Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 8 минути , П.Кръстев каза:

За нас е обикновен ПСР до 72ч преди заминаване?

Да само го поглеждат, но разпечатан от лабораторията с подпис и печат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

# Испания

Бяхме седмица в Испания (Барселона, самолет до Севиля, влак до Мадрид, самолет до София днес). Освен сертификатите, които прикрепихме към тамошния plf формуляр, повече никой никъде не ни ги е търсил. В Севиля бяхме четири дни с отскок до Кадис – в заведения, музеи, влак средна дистанция и AVE никъде нищо не искат. На летището днес никакъв контрол при влизане в сградата. Е, някои носят маски навън, но щом им харесва...
Много наситена седмица ни се получи, а в Севиля се влюбих до живот.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

# Испания

Моля за спешен съвет, кипи предстартова треска и явно суматите изчетени страници през последните месеци ме докараха до блокаж и имам можеби тъп и дебилен въпрос, но как разбирате това за PLFите (от reopen.europa.eu):

"Пътуващите със самолет трябва да попълнят и подпишат формуляра по електронен път в рамките на 48 часа преди заминаването на полета, чрез уебсайта на Spain Travel"

Полета е към Барселона, wizz в петък в 6:55 сутринта.

Въпроса е трябва да попълня плф-ите в последните 48 часа преди полета - от утре(сряда) 6:55 натам...

ИЛИ

Трабва да съм ги изпратил до тогава и останат ли последните 48часа преди полета "вратичката" се затваря? В този случай трябва сега веднага да се захващам с тях?

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Може да го попълниш и на опашката за чекин в София 😃 имат предвид, че трябва да се чекираш първо и тогава понеже трянва да посочиш място в самолета, а стандартно отварят чекина 48 часа преди полет. Важно е да им покажеш Q кода тук на чекин и там на хелти контрола.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Ivko Благодаря за бързия отговор, сигурен ли си? Питам защото имам спомени, че се дискутираше, че се пише фалшиво място в самолета точно поради тази причина:  Защото срока за полълването изтича преди да отвори чекирането

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , КолЮ каза:

@Ivko Благодаря за бързия отговор, сигурен ли си? Питам защото имам спомени, че се дискутираше, че се пише фалшиво място в самолета точно поради тази причина:  Защото срока за полълването изтича преди да отвори чекирането

Сигурно е , потвърждението идва автоматично , все пак си ги разпечатайте , това е единственото което сканират за влизане в Испания

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , КолЮ каза:

@Ivko Благодаря за бързия отговор, сигурен ли си? Питам защото имам спомени, че се дискутираше, че се пише фалшиво място в самолета точно поради тази причина:  Защото срока за полълването изтича преди да отвори чекирането

Не,аз го попълних вечерта преди сутрешен полет за Мадрид с Уиз ,миналата седмица и нямаше проблем-дойде си QR кода.В крайна сметка не летях,беше с флекс и го преместих за март,но имах подготвено всичко.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , КолЮ каза:

@Ivko Благодаря за бързия отговор, сигурен ли си? Питам защото имам спомени, че се дискутираше, че се пише фалшиво място в самолета точно поради тази причина:  Защото срока за полълването изтича преди да отвори чекирането

При попълване на формуляра над два дни по-рано дава да се попълни до втора-трета стр. по спомен и после трябва да се върнеш и да го попълниш до 48 часа преди влизане в страната. Райън тук не ги проверяват, но уиз - да.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички светкавично отзовали се !

:hi: 

 

Отлагам за утре попълването на формата

 

Май ще имам помощни въпроси за самата Барселона, но тях ще ги пиша в темата на @ivan69, като мисля че е най-актуална за дестинацията към момента

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Исландия също обмислят падането на всички мерки от 25.02., но ще обявят официално на датата - ако има развитие, ще пиша по-подробно в темата с актуалните новини от страната. За момента не става ясно дали имат предвид само мерките на острова или и изискванията за пристигащи (предполагам, че те ще останат).

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Властите в Канада ще облекчат ограниченията за пътуване в края на месеца за чужденци и канадски граждани, които пътуват в чужбина поради намаляващите случаи на COVID, на фона на седмици на протести на шофьори на камиони в няколко града в цялата страна.

Длъжностните лица обявиха във вторник, че напълно ваксинирани международни пътници ще могат да направят бърз тест.  Напълно ваксинирани канадци, които правят кратки международни пътувания с продължителност по-малко от 72 часа, няма да се тестват, за да влязат отново в страната, съобщи "Ройтерс".

Съгласно настоящите правила, всички пътуващи трябва да представят отрицателен резултат от PCR тест в рамките на 72 часа от момента, в който пристигнат на канадската граница или от момента, в който полетът им ще пристигне в Канада, съобщи CTV News.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Виетнам се отваря за туристи от 15 март (някои области, вкл. Сайгон, Дананг...) . Сертификат за ваксинация, застраховка за ковид, бърз тест при пристигане и един ден самоизолация в избрания хотел.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

В близките месеци повечето популярни дестинации извън Европа колкото и да се отварят , сертификат за ваксина ще е задължително условие. Едва ли нещата много ще се променят преди есента.

По-добре така , отколкото нищо.

Съдейки по магеланската активност всичко вече си върви почти като в предковид времената 😉

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 14 минути , T.E.Lawrence каза:

Виетнам се отваря за туристи от 15 март (някои области, вкл. Сайгон, Дананг...) . Сертификат за ваксинация, застраховка за ковид, бърз тест при пристигане и един ден самоизолация в избрания хотел.

Най-после, крайно време беше! За какво е този 1 ден самоизолация, знаеш ли?

Връзка към коментар

14-02-2022 From tomorrow Tuesday there will be no requirement to present Covid Vaccination certificates to enter bars/restaurants and hotels as well as visitors to hospitals and residence homes in Andalucia. The Andalucia health minister, Jesús Aguirre, said that the government would not seek a court extension

https://www.andalucia.com/health/coronavirus

 

Yeaahhhh!!😎

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

В близките месеци повечето популярни дестинации извън Европа колкото и да се отварят , сертификат за ваксина ще е задължително условие. Едва ли нещата много ще се променят преди есента.

По-добре така , отколкото нищо.

Съдейки по магеланската активност всичко вече си върви почти като в предковид времената 😉

текущата вълна се мести (закономерно или не) на изток и към държавите, които все пак се опитват да се отварят, но не могат да си позволят да са супер смели съвсем скоро, така че бавно ще става

седмичният тренд показва намаление из западния свят с 30-40%, а в Хонг Конг и Камбоджа - увеличение с 300%, в други от региона - с между 100 и 200%

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

#Великобритания

Имам едно питане -  ваксинираните влизащи пътници в UK, с условновстите по отношение на пълен курс ваксинация, трябва да докажат това със сертификат, било европейски, или друг аналогичен документ. До колкото разбирам за тях няма срок на документа. А нашите европейски сертификати ще светят в червено след 270 дни от последната ваксина. И в случай на не поставяне на бустер, ще продължи да свети в червено. Във връзка с това, питам следното: ще се приемат ли сертификати, светещи в червено на телефоните си, или представени на хартия, ако това се поиска някъде? Примерно при чекина за полетите.

Връзка към коментар
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Виетнам се отваря за туристи от 15 март (някои области, вкл. Сайгон, Дананг...) . Сертификат за ваксинация, застраховка за ковид, бърз тест при пристигане и един ден самоизолация в избрания хотел.

Дано ситуацията и там не е като във Тайланд. Като прочетох написаното от теб в темата за похвали, не изглеждаше много обнадеждаващо...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Jenbel каза:

Най-после, крайно време беше! За какво е този 1 ден самоизолация, знаеш ли?

Дали ще проявиш ковид симптоми при пристигането. 🙂

 

преди 22 минути , П.Кръстев каза:

Дано ситуацията и там не е като във Тайланд. Като прочетох написаното от теб в темата за похвали, не изглеждаше много обнадеждаващо...

Нищо не е като в Тайланд, там е живо издевателстване над хората. Просто е марка и установен туризъм  и гледат да изсмучат на макс колкото могат. Като свършат зажаднелите за Тайланд - разделени семейства, бизнес, мерак, щото ходели от 20 год, ма пропуснали две заради пандемията и т.н. и останат масата хора, които избират повече, ще променят и там. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

"Пътуване до Франция от страни от „зелена зона“, включително от България:

- за пътниците, ваксинирани по смисъла на европейската регламентация – не се изискват никакви други документи освен доказателство за завършена ваксинационна схема*.

*Ваксинационната схема се счита за завършена:

  • 28 дни след поставяне на еднодозовата ваксина Янсен;
  • 7 дни след поставяне на втората доза за останалите ваксини, признати от Европейската агенция по лекарствата – Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield;
  • за лицата, получили всички необходими дози от ваксина, призната от Световната здравна организация, но непризната от Европейската агенция по лекарствата – 7 дни след поставянето на допълнителна доза от ARNm ваксина, призната от Европейската агенция по лекарствата.

*От 1 февруари 2022 г. лицата на възраст над 18 години, които желаят да влязат във Франция, трябва да са получили допълнителна доза от ARNm ваксина най-късно 9 месеца след последната им поставена доза."

 

Това от новата заповед на френския щаб отпреди два дни.  Не че мога да разбера какво пише, ама нали за  ваксинираните обединения  Юръп каза, че

важат сертификатите?! А тук май искат допълнително боцкане, за да те пуснат в Бове? Аз ли не схващам нещо... Аз съм в деветия месец с Джонсъна и викам да си я ползвам тея дни, че и билети имам вече.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За влизане в САЩ, за деца 12-18 год. не ваксинирани, освен тест иска ли се и нещо друго? 

Написано е така:
- Освободени от изискването за ваксинация, но не и от изискването за представяне на отрицателен резултат от тест за SARS-CoV-2, са:
• Пътниците, вече навършили 2, но ненавършили още 18 години;
• Притежателите на визи от категория А-1, А-2, С-2, С-3, Е-1, G-1, G-2, G-3, G-4, от NATO-1 до NATO-4 и NATO-6, както и лицата, чието пътуване попада в обхвата на чл.11 от Споразумението за седалищата на централните учреждения на ООН.
Те следва да представят на авиокомпанията освен отрицателен резултат от тест за SARS-CoV-2, направен до един календарен ден преди полета, така и доказателства за насрочено тестване в рамките на следващите 3-5 дни (освен, ако не са преболедували през последните 90 дни) и за осигурено карантиниране (с продължителност 7 дни) след пристигането в САЩ.

 

Не разбирам допълнителните изисквания се отнасят само за точка 2 или и за точка 1 (деца от 2 до 18 год.)? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, rdd каза:

#Великобритания

Имам едно питане -  ваксинираните влизащи пътници в UK, с условновстите по отношение на пълен курс ваксинация, трябва да докажат това със сертификат, било европейски, или друг аналогичен документ. До колкото разбирам за тях няма срок на документа. А нашите европейски сертификати ще светят в червено след 270 дни от последната ваксина. И в случай на не поставяне на бустер, ще продължи да свети в червено. Във връзка с това, питам следното: ще се приемат ли сертификати, светещи в червено на телефоните си, или представени на хартия, ако това се поиска някъде? Примерно при чекина за полетите.

Не мога да дам по-конкретен отговор, но може би ако е на хартия няма да представлява проблем, за да не им привлича червеното погледа... Нищо официално по въпроса, ако има някой минал след изтичане на срока, дано сподели...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, kakadu каза:

"Пътуване до Франция от страни от „зелена зона“, включително от България:

- за пътниците, ваксинирани по смисъла на европейската регламентация – не се изискват никакви други документи освен доказателство за завършена ваксинационна схема*.

*Ваксинационната схема се счита за завършена:

  • 28 дни след поставяне на еднодозовата ваксина Янсен;
  • 7 дни след поставяне на втората доза за останалите ваксини, признати от Европейската агенция по лекарствата – Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield;
  • за лицата, получили всички необходими дози от ваксина, призната от Световната здравна организация, но непризната от Европейската агенция по лекарствата – 7 дни след поставянето на допълнителна доза от ARNm ваксина, призната от Европейската агенция по лекарствата.

*От 1 февруари 2022 г. лицата на възраст над 18 години, които желаят да влязат във Франция, трябва да са получили допълнителна доза от ARNm ваксина най-късно 9 месеца след последната им поставена доза."

 

Това от новата заповед на френския щаб отпреди два дни.  Не че мога да разбера какво пише, ама нали за  ваксинираните обединения  Юръп каза, че

важат сертификатите?! А тук май искат допълнително боцкане, за да те пуснат в Бове? Аз ли не схващам нещо... Аз съм в деветия месец с Джонсъна и викам да си я ползвам тея дни, че и билети имам вече.

Какво те притеснява, ако не са минали 9 месеца? Важното е да не преносваш в 10ти месец . 🙂

За Франция съвсем се обърках, скоро сложиха 4 месеца валидност на сертификата без бустер, но сега виждам, че пак са го променили на 9 месеца.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.