сертификатът ми е на телефона. Предни пъти поне са искали да го разпъна, за да видят името. Този път и това не пожелаха. За сканиране - продължават в стария дух - в окото има скенер. 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

На пристигане в Барселона все още ли тестват на случаен принцип?

Не видях такива работи. Аз доста бързах и профучах през санитарния контрол, понеже на кацане в Барселона имаше само едно гише паспортен контрол за европейски граждани и чаках повече от половин час, за да мина. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Balkanka каза:

Питанка (ситуацията е така променлива) - в в Италия сега само с бустер ли се влиза. Понеже моята ваксина вече е на 7 месеца. И как ще бъде - бустер и тест?

Щом са минали 6 месеца, ще трябва бустер за доста неща в Италия.

За самото пътуване мисля може и с тест, но се обезсмисля да отидеш, ако не можеш да се настаниш, не можеш да ползваш траспорт и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Щом са минали 6 месеца, ще трябва бустер за доста неща в Италия.

За самото пътуване мисля може и с тест, но се обезсмисля да отидеш, ако не можеш да се настаниш, не можеш да ползваш траспорт и т.н.

За това питам. Не възнамерявам да спя под звездите 🙂 = 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Leo каза:

Пътуващи от червени държави (съгласно националната класификация на България) могат да влизат в България само ако принадлежат към една от категориите, изброени в раздела по-горе, и ако техните EUDCC съдържа едно от следните:

..........

Освен това пътниците от червените държави трябва да имат отрицателен резултат от молекулен (PCR) тест, извършен в рамките на 72 часа преди пътуването.

 

Това е от ReOpen.eu

Червена зона – лицата се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или на равностоен или аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.

Това от новата заповед .

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Leo каза:

Това е от ReOpen.eu

Този сайт отдавна не е база за сигурна информация и не ъпдейтват в реално време.

 

преди 2 часа, iMari каза:

На пристигане в Барселона все още ли тестват на случаен принцип?

За първи път чувам, че тестват до сега доста познати ходиха след НГ и никой не е казал. Може да е от страната.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , Ivko каза:

Този сайт отдавна не е база за сигурна информация и не ъпдейтват в реално време.

В информацията за България пише, че е актуална към 28 януари 2022г., затова се доверих.

 

 

 

Връзка към коментар
преди 27 минути , Ivko каза:

Този сайт отдавна не е база за сигурна информация и не ъпдейтват в реално време.

 

Не съм съгласна с reopen Europe и неговата достоверност. Според мен все по-достоверен за информация става, а и съдържа линкове към официалните сайтове на съответните държави, което е улеснение. Все пак промените за България са от петък вечер. Също не се знае все още подадена ли е информацията за промените към ЕК. Само се замисли ти как би обяснил на един чужденец условията за влизане в България. Тук също се питаме къде как е и какво се разбира под еди-какво си при вече действащи мерки, а какво остава за предстоящи.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

При пътуване за Занзибар:

- при полет София - Амстердам на бг check-in искаха PCR и формуляра, който се попълва за влизане в Танзания тук: https://afyamsafiri.moh.go.tz  И двете ги показахме от телефона. Формулярът по-горе пишеше, че се попълва 24 часа преди влизане в Танзания, но имаше опция да се попълни 2 дни по-рано и се възползвах. Както и предположих, няма никакво значение кога е попълван. И двете неща, които искаха за проверка, само ги погледнаха, не сканират Qr кодовете.

- при полет Амстердам - Найроби на check-in искаха ваксина + PCR. По принцип изискването за влизане в Танзания е само PCR, но ни третираха по новите правила за влизане в Кения.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
На 29.01.2022 г. в 7:50, iMari каза:

А и не съм срещала досега изискване да са минали определен брой дни от поставянето на бустера, за да е валиден.

Разглеждам за Испания и Португалия и за последната на местно ниво открих, че се изисква да са минали 14 дни от бустера при посещение на барове, клубове, големи събития. За ресторант е по-облекчено.

F84D028D-1090-4E9E-8621-54F8322F27D8.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Статия за промените, свързани с пътуване, влизащи в сила от 1 февруари.

https://trip.dir.bg/novini/patuvane-i-turizam-kakvi-novi-pravila-vlizat-v-sila-ot-fevruari

Това, което ми направи впечатление и различно от обичайните Ковид условия:

 

Венеция въвежда такса от 5 евро за еднодневните туристи

Очаква се през февруари да бъде въведена отдавна обявената дневна такса за посещение на Венеция. Тя ще е в размер от 5 евро, ще е нужна предварителна резервация на билет онлайн (тъй като ще има лимит на броя посетители за един ден) и ще се плаща само от онези посетители на града, които не остават в него за нощувка. Очаква се мярката да влезе в сила някъде след Карнавала във Венеция, който засега не е отменен.

  • Харесвам 5
  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Четох за тази такса и ми беше странно как ще се случи. Тоест ще има КПП ли? Не мога да си представя как ще контролират. Ако спиш във Венеция трябва да покажеш резервация ли, на кого ,къде?...Интересно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Статия за промените, свързани с пътуване, влизащи в сила от 1 февруари.

https://trip.dir.bg/novini/patuvane-i-turizam-kakvi-novi-pravila-vlizat-v-sila-ot-fevruari

Това, което ми направи впечатление и различно от обичайните Ковид условия:

 

Венеция въвежда такса от 5 евро за еднодневните туристи

Очаква се през февруари да бъде въведена отдавна обявената дневна такса за посещение на Венеция. Тя ще е в размер от 5 евро, ще е нужна предварителна резервация на билет онлайн (тъй като ще има лимит на броя посетители за един ден) и ще се плаща само от онези посетители на града, които не остават в него за нощувка. Очаква се мярката да влезе в сила някъде след Карнавала във Венеция, който засега не е отменен.

Явно им е писнало на хората от тълпи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

здравейте искам да пипитам ако някой знае , един приятел лети за амстердам началото на февруари от София ,но е с ваксината jansen няма бустер,валидна ли му е и трябва ли карантина или тест след пристигане или преди заминаване ?

Връзка към коментар
На 29.01.2022 г. в 17:20, Nik каза:

При транзитно преминаване през немско летище, трябва ли да се попълва тяхната форма за регистрация?  Според мен не трябва, както и не трябва тест за ваксинирани. Някой скоро минавал транзит през Германия? @FlyTraveler?


Този месец минах два пъти транзит през Франкфурт. На отиване (04.01) трябваше предварително да кача на сайта на Луфтханза някакъв документ - резултат от PCR тест или вакс сертификат. На връщане (28.01) нищо не искаха да качвам, нито някой ми проверява каквото и да било във Франкфурт (вярно, че беше много рано сутринта). Не съм попълвал германска форма в нито една от двете посоки.

Относно нуждата от PCR тест при влизане в България идвайки от Кения - не е задължителен, ако човек покаже вакс сертификат. Минава се или с едното или с другото. PCR теста ми го поискаха само и единствено на входа на летището в Найроби (не на чек-ин, ами на едно гише на самия вход, откъдето влизат всички). Най-вероятно с малка разправия, щях да мина и без него. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.