Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 9 часа, FlyTraveler каза:


Този месец минах два пъти транзит през Франкфурт. На отиване (04.01) трябваше предварително да кача на сайта на Луфтханза някакъв документ - резултат от PCR тест или вакс сертификат. На връщане (28.01) нищо не искаха да качвам, нито някой ми проверява каквото и да било във Франкфурт (вярно, че беше много рано сутринта). Не съм попълвал германска форма в нито една от двете посоки.

Относно нуждата от PCR тест при влизане в България идвайки от Кения - не е задължителен, ако човек покаже вакс сертификат. Минава се или с едното или с другото. PCR теста ми го поискаха само и единствено на входа на летището в Найроби (не на чек-ин, ами на едно гише на самия вход, откъдето влизат всички). Най-вероятно с малка разправия, щях да мина и без него. 

Дори и без разправия пак щеше да си минеш, както ми се получи миналата седмица- PCR тест не ти трябва за напускане на Кения, нито за транзита, нито за влизане в България. Получаваш моментален достъп до чекина, когато го заявиш достатъчно убедено на малдежите на входа на терминала.
Нас ни провериха щателно още един път на гейта преди полета към Европа- пак без излишни обяснения- ето паспорт, ето ваксина- чао 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Лек ъпдейт за всички с предстоящо посещение на Испания. Малко преди 00:00 часа на 31.01 кацнах в София с полет от Барселона. На Софийското летище ми сканираха само ваксинационния сертификат и ми пожелаха лека вечер, а в Барселона никъде даже не ми поискаха нищо свързано с Ковид. Разминах се с карантината на косъм 😏

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Pepi Popova каза:

Лек ъпдейт за всички с предстоящо посещение на Испания. Малко преди 00:00 часа на 31.01 кацнах в София с полет от Барселона. На Софийското летище ми сканираха само ваксинационния сертификат и ми пожелаха лека вечер, а в Барселона никъде даже не ми поискаха нищо свързано с Ковид. Разминах се с карантината на косъм 😏

Ние нямахме този късмет, кацнахме на 31-ви сутринта и въпреки негодуванието на целия самолет, карантинираха абсолютно всички пътници от Рим без Пср-и.. 

 

Логичното в случая е след влизането в сила на заповедта карантината да отпадне, но като ги знам нашите хубостници нищо няма да се случи 😂

Връзка към коментар
преди 55 минути , Kosta Grudov каза:

Ние нямахме този късмет, кацнахме на 31-ви сутринта и въпреки негодуванието на целия самолет, карантинираха абсолютно всички пътници от Рим без Пср-и.. 

 

Логичното в случая е след влизането в сила на заповедта карантината да отпадне, но като ги знам нашите хубостници нищо няма да се случи 😂

Аз лично не видях да има недоволство от "целия" самолет, а от няколко човека, които искаха да минат метър. Да, съгласен съм, че това изискване е безсмислено, но правилата са, за да се спазват от всички! Щом аз мога да съм там с ваксина и предварително направен тест, защо някой без тези документи трябва да бъде пуснат без карантина?

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Христиан каза:

Аз лично не видях да има недоволство от "целия" самолет, а от няколко човека, които искаха да минат метър. Да, съгласен съм, че това изискване е безсмислено, но правилата са, за да се спазват от всички! Щом аз мога да съм там с ваксина и предварително направен тест, защо някой без тези документи трябва да бъде пуснат без карантина?

Не става въпрос за минаването метър, аз също не целя това, а по-скоро мисълта ми беше, че дори да има карантина, трябваше да има изявление, че хората, които попадат в междинния срок ще бъдат освободени от нея, когато новите правила влязат в сила. С какво се различаваме ние кацналите 14 часа по-рано от другите хора, че да изпадаме в допълнителна 10-дневна карантина, ако не искаме да платим 100лв за безмислен тест? (при положение, че и на влизане в Италия се прави антиген) 

 

Преди да бъдат въведени новите правила за смъкване на карантината от 14 на 10 за боледуващи и от 10 на 7 дни за контактни хора, на майка ми ПСР-а беше положителен 3 дни преди новите правила - когато попитахме след влизането им в сила дали може да има промяна в карантината, отговорът беше - "Не, защото системата ни не позволява промени" 


Еми малко е несериозно "система", която най-вероятно струва милиони да не може да "ъпдейтва". Несериозно е и от страна на властимащите да не са помислили адекватни решения на тези проблеми. Несериозно е и да кацнеш 14ч преди влизането в сила на някакви правила, за които си научил докато си бил в чужбина и на кацането да има просто "еми кофти, пич, 10 дена или 100лв, нямаш късмет". Няма абсолютно никаква гъвкавост в правилата и това е нещото, за което "роптая" 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

имам въпрос за влизането на деца в Англия, четох, четох и май разбрах, че трябва да правят тест на втория ден. Детето е на шест и ще стоим само събота и неделя, какво правим в този случай 🤪

Връзка към коментар
преди 2 минути , mu_ry каза:

имам въпрос за влизането на деца в Англия, четох, четох и май разбрах, че трябва да правят тест на втория ден. Детето е на шест и ще стоим само събота и неделя, какво правим в този случай 🤪

А кога ще пътувате? 11-ти е датата, за да не се занимавате с тестове 😉 Иначе да, трябва и за малкия тестченце, въпреки че една позната влезе с двете си деца (на 7 и 11) без да имат запазени тестове, от незнание и обърквация, т.е. явно системата им не засича толкова, колкото се смята...

Връзка към коментар
преди 4 минути , searus каза:

А кога ще пътувате? 11-ти е датата, за да не се занимавате с тестове 😉 Иначе да, трябва и за малкия тестченце, въпреки че една позната влезе с двете си деца (на 7 и 11) без да имат запазени тестове, от незнание и обърквация, т.е. явно системата им не засича толкова, колкото се смята...

става въпрос за март, чудя се дали да купувам билет и за него 😀

Връзка към коментар
преди 9 минути , mu_ry каза:

става въпрос за март, чудя се дали да купувам билет и за него 😀

За март не ви трябват никакви тестове, нито преди полета, нито след...

 

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19#changes-to-international-travel-rules-from-11-february-2022

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,някой знае ли как стои въпроса за влизане в Италия на децата.Чета и никъде не намирам информация.Също така за възрастни с ваксина ,дали важи,на следващия ден след поставяне на бустерна доза или трябва да мине някакъв период от време.Прочетох,че от1ви февруари влизаме без  тест и карантина,само със зелен сертификат.Но за децата не намирам нищо написано.

Връзка към коментар

Деца над 12 год. могат да влезнат с тест в Италия, но след това трябва да са или ваксинирани или преболедували, за да се движат с обществен транспорт, да спят в хотел и подобни.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Olianata каза:

дали важи,на следващия ден след поставяне на бустерна доза или трябва да мине някакъв период от време.

Още от следващия ден важи.

С децата както написаха си е проблем.

Все пак днес се очакват някакви нови решения, та може да има нещо положително и в тази посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мароко отново отваря своите граници за туристи.
Една хубава статия от Lonely Planet - Morocco will reopen to travelers in February

 

Официалната информация и разделението по държави  - VisitMorocco.com

 

 

shutterstockRF_421128298.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Налагани се спешно да пътуваме за България и нямам време да чета заповеди с точки и подточки- Та въпроса ми е - при пристигане от Франкфурт или Виена със сертификат за бустер трябва ли и допълнителен ПСР? 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Velyana каза:

Налагани се спешно да пътуваме за България и нямам време да чета заповеди с точки и подточки- Та въпроса ми е - при пристигане от Франкфурт или Виена със сертификат за бустер трябва ли и допълнителен ПСР? 

Не. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз също малко изпуснах развитието на нещата в последно време.

 

Разполагам с добрия стар сертификат с 2 дози, втората от които е на 07.05.2021.

Сега от 5ти Февруари сертификатът ми става невалиден, така ли? Чудя се защото го теглих наново и не виждам никъде да пише валидност на него. 

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , П.Кръстев каза:

Аз също малко изпуснах развитието на нещата в последно време.

 

Разполагам с добрия стар сертификат с 2 дози, втората от които е на 07.05.2021.

Сега от 5ти Февруари сертификатът ми става невалиден, така ли? Чудя се защото го теглих наново и не виждам никъде да пише валидност на него. 

 

За вътрешна употреба в България все още е валиден. За пътуване извън страната ти трябва бустер.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 34 минути , Mary каза:

Още от следващия ден важи.

 

Това сигурно ли е, че бустерната доза важи от следващия ден. Пише за 14 дни след поставянето на последната доза

Връзка към коментар
преди 13 минути , iMari каза:

За вътрешна употреба в България все още е валиден. За пътуване извън страната ти трябва бустер.

Така си мислех и аз, но къде го пише? В reopen.europa.eu за Италия например пише, че се изисква пълна ваксинация и че тестовете отпадат от 01.02.2022. Нищо не се споменава за бустер. Или вече под "пълна ваксинация" се има предви включително и бустер?

 

Освен това сам ли трябва да си смятам 270те дни или на някоя паспортна проверка на влизане в друга държава да ми кажа, че не важи вече 😄 

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , П.Кръстев каза:

Така си мислех и аз, но къде го пише? В reopen.europa.eu за Италия например пише, че се изисква пълна ваксинация и че тестовете отпадат от 01.02.2022. Нищо не се споменава за бустер. Или вече под "пълна ваксинация" се има предви включително и бустер?

 

Освен това сам ли трябва да си смятам 270те дни или на някоя паспортна проверка на влизане в друга държава да ми кажа, че не важи вече 😄 

 

 

здравейте искам да пипитам ако някой знае , един приятел лети за амстердам началото на февруари от София ,но е с ваксината jansen няма бустер,валидна ли му е 150 дни са минали от ваксинацията ? и трябва ли карантина или тест след пристигане или преди заминаване ?

Връзка към коментар
преди 6 минути , П.Кръстев каза:

Така си мислех и аз, но къде го пише? В reopen.europa.eu за Италия например пише, че се изисква пълна ваксинация и че тестовете отпадат от 01.02.2022. Нищо не се споменава за бустер. Или вече под "пълна ваксинация" се има предви включително и бустер?

 

Освен това сам ли трябва да си смятам 270те дни или на някоя паспортна проверка на влизане в друга държава да ми кажа, че не важи вече 😄 

 

 

В Регламента за сертификатиге го пише това за 270-те дни. Вероятно четеца на кода “светва”. На българско летище като ти гледат сертификата на око, може и да минеш с мааалко изтекъл сертификат, но после, например в Италия какво ще правиш, парализиран си🙂

Връзка към коментар
преди 20 часа, Вероника каза:

Това сигурно ли е, че бустерната доза важи от следващия ден. Пише за 14 дни след поставянето на последната доза

Тази информация имам от приятелка в Италия.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.