Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 26 минути , П.Кръстев каза:

Така си мислех и аз, но къде го пише? В reopen.europa.eu за Италия например пише, че се изисква пълна ваксинация и че тестовете отпадат от 01.02.2022. Нищо не се споменава за бустер. Или вече под "пълна ваксинация" се има предви включително и бустер?

 

Освен това сам ли трябва да си смятам 270те дни или на някоя паспортна проверка на влизане в друга държава да ми кажа, че не важи вече 😄 

 

 

Validity of the certificates

The vaccination certificate is valid for nine months from the completion of the vaccination cycle or the administration of the booster dose

От тук:

https://www.italia.it/en/covid19

 

Явно има промяна, доскоро и завършеният курс( 1 или две дози) и бустера важаха само 6 месеца.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , iMari каза:

Validity of the certificates

The vaccination certificate is valid for nine months from the completion of the vaccination cycle or the administration of the booster dose

От тук:

https://www.italia.it/en/covid19

 

Явно има промяна, доскоро и завършеният курс( 1 или две дози) и бустера важаха само 6 месеца.

 

Интересно, когато си проверя моя сертификат с приложението CertificaC19, което се ползва в Италия ми го дава невалиден, а 9-те ми месеца изтичат средата на Февруари. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Kosta Grudov каза:

Интересно, когато си проверя моя сертификат с приложението CertificaC19, което се ползва в Италия ми го дава невалиден, а 9-те ми месеца изтичат средата на Февруари. 

От днес 01.02.2022г. сетификатът за ваксинация в Италия важи 6м. (180 дни). Предполагам затова ти дава невалиден.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Mary каза:

От днес 01.02.2022г. сетификатът за ваксинация в Италия важи 6м. (180 дни). Предполагам затова ти дава невалиден.

Така беше, но сега текста, който цитирах показва друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Така беше, но сега текста, който цитирах показва друго.

Това беше при стария вариант и реших, че не са обновили написаното.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Mary каза:

Това беше при стария вариант и реших, че не са обновили написаното.

Специално проверих, защото си спомням, че го коментирахме. На 6 януари съм цитирала въпросният текст, от същият сайт, където месеците бяха

 шест.

Явно са го променили скоро.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дания първа в Европа премахва всички мерки срещу коронавируса

Отпадат носенето на маски, ваксинационните паспорти и ограниченото работно време на заведения

 

https://btvnovinite.bg/svetut/danija-parva-v-evropa-premahva-vsichki-merki-sreshtu-koronavirusa.html

 

  • Харесвам 18
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 16 минути , Monika_Koko каза:

Знам, че накъде беше писано, но не го намирам. С приложение в телефона ли да си проверя валидността на сертификата?

Днес прочетох някъде, че тези с Янсен и бустер трябва да си свалят нов сертификат от his.bg. При вас имало промяна в изписването на дозите. Явно не пишат бустер, а означението било 2/1.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

От днес 01.02.2022г. сетификатът за ваксинация в Италия важи 6м. (180 дни). Предполагам затова ти дава невалиден.

А, не знаех, че и в различните държави валидността на европейския сертификат може да е различна. Все хубави работи... 🤪

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Гледам радващо как рестрикциите падат като плочки на домино, но за Германия май още важи "Ковидстената" и изискването за карантина при кацане от БГ? А дали реално се спазват мерките при пристигане или ги има само на хартия, все още?

Връзка към коментар
преди 54 минути , Биксбит каза:

Гледам радващо как рестрикциите падат като плочки на домино, но за Германия май още важи "Ковидстената" и изискването за карантина при кацане от БГ? А дали реално се спазват мерките при пристигане или ги има само на хартия, все още?

Ако сте ваксинирана или преболедувала няма карантина. Да, мерките се спазват.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, mililia каза:

Днес прочетох някъде, че тези с Янсен и бустер трябва да си свалят нов сертификат от his.bg. При вас имало промяна в изписването на дозите. Явно не пишат бустер, а означението било 2/1.

Разгеле! Ей сега вече и за Италия ми приема бустера. За протокола - пишеше си бустер, но с означение 2/2.

По повод бустерите - доста писахме назад в темата и съвсем не съм сигурна, че не трябва да се чака 14 дни /освен ако и в това няма промени, разбира се/. За Гърция и за някои други държави ми валидира след 14 дни, както и бях помолила някой с ваксина с 2 предходни дози да пробва - същото даваше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, tch каза:

Ако сте ваксинирана или преболедувала няма карантина. Да, мерките се спазват.

Значи информацията на сайта на вече не е актуална или пък е била с грешен превод

Screenshot_20220201-153857_Samsung Internet.jpg

Връзка към коментар
преди 46 минути , Биксбит каза:

Значи информацията на сайта на вече не е актуална или пък е била с грешен превод

Screenshot_20220201-153857_Samsung Internet.jpg

Да, не е вярна информацията. Включването ни в списъка от високорискови страни не е голяма драма ако си ваксиниран или преболедувал. Единствената разлика за тази група хора, е че трябва да попълнят указаният във вашата снимка формуляр. Вече ако не си ваксиниран/преболедувал влизаш в карантина.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

Разгеле! Ей сега вече и за Италия ми приема бустера. За протокола - пишеше си бустер, но с означение 2/2.

По повод бустерите - доста писахме назад в темата и съвсем не съм сигурна, че не трябва да се чака 14 дни /освен ако и в това няма промени, разбира се/. За Гърция и за някои други държави ми валидира след 14 дни, както и бях помолила някой с ваксина с 2 предходни дози да пробва - същото даваше.

Не съм сигурна, че може да се разчита на приложения за верификация. 🙂

Италианското Verifica19 дава като невалиден сертификат с две дози, издаден преди по-малко от 270 дни, а по новите(стари) правила трябва да е валиден.Сертификат с бустер 3/3 (не са минали 14 дни) излиза валиден. А Corona-Warn е особено сбъркано приложение. Какъвто и сертификат да му дадеш,за която и да е дата, за немскоезичните държави излиза, че сертификата е валиден. За останалите е въпрос на късмет. Смешното е, че български сертификати и с бустер и без бустер ги дава невалидни за България.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Mary каза:

Още от следващия ден важи.

С децата както написаха си е проблем.

Все пак днес се очакват някакви нови решения, та може да има нещо положително и в тази посока.

@Mary ако вече си получила някаква нова информация от днес моля те да я споделиш.Поразрових се днес да открия нещо ново ,но май няма никаква промяна отностно т.н супер грин сертификат специално за деца 12-18 г.

Връзка към коментар

@Kosta Grudov 9 месеца важи сертификатът при поставяне на 3та доза, а при 2 дози - 6 месеца. Проверено от италианците, с които работя. Единственото изключение е ако имаш сертификат, че по медицински причини не можеш да бъдеш ваксиниран, но у нас не съм чувала засега да издават такива. Сега си проверих сертификатът на VerificaC19 - валиден е при 2ра доза септември. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , iMari каза:

Не съм сигурна, че може да се разчита на приложения за верификация. 🙂

Италианското Verifica19 дава като невалиден сертификат с две дози, издаден преди по-малко от 270 дни, а по новите(стари) правила трябва да е валиден.Сертификат с бустер 3/3 (не са минали 14 дни) излиза валиден. А Corona-Warn е особено сбъркано приложение. Какъвто и сертификат да му дадеш,за която и да е дата, за немскоезичните държави излиза, че сертификата е валиден. За останалите е въпрос на късмет. Смешното е, че български сертификати и с бустер и без бустер ги дава невалидни за България.

А дали проблемът не е в трите вида проверка за Италия - на правилната проверка ли си? Защото и до сега при мен даваше бустера, че е ок, но не като бустер, а на другите 2 опции. Иначе явно има доста апдейти, че го чаках да се актуализира едни 10 минути.

@Nevena, не питаш мен, но да кажа, каквото знам. От 6г. влизат с тест. Но от 12г. /навършени/ нямат никаква разлика със статута на възрастните - това означава, че на място не могат да ползват нищо, не мога да се настанят в апартамент/хотел, не могат да се качат на транспорт, нито да влязат в ресторант. Дали ще има промени и какви - кой знае. 

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , jul каза:

дали проблемът не е в трите вида проверка за Италия - на правилната проверка ли си? Защото и до сега при мен даваше бустера, че е ок, но не като бустер, а на другите 2 опции.

Да, отначало и аз си помислих, че има значение отметката. Но, не. Бустера излезе три пъти валиден. Другият три пъти невалиден.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, mililia каза:

Днес прочетох някъде, че тези с Янсен и бустер трябва да си свалят нов сертификат от his.bg. При вас имало промяна в изписването на дозите. Явно не пишат бустер, а означението било 2/1.

без бустер ако си с jansen трябва ли ново сваляне ?

Връзка към коментар
преди 37 минути , Nevena каза:

@Mary ако вече си получила някаква нова информация от днес моля те да я споделиш.Поразрових се днес да открия нещо ново ,но май няма никаква промяна отностно т.н супер грин сертификат специално за деца 12-18 г.

Голямото решение, което се очаква в Италия е, бустерната доза да няма срок на валидност - т.е. да е безсрочна, но все още не е гласувано.

От 10.02.2022 се премахва задължителното носене на маски на открито.

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 53 минути , Valentin Takev каза:

без бустер ако си с jansen трябва ли ново сваляне ?

Нямам идея! Логично е да няма такава нужда, но по този въпрос нищо не пишеше. 

Връзка към коментар

И Мароко отваря границите.

MOROCCO To Reopen to Tourists on 7 February! 

One of the most popular African nations for tourism is reopening to international travel. Morocco, which has had a ban on visitors since November 29, 2021, due to the Covid Omicron variant breakout, announced it will reopen to visitors beginning 7 February 2022.

 

За повече инфо цък. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, mililia каза:

Нямам идея! Логично е да няма такава нужда, но по този въпрос нищо не пишеше. 

Преди малко проверих с италианското приложение с опция "подсилен зелен сертификат" на приятел ,с Janssen от 03.11.  Дава го валиден.Мисля,че само ако се сложи бустер се сваля пак.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.