Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Valentin Takev каза:

Някой знае ли дали има карантина при пътуване от България за Белгия ?

Не, няма карантина. Трабва да представиш или сертификат за ваксинация или сертификат за преболедуване или негативен пср, направен до 72 часа преди пристигането в Белгия. Пср се изисква ако нямаш сертификат за ваксинация или за преболедуване. 

Трябва да попълниш и PLF преди пристигане в Белгия. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 часа, DaBo каза:

Преди малко кацнахме в Мюнхен. Водим се успешно евакуирани, според плана за екстракция. Предстоят още два полета и търчане из летището във Франкфурт в луд опит да хванем самолета за София, но и да не успеем - who cares…

 

@Crazy Horse, забавих се да ти отговоря, защото наистина не знам какво да ти кажа. Ако се абстрахираш от новините, животът в Украйна е същият, какъвто беше миналата година, преди 2 години, преди 3…. Тоест абсолютно нормален. Но, за съжаление, политиците са тези, които вземат решенията и в момента те не са в полза на мирния и нормален живот. Сякаш на всяка цена се търси причина за конфликт и от двете страни, а потърпевш ще е Украйна и нейното население. Като цяло, по всякаква информация, Западна Украйна ще остане извън зоната на инвазия, ако има такава. В Лвив в момента са временните дипломатически мисии на Щатите, Канада и т.н. още държави, които си евакуираха посолствата. Там са допълнителните офиси на много международни фирми в случай на конфликт, вкл. и фирмата, в която работи моя съпруг. До юни месец има много време, така че изчакай максимално. Дори и Лвив да е извън всичко, много вероятно е да затворят въздушното пространство или да спрат гражданските полети. Като наближи времето, пиши ми, за да ти кажа какво е положението. 
 

И малко офф-топик:

Пристигнахме в Киев на 01.10.2018 с полет през Виена. Времето беше слънчево и с огромна видимост. Като започна безкрайната украинска равнина и сълзите ми сами тръгнаха. Беше ми супер мъчно за невероятната Малайзия. Със сигурност Украйна не беше любов от пръв поглед, дори не беше и от втори. Дълго време се гледахме с нея, докато я нарека “вкъщи”. Днес е същият слънчев и топъл за сезона ден. И сълзите пак тръгнаха, докато самолетът набираше височина. За първи път нямаме никакво желание да се върнем в БГ…. Мирът е най-голямото постижение на миналия век. Това малко, невидимо чудо, което прави възможно това да пътуваме, пътешевстваме, да сме заедно не само тук, но да се и познаваме в реала. Засега казваме само чао на Киев с огромната надежда много скоро пак да сме си в сегашното ни вкъщи:

 

828D9AC8-00BF-4A60-A0B8-D1D7E68A656C.jpeg.8cdf5792e44bc815e94bc7b12eb0b54e.jpeg

 

7FEEE6D3-CC08-4540-87DC-2379D5952543.jpeg.273034556e15f06e5570e644920110d3.jpeg
 

Благодаря ви за подкрепата и помощта!

@DaBoнадявам се да се върнете скоро,ние да осъществим отложеното пътуване и да пием заедно по чаша в Киев!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

 

 

И да не е спам,лаборатория Рамос са увеличили от 1.1 цената на антигенен на 15 лв,а беше 10.

Ако се регистрирате предварително на сайта им, антигенния е 13.50, а пср-а 72лв

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

 

 

И да не е спам,лаборатория Рамос са увеличили от 1.1 цената на антигенен на 15 лв,а беше 10.

Ако се регистрирате предварително на сайта им, антигенния е 13.50, а пср-а 72лв

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, zon каза:

Не, няма карантина. Трабва да представиш или сертификат за ваксинация или сертификат за преболедуване или негативен пср, направен до 72 часа преди пристигането в Белгия. Пср се изисква ако нямаш сертификат за ваксинация или за преболедуване. 

Трябва да попълниш и PLF преди пристигане в Белгия. 

без бустерна на jansen  270 денa беше валидност нали

Връзка към коментар
преди 3 минути , Valentin Takev каза:

без бустерна на jansen  270 денa беше валидност нали

Относно влизане в Белгия се приема сертификатът на ЕС, т.е. каквото е решено на Европейско ниво за придвижване. 

 

На място в Белгия за ресторанти, кафенета, хотели, фитнеси, музеи, кино, събития се изисква двойна ваксинация или поставена бустерна доза, за срока на която няма ограничение, или се изисква сертификат за преболедуване, или тест ако няма сертификати.

От 1 март срокът на поставената втора доза, не трябва да е по дълъг от 5 месеца.

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , zon каза:

Относно влизане в Белгия се приема сертификатът на ЕС, т.е. каквото е решено на Европейско ниво за придвижване. 

 

На място в Белгия за ресторанти, кафенета, хотели, фитнеси, музеи, кино, събития се изисква двойна ваксинация или поставена бустерна доза, за срока на която няма ограничение, или се изисква сертификат за преболедуване, или тест ако няма сертификати.

От 1 март срокът на поставената втора доза, не трябва да е по дълъг от 5 месеца.

питам само конкретно за влизането Дали e 270 ..

Връзка към коментар
Нидерландското правителство обмисля премахването на почти всички ограничения за коронавирус от 25 февруари, съобщава Нидерландската телевизионна корпорация (NTK), цитирана от БГНЕС.
 
Според канала ще останат в сила само основни препоръки като избягване на ръкуване, спазване на хигиенни правила, проветряване помещения и тестване при наличие на симптоми. 
 
"Задължителното носене на маски и спазването на дистанция от 1,5 метра ще останат в миналото“, отбелязва NTC. „Препоръката да се работи от вкъщи, когато е възможно, също ще престане да съществува".
 
От 18 февруари времето за затваряне на кафенета, барове и ресторанти, както и културни и развлекателни институции ще бъде променено от 22:00 часа на 01:00 часа, а след седмица всички заведения ще могат да се върнат към нормалния си график на работа, както преди пандемията.
 
Зелените сертификати също ще останат в миналото, но използването им не е изключено отново в ситуации, в които това може да бъде нужно. Може да са необходими и за задгранични пътувания. При големи масови събития ще започне да работи 1G системата, при която допускането ще бъде разрешено само при отрицателен резултат от тест за коронавирус.
 
Според NTC решението на правителството се основава на факта, че пандемията вече не създава голям натиск върху здравната система.
 
Официално премахването на ограниченията трябва да бъде обявено на пресконференция във вторник. Основен говорител ще бъде министърът на здравеопазването, благосъстоянието и спорта Ернст Куйперс.
 
 
П.П. Германия обмисля падане  на почти всички мерки от 20 март , а Румъния от 8 март.
  • Харесвам 13
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте.

Трябва да се пътува от България до Германия с автомобил. Човекът е с Янсен от началото на декември.

Окей ли е това да се случи без допълнителни условности? Европа нали приеха валидност 270 дни на сертификата и по тази логика следва да е окей, нали така? Притеснението донякъде идва от факта, че ваксината е Янсен.

За Австрия бях чела, че ще спират да признават Янсен, в reopen europa чета, че може Янсен до 120 дни все пак, това дали е валидно?

 

Трябва ли да си бие бустер? Май като чета бустер може след три месеца за РНК или два месеца, ако бустерът е Янсен - да е след два. Веднага ли ще почне да важи сертификатът за бустера?

Връзка към коментар
преди 55 минути , Victoria каза:

Здравейте.

Трябва да се пътува от България до Германия с автомобил. Човекът е с Янсен от началото на декември.

Окей ли е това да се случи без допълнителни условности? Европа нали приеха валидност 270 дни на сертификата и по тази логика следва да е окей, нали така? Притеснението донякъде идва от факта, че ваксината е Янсен.

За Австрия бях чела, че ще спират да признават Янсен, в reopen europa чета, че може Янсен до 120 дни все пак, това дали е валидно?

 

Трябва ли да си бие бустер? Май като чета бустер може след три месеца за РНК или два месеца, ако бустерът е Янсен - да е след два. Веднага ли ще почне да важи сертификатът за бустера?

В Германия статус на напълно ваксиниран се получава 14 дни след втора доза Янсен, една доза се смята за непълно ваксиниран. Бустер ще е третата доза, и той вече важи директно след поставяне.

https://www.pei.de/EN/newsroom/dossier/coronavirus/coronavirus-content.html?cms_pos=3

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар

@DaBo радвам се много, че сте се евакуирали успешно. През уикенда нямах време много да пиша, но следях какво се случва. Постът ти ме просълзи, защото преди по-малко от година през май 2021г. нашето посещение на Украйна беше магично и очароващо, благодарение на твойте съвети и постове, за което ти благодаря.

 

Тогава си меслехме, че страната толкова много е дръпнала напред, че ако имам момент за започване на присъединяването и към ЕС, това ще бъде най-големият успех за региона, а тя ще задмине доста източно европейски държави членки на Съюза, но уви съдбата ги поставя под нови изипитания. Дано не се сбъднат те, дано не страдат хора и народи, защото както самата ти споменаваш най-голямото постижение на човечеството е мирът. 🙂 

 

Навядам се в съвсем скоро време да посетим отново Украйна, а вие да си се приберете там, ако това е било вашето място. Украйна има своето уникално очарование. 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , agenta каза:

 

Навядам се в съвсем скоро време да посетим отново Украйна, а вие да си се приберете там, ако това е било вашето място. Украйна има своето уникално очарование. 

Вече сме в София. Снощи се прибрахме без проблеми. На летището сканираха ваксинационния сертификат и това беше. 

Украйна за момента е нашето “у дома”, така както беше Колумбия и след това Малайзия. Живот и здраве, след две години би трябвало да има ново “у дома”. 
Просто за 24 часа събрахме по два куфара на човек, купихме билетите и заключихме жилището, в което останаха всичките ни вещи и хиляди спомени. Тръгнахме за вкъщи без яснота кога и дали изобщо отново ще сме вкъщи. 😉

  • Харесвам 27
  • Браво 4
Връзка към коментар

Въпроси за Италия.

 

Сертификатите за преболедувал на мъжа ми и детето светят в зелено на всички нива на италианското приложение Verifica19, но имената са на кирилица.

Нужно ли е да доплащаме на Рамус, за да ги направят на латиница или така да си караме?

 

Аз съм с Янсен между 6 и 9 месец, светя зелена на базовото ниво. При това положение, разбирам, че мога да вляза в страната без допълнителни тестове, така ли е?

Бустер дозата от кога започва да важи, четох, че от деня на поставянето, така ли е?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Звелина каза:

Въпроси за Италия.

 

Сертификатите за преболедувал на мъжа ми и детето светят в зелено на всички нива на италианското приложение Verifica19, но имената са на кирилица.

Нужно ли е да доплащаме на Рамус, за да ги направят на латиница или така да си караме?

 

Аз съм с Янсен между 6 и 9 месец, светя зелена на базовото ниво. При това положение, разбирам, че мога да вляза в страната без допълнителни тестове, така ли е?

Бустер дозата от кога започва да важи, четох, че от деня на поставянето, така ли е?

И нашите сертификати излизат с имена на кирилица в приложението, никой никъде не ни е правил проблем за това - нито на летище, нито в места за настаняване, хотели, ресторанти и тн, така че карайте си с тях. 
Бустерната доза след поставянето веднага свети в зелено, така че няма причина да не важи, реално те не проверяват дати, а дали свети в зелено или червено. Утре летя за Бергамо и ще мога да дам конкретна информация за това 🙂

 

Иначе интересно, че ваксина между 6 и 9 месец свети в зелено.. моята която е между 6 и 9 месеца, светна в червено още на 1-ви февруари с влизането на новите правила, сега все още я дава невалидна. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Kosta Grudov каза:

И нашите сертификати излизат с имена на кирилица в приложението, никой никъде не ни е правил проблем за това - нито на летище, нито в места за настаняване, хотели, ресторанти и тн, така че карайте си с тях. 
Бустерната доза след поставянето веднага свети в зелено, така че няма причина да не важи, реално те не проверяват дати, а дали свети в зелено или червено. Утре летя за Бергамо и ще мога да дам конкретна информация за това 🙂

 

Иначе интересно, че ваксина между 6 и 9 месец свети в зелено.. моята която е между 6 и 9 месеца, светна в червено още на 1-ви февруари с влизането на новите правила, сега все още я дава невалидна. 

А бяха ли минали 9 месеца между втората ти доза и бустера? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Kosta Grudov каза:

И нашите сертификати излизат с имена на кирилица в приложението, никой никъде не ни е правил проблем за това - нито на летище, нито в места за настаняване, хотели, ресторанти и тн, така че карайте си с тях. 
Бустерната доза след поставянето веднага свети в зелено, така че няма причина да не важи, реално те не проверяват дати, а дали свети в зелено или червено. Утре летя за Бергамо и ще мога да дам конкретна информация за това 🙂

 

Иначе интересно, че ваксина между 6 и 9 месец свети в зелено.. моята която е между 6 и 9 месеца, светна в червено още на 1-ви февруари с влизането на новите правила, сега все още я дава невалидна. 

Бустер ли си сложи? Точно си мислех за информация дали някой е летял с ваксина по-стара от 6 месеца и PCR, но явно едни мои приятели ще са опитните зайчета 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Другата седмица, живот и здраве, летя за Бразилия през Истанбул и съм в чуденка дали да си направя ПСР или бърз тест. За ПСР-а е ясно, но как да тълкувам в колко часа най-рано трябва да съм направила антигенния тест. 24 часа преди първия полет, от България или 24 ч от предполагаемото кацане в Бразилия?

 

The laboratory RT-PCR test must be taken a maximum of 72 hours before the first leg to Brazil. An antigen test must be taken a maximum of 24 hours before the first leg to Brazil.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Lindt каза:

А бяха ли минали 9 месеца между втората ти доза и бустера? 

Не, втората ми доза "навършва" 9 месеца на 18-ти февруари. 🙂 

Да, @darinamarinova, сложих понеже не исках да рискувам с правилото между 6 и 9 + тест, че имам мач да посещавам, а знам ли ги стюардите наясно ли са не са ли, светне ли им червеното и щях да бъда до там 😄 А и мястото за настаняване също не ми отговориха..  

 

@Juliaaa, VerificaC19 се казва приложението 🙂

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да попитам - ваучерите за ПСР тест от Кандиларов на Терминал 1 и Терминал 2 за какъв точно тест са ?  Ще летим за Дубай в Събота и пише, че не приемат Rapid PCR тест, трябва задължително да е RT PCR test.   Т.к. в условията на Кандиларов пише, че резултатът излиза до 2 часа, се чудя дали не предлагат такъв Rapid PCR тест, който няма да ни върши работа?   

 

П.С. Аз за първи път чувам за Rapid PCR, обикновено Rapid test се има предвид антигенен.

 

Цитат

The certificate must be a Reverse Transcription Polymerase Chain Reaction (RT PCR) test. Other test certificates including antibody tests, NHS COVID‑19 Test certificates, COVID‑19 Rapid PCR tests and home testing kits are not accepted in Dubai. Self‑testing/Self‑administered PCR test results will not be accepted.

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , П.Кръстев каза:

 Т.к. в условията на Кандиларов пише, че резултатът излиза до 2 часа, се чудя дали не предлагат такъв Rapid PCR тест, който няма да ни върши работа?

Ако са тези от 65лв ваучери не вярвам да е атиген тест за тези пари.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

Ако са тези от 65лв ваучери не вярвам да е атиген тест за тези пари.

Тези са, да. Между другото да те питам - Уиз ми пуснаха мейл и пише, че трябва ПСР-а да е с QR code, това не е ли изискване само за пристигащи от Великобритания в ОАЕ. За нас е обикновен ПСР до 72ч преди заминаване?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.