Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

За година и кусур така и не се намери смелчага да се похвали че  тръгва ей така без нищо. Когато си изряден , но никой не те е проверил не е  точно като да се  водиш по "хорски приказки". Да не говорим колко инфантилно е да се хвалиш ,че сертификата/теста ти бил изтекъл с час , два или ден ,но някой изморен (или пък безхаберен) служител на РЗИ просто не е догледал. Смело ще е да тръгнеш без сертификат/тест.

Маската ти е в джоба , виждаш че никой не носи не слагаш и ти , ама защо си я носиш в джоба ?!!  Дръж я у вас или я изгори. 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 4
Връзка към коментар

Попълних формуляра в SpTH  за Мадрид на един приятел,като в ръчното въвеждане на сертификата съм сбъркала ваксината. Вместо Модерна-Пфайзер. Не ми позволява редакция,смятате ли,че ще има проблем?

Връзка към коментар
На 4.11.2021 г. в 11:15, T.E.Lawrence каза:

От края на октомври:

 

Списък на държавите по цветови зони, държавите, за които е налице информация за установена значителна негативна промяна в епидемичната ситуация и на държави с преминаване на реципрочна основа

 

Зелена зона: Република Финландия, Държавата град Ватикан, Люксембург, Кралство Дания, Италия, Кралство Испания, Република Малта, Кралство Швеция, Франция, Княжество Монако, Република Португалия

 

Оранжева зона: Всички държави извън зелена и червена зона.

 

Червена зона: Народна република Бангладеш, Мианмар, Кралство Бутан, Демократична социалистическа република Шри Ланка, Република Малдиви, Република Южна Африка, Република Ботсуана, Обединена република Танзания, Република Сейшели, Република Намибия, Република Замбия, Султанат Оман, Туркменистан, Република Таджикистан, Киргизка република, Монголия, Република Чили, Източна република Уругвай, Федеративна република Бразилия, Република Парагвай, Многонационална държава Боливия, Република Суринам, Република Панама, Република Коста Рика, Република Гватемала, Белиз, Република Ел Салвадор, Република Куба, Доминиканска Република, Фиджи, Света Лусия, Федерация Сейнт Китс и Нейвис, Гренада, Барбадос, Сингапур, Бруней, Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, Грузия, Армения, Черна гора, Република Сърбия, Република Литва, Република Латвия, Република Естония, Румъния, Словения, Хърватия, Словашка република, Украйна и Молдова.”

 

2. Заповедта влиза в сила от 30.10.2021 г.

 

 

Актуално относно Бутан: В момента са в пореден локдаун в 2-та по-големи града столицата Тхимпу и Паро, независимо че случаите на заболяване в хималайската държавица с няма и 1 млн. население се броят на пръсти. Днес е Лосар, Нова година по луннослънчевия тибетски календар, традиционно отбелязван с 3-дневен фестивал. Ще го отпразнуват в семействата. От месеци е валидна 21-дневна карантина за пристигащите в Бутан, за тяхна сметка.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой пътувал ли е скоро до Австрия? Чета им правилата и пишат, че за влизане ваксините са валидни 270 дни (9 месеца), но за вътре в страната са 180 дни (6 месеца). Това какво точно значи? В моя случай ще трябва да кацна на летище Виена и оттам да ме вземе трансферно бусче до Братислава. Няма да ползвам нито обществен транспорт, нито хотел в Австрия. Сертификатът ми е на 8 месеца.

Това е сайта, който гледам:

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И Бали маха ограниченията. Quarantine-Free Entry to BALI from 14 March!

The Indonesian government will conduct a trial on receiving international travellers without quarantine in the country’s resort island of Bali beginning March 14 under certain conditions, a senior minister said on Sunday.The trial may be launched before March 14 if the government sees positive development in the next one week for the continued downward trend in the COVID-19 cases in Bali, Coordinating Minister for Maritime and Investment Affairs Luhut Binsar Panjaitan told a virtual press conference.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Във Франция отпада ваксинационния паспорт от 14 март, както и задължение за носене на маски, освен в транспорта. Не ми е ясно за влизане я страната обаче дали искат документ за К19.

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

На излитане от Италия не пускат с нормални маски. Карат всеки да си купи пред гейта одобрените от тях!

на места няма маски вече, тези искат специални, ама само за самолета, на другаде може всякакви..

Казах им че днес съм кацнал с нормална, отговор можело, ама на излитане само специална.

на всякъде абсолютно сканират  зеления пас, дори за едно кафе.

  • Харесвам 5
  • Шок 5
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , Alexander каза:

На излитане от Италия не пускат с нормални маски. Карат всеки да си купи пред гейта одобрените от тях!

на места няма маски вече, тези искат специални, ама само за самолета, на другаде може всякакви..

Казах им че днес съм кацнал с нормална, отговор можело, ама на излитане само специална.

на всякъде абсолютно сканират  зеления пас, дори за едно кафе.

А, аз затова значи ги нося тези маски в джоба 😄

Напомня ми за онова тъпо Баден Баден, на което не ни харесаха пликчета за течности и трябваше да се върнем и да си купим, ако имаме стотинки. 

В Сицилия засега никой нищо не ни е проверил, освен личната карта.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

На излитане от Италия не пускат с нормални маски. Карат всеки да си купи пред гейта одобрените от тях!

на места няма маски вече, тези искат специални, ама само за самолета, на другаде може всякакви..

Казах им че днес съм кацнал с нормална, отговор можело, ама на излитане само специална.

на всякъде абсолютно сканират  зеления пас, дори за едно кафе.

Това на кое място в Италия се случва 

Връзка към коментар
преди 6 часа, mary_shery каза:

Някой пътувал ли е скоро до Австрия? Чета им правилата и пишат, че за влизане ваксините са валидни 270 дни (9 месеца), но за вътре в страната са 180 дни (6 месеца). Това какво точно значи? В моя случай ще трябва да кацна на летище Виена и оттам да ме вземе трансферно бусче до Братислава. Няма да ползвам нито обществен транспорт, нито хотел в Австрия. Сертификатът ми е на 8 месеца.

Това е сайта, който гледам:

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations

Aко на връщане летиш от Виена, бусчето го спират на границата Словакия- Австрия и там проверяват-  при мен беше така. Преди да тръгна, звънях в посолствата на двете държави да питам.Сертификатът ми беше наред, но тогава двете страни имаха различни изисквания. Звънни. Дават точна и бърза информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

На излитане от Италия не пускат с нормални маски. Карат всеки да си купи пред гейта одобрените от тях!

Това е изискване за транспорта навсякъде в Италия. В рейсовете и влаковете също трябва да ги изискват. При нас беше куриоза, че на гейта ни накараха да си сложим FFP2 маски, а щом влязохме в самолета екипажа беше с хирургически. Жената на гейта ми каза, че това е изискване в Италия и щом съм в Италия трябва да ги уважавам и да нося такава маска.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, анамари каза:

Сертификата за боледуване с антигенен тест можело вече да се тегли. 

ТАКА Е !!!! Потвърждавам - преди 2-3 минути свалих сертификата на детето - доказано заболяване с антигенен тест на 30.12.21

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 2.03.2022 г. в 19:11, Alexander каза:

Миналият петък бях в Англия, минах през машинките и с това приключи проверката на летището.

С Български паспорти  - червените, става ли на машинките за влизане във Великобритания все още?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

#Нидерландия

@zon, здравей

Би ли ми помогнала за следното: Какви са възможностите за влизащите от UK.  Или по-точно, само с две ваксини, от двудозовите, може ли? Или трябва и бустерна доза? Всъщност синът ми има освен две ваксини, за сега, и ЕС за преболедувал, установено с антигенен тест в необходимият срок (както разбрах по-горе, вече могат да се изтеглят от his.bg) и вероятно ще си го изтегли. Не планира скоро да постави бустер.

Според него няма да го пуснат да влезе в Нидерландия защото няма да има бустер. Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, rdd каза:

#Нидерландия

@zon, здравей

Би ли ми помогнала за следното: Какви са възможностите за влизащите от UK.  Или по-точно, само с две ваксини, от двудозовите, може ли? Или трябва и бустерна доза? Всъщност синът ми има освен две ваксини, за сега, и ЕС за преболедувал, установено с антигенен тест в необходимият срок (както разбрах по-горе, вече могат да се изтеглят от his.bg) и вероятно ще си го изтегли. Не планира скоро да постави бустер.

Според него няма да го пуснат да влезе в Нидерландия защото няма да има бустер. Благодаря!

Тъй като често пътуваме към Нидерландия, ето мястото откъдето черпя информация:

 

https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry

 

Въпреки изискването за попълване на декларация, което стриктно спазваме, досега никой не е проявил интерес към нея, включително и при пътувания на сина ни насам и обратно през последния месец...

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

#Турция

 

Циркуляр от 04.03.2022г., а мерките влизат в сила от 03.03.2022г.
1. Вече няма да се носят маски на открито и на закрито, където може да се осигури дистанция.
2. Маски ще продължат да се използват на затворени места, където не може да се постигне дистанция между хората като училища, болници, кина, театри и във всички видове обществен транспорт (включително междуградски) като автобуси, микробуси , совалки, влакове, метро, фериботи и самолети.
3. Прекратява се прилагането на HES кода в търговски центрове, театри и др., превозни средства за обществен транспорт като автобуси, влакове и самолети.
4. При влизане в Турция по въздух все още ще се изисква ваксина или преболедуване(6 месеца, считано от 28-ия ден от първия положителен резултат от PCR теста), или тест PCR тест(до 72 часа) или антигенен (до 48 часа).
5. Няма да се изискват документи за ваксина, преболедуване или тест от хора, които ще влизат в страната през нашите сухопътни, морски и железопътни граници.
6. Деца под 12-годишна възраст ще бъдат освободени от PCR/Antigen тест доклад и заявления за сертификат за ваксинация пи влизане в Турция.
  • Харесвам 22
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

#Италия.

Рим. От юни'21, откак има повсеместно тестове и сертификати, за първи път ми сканираха green pass на летището от осем идвания. Пих кафе, пак сканирай сертификат. Тормоз.

В метро и автобус всички с маски FFP, но там няма как да се контролират нито те, нито достъпът.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Утре се връщам от Турция. Имам сертификат за оздравял (не зелен евро сертификат), който сочи, че важи само в БГ, защото е от антигенен тест. Ще бъде ли достатъчен или да правя тест, за да ме пуснат през границата?

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 28 минути , Pantelej Putnik каза:

Утре се връщам от Турция. Имам сертификат за оздравял (не зелен евро сертификат), който сочи, че важи само в БГ, защото е от антигенен тест. Ще бъде ли достатъчен или да правя тест, за да ме пуснат през границата?

Ако не се лъжа, вече можеш да свалиш Евро сертификата, въпреки че си с антигенен тест, мисля че няколко мнения по-нагоре беше коментирано.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, rdd каза:

#Нидерландия

@zon, здравей

Би ли ми помогнала за следното: Какви са възможностите за влизащите от UK.  Или по-точно, само с две ваксини, от двудозовите, може ли? Или трябва и бустерна доза? Всъщност синът ми има освен две ваксини, за сега, и ЕС за преболедувал, установено с антигенен тест в необходимият срок (както разбрах по-горе, вече могат да се изтеглят от his.bg) и вероятно ще си го изтегли. Не планира скоро да постави бустер.

Според него няма да го пуснат да влезе в Нидерландия защото няма да има бустер. Благодаря!

Виждам Duke е дал линк вече :)) аз съм в Белгия. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.