Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 26 минути , mililia каза:

Gulf air са махнали одеалцата и възглавничките . На полета от Истанбул до Бахрейн раздадоха одеалца след излитането, а възглавнички си имаше. На следващия полет Бахрейн-Тайланд казаха, че няма да раздават, заради наша безопасност и да си ползваме собствени подръчни материали.  

В тези самолети, където климатиците са направени на "северен полюс" хич няма да е яко без одеалце .... ако изобщо имаме полет 

Връзка към коментар
преди 52 минути , ДиянаВ каза:

П.п. Ако е само до липсата на кърпички, нищо не е, всеки може да си носи свои. Дано поне другите мерки се прилагат за всички полети и от всички АК, летища, гари, обществен транспорт, търговски центрове, обществени сгради ... списъкът е безкраен ... и най-вече от нас самите🙂

За кърпичките е само 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Почна масово анулиране на полетите към Италия. Turkish Airways са анулирали всички полети цък Ryanair е спрял полетите от Италия до Грузия цък Wizz air намалява с 60% капацитета към Италия цък El Al са пряли всички полети към Италия, а Алиталия намалила със 75% полетите към към Израел  цък цък American Airlines са спряли до 25-ти април полетите до Милано цък Полетите от Монтенегро до Северна Италия са спряни цък

 

Групата Луфтханза предвижда да си намали с 25% капацитета в Европа цък

 

Препоръчвам и обновените дневни рипорти на СЗО, където разделят държавите на такива с регистрирани случаи и на такива с местно разпространение на вируса. Тази информация би могла да е много полезна за евентуално предвиждане на нови държави с рестрикции цък

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 8 часа, Василена каза:

Регистрирани 73 случая на заболели в Испания , от които 2 изписани . Няма починали . Данните са от 01/03/2020.

В момента съм в Испания, Севиля, вчера бях в Малага, където дори имаше  карнавал.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 минути , bimbo каза:

Аз имам полет до Малага в събота, но ще реша тогава дали да летя.

Ти си знаеш. Всичко изглежда много спокойно. При мен проблемът е, че после в работата ме карат да съм карантина 14 дни и ако не ми дадат болнични, което е много вероятно, защото засега дават само за Китай и Италия, ще трябва да пусна 10 дни отпуска.Но поне ще си почина

 Май идва краят на пътуванията.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В тайланд още ли е стабилно положението. Сряда летя и се побърквам от напрвжение щв се върна ли и дали няма да спрат полетите до там и да остана там. Две седмици после ще си бачкам от вкъщи.

Връзка към коментар

Някъде напред в темата изразих сериозни съмнения в способностите на италианците да се справят и май ще се окажа прав. 566 нови случая за денонощие. Сега вече наистина не се знае какви полети и до кога ще има там въобще. В Южна Кореа също бавно, но сигурно изпускат нещата.

 

С една мацка си говорих вчера, в офиса им щели да идват на посещение някакви германци, а после има уговорка с някакви други мацки да ходят в Единбург. Та се чудеше как да скрие, че ще пътува, за да не изхвърлят 2 седмици неплатена отпуска като се върне. Аз погледнах...Шотландия май е далече от бурята. Казах и да си пише на хоста и да се разберат-ако нещата тръгнат на зле, с отменени полети и затворени граници, да се канселира навреме, защото до Единбург автобуси не ходят, за да се върне ако няма полети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivelin1012 каза:

В тайланд още ли е стабилно положението. Сряда летя и се побърквам от напрвжение щв се върна ли и дали няма да спрат полетите до там и да остана там. Две седмици после ще си бачкам от вкъщи.

Вече не спират полети от никъде - безсмислено е. Така че няма да останеш там, не се притеснявай. Имай си дезинфекциращ гел в джоба, или спиртно спрейче или поне кърпички, че на граничния контрол се събират хора на куп, пишат, бришат, подавате си разни документи с разни служители и най-вече - взимат ти отпечтъци като за половин минута си натискаш пръстите на едни машинки дето я ги дезинфекцират по два пъти на ден - я не.

А като се върнеш си стой в къщи. За млади хора не е опасен, но не би искал да го предадеш неволно на някой с астма, диабет или сърдечни проблеми, нали?

 

преди 49 минути , santaclash sc каза:

Някъде напред в темата изразих сериозни съмнения в способностите на италианците да се справят и май ще се окажа прав. 566 нови случая за денонощие. Сега вече наистина не се знае какви полети и до кога ще има там въобще. В Южна Кореа също бавно, но сигурно изпускат нещата.

Според мен е по-скоро обратното - в Южна Корея се взимат най-сериозните мерки след Китай и се прави абсолютно масово тестване - като хайка за алкохол по пътищата. Дезинфекцират се цели градове. В Италия високият брой смъртни случаи и многото хора в критично състояние на фона на относително нисък брой заразени говори за много недооткрити случаи. Което пък поставя под въпрос дали ще сработи цялостния механизъм за контрол над ситуацията.

А бавно, но сигурно се изпускат нещата в Япония.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Проблемът е, че там 15 милиона са два града. Тук в Европа, особено ако се падне в граничен район, са 4 държави. На всичкото отгоре си имаме и втора "бежанска" вълна от Турция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ivelin1012 каза:

В тайланд още ли е стабилно положението. Сряда летя и се побърквам от напрвжение щв се върна ли и дали няма да спрат полетите до там и да остана там. Две седмици после ще си бачкам от вкъщи.

Човек, отпусни се и не се напрягай така. Пиша ти от Тайланд. Тук няма военна ситуация, животът си тече нормално. Вземи си маски, че и тук няма, гел и не се притеснявай толкова. Като тръгнах от България ситуацията беше "всички ще измрем", докато тук е "да се предпазим от болестта." В България медиите страшно пренапрегнаха ситуацията и някак си страшното е у нас, а в Тайланд си е почивка. 

  • Харесвам 17
  • Браво 3
Връзка към коментар
10 hours ago, ivelin1012 said:

В тайланд още ли е стабилно положението. Сряда летя и се побърквам от напрвжение щв се върна ли и дали няма да спрат полетите до там и да остана там. Две седмици после ще си бачкам от вкъщи.

Спокойно, не се вкарвай в несъществуващи филми! Няма държава, до където да са спряли всички полети! Освен ако не си в задължителна карантина винаги има вариант да пътуваш! Единственият риск е евентуално пътуването към вкъщи да ти струва по скъпо. Това което ти намалява финансовия риск е, че ако ти анулират две седмици преди тръгване полета към Европа, ще ти дължат и финансово обезщетение. В Тайланд в момента ситуацията е стабилна и единственият реален вариант е някоя авиокомпания да спре полет поради търговски причини...

Имай си на картата резервен кеш, колкото струва билет в последния момент до Европа и се занимавай как да си прекараш по добре вместо да се притесняваш за излишни неща! На един два дни си хвърлял поглед на статуса на самолетния билет и преглеждай най-новите новини за вируса в Bangkok post Докато само има отделни случай на заразени и няма огнище на зараза и епидемия не би трябвало да имаш никакви сериозни притеснения!

 

Отпусни се, усмихни се и пий и от мое име една Singha beer 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

Цитат

Това което ти намалява финансовия риск е, че ако ти анулират две седмици преди тръгване полета към Европа, ще ти дължат и финансово обезщетение.

 

However, compensation is not due if the carrier can prove that the cancellation is caused by extraordinary circumstances which could not have been avoided even if all reasonable measures had been taken

 

За съжаление не се дължи обещетение за канселиран полет по рано от 14 дена заради коронавируса 😞

 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Не пускат круизни кораби да спират в Мале. Незнам дали е за всички круизи, но на въпросния кораб имало много пътници от Италия. Хората имат полети от Мале и не могат да слязат от кораба. Ще ги оставят в Дубай, доколкото разбрах.Ако някой ще пътува с круиз през Мале да го има предвид !

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Някой с впечатления от Германия?  По-точно района на Мюнхен. Не откривам нищо рестриктивно. И към тези със списъци от работодателите за спрени пътувания. Германия в списъците ли е към момента за доброволна карантрина след пътуване?

Връзка към коментар

Добър ден! 

преди 10 часа, samuraika каза:

А бавно, но сигурно се изпускат нещата в Япония.

@samuraika, защо смяташ така? Защото броя на "known cases" изглежда се стабилизира ли (противно на очакванията)? А в същото време правителството готви законодателни мерки за потенциална извънредна ситуация (от NHK)..? 

 

Моят приятел японец ми прати тази webmap на случаите в Япония, която само мога да предполагам показва случаите на заболели + починали, които са известни на властите (по данни на СЗО и японското правителство). 

 

Ние *още* не сме се отказали 😁, но май вървим натам. Колкото и привлекателно да звучи сакура без тълпи, не ми се ще навсякъде да ходим с маски и да се заливаме с дезинфектант. Отделно 2 седмици изолация след връщане (щото сме от тези, дето им пука за 2-та процента и 80-годишния съсед отсреща)... 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , Tani каза:

Някой с впечатления от Германия?  По-точно района на Мюнхен. Не откривам нищо рестриктивно. И към тези със списъци от работодателите за спрени пътувания. Германия в списъците ли е към момента за доброволна карантрина след пътуване?

На служебния имейл са ни писали да следим Robert Koch Institute  . Това са рисковите зони (на немски само): цък

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Tani каза:

Някой с впечатления от Германия?  По-точно района на Мюнхен. Не откривам нищо рестриктивно. И към тези със списъци от работодателите за спрени пътувания. Германия в списъците ли е към момента за доброволна карантрина след пътуване?

В петък в  нашата фира не фигурираше

 По-горе съм посочила списъка с държавите. А Швейцария беше там. Как ще е утре, не зная, в Испания съм, тя е в списъка.Фирмата не е българска.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Официалните указания относно подлежащите на карантина и опасните зони са ясни. Има ги и в линковете по-горе,  а вече чий шеф какво си е решил, какво ще бъде утре или вдругиден,  и на кого какво му шепнат вътрешните гласове е съвсем отделен въпрос без научна обосновка. 

Със сигурност не искам да убия комшията, но не бих се оставил и нечия параноя да диктува живота ми. Затова строго по препоръките и спазване правилата за хигиена. 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.