Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 14 часа, Masmiya каза:

Вече не мога да редактирам горното мнение, за това в ново. Преди малко актуализираха списъка с високорискови страни в Германия аи България вече не е в него. Така че ако няма нови промени, няма да е нужна карантина, а само тестове преди пътуването, антигенни също важат.

Много, много ти благодаря за хубавите новини 😊

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Относно влизането в Дубай с документ за преболедуване пише or a QR code-accompanied certificate of recovery from a COVID-19 infection obtained within one month from the date of travel

и аз си го превеждам получен в рамките на един месец от датата на пътуване и не мога да го разбера?! Признават само един месец т.с. ако летя на 5-ти март то сертификата ми трябва да почва след 5-ти февруари?!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Ivko каза:

Относно влизането в Дубай с документ за преболедуване пише or a QR code-accompanied certificate of recovery from a COVID-19 infection obtained within one month from the date of travel

и аз си го превеждам получен в рамките на един месец от датата на пътуване и не мога да го разбера?! Признават само един месец т.с. ако летя на 5-ти март то сертификата ми трябва да почва след 5-ти февруари?!

Това с единият месец, се отнася само за сертификат за преболедуване. Аз не мога да намеря информация, какво се разбира под “ напълно ваксинирани”? Например аз летя на 5ти март, а сертификата ми за ваксинация ще бъде на 7 месеца към тази дата ( без бустер). Ако не се водя ваксиниран, това означава че тестът вече е 48, а не 72 часа. За децата предполагам че остават същите изисквания, тоест никакви?

  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Plamsi каза:

#Бразилия 

Здравейте, 

Имам спешна нужда от помощ. Днес летя за Бразилия, а страницата им за попълване на здравната декларация е неактивна. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? 

Страницата се е счупила, официално до края на деня днес не се изисква тази декларация

https://www.gov.br/anvisa/pt-br/assuntos/noticias-anvisa/2022/anvisa-informa-instabilidade-na-disponibilizacao-da-declaracao-de-saude-do-viajante-dsv

Покажете това, ако нещо мрънкат на гейта...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, neuromancer каза:

Страницата се е счупила, официално до края на деня днес не се изисква тази декларация

https://www.gov.br/anvisa/pt-br/assuntos/noticias-anvisa/2022/anvisa-informa-instabilidade-na-disponibilizacao-da-declaracao-de-saude-do-viajante-dsv

Покажете това, ако нещо мрънкат на гейта...

Благодаря. Всичко е точно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С риск да ядосам някой, моля да преговорим още веднъж какво се искаше за Турция. За сега имам само автобусен билет за Истанбул и международен паспорт. 🙂 

Ще съм много благодарен за кратко инфо по въпроса. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Pantelej Putnik каза:

С риск да ядосам някой, моля да преговорим още веднъж какво се искаше за Турция. За сега имам само автобусен билет за Истанбул и международен паспорт. 🙂 

Ще съм много благодарен за кратко инфо по въпроса. 

Лицата, пристигащи в Турция, извън изрично упоменатите в т.1, т.2 и т.3 ще бъдат допускани да преминат през сухопътните, въздушни, морски и ж/п ГКПП на Турция, в случай че могат да удостоверят, че са получили най-малко две дози (единична доза за Johnson & Johnson) от ваксините, одобрени за спешна употреба от Световната здравна организация или Турция, и че са преминали поне 14 дни от последната поставена доза или че са преболедували през последните 6 месеца, считано от 28-ия ден на първия PCR тест с положителен резултат, представяйки удостоверение, издадено от официалните власти на съответната държава, като от тях няма да се изисква допълнително представянето на отрицателен резултат от проведен PCR/антигенен тест и няма да бъдат поставени в карантинен режим. В случай, че пристигащите от тези страни лица не представят сертификати за ваксинация или документ, удостоверяващ че са преболедували болестта, те ще бъдат задължени да представят отрицателен резултат от проведен PCR тест, направен най-много 72 часа преди влизане в страната или отрицателен резултат от бърз антигенен тест, направен най-много 48 часа преди влизане в страната.

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Asia/turkey

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Pantelej Putnik каза:

С риск да ядосам някой, моля да преговорим още веднъж какво се искаше за Турция. За сега имам само автобусен билет за Истанбул и международен паспорт. 🙂 

Ще съм много благодарен за кратко инфо по въпроса. 

Зелен сертификат или Тест

HES код, ако ще ползваш МОЛ-ове 

Останалото е позитивна нагласа и настроение.

Аз като затръгвам за там поне два дни преди това нищо не хапвам....от вълнение де:girl_crazy:

 

Айде и да ти е по Истанбулски и цветно, и сладко!

 

 

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря ви много, @Kalina Ivanova и @Otnesen! 🙂 Вдигам наздравица за вас в Какво готвите.

Калина, ще се опитам да направя снимки на храната и ще ги пусна в онази тема. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 29 минути , Pantelej Putnik каза:

ще се опитам да направя снимки на храната

И да разкажеш няма имаме против. :smile:

Сега ще пусна в някоя от темите една карта на заведения.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Mary каза:

И да разкажеш няма имаме против. :smile:

Сега ще пусна в някоя от темите една карта на заведения.

Знаеш, че обичам да разказвам. 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

#Испания

 

Вчера се върнахме от Барселона. На летището там ни поискаха само QR кода от декларацията, която се попълва 48ч преди влизане в страната. Аз лично вкарах сертификатите ръчно, като се оказа, че съм объркала датата на ваксинация при единя - никакъв проблем. Не са ги искали и не са ги гледали.

 

По улиците се ходи спокойно без маски, в нито едно заведение, музей или каквото и да било друго не са ни поискали сертификати. Тълпите обаче се завърнаха с пълна сила 🙂

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 30 минути , feel_the_rush каза:

#Испания

 

Вчера се върнахме от Барселона. На летището там ни поискаха само QR кода от декларацията, която се попълва 48ч преди влизане в страната. Аз лично вкарах сертификатите ръчно, като се оказа, че съм объркала датата на ваксинация при единя - никакъв проблем. Не са ги искали и не са ги гледали.

 

По улиците се ходи спокойно без маски, в нито едно заведение, музей или каквото и да било друго не са ни поискали сертификати. Тълпите обаче се завърнаха с пълна сила 🙂

За вас поне имаше ли бусчета и таксита на нашето летище ... 🙂

 

Иначе потвърждавам за Барселона, а аз не обичам тълпи още преди да стане модерно! 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Въпрос за #Франция - на reopen EU пише, че неваксинирани трябва да попълнят клетвена декларация, ама от Ryan пращат, линк на който пише "Всички пътуващи", няма разграничение.
 Проблемът идва от това, че всъщност не мога да намеря линк със самата декларация, какъвто преди излизаше, някой може ли да подскаже 

Връзка към коментар
преди 18 часа, Pantelej Putnik каза:

С риск да ядосам някой, моля да преговорим още веднъж какво се искаше за Турция. За сега имам само автобусен билет за Истанбул и международен паспорт. 🙂 

Ще съм много благодарен за кратко инфо по въпроса. 

За Истанбул е хубаво да си направите HES код, защото се свързва с истанбулкарт, а без такова свързване картата е неизползваема. Вероятно все ще ползвате някакъв транспорт – метро от отогар или корабче. Ако имате стара истанбулкарт, можете да я свържете и в България, но трябва да симулирате турски ip адрес през vpn, иначе не може. Ако нямате истанбулкарт, се продават по сергиите в сградата, където е входът за метрото на отогар. Там, в средата на тази сграда, има будка, на която свързват картите с HES кода.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, feel_the_rush каза:

#Испания

 

Вчера се върнахме от Барселона. На летището там ни поискаха само QR кода от декларацията, която се попълва 48ч преди влизане в страната. Аз лично вкарах сертификатите ръчно, като се оказа, че съм объркала датата на ваксинация при единя - никакъв проблем. Не са ги искали и не са ги гледали.

 

По улиците се ходи спокойно без маски, в нито едно заведение, музей или каквото и да било друго не са ни поискали сертификати. Тълпите обаче се завърнаха с пълна сила 🙂

На връщане нещо друго освен бордна карта трябва ли?

Чекирах днес една приятелка, която се прибира от Мадрид. Направила си е антигенен тест, за всеки случай, ваксинирана април миналата година, без бустер е.

В България и да има карантина или нещо друго, не е проблем. Притеснявам се да не пропускам нещо и да има проблеми на мадридското летище.

Връзка към коментар
преди 10 минути , kali каза:

На връщане нещо друго освен бордна карта трябва ли?

Чекирах днес една приятелка, която се прибира от Мадрид. Направила си е антигенен тест, за всеки случай, ваксинирана април миналата година, без бустер е.

В България и да има карантина или нещо друго, не е проблем. Притеснявам се да не пропускам нещо и да има проблеми на мадридското летище.

Не трябва. Дори температура не мерят на входа на летището и всички желаещи могат свободно да влязат в сградата. Тук вече не знам какво ще я правят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Брани каза:

За вас поне имаше ли бусчета и таксита на нашето летище ... 🙂

 

Иначе потвърждавам за Барселона, а аз не обичам тълпи още преди да стане модерно! 

Ние седяхме на последния ред, слязохме първи и се натоварихме на първия автобус. Почакахме едно 10-тина минути за такси, но не беше нещо страшно. Иначе ви видях групичката на летището, даже двама от вас седяха точно пред нас 🙂 Виждам и че сме се движили по един и същи график - Саграда фамилия в събота, парк Гюел в неделя, когато имаше слънце. Само не знам до Барселонате дали сте стигнали в този ден.

Връзка към коментар
преди 1 час, feel_the_rush каза:

Ние седяхме на последния ред, слязохме първи и се натоварихме на първия автобус. Почакахме едно 10-тина минути за такси, но не беше нещо страшно. Иначе ви видях групичката на летището, даже двама от вас седяха точно пред нас 🙂 Виждам и че сме се движили по един и същи график - Саграда фамилия в събота, парк Гюел в неделя, когато имаше слънце. Само не знам до Барселонате дали сте стигнали в този ден.

А, вие не бяхте ли с Райън или то само на отиване. Интересно аз как не съм те видял, ама то аз като фиксирам свободно място до прозореца и всичко наоколо остава на доста заден план 🙂 

 

В Барселонета хапнахме в събота вечерта, а в неделя отидохме да видим плажа и по светло, както се оказа заедно с половината град.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, stormbringer каза:

Въпрос за #Франция - на reopen EU пише, че неваксинирани трябва да попълнят клетвена декларация, ама от Ryan пращат, линк на който пише "Всички пътуващи", няма разграничение.
 Проблемът идва от това, че всъщност не мога да намеря линк със самата декларация, какъвто преди излизаше, някой може ли да подскаже 

Аз ще ходя в Париж след седмица и нямам намерение да попълвам каквото и да е засега. Поне в официалния сайт на МнВР и Франция няма такова задължително изискване. В краен случай ще ви помолят да го попълнете в Бове или Орли, пътувай си спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Япония

After arriving in Japan, travelers will now be asked to quarantine for three days and required to test negative for the virus on the last day of that period.

Those who have been vaccinated three times and depart from countries where infections are stabilizing will not need to quarantine.

https://japantoday.com/category/national/Over-407-000-on-entry-waiting-list-as-Japan-eases-border-controls?

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Някой успя ли да си изкара от новите EUсертификат за преболедувал доказано с антигенен тест? Беше писано по-назад в темата , че след събота ще можем, но при мен все още не се получава...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

#Италия

 

Някой знае ли при изтекъл ваксинационен сертификат (над 270 дни с еднодозова Янсен) може да се пътува само с антигенен тест до Италия или трябва задължително PCR? И в този случай може ли да се ползва обществен транспорт?

Връзка към коментар
35 minutes ago, Guinness said:

#Италия

 

Някой знае ли при изтекъл ваксинационен сертификат (над 270 дни с еднодозова Янсен) може да се пътува само с антигенен тест до Италия или трябва задължително PCR? И в този случай може ли да се ползва обществен транспорт?

Може и само с антигенен тест ( от 48 часа преди влизане в Италия) .

Не може да ползваш обществен транспорт , заведения , хотелско настаняване и т.н.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.