Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

#Италия

Здравейте, при влизане в България от Италия на деца под 12 години, които не са ваксинирани, изискват ли се тестове и ако да, има ли възраст под която не?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , gery_2431 каза:

#Италия

Здравейте, при влизане в България от Италия на деца под 12 години, които не са ваксинирани, изискват ли се тестове и ако да, има ли възраст под която не?

Не се изисква нищо.

5. На територията на страната се допускат, без да е необходимо да представят документи за COVID-19, независимо от зоната, от която пристигат лица, които са:

    5.8. деца до навършване на 12-годишна възраст

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

#Италия - как се приемат там ваксините на Джонсън, че май ще пъруваме с приятели, които са с такива? 
И ако някой има представа, понеже отскоро съм преболедувал - това сега ще важи ли поне известно време за пътуване в Европа, защото нямам бустер, а ще минат 9 месеца от втората доза след няколко дни 

Връзка към коментар
преди 46 минути , stormbringer каза:

#Италия - как се приемат там ваксините на Джонсън, че май ще пъруваме с приятели, които са с такива? 
И ако някой има представа, понеже отскоро съм преболедувал - това сега ще важи ли поне известно време за пътуване в Европа, защото нямам бустер, а ще минат 9 месеца от втората доза след няколко дни 

Джонсъна като другите-6 месеца. 

Преболедуването и то.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Словения

https://www.schengenvisainfo.com/news/slovenia-lifts-covid-19-certificate-testing-quarantine-requirement-for-all-travellers/

Slovenia Lifts COVID-19 Certificate, Testing & Quarantine Requirement for All Travellers

 

и за Швейцария също:

Health-related measures for persons entering the country are to be lifted. It will no longer be necessary to provide proof of vaccination, recovery or a negative test or complete an entry form.

https://www.admin.ch/gov/en/start/documentation/media-releases.msg-id-87216.html

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Не се изисква нищо.

5. На територията на страната се допускат, без да е необходимо да представят документи за COVID-19, независимо от зоната, от която пристигат лица, които са:

    5.8. деца до навършване на 12-годишна възраст

#Италия

Мен също ме интерусава този въпрос, защото това май е цитат от изискванията за влизане в България, но някой знае ли как ще реагират проверяващите на летището в Италия, когато сте изтъпаним пред тях с детето?

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , КолЮ каза:

#Италия

Мен също ме интерусава този въпрос, защото това май е цитат от изискванията за влизане в България, но някой знае ли как ще реагират проверяващите на летището в Италия, когато сте изтъпаним пред тях с детето?

 

Ами ставаше на въпрос точно за влизане в България и това съм посочил. Ето ти за влизане в Италия

 * Децата под 6-годишна възраст са освободени от задължението за представяне на отрицателен тест за КОВИД. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.
* Лица, навършили 6-годишна възраст, следва да представят сертификат за отрицателен тест. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.

Връзка към коментар
преди 16 часа, Ivko каза:

Ами ставаше на въпрос точно за влизане в България и това съм посочил. Ето ти за влизане в Италия

 * Децата под 6-годишна възраст са освободени от задължението за представяне на отрицателен тест за КОВИД. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.
* Лица, навършили 6-годишна възраст, следва да представят сертификат за отрицателен тест. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.

Тъкмо да се включа и аз в темата с едно бързо питане за деца в Италия и виждам, че са ме изпреварили 🙂
С две думи за моя младеж на 8 г. ще му се наложи едно тестче. 

Аз съм с бустер от началото на януари и трябва да съм "писта" :)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.02.2022 г. в 20:21, Ivko каза:

Ами ставаше на въпрос точно за влизане в България и това съм посочил. Ето ти за влизане в Италия

 * Децата под 6-годишна възраст са освободени от задължението за представяне на отрицателен тест за КОВИД. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.
* Лица, навършили 6-годишна възраст, следва да представят сертификат за отрицателен тест. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.

Така де, ти си посочил българските правила за влизане в България, но дали на служителя на летището в Бергамо ще му пука за тях или ще запецне, че сме в Италия и няма да пусне детето на летището без сертификат?

За Италия е ясно, че ще трябва да влезе с тест.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , КолЮ каза:

Така де, ти си посочил българските правила за влизане в България, но дали на служителя на летището в Бергамо ще му пука за тях или ще запецне, че сме в Италия и няма да пусне детето на летището без сертификат?

Ти за какво питаш- за правилата за влизане, престой или излизане от Италия?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

Ти за какво питаш- за правилата за влизане, престой или излизане от Италия?

Аз го разбирам, че има в предвид полета за България от Италия. Като се замисля и мен ме вълнува и тази част. Не сме пътували от началото на пандемията и това ще е първото ни. Не съм наясно може ли да се качи детето на самолета без тест.

На 21.02.2022 г. в 20:21, Ivko каза:

Ами ставаше на въпрос точно за влизане в България и това съм посочил. Ето ти за влизане в Италия

 * Децата под 6-годишна възраст са освободени от задължението за представяне на отрицателен тест за КОВИД. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.
* Лица, навършили 6-годишна възраст, следва да представят сертификат за отрицателен тест. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.

"Лица, навършили 6-годишна възраст, следва да представят сертификат за отрицателен тест. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване."

 

Този момент с освобождаването от карантина не го разбирам. Аз и съпругът ми сме с бустер от ноември, а аз съм и преболедувала сега през февруари, по Италианските правила, доколкото ги разбирам, трябва да сме освободени от карантина. Това означава ли, че ако детето ни даде положителен тест, то няма да подлежи на карантина?

 

Връзка към коментар
преди 16 часа, rdd каза:

А как ще се преведе на английски тест издаден на български преди месец за преболедуване.В лабораторията ли да ида.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , dimitrov6 каза:

А как ще се преведе на английски тест издаден на български преди месец за преболедуване.В лабораторията ли да ида.

Ако не ти е спешно, по-добре изчакай малко. Така или иначе трябва да бъде заложено в изискванията на национално ниво. Дотогава his.bg ще ги издава като сертификат, вероятно🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

А как ще се преведе на английски тест издаден на български преди месец за преболедуване.В лабораторията ли да ида.

А, не съм знаела, че сертификата за преболедуване, установено с антигенен тест, не е  в съответният вид. Ами в такъв случай, аз поне ще напиша официално писмо до съответните национални органи. Дано има повече сигнала. Много ми е важно. Ако не ги преработят скоро, няма да може да се посети концерт, отлаган от две години.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 22.02.2022 г. в 9:28, jul каза:

Може и с антигенни в двете посоки. Но на място в Италия няма да е ок.

Какво имаш предвид, че няма да е ок на място в Италия? Не е добре да си правим там тест за навръщане в България ли? Биха ли ни качили на самолета без тест?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Моника каза:

Какво имаш предвид, че няма да е ок на място в Италия? Не е добре да си правим там тест за навръщане в България ли? Биха ли ни качили на самолета без тест?

Имам предвид, че според настоящите правила не може да се настаниш в хотел/апартамент, не може да ползваш транспорт и не може да седнеш в заведение.Също по сегашните правила не допускат без грийн пас/тест на територията на летището - значи няма как да се избегне тест на място. Говори се за разхлабване от април, но какво и кога точно....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , jul каза:

Имам предвид, че според настоящите правила не може да се настаниш в хотел/апартамент, не може да ползваш транспорт и не може да седнеш в заведение.Също по сегашните правила не допускат без грийн пас/тест на територията на летището - значи няма как да се избегне тест на място. Говори се за разхлабване от април, но какво и кога точно....

Ясно, сега разбрах. За настаняването в хотел и ползването на влак например с тест ще стане ли или само ваксиниран/преболедувал, защото намирам информация, че не може с тест, но пък срещам и мнения, че може. Предстои ми пътуване началото на март и се чудя да го предприемам ли изобщо 😄 . 

Връзка към коментар

Ами приятел вчера в Милано кацна и каза, че освен на летището другаде никъде не са му искали никакви сертификати и пропуски. Той е със сертификат за ваксина. Ще видя утре, като си идва.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Моника, не може с тест в момента. А за промени /незнайно какви/ се говори от април, така че си прецени.

@Ivko, това, че някой е минал между капките нищо не значи. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.