Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 37 минути , DaBo каза:

Моля ви за спешен отговор. Евакуират ни от Украйна. Ще летим с Луфтханза и кацаме от Франкфурт в понеделник. Ваксинирани сме с бустерна доза. Трябват ли ни тестове - какви и за къде? Някаква лудница е в момента и много ми е трудно да намеря бързо информация. 

Дай Боже всичко да е наред! Успешно прибиране! 

И аз стискам палци! 🙏

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , DaBo каза:

Моля ви за спешен отговор. Евакуират ни от Украйна. Ще летим с Луфтханза и кацаме от Франкфурт в понеделник. Ваксинирани сме с бустерна доза. Трябват ли ни тестове - какви и за къде? Някаква лудница е в момента и много ми е трудно да намеря бързо информация. 

Украйна е в списъка с рискови страни за Германия. Пли пътуване към Германия е нужна онлайн регистрация тук: https://www.einreiseanmeldung.de/

Но вие доколкото разбирам ще сте само транзит във Франкфурт и тогава не съм сигурна, че ви трябва регистрация.

Щом имате бустери със сигурност не ви трябват тестове, независимо дали сте само транзит или не.

 

Успешно прибиране.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Masmiya, транзит сме с три полета. Киев-Мюнхен-Франкфурт-София… Навремето така се прибирахме от Богота и сега пак, но вариантите са доста изчерпани. Иначе трябваше самолет на фирмата да ни вземе, ама в цялата група фирми са 11 експата с 5 националности и става мазало. 
Благодаря ви! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Masmiya каза:

Украйна е в списъка с рискови страни за Германия. Пли пътуване към Германия е нужна онлайн регистрация тук: https://www.einreiseanmeldung.de/

Но вие доколкото разбирам ще сте само транзит във Франкфурт и тогава не съм сигурна, че ви трябва регистрация.

Щом имате бустери със сигурност не ви трябват тестове, независимо дали сте само транзит или не.

 

Успешно прибиране.

Няма нужда от регистрация при транзитно преминаване през Германия. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вижте за влизане в Германия какво се изисква, че при тоя маршрут ви е задължително влизането, това не е транзит. И виж багажа дали трябва да го взимате в Мюнхен, почти съм сигурен, че трябва, аз така си чаках багажа 1ден при такъв маршрут (с вътрешен полет в средата).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Иначе доколкото разбирам от Тиматик ако сте ваксинирани преди повече от 14 и по-малко от 270 дена не ви трябва тест за Германия.

Успех ви желая.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Може ли малко помощ

на връщане от Малдиви едни приятели минават през Дубай

имат 6 ч между двата полета за втория към бг

могат ли да излязат от летището за да наемат стая в хотел да поспят и после да се върнат на летището?

Връзка към коментар

Могат, но доколкото разбирам за влизане в Дубай трябва тест. Евентуално за 6 часа престой не си струва два пъти минаване на границата и тест, защото ще останат 3 часа за сън, а може да има хотел в транзитната зона на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

Могат, но доколкото разбирам за влизане в Дубай трябва тест. Евентуално за 6 часа престой не си струва два пъти минаване на границата и тест, защото ще останат 3 часа за сън, а може да има хотел в транзитната зона на летището.

Да а доколкото сега разбрах няма да правят пср за да не излезе положителен

ще влязат в някой лоундж 

Благодаря

Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

Вижте за влизане в Германия какво се изисква, че при тоя маршрут ви е задължително влизането, това не е транзит. И виж багажа дали трябва да го взимате в Мюнхен, почти съм сигурен, че трябва, аз така си чаках багажа 1ден при такъв маршрут (с вътрешен полет в средата).

Не взимаме багаж никъде! На един билет е всичко. Сигурно е! Важното е така или иначе да излезем извън Украйна без значение рута. Много се надявах евакуацията за е през Сейшелите например, ама засега греда.. 😉

  • Харесвам 8
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 3 минути , DaBo каза:

Важното е така или иначе да излезем извън Украйна без значение рута.

Toва звучи направо апокалиптично. Толкова ли е зле положението? Може да ме вземеш за пълен хахо, но аз сериозно все още обмислям вариант да се поровя в архивите на Лвов през юни тази година ако получа покана. На 15 февруари чакам отговор от организаторите на един местен конкурс. Както вървят нещата, конкуренцията май ще се самоелиминира, но ще е интересно да чуя твоето мнение на очевидец какво става в момента в Украйна.

Връзка към коментар
преди 7 часа, DaBo каза:

Не взимаме багаж никъде! На един билет е всичко. Сигурно е! Важното е така или иначе да излезем извън Украйна без значение рута. Много се надявах евакуацията за е през Сейшелите например, ама засега греда.. 😉

Дани, стискам палци всичко да мине успешно и спокойно! В къщи си е най-добре!

И дано се нормализира ситуацията! Не може тези два, иначе толкова близки по душевност, вяра и традиции, народа да се избиват заради нечии геополитически  и други интереси!

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар

Киргизстан премахват изискването за PCR тест за ваксинирани :

 

https://visitkarakol.com/news/kyrgyzstan_cancels_requirement_for_pcr_test_for_vaccinated_people0?fbclid=IwAR3nxHPe9eMa2a1TWeuutECO2nXZNa1Jll4srEq2whL_ovbPKic3ZdhQ2Lk

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

@DaBo, дано всичко мине спокойно при вас! Никой от нас не знае какво ще се случи, но това са моменти с високо напрежение, нерви, ... и дано всичко мине благополучно! Не е важно дали ще ви искат PCR тест или не, важното е да успеете да се приберете. Всичко останало са подробности. 

Стискам палци! 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, DaBo каза:

Не взимаме багаж никъде! На един билет е всичко. Сигурно е! Важното е така или иначе да излезем извън Украйна без значение рута. Много се надявах евакуацията за е през Сейшелите например, ама засега греда.. 😉

Успешно прибиране! Всичко ще е наред!

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.02.2022 г. в 10:04, DaBo каза:

Моля ви за спешен отговор. Евакуират ни от Украйна. Ще летим с Луфтханза и кацаме от Франкфурт в понеделник. Ваксинирани сме с бустерна доза. Трябват ли ни тестове - какви и за къде? Някаква лудница е в момента и много ми е трудно да намеря бързо информация. 

Успешен полет, пиши като се приберете. Кога летите? Всичко ще е наред! 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди 1 час си сложих бустерна доза и сканирах сертификата с приложението VerificaC19, с което проверяват и в #Италия, светна в зелено, че е валиден. 🙂 Така че не би трябвало да трябва да се изчакват 14 дни след дозата, за да се пътува. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@DaBo, радвам се, че сте по план.

За поста ти обаче няма подходящ емотикон.

Дано скоро се върнете в мирна и слънчева Украйна, пък после, по ваше желание, да се местите и да пътувате.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 11.02.2022 г. в 22:01, zon каза:

Белгия 

 

Nieuwe reisregels maken komaf met kleurcodes | Overlegcomité | hln.be

 

Новите правила за пътуване премахват цветните кодове

 

Консултативният комитет въвежда нови правила за пътуващите. Освен това ситуацията с короната в страната на произход вече не се взема предвид, а само състоянието на ваксинацията, възстановяването или тестването на лицето.

 

Редакция 11 февр. 2022

Последна актуализация: 18:38

 

Пътуващите, които влизат в страната ни, ще трябва да имат валиден сертификат за ваксинация, тест или възстановяване от края на следващата седмица. Това се отнася за страните от ЕС и Шенген, както и за трети страни, като Обединеното кралство, САЩ или Япония.

Но хората, които идват от трета страна и не са ваксинирани, могат да влязат в страната само за съществено пътуване. След това ще им трябва скорошен сертификат за възстановяване или отрицателен резултат от тест.

 

Сертификатът за ваксинация на пътника е валиден за 270 дни, ако се отнася до основната ваксинация.

За тези, които вече са получили бустер ваксина, срокът на валидност е неограничен.

 

Сертификатът за тест е валиден за 24 часа, ако се използва бърз тест за антиген. PCR тестовете са валидни за 72 часа.

 

И накрая, здравните министри са натоварени да опростят правилата за тестване и карантина за пътуващите в собствената си страна. Федералният здравен министър Франк Ванденбруке се надява да обсъди това на междуведомствената конференция следващата сряда, каза той след консултативната комисия. 

Някой знае ли дали има карантина при пътуване от България за Белгия ?

Връзка към коментар
преди 1 час, DaBo каза:

Но, за съжаление, политиците са тези, които вземат решенията и в момента те не са в полза на мирния и нормален живот.

Според мен всичко е ,заради това Русия да принуди Украйна да не влиза в НАТО.Ако днес Украйна се откаже от това няма да има война или ще е само в Донбас.

 

И да не е спам,лаборатория Рамос са увеличили от 1.1 цената на антигенен на 15 лв,а беше 10.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@DaBo, благодаря ти за подробния отговор! Успешно прибиране в България! И дано да можете да се върнете пак скоро в Украйна и да живеете без проблеми!

Иначе и аз вчера говорих с приятели от Запорижя и те ми казаха същото като теб, че животът си тече уж както преди, съвсем нормално, но медиите постоянно нагнетяват напрежението и създават впечатлението, че всеки момент ще има война. Дано да се намали това напрежение.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.