Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 3.02.2022 г. в 18:19, stanislavpp каза:

Нова Зеландия сваля поетапно всички рестрикции за влизане:

 

  • As of February 27, 2022, fully vaccinated New Zealanders and select other eligible travelers arriving from Australia will be able to arrive in New Zealand without having to go into a quarantine facility, but rather they can self-isolate
  • As of March 13, 2022, fully vaccinated New Zealanders and select other eligible travelers from around the globe will be able to arrive in New Zealand without having to go into a quarantine facility, but rather they can self-isolate
  • As of April 12, 2022, up to 5,000 eligible international students will be allowed to enter the country
  • As of July 2022, travelers from visa-waiver countries (including the United States) will be allowed to enter the country without having to self-isolate
  • As of October 2022, pandemic travel restrictions will end, and travelers will once again be allowed to enter the country from across the globe

 

Еха! Чудесна новина, изглежда, че ако всичко е наред и няма нови мутации, Нова Зеландия ще е птворена за посещение за следващото им лято 🥳

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , t_petkov каза:

В същото време чета ето това: 

 

c. Transit in Deutschland, ankommend aus Hochrisikogebieten und Nicht-Risikogebieten nach Reisezielen ausserhalb Deutschlands:

 

Alle Gäste über 6 Jahre, die in Deutschland auf einen Weiterflug umsteigen müssen, unabhängig von den Regeln ihres Ziellandes, eines der folgenden medizinischen Zertifikaten vorweisen können:

  • Negatives COVID-Testergebnis (digital oder ausgedruckt): Entweder PCR-, LAMP-, oder TMA Test, durchgeführt innerhalb von 48 Stunden vor Abflug am ersten Einsteigeort, oder ein AntiGen-Test, durchgeführt innerhalb von 48 Stunden vor der Einreise nach Deutschland.
  • Genesungsnachweis (digital oder ausgedruckt): ausgestellt auf Basis eines positiven PCR-/LAMP-/TMA Tests, ausgestellt zwischen 28 Tagen und 90 Tagen vor der Einreise
  • Impfnachweis (digital oder ausgedruckt): Abgeschlossene Impfung, d.h. die letzte Dosis wurde vor 14 Tagen verabreicht, der Impfstoff muss vom  Paul-Ehrlich-Institut zugelassen sein.

 

според което трябва да предостави едно от трите неща: сертификат за пълна ваксинация, тест или сертификат за изкарал Корона. 🤔🤔

Да, явно има някакво изключение ако си транзит. Защото с тест и сега може да влезеш от България в Германия, но ще си в карантина. Летището пише също, че 3Г е възможно.

Screenshot_20220205-134147.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 3.02.2022 г. в 7:08, Bella A каза:

За Дубай важен е ПСР първо за влизане, и на второ място ваксинационни сертификати. Думата бустер е непозната. В неделя се прибрах оттам. 
Бустерът е само тема в Европа. 
за Абу Даби  влизане - има и КПП между Дубай и Абу Даби, проверяват за двата документа. в страната сам след нов ПСР направен в Дубай, дори и за Мол ти трябва с валидност 72 часа. Проверяват датити и часа на документите на входове навсякъде.

 

Предстои ни пътуване до Дубай на 01.03. Аз с изтекъл по европейския регламент ваксинационен сертификат, майка ми с валиден такъв и голямата дъщеря на 7 без никакви ваксини и сертификати.

1. Влизането в Дубай до колкото разбирам е с ПСР тест без значение ваксиниран, преболедувал и бустер неща, които важат за ЕС.

2. За достъп до различни обществени места обаче - молове, атракции и т.н. какъв точно ваксинационен сертификат търсят?

3. Ако гледат ПСР тест първо, това означава ли, че може да не ни допуснат в Бурж Халифа или Дубай мол например ако нямаме такъв, но пък имаме горепосочените сертификати?

4. Допълнително разбирам, че ако искаме да отскочим до Абу Даби, без ПЦР тест няма да можем 😞 Правилно ли разбирам?

Връзка към коментар

Преди час и половина се прибрахме от Дубай.

Влизането в Дубай е с ПСР.

За деца под 12 години не се изисква ПСР. 

В никой от моловете не искат ПСр или нещо друго, не ги интересуват ваксини и сертификати. Днес фууд корта на Мола беше пълен. 

ПСР искат за Експото.

Този път не ходихме до Абу Даби, но доколкото знам искат и тест и ваксина.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

# Чехия

Чехите вече няма да трябва да представят cepтификати, за да получат достъп до обществени услуги.

https://newsinfo.inquirer.net/1549428/czechs-to-drop-covid-19-pass-despite-infection-spike

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Shlosera каза:

4. Допълнително разбирам, че ако искаме да отскочим до Абу Даби, без ПЦР тест няма да можем 😞 Правилно ли разбирам?

Имате две опции за Абу Даби:

 - влизате с теста от БГ, но трябва да е в рамките на 48ч, но с него не може на обществени места

 - правите си в Дубай пср и с него влизате и ходите, където искате

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Влизане в Сицилия през Катания нито формуляр за локация, нито   green pass, не се проверяват. Важното е, че бустер направен 6 дни преди пътуването е валиден.

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , funny каза:

# Чехия

Чехите вече няма да трябва да представят cepтификати, за да получат достъп до обществени услуги.

https://newsinfo.inquirer.net/1549428/czechs-to-drop-covid-19-pass-despite-infection-spike

Чехите вече броят реинфекции. Май и румънците го правят.

 

1C6E3D60-AAEB-42BE-AE25-4BE635D36A77.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, Росица Димитрова каза:

ПСР искат за Експото

В сайта на Експото пише съвсем друго. Признава се поне една доза поставена ваксина, за който не е ваксиниран - пср тест, направен предния ден. Даже е безплатен. Отлична идея за тези които искат да ходят до Абу Дани, трябва да имаш билет за Експото поне за един ден, но предполам билета ще е по евтин от пср в Дубай и с един удар два...

Вие лично ходихте ли до Експото?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, ходихме на Експото, но пропуснах да уточня, че не сме ваксинирани. Влязохме на Експото с ПСР-а, с който влязохме и в Дубай. Даже ние пристигнахме в събота в 16,30 в Дубай, в понеделник сутринта отидохме на Експото.

И да похваля лаборатория Кандиларов на Терминал1, ПСР тестовете ни станаха готови за по-малко от 2 часа, цената 65 лв. с ваучер.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 41 минути , Росица Димитрова каза:

И да похваля лаборатория Кандиларов на Терминал1, ПСР тестовете ни станаха готови за по-малко от 2 часа, цената 65 лв. с ваучер.

В деня на тръгването ли си направихте тестовете или предварително? Полетът май беше ранен - 9:30, а лабораторията работи от 7.

Връзка към коментар
преди 19 минути , jorrro каза:

В деня на тръгването ли си направихте тестовете или предварително? Полетът май беше ранен - 9:30, а лабораторията работи от 7.

Аз пък мога да похваля същата лаборатория на Т2. В 10:00 ч. взета проба, в 11:45 ч. готови резултати. Цена 65 лв. с предварително взет ваучер. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , jorrro каза:

В деня на тръгването ли си направихте тестовете или предварително? Полетът май беше ранен - 9:30, а лабораторията работи от 7.

Ние направихме тестовете в деня преди полета.

В деня на полета, полета наистина е ранен, минахме през лабораторията, изпринтиха ни тестовете и заминахме. 

Лабораторията работи от 7 и нямаше никакви клиенти /или пациенти, не знам кое е правилното/.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, Като говорите за Дубай някой дали има информация дали ще ни искат ПСРи ако сме само транзитни. Прибираме се следващата неделя с Емирейтс и престоя на летището ни е само 4 часа. За БГ вече ми е ясно с новата заповед.

Връзка към коментар

За UK , ако има билет за връщане пак ли трябва ПСР. Примерно ще се връщаш след 2 дни или ако си неваксиниран , върнеш се след 2 дни, няма смисъл от теста на Ден 8 няма как да го направиш?!

Връзка към коментар

Преди трябваше да го платиш, без значение, че няма да седиш толкова време, не беше нужно да го правиш, естествено.

Сега въобще чух, че отпадат тия тестове, но не знам откога и за кого...

Приеми, че ако ти трябва тест трябва да напишеш кода във формата ....

Връзка към коментар
преди 2 часа, Росица Димитрова каза:

Ние направихме тестовете в деня преди полета.

В деня на полета, полета наистина е ранен, минахме през лабораторията, изпринтиха ни тестовете и заминахме. 

Лабораторията работи от 7 и нямаше никакви клиенти /или пациенти, не знам кое е правилното/.

Благодаря. И аз се чудя дали да не направя така, но ме притеснява, че според сайта на летището, в сградата му се допускат само пътници, а пък реално полетът ще е на следващия ден.

Връзка към коментар

Ние като отидохме никой не ни попита нищо, но понеже не знаехме къде е лабораторията се върнахме и попитахме охраната до входа. Те ни упътиха. Нямаше никакви чакащи, минахме много бързо. След около час и половина си проверих онлайн резултатите, отдъхнахме като ги видяхме и на другата сутрин си взехме тестовете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , jorrro каза:

Благодаря. И аз се чудя дали да не направя така, но ме притеснява, че според сайта на летището, в сградата му се допускат само пътници, а пък реално полетът ще е на следващия ден.

Казвате, че сте за лабораторията и ще летите на следващия ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Актуално от Ирландия, айляк е страшен. Никой не ни провери плф формата, в хотелите не ни искаха дори паспорти, камоли ли сертификатите. Страхотно време е за пътуване натам. На прибиране сертификатите ни бяха изтекли и правихме антигенен там, но решихме да пробваме с изтеклите сертификати и ни казаха, че няма проблеми 😆.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 час, searus каза:

Четох, четох и не откривам как стои въпроса за влизане в UK, ако си преболедувал... само за ваксинирани и не ваксинирани 🙄...някой да ме осветли 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За съжаление, това

Natural immunity

Proof of natural immunity will not be accepted as an alternative to proof of vaccination or a negative COVID test.

 

ми говори, че не им пука дали човек е преболедувал. Но някой знаещ да каже.

Аз  , чак сега си проверих Аржентина и установих, че още от ноември са отворили границите, а аз си живеех с мисълта, че не са или поне има карантина. Пууу, как ме е яд, пропуснах тази година, но почвам да си планирам вече Патагония за догодина . И без това, последните цени на билетите бяха .... красиви . Та поне ще може да се оглеждам за оферти .

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Полетите вече често са най-малкия разход. Летиш до Хонолулу за 300 кинта или до Таити за 700 , а рентакар-а там ти е толкова за ден или максимум за два.

По много дестинации които се отварят цените наистина полудяха. Хората са жадни да пътуват , две години не са харчили и сега тези пари трябва да им бъдат прибрани. То само китайците сега като се втурнат отново към света ...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 31 минути , wiliko каза:

Четох, четох и не откривам как стои въпроса за влизане в UK, ако си преболедувал... само за ваксинирани и не ваксинирани 🙄...някой да ме осветли 

Такава категория в ОК не съществува 🤣 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.