Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 7 минути , funny каза:

Не зная кой е модератор на темата, но има ли вариант да се измисли нещо за по-лесно намиране в нея ?

 

Например: като се пише мнение, то да започва задължително с символ+име на държавата -  #Италия (да речем)  и после в търсачката всеки ще може да си търси лесно мненията за съответната държава която го интересува .

 

Мисля си на глас просто...

 

Аз търся така и после сортирам резултатите по дата, а не релевантност: 

 

image.png.2f8a681667b6fe844361c367b813399c.png

 

 

https://magelanci.com/search/?q=италия&item=15653&type=forums_topic&sortby=newest

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , funny каза:

Не зная кой е модератор на темата, но има ли вариант да се измисли нещо за по-лесно намиране в нея ?

 

Например: като се пише мнение, то да започва задължително с символ+име на държавата -  #Италия (да речем)  и после в търсачката всеки ще може да си търси лесно мненията за съответната държава която го интересува .

 

Мисля си на глас просто...

Това е чудесна идея, която впрочем не се нуждае от модераторска намеса, а от повсеместното ѝ възприемане от пишещите в темата...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

В самолета ще те качат, защото можеш и без какъвто и да било сертификат. Тук обаче ще те поставят под карантина, защото валидността на сертификата за влизане в страната е 9 месеца, а вътре в страната каква е валидността му- една година ли е, безсрочен ли е, аз не знам, както и къде е записана тази валидност.

Здравей, при сканиране с официалното приложение COVID CHECK BG, дава валидност 1 година, предполагам, че точно със същото сканират и на летището. Затова си мисля, че може да се размине карантината.....

Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

Не зная кой е модератор на темата, но има ли вариант да се измисли нещо за по-лесно намиране в нея ?

Ох, извинявам се за офтопика, ама покрай тия ковид-ограничения и ориентирането в морето от различни заповеди и  регламенти в страните по света, пак се сетих оня виц за заека и бумащината :biggrin:

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 1 минута , vino4erpec каза:

Здравей, при сканиране с официалното приложение COVID CHECK BG, дава валидност 1 година, предполагам, че точно със същото сканират и на летището. Затова си мисля, че може да се размине карантината.....

Дали може да се размине, не мога да гадая. Принципно всичко може🙂

 

Ето цитат от заповедта за вътре в страната- от 15-ия ден нататък няма краен срок: б) Цифров COVID сертификат на ЕС за завършен ваксинационен курс при еднодозови и при двудозови ваксини съгласно Приложение № 3 към т. 1, букви „а“ и „б“ от Заповед № РД-01-389 от 31.05.2021 г. на министъра на здравеопазването. За целите на тази заповед сертификатът може да се използва от датата на поставяне на втората доза за двудозовите ваксини и от 15-тия ден от датата на поставяне на еднодозова ваксина;

 

Ето и цитат от заповедта за влизането в страната: 9.2.1.  документ за завършен ваксинационен курс срещу COVID-19, валиден от 15-тия ден до 270-тия ден от датата на поставяне на последната доза. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, agenta said:

 

По последна информация на Посолството на Кралство Испания в България от преди малко промените са, както следва:

 

- съкращава се срока на антигенния тест от 48 на 24 часа преди влизане в страната

- всички страни в списъка -  https://www.sanidad.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/documentos/Annex_II_risk_countries_and_areas_between_31-01-2022-and-06-01-2022.pdf - са само RISK COUNTRIES - при тях остава старото положение за влизане в страната
- всички извън този списъка могат да влизат в Испания само със сертификат за ваксина/преболедуване + тест преди влизане в страната.

 

 

А кои са high risk countries ?

Пише ,че всички трети държави извън посочените в списъка са risk ,но за high risk не виждам нищо ? 

 

Third countries   ALL THIRD COUNTRIES are considered at risk EXCEPT the following: 

 

 

Логично би било да са високорискови ,но така написано ...

Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

LIST VALID FROM 12:00AM (MIDNIGHT) ON JANUARY 31st, 2022 AND WILL BE VALID UNTIL 23:59 ON FEBRUARY 6th 2022; LISTADO VIGENTE DESDE LAS 00h DEL DÍA 31 DE ENERO DE 2022 HASTA LAS 23:59 HORAS DEL 6 DE FEBRERO DE 2022; LISTE VALABLE À PARTIR DE 00H00 LE 31 JANVIER 2022 JUSQU'À 23H59 LE 6 FÉVRIER 2022; LISTE GÜLTIG AB 00:00 HR AM 31 JANUAR 2022, BIS 23:59 UHR AM 6 FEBRUAR 2022

Pdf File pdf. Will open in a new window ReadSpeaker Escuchar  -  ЛИНК

Именно в този пдф са страните по зони, който се ъпдейтва на всеки 7 дена и може би от началото на годината Испания до момента нямат страни сложени в HI RISK зона и се влиза със сертификат за ваксинация/преболедуване и от тях не се искат тестове. Нищо ново, което да касае хората със сертификат.

 

преди 15 минути , stanimir каза:

А кои са high risk countries ?

Пише ,че всички трети държави извън посочените в списъка са risk ,но за high risk не виждам нищо ? 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Ivko каза:

Именно в този пдф са страните по зони, който се ъпдейтва на всеки 7 дена и може би от началото на годината Испания нямат страни сложени в HI RISK зона и се влиза със сертификат за ваксинация/преболедуване и от тях не се искат тестове. Нищо ново, което да касае хората със сертификат.

 

 

@Ivko, а служителката от посолството каза, че страните в HI RISK зона са всички извън RISK COUNTRIES , смятай колко е запозната 🙂

Връзка към коментар
преди 7 минути , agenta каза:

@Ivko, а служителката от посолството каза, че страните в HI RISK зона са всички извън RISK COUNTRIES , смятай колко е запозната 🙂

Лично аз в този пдф съм виждал отделна колона с HI RISK държави сега не виждам и то бяха тези трети държави там. А и файла е озаглавен LIST OF RISK AND HIGH RISK COUNTRIES.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Не зная кой е модератор на темата, но има ли вариант да се измисли нещо за по-лесно намиране в нея ?

 

Например: като се пише мнение, то да започва задължително с символ+име на държавата -  #Италия (да речем)  и после в търсачката всеки ще може да си търси лесно мненията за съответната държава която го интересува .

 

Мисля си на глас просто...

Всички модерираме навсякъде.

Можем да се опитаме да отбелязваме, но най-добре е всеки пишещ да го прави - за вас ще е едно отбелязване, за нас много.

 

ПП И аз търся като Шоколадката. :smile:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
47 minutes ago, Ivko said:

Лично аз в този пдф съм виждал отделна колона с HI RISK държави сега не виждам и то бяха тези трети държави там. А и файла е озаглавен LIST OF RISK AND HIGH RISK COUNTRIES.

Ясно ,на практика за Испания всички държави са нерискови или рискови ,но в момента нямат високорискови.За  хора със сертификат  тест не е необходим независимо откъде идват.

 

 

53 minutes ago, agenta said:

@Ivko, а служителката от посолството каза, че страните в HI RISK зона са всички извън RISK COUNTRIES , смятай колко е запозната 🙂

Ами то леко двусмислено е написано ,но поне в посолството би трябвало да са наясно с  подобни неща.Поне да не плюем само по нашите писачи на Заповеди в МЗ.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да си сверя часовника - за влизане в Испания от тук се иска сертификат за ваксина или за преболедуване или тест. Отделно се попълва формуляр и се получава QR код, no?

 

П.П. Грешна тема, намерих отговора в правилната.

Връзка към коментар
преди 9 часа, Фил каза:

От 15.02 натам, ако си напарвиш бустер в рамките на 4 месеца от предишната последна доза, сертификатът, или както вече се казва във Франция "Pass vaccinal", ще предължи да е валиден. Без бустер, след изтичане на 4 месеца от последната доза, вече нямаш валиден "Pass vaccinal".  Ако (пак говорим за след 15.02) си направиш бустер,и това се случва повече от 4 месеца от последната предишна доза, ще трябва да мине една седмица след поставяне на бустера, за да имаш отново валиден "Pass vaccinal". 
Ти знаеш френски :wink:, ето ти подробно инфо тук 

Днес влязохме в Барселона,никой не ни е проверявал антигенните  тестове,бяха на 46часа.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да попитам за #Дубай - Оказа се, че след 3 дни ни изтичат сертификатите по новия регламент на ЕС за 270 дни, а имаме билети за Дубай на 19.02.

 

Те дали прилагат същата валидност или за тях стига да имаме 2 ваксини + тест ще е ОК?

 

И другото нещо - ако сложим бустер трябва ли да се чака някакво време за да стане валиден сертификата за бустер ? (7/14 дни?)

Връзка към коментар

За Дубай важен е ПСР първо за влизане, и на второ място ваксинационни сертификати. Думата бустер е непозната. В неделя се прибрах оттам. 
Бустерът е само тема в Европа. 
за Абу Даби  влизане - има и КПП между Дубай и Абу Даби, проверяват за двата документа. в страната сам след нов ПСР направен в Дубай, дори и за Мол ти трябва с валидност 72 часа. Проверяват датити и часа на документите на входове навсякъде.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

#Италия

Вчера са приели някои нови решения, които ще влязат в сила един ден след публикуването на декрета в Държавен вестник.

Бустера ще стане безсрочен.

Другото е, че ваксинираните с две дози + преболедуване, също ще имат безсрочен сертификат.

Чужденците, които влизат само с тест, ще могат да ползват хотели, ресторанти и други места, където се изисква супер грийн пас, те ще ги ползват с обикновен грийн пас.

Информацията ми е от приятелка, която живее там. Ще ми каже и като публикуват декрета.

  • Харесвам 15
  • Браво 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

#Испания
Привет 🙂,
Утре ще летя за Барселона и тръгнах да си попълвам PLF  формата, но на стъпката където трябва да си Upload-на сертификата (ваксинационен) след като добавя файла ми излиза грешка validation Error и не успява да го валидира. Някой дали е имал подобен проблем? Има едно тикче, където може да го отбележиш и да попълниш данните на ръка мисля така да довърша формата, надявам се да не е проблем 🙂

Връзка към коментар
преди 18 минути , Mary каза:

#Италия

Вчера са приели някои нови решения, които ще влязат в сила един ден след публикуването на декрета в Държавен вестник.

Бустера ще стане безсрочен.

Другото е, че преболедувалите + две дози ваксина, също ще имат безсрочен сертификат.

Чужденците, които влизат само с тест, ще могат да ползват хотели, ресторанти и други места, където се изисква супер грийн пас, те ще ги ползват с обикновен грийн пас.

Информацията ми е от приятелка, която живее там. Ще ми каже и като публикуват декрета.

Ехааа, браво. Най-накрая 😉

 

В Швеция ще отпаднат рестрикциите на 9.2., 

https://www.bnnbloomberg.ca/sweden-lifts-covid-restrictions-as-pandemic-enters-new-phase-1.1717687

https://bnonews.com/index.php/2022/02/sweden-to-drop-all-covid-19-restrictions/

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , Hristo Rusev каза:

#Испания
Привет 🙂,
Утре ще летя за Барселона и тръгнах да си попълвам PLF  формата, но на стъпката където трябва да си Upload-на сертификата (ваксинационен) след като добавя файла ми излиза грешка validation Error и не успява да го валидира. Някой дали е имал подобен проблем? Има едно тикче, където може да го отбележиш и да попълниш данните на ръка мисля така да довърша формата, надявам се да не е проблем 🙂

Да, не успяхме да качим сертификат за преболедуване, но проблем нямаше. То даже ги проверяваха с око-валидатор на летище (Валенсия).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , Hristo Rusev каза:

#Испания
Привет 🙂,
Утре ще летя за Барселона и тръгнах да си попълвам PLF  формата, но на стъпката където трябва да си Upload-на сертификата (ваксинационен) след като добавя файла ми излиза грешка validation Error и не успява да го валидира. Някой дали е имал подобен проблем? Има едно тикче, където може да го отбележиш и да попълниш данните на ръка мисля така да довърша формата, надявам се да не е проблем 🙂

#Испания
И преди съм го писала - първо ъплоудваш сертификата, после отмяташ тикчето за да попълниш на ръка. И така накрая като събмитнеш ти прикача и сертификата към формата.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 36 минути , Hristo Rusev каза:

#Испания
Привет 🙂,
Утре ще летя за Барселона и тръгнах да си попълвам PLF  формата, но на стъпката където трябва да си Upload-на сертификата (ваксинационен) след като добавя файла ми излиза грешка validation Error и не успява да го валидира. Някой дали е имал подобен проблем? Има едно тикче, където може да го отбележиш и да попълниш данните на ръка мисля така да довърша формата, надявам се да не е проблем 🙂

Аз - миналата седмица бях за три дни в Барселона. Напишете на ръка данните, които се изискват. Всичко го има в сертификата. Няма страшно!

преди 58 минути , Mary каза:

#Италия

Вчера са приели някои нови решения, които ще влязат в сила един ден след публикуването на декрета в Държавен вестник.

Бустера ще стане безсрочен.

Другото е, че ваксинираните с две дози + преболедуване, също ще имат безсрочен сертификат.

Чужденците, които влизат само с тест, ще могат да ползват хотели, ресторанти и други места, където се изисква супер грийн пас, те ще ги ползват с обикновен грийн пас.

Информацията ми е от приятелка, която живее там. Ще ми каже и като публикуват декрета.

Браво! Чакам с  нетърпение новините! 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

привет, мисля че имам нужда от малко помощ - чета и все повече се обърквам.

 

Правим през февруари средното пътуване:

17 февруари- София -  Брюксел

18 февруари -  Брюксел - Кабо Верде

25 февруари - Кабо Верде - Брюксел

27 февруари -  Брюксел -  София

 

С ваксини от август сме- т.е. минали са 6 м, но правилата за Белгия влизат от 1 март

И двата ни престоя в Брюксел са под 48 часа.

На отиване летим с антигенен от София.

На връщане обаче- се забатачих - трябва ли да правим пср и къде-в Кабо Верде?,  в Белгия на първия ден?, или можем без , или остава да си правим като си приберем в София, за да падне карантината..

Също ме обърква попълването на plf за Белгия - един ли попълваме или два..- за двата престоя?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.