Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Има ли значение колко време преди полет, трябва да се попълни декларацията, нужна за влизане в Италия?

Ии на този етап за ползване на градски и междуградски транспорт и заведения, задължително ли е да има човек "подсилен зелен сертификат" или е възможно да се ползва само сертификат за преболедуване, доказан с пср?

От толкова четене, тотално се обърках. 

Моля, хората, които са там или са се върнали скоро, да споделят каква е ситуацията.

Връзка към коментар

https://coronavirus.bg/bg/news/3314

Германия изключи България от списъка с високо рискови държави, поради което от пристигащите лица не се изисква  предварителна дигитална регистрация на https://einreiseanmeldung.de и задължително влизане в карантина след пристигане в Германия за неваксинирани,  непреболедували и деца под 6 годишна възраст.

Продължава да важи общото задължение за представяне на отрицателен тест, свидетелство за ваксинация или медицинско свидетелство за преболедуване за всички лица, навършили 6-годишна възраст, независимо от вида транспортно средство, с което се пристига в Германия. Задължението е в сила и за пътниците, осъществяващи трансфер на германските летища.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lunichka каза:

Има ли значение колко време преди полет, трябва да се попълни декларацията, нужна за влизане в Италия?

Ии на този етап за ползване на градски и междуградски транспорт и заведения, задължително ли е да има човек "подсилен зелен сертификат" или е възможно да се ползва само сертификат за преболедуване, доказан с пср?

От толкова четене, тотално се обърках. 

Моля, хората, които са там или са се върнали скоро, да споделят каква е ситуацията.

Преди 2 седмици се върнахме от Сицилия, където единственото място на което ни поискаха сертификат беше амфитеатъра в Таормина, показахме сертификат за преболедуване доказан с ПСР и минаха, не сме ползвали обществен транспорт, но и хотелите и ресторантите не са ни искали нищо....за летището също

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, wiliko каза:

Преди 2 седмици се върнахме от Сицилия, където единственото място на което ни поискаха сертификат беше амфитеатъра в Таормина, показахме сертификат за преболедуване доказан с ПСР и минаха, не сме ползвали обществен транспорт, но и хотелите не са ни искали нищо....за летището също

Благодаря за споделеното инфо! 😊

Връзка към коментар

Няма нужда да се чете от сто места.

Официалната информация  е на сайта на италианското министерство :

 

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto

 

 

Валидноста на сертификата за ваксина / преболедуване е 6 месеца - в случай че се ползва обществен транспорт , хотели ,заведения...

 

Ако са изминали между 6-9 месеца заедно със сертификата е необходим и ПСР тест ( 72 часа ) или антигенен тест ( 48 часа).

 

Ако е поставена бустерна доза валидноста на сертификата е безсрочна.

 

 

За влизане в Италия валидноста на сертификата е 9 месеца ,но без право да се ползват горепосочените неща.

Може да се влиза и само с тест при липса на сертификат ,като отново са в сила същите ограничения.

 

 

Вече къде и какво ще ви поискат е въпрос на късмет , отношение на персонала към мерките в различните региони и прочие.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И на мен ще ми се наложи да пътувам с тестове до Италия.

С Янсен съм, между 6 и 9 месеца, на италианското приложение ми светят първото и второто /базов и усилен/ в червено, на третата позиция ми свети в оранжево и пише, че може с тест. Някой може ли да ми преведе, какво точно пише.

Ще правя ПСР на летището преди полета.

Как става с антигенен за връщането, къде да търся да го направя по пътя Падуа-Бергамо.

Връзка към коментар

Считано от 25 март,  Хавай премахва ограничетелните мерки за пристигащи от континента.Повече няма да  е необходим тест или сертификат за ваксинация  :

 

https://thriftytraveler.com/news/travel/hawaii-travel-restrictions-ending/

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
5 minutes ago, Звелина said:

И на мен ще ми се наложи да пътувам с тестове до Италия.

С Янсен съм, между 6 и 9 месеца, на италианското приложение ми светят първото и второто /базов и усилен/ в червено, на третата позиция ми свети в оранжево и пише, че може с тест. Някой може ли да ми преведе, какво точно пише.

Ще правя ПСР на летището преди полета.

Как става с антигенен за връщането, къде да търся да го направя по пътя Падуа-Бергамо.

Валидноста на сертификата за ваксина / преболедуване е 6 месеца - в случай че се ползва обществен транспорт , хотели ,заведения...

 

Затова ти свети в червено !

 

Ако са изминали между 6-9 месеца заедно със сертификата е необходим и ПСР тест ( 72 часа ) или антигенен тест ( 48 часа).

 

Затова ти свети в оранжево ! 

Връзка към коментар

Минавам само да изхейтя https://app.euplf.eu/#/. Не може просто да си влезеш в акаунта и да си направиш нов plf. Не, трябва да си активираш акаунта, което явно следва да е съпроводено от безсмислено цъкане на login без ефект, докато случайно не се опиташ да си създадеш нов акаунт и не ти каже, че ти е изпратило имейл за активация. Ама не всеки път, понякога не ти казва, че ти праща мейл, а само ти изчезват данните :wacko:

И въобще какво стана с доброто старо добавяне на още един човек, че сега се налага два пъти да си пиша и търся активиращи мейли? 

И като е личният ми акаунт, не може ли да запомни адресът, името и датата ми на раждане? 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Lindt каза:

Минавам само да изхейтя https://app.euplf.eu/#/. Не може просто да си влезеш в акаунта и да си направиш нов plf. Не, трябва да си активираш акаунта, което явно следва да е съпроводено от безсмислено цъкане на login без ефект, докато случайно не се опиташ да си създадеш нов акаунт и не ти каже, че ти е изпратило имейл за активация. Ама не всеки път, понякога не ти казва, че ти праща мейл, а само ти изчезват данните :wacko:

И въобще какво стана с доброто старо добавяне на още един човек, че сега се налага два пъти да си пиша и търся активиращи мейли? 

И като е личният ми акаунт, не може ли да запомни адресът, името и датата ми на раждане? 

Без проблем си влязох вчера и си направих формуляр за Италия, че даже и за друг човек (отделен).


За локации за антигенни тестове в Италия си бях записала това.


 

Цитат

И на този етап за ползване на градски и междуградски транспорт и заведения, задължително ли е да има човек "подсилен зелен сертификат" или е възможно да се ползва само сертификат за преболедуване, доказан с пср?

Сертификат за преболедуване, доказан с пср,

си е подсилен зелен сертификат.

За Сицилия... там е малко Бог високо, цар далеко. 🙂 Миналата година бяхме юни, когато маските още бяха задължителни и навън, но за моя радост дори полицаите не ги носеха. На континента се скъсваха да го искат сертификат къде ли не (октомври, ноември, декември последно бях). Сега при резервации някои хотели/апартаменти ми пращат съобщение, че без подсилен зелен сертификат няма да настаняват.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Argentique каза:

Без проблем си влязох вчера и си направих формуляр за Италия, че даже и за друг човек (отделен).


За локации за антигенни тестове в Италия си бях записала това.

Пътуваш по-често 🙂  Ние не сме били в такава държава от септември и акаунтите ни бяха неактивни. Не съм пробвала през моя или през на Жижо да направя и втори plf, след като всеки има своя регистрация :wacko:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, КолЮ каза:

Някой успя ли да си изкара от новите EUсертификат за преболедувал доказано с антигенен тест? Беше писано по-назад в темата , че след събота ще можем, но при мен все още не се получава...

И аз се интересувам от това. Има ли някой, който да е изтеглил ЕС сертификат за преболедуване, доказно с антигенен тест?  Аз бях написала писмо до МЗ, кога ще активират тази услуга, и днес получих отговор, че това вече е направено. Аз не мога да ползвам тази система, защото не съм се регистрирала като преболедувала, но се интересувам за другиго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 23.02.2022 г. в 21:58, rdd каза:

 

Днес написах писмо до МЗ за препоръката на ЕС по отношение на признаването за европейски сертификат за пътуване и за преболедували, установено с антигенен тест, 

и вече са се задействали: от тази събота ще може да се изтеглят от  his.bg, автоматично генерирани сертификати, отговарящи на изискванията за пътуване.🙂Тази вечер имаше коментар на БТВ новините в 19 часа.

Още не излизат автоматично генерирани сертификати,или може би защото имам от 4 и половина месеца валиден за ваксинация не ми пращат и за боледуване от преди месец и половина.Но този за ваксинация след 45 дни няма да е актуален в Италия и можех да ползвам този за боледуване още 3 месеца след него.

 

Screenshot 2022-03-02 at 15-14-33 Цифров COVID сертификат на ЕС НЗИС.png

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , 招き猫 каза:

За UK какво се води “If you are fully vaccinated” - с 2 или 3 дози и имали като в ЕС срок на годност на 2те?


Ако ползвате Гугъл , за по-малко от секунда излиза това https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination-programmes-and-proof-of-vaccination#:~:text=To qualify under the fully,one of the 14 days.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Радо каза:

Това може би не е за този раздел, но все пак: https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/news/article-10566517/amp/Jet2-airline-drop-face-coverings-rule-normality-begins.html

Jet2 becomes first airline to drop face-coverings...


За малките а/к е лесно да направят подобна стъпка , МОЛ също не е останал назад :

https://www.standard.co.uk/news/uk/ryanair-jet2-face-masks-planes-holidays-covid-b985503.html

 

 

Големите а/к изчакват решенията на отделните правителства в големите авиопазари , но съвсем скоро - на 18 март изтича последното удължаване за задължително носене на маски по летища и самолети в САЩ , и настроенията в момента показват , че е твърде вероятно  мярката да не се удължава повече …

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 1.03.2022 г. в 12:18, Радо каза:

Япония

After arriving in Japan, travelers will now be asked to quarantine for three days and required to test negative for the virus on the last day of that period.

Those who have been vaccinated three times and depart from countries where infections are stabilizing will not need to quarantine.

https://japantoday.com/category/national/Over-407-000-on-entry-waiting-list-as-Japan-eases-border-controls?

Това е за от 1.03.22, но пак не важи за туристи обаче. 

Връзка към коментар
преди 27 минути , stanislavpp каза:


За малките а/к е лесно да направят подобна стъпка , МОЛ също не е останал назад :

https://www.standard.co.uk/news/uk/ryanair-jet2-face-masks-planes-holidays-covid-b985503.html

 

 

Големите а/к изчакват решенията на отделните правителства в големите авиопазари , но съвсем скоро - на 18 март изтича последното удължаване за задължително носене на маски по летища и самолети в САЩ , и настроенията в момента показват , че е твърде вероятно  мярката да не се удължава повече …

на мен ще ми е любопитно когато отпадането на задължителността стане факт някой от пътуващите да сподели колко от пътниците все пак носят маски по време на полет по собствено желание

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, 招き猫 каза:

За UK какво се води “If you are fully vaccinated” - с 2 или 3 дози и имали като в ЕС срок на годност на 2те?

1. За UK са достатъчни 2 дози от двудозовите ваксини, като не е указан краен срок. Поне така пише в сайта на правителството им. 

"2 dose vaccines

If you were vaccinated with a 2 dose vaccine, or a combination of them, you must have had both doses to be considered fully vaccinated for travel to the UK."

 

2. Направих си експеримент с тяхното приложение за сканиране NHS COVID Verifier, който доказа горецитираното. Според приложението срокът не е 270 дни, а една година.

3. Най-сигурно обаче е някой, лично изпитал го или живеещ в UK,  да потвърди. Затова отново повдигам въпроса. Иначе е ясно към какво ще ни насочи Гугъл.:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , radimer каза:

1. За UK са достатъчни 2 дози от двудозовите ваксини, като не е указан краен срок. Поне така пише в сайта на правителството им. 

"2 dose vaccines

If you were vaccinated with a 2 dose vaccine, or a combination of them, you must have had both doses to be considered fully vaccinated for travel to the UK."

 

2. Направих си експеримент с тяхното приложение за сканиране NHS COVID Verifier, който доказа горецитираното. Според приложението срокът не е 270 дни, а една година.

3. Най-сигурно обаче е някой, лично изпитал го или живеещ в UK,  да потвърди. Затова отново повдигам въпроса. Иначе е ясно към какво ще ни насочи Гугъл.:)

Ами като живееща в ОК повтарях много пъти вече, че няма срок на валидност на ваксинацията, почнах да се изморявам малко 😁 Информацията е наистина много лесно достъпна на gov.uk и напълно отговаря на истината, да не говорим, че по летищата изобщо не съм чувала някой да гледа сертификати (освен в началото на миналата година), но може и да е заради PLF-те...

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Малко е странна логиката да не вярваме на правителствените сайтове , а да се доверяваме на хорски приказки ,но пък гледайки наоколо  нищо вече не ме изненадва.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Миналият петък бях в Англия, минах през машинките и с това приключи проверката на летището. Нкой не е гледал нито ваксини, нито плф.

Казах в друга тема, че там вече няма маски абсолютно никъде. Единствено на летището трябва да се носят-пише го, но 90% не носят-включително аз и никой не ти казва нищо, дори докато минавах на скенер и проверки.

Маската я сложих чак на влизане в самолета на връщане.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , stanimir каза:

Малко е странна логиката да не вярваме на правителствените сайтове , а да се доверяваме на хорски приказки ,но пък гледайки наоколо  нищо вече не ме изненадва.

За мен лично е много по-важна информацията от "хорските приказки" . Официалната информация всеки може да си провери , не е нужно да се повтаря по хиляди пъти , по-важно е реално какво се случва , поне за мен.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.