Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

*От 1 февруари 2022 г. лицата на възраст над 18 години, които желаят да влязат във Франция, трябва да са получили допълнителна доза от ARNm ваксина най-късно 9 месеца след последната им поставена доза."

 

@iMari. Е това ме притеснява.

Връзка към коментар
Преди 1 час, kakadu каза:

*От 1 февруари 2022 г. лицата на възраст над 18 години, които желаят да влязат във Франция, трябва да са получили допълнителна доза от ARNm ваксина най-късно 9 месеца след последната им поставена доза."

Това от новата заповед на френския щаб отпреди два дни.  Не че мога да разбера какво пише, ама нали за  ваксинираните обединения  Юръп каза, че

важат сертификатите?! А тук май искат допълнително боцкане, за да те пуснат в Бове? Аз ли не схващам нещо... Аз съм в деветия месец с Джонсъна и викам да си я ползвам тея дни, че и билети имам вече.

Да, леко са объркващи изискванията на франсетата (ама то в коя ли страна са монго ясни). 
В случай, че не са минали 9м. от Джонсъна, трябва да можеш да влезеш във Франция без тест.  
 

Цитат

- за пътниците, ваксинирани по смисъла на европейската регламентация – не се изискват никакви други документи освен доказателство за завършена ваксинационна схема*.

Всъщност, добре е да се попълни PLF:
image.png.50abf81109622512a375e1cb7f4bc3a1.png

Така, това е за влизане във Франция. Обаче! 
Обаче вече като си във Франция, за доста неща ще ти е необходим сертификат, или както се казва на френски "pass vaccinal".  А за да е валиден, или трябава да са минали не повече от 4м. от последната ти доза ваксина (което не е  твоят случай) или трябва да си с mRNA-бустер. И трябва да са минали 7 дни от поставянето на бустера.

За какво/къде е нужен "Pass vaccnal":

image.png.b6fe31dd5252bc904488a1f1b68aa289.png
 

 

Най-достоверната информация за всичко това може да се намери тук и тук

Bon voyage! :smile3:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
На 14.02.2022 г. в 22:26, zon каза:

На място в Белгия за ресторанти, кафенета, хотели, фитнеси, музеи, кино, събития се изисква двойна ваксинация или поставена бустерна доза, за срока на която няма ограничение, 

От 1 март срокът на поставената втора доза, не трябва да е по дълъг от 5 месеца.

Т.е. ако имам поставена втора доза на Pfizer през ноември 2021 сертификата ми няма да важи за тези цели ако пътувам през май или юни и трябва и трета. Правилно ли разбирам.

Връзка към коментар
преди 33 минути , iMari каза:

Какво те притеснява, ако не са минали 9 месеца? Важното е да не преносваш в 10ти месец . 🙂

За Франция съвсем се обърках, скоро сложиха 4 месеца валидност на сертификата без бустер, но сега виждам, че пак са го променили на 9 месеца.

Е това

 

От 1 февруари 2022 г. лицата на възраст над 18 години, които желаят да влязат във Франция, трябва да са получили допълнителна доза от ARNm ваксина най-късно 9 месеца след последната им поставена доза."

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Какво те притеснява, ако не са минали 9 месеца? Важното е да не преносваш в 10ти месец . 🙂

За Франция съвсем се обърках, скоро сложиха 4 месеца валидност на сертификата без бустер, но сега виждам, че пак са го променили на 9 месеца.

От това,, което чета в по- горе публикувани от мен сайтове може да влезеш, но нищо ме можеш да правиш. 4 месеца след втора доза трябва да имаш бустер за да влезеш къдевто и да е -заведение, музей, кино. До колкото разбрах от щерката не навсякъде искат сертификат, но.....  Така че, ок ще влезеш в страната и после...освен да се разхождаш, ако успееш да се настаниш друго не знам какво може да се прави.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Често поглеждам в картата с Ковид рестрикции на Sherpa и днес открих, че Индия е в светло зелено за неваксинирани. Взех да потривам доволно ръце и мисля да направя едни 10-тина дни около Великден. Някой има ли инфо какво е практически положението по отношение на Ковид изискванията там?

Връзка към коментар

А  връщането провери ли ,защото Индия е в червените списъци на много държави и някой направо са със забрана за идващи оттам,освен ако не са граждани на съответната държава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanimir каза:

А  връщането провери ли ,защото Индия е в червените списъци на много държави и някой направо са със забрана за идващи оттам,освен ако не са граждани на съответната държава.

Трябва да видя значи как Дубай ще гледат на тази работа. 

Връзка към коментар

тия прекачвания са проблемни

от такива държави полет без престой на един билет, иначе много сложно

от опит с Бразилия миналата година го казвам

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, MayaS каза:

Т.е. ако имам поставена втора доза на Pfizer през ноември 2021 сертификата ми няма да важи за тези цели ако пътувам през май или юни и трябва и трета. Правилно ли разбирам.

Да. Само, че много вероятно тогава Белгия ще е в код жълто спрямо ковид барометъра и няма да се изискват зелени сертификати за тези дейности и места. На есен много вероятно е пак да се стигне до оранжев код, да не става и червен, и пак ще изискват зелени сертификати. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , zon каза:

Да. Само, че много вероятно тогава Белгия ще е в код жълто спрямо ковид барометъра и няма да се изискват зелени сертификати за тези дейности и места. На есен много вероятно е пак да се стигне до оранжев код, да не става и червен, и пак ще изискват зелени сертификати. 

Благодаря, ще следя промените.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

#Испания

Прасето и тиквата отново са тук 🙂

Попълвам испанския "плф", както първоначално пишеше че трябва за всеки по отделно, така се оказа че има вариант за попълване на групов формуляр. Дотук добре, но при качване на pdf със съртификата дава постоянно validation error, и за трите качени сертификата и не мога да продължа...

В някакъв друг формат ли качавате сертификатите?

Връзка към коментар
24 minutes ago, КолЮ said:

#Испания

Прасето и тиквата отново са тук 🙂

Попълвам испанския "плф", както първоначално пишеше че трябва за всеки по отделно, така се оказа че има вариант за попълване на групов формуляр. Дотук добре, но при качване на pdf със съртификата дава постоянно validation error, и за трите качени сертификата и не мога да продължа...

В някакъв друг формат ли качавате сертификатите?

Отдолу имаш опция да въведеш данните собственоръчно.Така ще ги валидира.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , stanimir каза:

Отдолу имаш опция да въведеш данните собственоръчно.Така ще ги валидира.

Кой вариант е проепоръчителен, да останет ъплоуднатите файлове или да ги премахна при ръчното въвеждане на данните

Връзка към коментар
преди 12 минути , КолЮ каза:

Кой вариант е проепоръчителен, да останет ъплоуднатите файлове или да ги премахна при ръчното въвеждане на данните

аз направих скрииншот на сертификата и така ми го прие. Иначе всички други формати ги отказа.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Velyana каза:

аз направих скрииншот на сертификата и така ми го прие. Иначе всички други формати ги отказа.

Попълвах го през лаптоп и май щеше да бъде много трудно да правя скрийншотове. Оставих качените пдф-и и попълних отделно данните. Вече имам 4 QR кода 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар

Здравейте! От днес в Швейцария се влиза свободно без нищо! Маски само в транспорта и болници. Зелен сертиф. не е нужен за ресторанти, кино, фитнес и т.н. 

https://www.swissinfo.ch/eng/covid-19_coronavirus--the-situation-in-switzerland/45592192

Хубава вечер! 

Анелия

  • Харесвам 24
  • Шок 1
  • Браво 9
Връзка към коментар

Привет банда!

Някой запознат ли е в Италия дали  важат зелените сертификати за преболедувал тестван с пср и ако важат, дали е нужен допълнителен  тест за влизане в страната?

Благодаря!😊

Връзка към коментар

Jordan’s Tourism Board said that as of March 1, visitors would no longer be required to take a PCR test before entering the country or take another PCR test upon arrival at airports and other entry points.

https://apnews.com/article/coronavirus-pandemic-health-travel-middle-east-lifestyle-aff878b0364b6f2d39eba005f988c58f

Йордания

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Някой може ли да ми потвърди дали съм разбрал правилно за Англия от 15 фев може да се влиза само със сертификат (аз имам бустер), а връщането Великобритания е червена, а само за тъмночервените се иска и тест, тоест пак може само със сертификат?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За сега нищо не искат и в двете посоки, дори бустерне е задължителен, освен, ако не е много стара ваксината ти, не съм чел подробно. Аз съм без, но ми е под 6 месеца и ще ходя другия петък.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.