Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Полша отменя всички противоепидемични ограничения с изключение на задължението за носене на маски на обществени места", заяви полският министър-председател Матеуш Моравецки на пресконференция във Варшава, предаде БГНЕС.

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Моника каза:

Ясно, сега разбрах. За настаняването в хотел и ползването на влак например с тест ще стане ли или само ваксиниран/преболедувал, защото намирам информация, че не може с тест, но пък срещам и мнения, че може. Предстои ми пътуване началото на март и се чудя да го предприемам ли изобщо 😄 . 

Аз, доколкото четох, за чужденци с ваксинация между 6 и 9 месеца се изисква тест (по принцип за местни изискването е шест месеца).

Това важи и за ваксинирани с ваксина различна от признатите.

Но за неваксинирани май на теория не е позволено само с тест.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Още една добра новина - от 1 март при влизане в Италия от трети страни, отпадат карантини, допълнителни тестове и травъл бан за несъществените пътувания. Ще се прилагат изискаванията за ЕС страните. Това прави възможно прекачването не само в рамките на транзит за държави като Албания, Мароко и т.н.

https://www.schengenvisainfo.com/news/italy-to-relax-entry-restrictions-for-third-country-travellers-from-march-1/

“From March 1 for arrivals from all non-European countries, the same rules will be in force as already provided for European countries. One of the conditions of the green pass will be sufficient for entry into Italy: vaccination certificate, recovery certificate, or negative test,” Speranza wrote on his official Twitter account on February 22.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Ами приятел вчера в Милано кацна и каза, че освен на летището другаде никъде не са му искали никакви сертификати и пропуски. Той е със сертификат за ваксина. Ще видя утре, като си идва.

Личен опит в Рим отпреди седмица - навсякъде ни искаха сертификат (B&B, ресторанти, музеи, кафенета). Сканират през приложение, без да сравняват данните с лична карта, освен разбира се на летището  (виждам е "модерно" да се ползват опции на приложения за сертификат - не подкрепям, но давам информация за опитващите). 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Още един въпрос за един друг приятел, ако е удобно. Словенец, напълно ваксиниран, иска да посети България с автомобил (сухопътна граница). Това достатъчно ли е или му трябва някакъв отрицателен тест?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 13 часа, dimitrov6 каза:

А как ще се преведе на английски тест издаден на български преди месец за преболедуване.В лабораторията ли да ида.

 

преди 12 часа, ДиянаВ каза:

Ако не ти е спешно, по-добре изчакай малко. Така или иначе трябва да бъде заложено в изискванията на национално ниво. Дотогава his.bg ще ги издава като сертификат, вероятно🙂

Днес написах писмо до МЗ за препоръката на ЕС по отношение на признаването за европейски сертификат за пътуване и за преболедували, установено с антигенен тест, 

и вече са се задействали: от тази събота ще може да се изтеглят от  his.bg, автоматично генерирани сертификати, отговарящи на изискванията за пътуване.🙂Тази вечер имаше коментар на БТВ новините в 19 часа.

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Е то вчера се прие, трябва някакво технологично време да се прекодират системите. Все пак his.bg хора го пишат

И други неща имат да пишат😄. Прибирам се от тренировка по тъмно вече и чувам една жена говори по телефона: цял ден влакове съм вкарвала😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , rdd каза:

Днес написах писмо до МЗ за препоръката на ЕС по отношение на признаването за европейски сертификат за пътуване и за преболедували, установено с антигенен тест, 

и вече са се задействали: от тази събота ще може да се изтеглят от  his.bg, автоматично генерирани сертификати, отговарящи на изискванията за пътуване.🙂Тази вечер имаше коментар на БТВ новините в 19 часа.

Каква им е валидността?

Тъкмо ще ги оправят и тях и всички изисквания ще отпаднат. 😄

Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

Каква им е валидността?

Тъкмо ще ги оправят и тях и всички изисквания ще отпаднат. 😄

180 дни, за положителни тестове след 1.10.2021 😄😜 До 1.4.2022 все има един месец.

Връзка към коментар
преди 29 минути , rdd каза:

 

Днес написах писмо до МЗ за препоръката на ЕС по отношение на признаването за европейски сертификат за пътуване и за преболедували, установено с антигенен тест, 

и вече са се задействали: от тази събота ще може да се изтеглят от  his.bg, автоматично генерирани сертификати, отговарящи на изискванията за пътуване.🙂Тази вечер имаше коментар на БТВ новините в 19 часа.

Обадих се в лаборатория Рамус днес следобед и казаха,че ако се смени езика  на английски в сайта им с иконката горе вдясно излиза теста на английски.Но не знам как да се регистрирам и чакам отговор от сайта.

Връзка към коментар
преди 6 минути , dimitrov6 каза:

Обадих се в лаборатория Рамус днес следобед и казаха,че ако се смени езика  на английски в сайта им с иконката горе вдясно излиза теста на английски.Но не знам как да се регистрирам и чакам отговор от сайта.

Регистрацията е лесна,  за преболедували, се попълва НРН, който го има изписан в резултата от изследването, за положителен тест.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Предстои ни пътуване до Германия март месец и от официалната информация, която чета, се обърквам още повече... Ние със съпругът ми се ваксинирани, имаме и бустери, така, че единственият въпрос, на който нямам категоричен отговор, е  как да процедираме с децата - на 5г и на 11г, неваксинирани. В инфото от Външно министерство пише, че деца, ненавършили 6г, подлежат на 5 дневна карантина. Не се споменава дали има алтернатива за освобождаване с тест. За деца, навършили 6 също не става ясно какво се изисква... Може ли някой, който е наясно, или е минал скоро през подобен казус, да сподели? Това пътуване го отлагаме от зимата, точно заради карантината на децата /тогава според правилата и двете трябваше да са в такава 5 дни/, сега си мислех, че вече е отпаднала, ама греда явно... Най-лесният вариант ми се вижда да направим 2 антигенни теста /и на двете деца/. Благодаря предварително ако се включи някой.

Връзка към коментар

#Германия
Привет :),
И аз имам един въпрос относно транзитното преминаване. Имам полето от София за NY и обратно с транзит през Мюнхен. ЗА USA се изисква ваксина и тест. Аз съм ваксиниран с JJ една доза, но сега гледам че в Германия се признава за напълно ваксиниран само тези с 2 дози от JJ (ил идруга ваксина). Дали ще имам проблем при транзитното преминаване при полетите в двете посоки?

Връзка към коментар
43 minutes ago, Hristo Rusev said:

#Германия
Привет :),
И аз имам един въпрос относно транзитното преминаване. Имам полето от София за NY и обратно с транзит през Мюнхен. ЗА USA се изисква ваксина и тест. Аз съм ваксиниран с JJ една доза, но сега гледам че в Германия се признава за напълно ваксиниран само тези с 2 дози от JJ (ил идруга ваксина). Дали ще имам проблем при транзитното преминаване при полетите в двете посоки?

Щом си  транзит ти минаваш по транзитен коридор към полета си за NY и не влизаш в Германия ,така че няма проблем.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Rallichka каза:

Здравейте! Предстои ни пътуване до Германия март месец и от официалната информация, която чета, се обърквам още повече... Ние със съпругът ми се ваксинирани, имаме и бустери, така, че единственият въпрос, на който нямам категоричен отговор, е  как да процедираме с децата - на 5г и на 11г, неваксинирани. В инфото от Външно министерство пише, че деца, ненавършили 6г, подлежат на 5 дневна карантина. Не се споменава дали има алтернатива за освобождаване с тест. За деца, навършили 6 също не става ясно какво се изисква... Може ли някой, който е наясно, или е минал скоро през подобен казус, да сподели? Това пътуване го отлагаме от зимата, точно заради карантината на децата /тогава според правилата и двете трябваше да са в такава 5 дни/, сега си мислех, че вече е отпаднала, ама греда явно... Най-лесният вариант ми се вижда да направим 2 антигенни теста /и на двете деца/. Благодаря предварително ако се включи някой.

За съжаление България отново е в групата с високорискови страни и ако нямате сертификат за ваксинация или преболедуване, може да се освободите с тест чак на петия ден от карантината. Във вашия случай и двете деца ще са в карантина пет дни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Masmiya, благодаря за отговора! А дали имаш идея кога се очаква ъпдейт на тази заповед? Понеже полетът ни е на 13.03 се чудя дали има вероятност дотогава да има положителна промяна...

Връзка към коментар
преди 6 часа, Rallichka каза:

Masmiya, благодаря за отговора! А дали имаш идея кога се очаква ъпдейт на тази заповед? Понеже полетът ни е на 13.03 се чудя дали има вероятност дотогава да има положителна промяна...

Сега потърсих информация. Според страницата на здравната министерство, заповедта е до 03.03.2022.

Така че предполагам другата седмица ще я удължат или променят.

 

Другата възможност е тези дни броя ново заразени в България да спадне и да бъде премахната от списъка с високорискови страни. Но това трябва да стане поне десет дни преди пътуването ви.

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus/infos-reisende/faq-tests-einreisende.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече не мога да редактирам горното мнение, за това в ново. Преди малко актуализираха списъка с високорискови страни в Германия аи България вече не е в него. Така че ако няма нови промени, няма да е нужна карантина, а само тестове преди пътуването, антигенни също важат.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mistela каза:

Без само за ваксинирани!

Но добри новини и за неваксинирани конкретно за Дубай /а там са по-леки ограниченията по-принцип/ не знам дали важи и за останалите емирства. Неваксинирани:

 - могат да влизат с пср правен до 48 часа или:

 - документ за преболедуване, който най-вероятно ще трябва да се показва на хартия, а не цифров /едва ли ще ги сканират с нещо/ защото там няма никакви данни, кога е направен теста и от кога е положителния резултат

 

Маските на закрито остават, но отпада задължителното носене на открито.

 

E66DEA3A-6648-4210-8DA0-35ECDFF0B859.jpeg
 

Сега остава да променят и условията за влизане в Експото да се влиза освен с пср и с ваксина и преболедуване

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

#Бразилия 

Здравейте, 

Имам спешна нужда от помощ. Днес летя за Бразилия, а страницата им за попълване на здравната декларация е неактивна. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.